Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Дух, душа, тяло  (Прочетена 5417 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Юни 15, 2010, 22:08:29 »

Ученето в училището(математика, история, и т.н.), е относителна работа. Учиш предметите и ги научаваш. Ама в следващите животи пак трябва да ги учиш. Докато духовните уроци- да се учим да обичаме, както казваш, примерно, - те се помнят завинаги вътре в сърцето, в истинската ни същност!
Активен
Kery
Гост
« Отговор #16 -: Юни 15, 2010, 22:14:17 »

Малко е егоистично да използваме тялото като приемник за да си научим уроците, било то житейски или духовни, и после да го захвърлим...то умира и ние се радваме, че се връщаме у дома....нещо ми куца тук теорията, но и аз не знам точно какво...Помагаме на човеците да осъзнаят божественото си начало или е нещо друго, освен това...
Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #17 -: Юни 15, 2010, 22:18:56 »

Но се прераждаме отново и отново и всеки един живот ни предоставя нови и нови ситуации, които обогатяват ни духовно и опитът наш. И както мравките зрънце по зрънце събират своята храна така и ние зрънце по зрънце обогатяваме нашата душа.
 Тялото е нашето средство за постигане на целите ни. И добре ще направим, ако му благодарим за възможностите, които ни предлага и просто го обичаме Усмивчица.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #18 -: Юни 15, 2010, 22:21:43 »

Малко е егоистично да използваме тялото като приемник за да си научим уроците, било то житейски или духовни, и после да го захвърлим...то умира и ние се радваме, че се връщаме у дома....нещо ми куца тук теорията, но и аз не знам точно какво...Помагаме на човеците да осъзнаят божественото си начало или е нещо друго, освен това...
Ние няма да го ползваме само като приемник, ще го обичаме, нали!
Активен
Kery
Гост
« Отговор #19 -: Юни 15, 2010, 22:36:58 »

Не може да е само средство...целта да оправдава средствата, каква е тази изкривена любов?!? Трябва да има още нещо! Защо ще искаме по-висша раса, ако е приемник...или средство... Аз те обичам и толкоз? Каква безкористна любов...нема що...
Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #20 -: Юни 15, 2010, 22:51:46 »

Да обичаш искрено някого не може да се опише просто така с думи. Искрената обич може би е най-големият подарък, който може да се направи на някого, тя не може да се замести с нищо друго.
 Когато душата влива се в тялото се свързват в едно цяло, в което едното без другото не може. Тялото ви ще се отнася с вас така както вие се отнасяте към него. То обвивка е на нашата душа и чрез него ние учим се, така създаден е нашият свят.
Активен
lessus
Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #21 -: Юни 16, 2010, 00:17:14 »

Прераждаме се защото не  сме се научили да живеем Вечно. Живот след смъртта? Не  , и затова се връщаме ,докато се научим как да задържим материята без болка и без смърт и разложение. Та от тая гледна точка , това в момента, е да се научим на това.И досега винаги болката и смъртта е идвала. По скоро Смъртта да ни отърве от Болката ..понеже с нея не се живее ( при все че болката е нужна , точно за този "урок" ,за който говорите) ... И изобщо какво е реалност - какво е тяло ,дух, мисъл , материя ...  ? Намигване Ние сме баланс между тези неща
    « Последна редакция: Юни 16, 2010, 00:24:10 от lessus » Активен

Отразената светлина не топли ...
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #22 -: Юни 16, 2010, 07:55:04 »

Не може да е само средство...целта да оправдава средствата, каква е тази изкривена любов?!? Трябва да има още нещо! Защо ще искаме по-висша раса, ако е приемник...или средство... Аз те обичам и толкоз? Каква безкористна любов...нема що...
    Защо трябва да е изкривено? Както в най-общ смисъл се грижим за апартаментите си, къщите си и ги подреждаме, можем Ние да се грижим за телата си. Мисля, че няма нужда да кажем, че го обичаме, а просто да го чувстваме.  Усмивчица

Както обичаме, примерно, домашните си любимци Ухилен
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #23 -: Юни 16, 2010, 07:56:09 »

Това за любимците беше в кръга на шегата.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #24 -: Юни 16, 2010, 10:48:58 »

Значи доколкото виждам тука тече дискусия на тема Защо като умрем захвърляме тялото ни като носна кърпичка.Ами...хмм...според мен ако не го захвърлим и си останем в него,то тялото ще почне да се разлага,да го ядат червеи и т.н.Представете си,събуждате се една сутрин,едното ви око е отворено,но зеницата е обърната нагоре,а другото...липсва.Ставате,но костите започнват заплашително да пукат.Все пак ставате,но едната ръка до лакътя ви пада на земята.Отивате до вратата и посягате да натиснете бравата,но ръката ви остава на дръжката.

Викате съседа да ви зашие ръцете,и да ви обезпаразити против червеи,понеже вие е омръзнало постоянно да се събуждате без разни органи на сутринта.Ок,съседа ви залепя,но след малко ръцете ви пак се изхлузват.А после главата се накланя на една страна и започва да виси само на кожата,докато накрая не пада.Но вие сте още живи,нали?И вие е приятно,че подхождате с такава любов към тялото си,докато то се разпада,ден след ден....

Тялото е приемник...То не може да работи вечно.Тялото е като ДжиЕсЕм.Но представете си,че на този ДжиЕсЕм му липсва зарядно.И така батерията ще му пада ден подир ден и накрая уреда ще изгасне съвсем.

Това е цикъл,процес.Човешкото тяло е създадено след процеса на уплътняване на първите същества на Земята.Вибте,и животните са така.И те умират,и тяхното тяло става храна на природата,която го поема.Да,природата играе важна роля,защото тя поема детето си и така всеки поема детето си.Оня свят поема нас,душите,а физическия-Природата,поема тялото и го превръща в нещо полезно!

Това е кръговрат.Така умрялото тяло,дава началото на нов жив организъм и по-този начин прави един вид-физическо прераждане.
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #25 -: Юни 16, 2010, 16:22:08 »

Ако тялото е просто опаковка, защо ще се стремим то да премине към "новата раса"? Душите се учат на Земята, но не мислите ли, че има и още нещо? Тези деца индиго защо идват тук? За да спасят душите? Няма нужда, те ще се завърнат така или иначе, все някога... Ами ако разгледаме човека като отделно същество от душата...защо да подобряваме света, ако той в момента е перфектното училище.....
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1649

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #26 -: Юни 16, 2010, 16:37:42 »

Ако тялото е просто опаковка, защо ще се стремим то да премине към "новата раса"?
    Може би е по-точно да кажем, че тялото е инструмент, който човекът, т.е. неговият Аз, изгражда и използва за своето развитие. И в такъв случай преминаването на по-високо ниво ще е стремеж на Аза, а не на неговото тяло.

Цитат
    Душите се учат на Земята, но не мислите ли, че има и още нещо?

По-скоро човешките духове се учат (заедно с душите).
    Със сигурност има и много други процеси, които протичат успоредно с това.
    Ти за кои от тях си мислиш?

Цитат
    Тези деца индиго защо идват тук? За да спасят душите? Няма нужда, те ще се завърнат така или иначе, все някога... Ами ако разгледаме човека като отделно същество от душата...защо да подобряваме света, ако той в момента е перфектното училище.....

Защо мислиш, че е гарантирано, че те ще се завърнат все някога?
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #27 -: Юни 16, 2010, 16:44:37 »

Света не е училище.Имам предвид материалния.Ние идваме тук,за да го разберем и да се размножим по него.Ние идваме тук да учим,но не както в училището.Уроците,които трупаме отиват на Оня свят под формата на информация.

Децата-индиго идват тук да променят света,защото хората трябва да преминат отвъд новото време.Те идват,защото сега идва нов период за хората,когато нашето трето око ще се отвори и ние ще се свържем с Бог.И точно това идва 2012.Казвал съм го и преди...ако успеем да еволюираме то 2012 ние ще се свържем с Бог,ако ли не-край с хората.Ще ни се стоварят редица катаклизми,а после оцелелите хора ще подивеят и ще станат диваци.

Когато дойде 2012 тогава наистина ще бъде денят на страшния съд.И както е казано в Библията-Христос,който олицетворява Бог на оня свят,ще види кои от хората вярват в него и тях ще спаси и над тях ще управлява.Тоест Христос символизира Бог на Онзи свят,който пък е съставен от любов.Тоест любовта ще управлява нас,света.
    Също така Христос казва,че ще възкреси мъртвите-тук може би става дума за децата-индиго.Онези просветени души,които ще се завърнат на Земята!

Но хората,които не са еволюирали до тогава...не ми се мисли.В Библията се казва,че ще оцелее само една част от хората.Нострадамус го потвърждава...Тоест явно хората ги чака най-лошото...смърт!Тоест нашите майки,бащи и т.н може никога повече да ги няма...Но надявам се,че греша.Любовта никога не би сторила това-да отнеме хората,които обичаме.Но не знам...тази част за оцеляването и смъртта на неподготвените не мога да я разшифрован.Не и на базата знания,които имам.
    Но другото го разшифровах...Надявам се да сте го разбрали.

Според мен тук става въпрос и за генофонда,който ще възкръсне от сомати и ще ни научи нас,тези,които сме намерили Бог,на техните тайни...Всичко това е много хубаво...но аз не искам хората,които обичам да изчезнат.Вярно,майка ми-тя не е духовен човек...но я обичам и не искам да и се случи нещо.

Не,сетих се.Май го разкодирах и това.Знам кои хора ще изчезнат!Тези,които вършат зло.Тези,които отнемат животи,рушат природата и т.н.Тоест ще загинат онези,които ни управляват.А останалите хора,които винаги са следвали лошите-и те ще измрът.Но тези,които имат шанса да бъдат научени-като нашите семейства,където изстрастваме ние,духовните хора,те имат шанса да оцелеят.

С най-прости думи ви казвам,че добрите ще живеят,а лошите ще умрат и душите им ще отидат на поправка в други измерения,а доколкото знам,измеренията са около 1000....А Земята е едно от най-висшите...поне така съдя от думите на хората,че на Земята е най-тежко ама лошата карма се маха най-бързо.

Тоест някои ще се изкачат на по-високо измерение наречено рай,а другите ще отидат в по-нисши и тежки измерения по-познати като Ад.Е,надявам се да отида в Рая!

Така,съгласни ли сте с това,което казах?

Ако не,кажете защо,защото мисля,че мога да защитя думите си!
    « Последна редакция: Юни 16, 2010, 16:54:50 от rabeno » Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #28 -: Юни 16, 2010, 17:14:26 »

Всички сте прави. Но говорите на различни езици. Това е нормално, де...
    ''Малко е егоистично да използваме тялото като приемник за да си научим уроците, било то житейски или духовни, и после да го захвърлим...то умира и ние се радваме, че се връщаме у дома....''- Кери е права. Ако се вслушате в думите й така, кактотя е омала пред вид, ще я разберете. '' Но се прераждаме отново и отново и всеки един живот ни предоставя нови и нови ситуации, които обогатяват ни духовно и опитът наш. И както мравките зрънце по зрънце събират своята храна така и ние зрънце по зрънце обогатяваме нашата душа.
     Тялото е нашето средство за постигане на целите ни. И добре ще направим, ако му благодарим за възможностите, които ни предлага и просто го обичаме Усмивчица.''- и Ицко е прав. В две абсолютно противоположни неща, изказани по различен начин, може да се намери голяма истина. Разликата е в езиците ни... Просто всички трябва да се научим да гледаме от различни страни на нещата, и да се поставяме на мястото на събеседниците. Тогава всичко ще е различно. Пак може да има споровем но те ще са ползотворни. ?
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #29 -: Септември 21, 2010, 09:44:13 »

Животът ни ще се оценява според онова, което сме направили за другите, а не за себе си. Във всяко прераждане допускаме грешки, запъваме се, поемаме по грешни пътеки и вземаме неправилни решения, но израстваме с всяка възможност и решение. Прераждането се счита за успешно, когато сме имали куража да се изправяме след всяко изпитание и в края на живота си сме били силни.

1. Душата не се поддава на определения или измервания, защото Божието творение няма граници. Най-съдържателното описание на проявената й същност е, че тя представлява интелигентна енергия, която е безсмъртна и се проявява чрез специфични вибрационни вълни от светлина и цвят.

2. Всяко човешко същество има една душа, която остава в него до смъртта му. Душите действително играят роля в избора на следващото тяло в цикъла си от прераждания. Появяват се във физическото тяло още в майчината му утроба, някъде между четвъртия месец и края на бременността.

3. Всяка душа притежава уникален безсмъртен характер. При съчетаване с човешки мозък тя се слива с емоционалния темперамент или човешкото его на това тяло, при което се получава една бременна личност, която ще съществува само в този живот. Именно това имам предвид под „двойственост на ума".

4.  Макар че паметта на душата е блокирана от съзнанието посредством амнезия, мисловните й модели влияят върху човешкия мозък, пораждайки мотивация за дадени действия.

5. Душите се прераждат като човешки същества безброй пъти, за да преминат през различните нива на развитие, преборвайки се с кармични проблеми от минали животи. Така техните знания и мъдрост нарастват, защото между преражданията размишляват върху мислите и делата си под ръководството на духовни учители. Нашата планета е един от безбройните светове, които са училища, служещи за напредъка на душите. По време на физическите си въплъщения на Земята душата има възможност да напредва, като придобива мъдрост по пътя на опита и грешките. животът на човека не е предопределен. По време на физическите си прераждания на Земята различните вьзможности и вероятности, породени от кармични влияния и споразумения на душата, зависят от нейната свободна воля.

7.  Земята е място на голяма красота и радост, но и на невежество, омраза, страдания, създадени от човека, които са комбинирани с естествени планетарни катаклизми, над които почти нямаме контрол. Неизбежно е, че ще се справяме с тези положителни и отрицателни елементи на земния живот. Духовна зла воля не съществува в Божествения порядък на любов и състрадание, откъдето произхожда душата ни.

8.  Личното просветление идва по вътрешен път и дарява човека със способността да постигне своята Божествена сила без посредници.

9. В момента на физическата смърт душата се връща в духовния свят, при източника на своето сътворение. Тъй като част от нейната енергия не напуска духовния свят по време на прераждането, завръщащата се душа се съединява отново с нея. По този начин духовното й израстване е непрекъснат процес. Духовният свят дава на душата и възможността да си почине и да поразмишлява между преражданията.

10. Душите очевидно участват в духовни групи, към които са прикрепени от създаването си. Учители на всяка група са духовните наставници на нейните членове. Духовните другари от групата се прераждат заедно с душата и приемат важни роли в живота й на Земята.

11. Духовният свят явно не е място на недействие — или нирвана, — а такова, където душата преживява преход, за да се развие до по-висши енергийни форми, способни да творят одушевени и неодушевени предмети. Енергията на самата душа е сътворена от по-висш източник. Духовният свят влияе върху определена територия, чиито граници още не са установени, но очевидно включва нашата Вселена и съседните измерения.

12. При завръщането си душата не вижда в духовния свят никакви божества от земните религии. Най-близкият й контакт с Божествената сила е чрез нейния личен духовен наставник и членовете на съвета от благосклонни съветници, които наблюдават развитието на всяка душа. Душите от Земята усещат присъствието на Божествената свръхдуша или източника, което се излъчва някъде от горе над участващите в индивидуалните им съвети с мъдреци.

13. Духовният свят очевидно се направлява от високо развити непрераждащи се души-специалисти, които регулират работата на поверените им души. Когато стигнат по-високи нива на мъдрост, прераждащите се души престават да се прераждат и заемат мястото си до специалистите, за да помагат на все още прераждащите се. Специалистите обикновено се подбират според мотивацията, талантите и представянето си.

14. Крайната цел на всички души очевидно е да постигнат съвършенство и да се съединят с източника, който ги е създал.

Откъс от книгата “Живот между преражданията” на д-р Майкъл Нютън
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Учение за вашата душа
    Духовни учения
    Administrator 0 1051 Последна<br />публикация Юли 22, 2009, 00:16:20
    от Administrator
    Съществува ли човешката душа? « 1 2 »
    Езотерика
    delfin 22 4771 Последна<br />публикация Февруари 07, 2012, 22:56:13
    от paparosko
    Манасично тяло (Тяло на Висшия Ум)
    Духовни учения
    Evolution 0 847 Последна<br />публикация Март 21, 2011, 20:15:59
    от Evolution
    Здрав дух + здраво тяло = светлинно тяло
    Здрав дух здраво тяло
    stargate 3 1301 Последна<br />публикация Октомври 07, 2011, 22:51:44
    от извън Вехонт
    Здрав дух здраво тяло ....как?
    Здрав дух здраво тяло
    Sunshine(sun) 14 2093 Последна<br />публикация Ноември 22, 2012, 18:30:03
    от perli4ka

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright