Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За нас - рибите  (Прочетена 1684 пъти)
Amica
Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « -: Ноември 28, 2010, 19:23:43 »

Представете си един затворен аквариум във формата на сфера, който се намира в друг, по-голям аквариум. Рибите от по-големия аквариум виждат какво се случва в сферата, но онези, които са в сферата, не виждат извън нея. Големият аквариум е изпълнен със солена вода и с красиви водни растения, в него живеят раци и риби.  В запечатаната сфера има сладка вода и в нея живеят златни рибки.
     Изведнъж се случва нещо и стъклената сфера започва все повече и повече да изтънява. Част от солената вода дори започва да се процежда и златните рибки са принудени бързо да се развиват, за да се приспособят към новите условия. Поради изтъняващото стъкло златните рибки започват от време на време да забелязват обитателите на големия аквариум. Някои от тях смятат, че това са врагове и смело се впускат да защитят своята сфера от враждебното настъпление. Приемат водните разстения за зли същества и обвиняват другите златни рибки, че позволяват да бъдат повлияни от тях. Тези златни рибки прикриват страха си, но го проектират върху средата.
     Други златни рибки пък са на мнение, че рибите от аквариума отдавна държат под контрол стъклената сфера. Смятат,че заедно с останалите рибки всички те са беззащитни жертви. Убедени са, че съществата, които стоят от другата страна на стъклото, ги държат в плен и че един ден ще бъдат изядени от тях. И понеже стъклото става все по-тънко, от ден на ден се страхуват все повече.
     Има няколко рибки, които мислят, че рибите от другата страна на стъклото са всемогъщи, божествени същества. Поради това те се отказват от собствения си авторитет и се люшкат напред-назад между крайните емоционални състояния. Понякога се чувстват богоизбрани, а друг път си мислят, че нищо не струват. Опитват се да разгадаят тайните послания на "учителите си", вярват и действат според тях. Плуват из аквариума, правят множество въздушни балончета, но не успяват да постигнат трайни резултати.
     Има и няколко златни рибки, които смятат съществата за свои братя и се възхищават на "Голямата Риба" за богатството от формите, в които е способна да се проявява. С всяка глътка въздух, която поемат, и с всяко свое действие те се стремят да следват духа на "Голямата Риба" и са в екстаз, защото постепенно се подготвят за плуване в голямата вода.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Ноември 28, 2010, 19:36:24 »

Браво!!
    Активен
    Рай
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #2 -: Ноември 28, 2010, 21:09:42 »

Прекрасно е обяснено!

Нямам търпение двата аквариума да се слеят в един!
    Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

dimitrina.hristova
    « Отговор #3 -: Ноември 28, 2010, 21:17:33 »

И аз..въпросът е обаче каква риба си всъшност?  Плезещ се
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Ноември 28, 2010, 21:32:05 »

Една от двата вида, разбира се Веселяк
    Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

dimitrina.hristova
    « Отговор #5 -: Ноември 28, 2010, 21:35:31 »

Че те, Нийче, повече от два вида са. Аз специално си мисля, че съм от предпоследните, дето правят много мехурчета, ама накрая нищо...  Ухилен
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Ноември 28, 2010, 21:36:44 »

Имах пред вид голямата и малката сфера..

Хаха, един дол дрен... един дол риби сме Веселяк
    Активен
    Рай
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #7 -: Ноември 28, 2010, 22:05:40 »

И аз..въпросът е обаче каква риба си всъшност?  Плезещ се

Златната рибка!

(Излиза от малкия аквариум и влиза в по-големия)
    Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

dimitrina.hristova
    « Отговор #8 -: Ноември 28, 2010, 22:12:24 »

(Излиза от малкия аквариум ...
    .... иииии пляяяс на пода
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #9 -: Ноември 28, 2010, 22:49:14 »

Не пляс. Полита във въздуха Веселяк
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #10 -: Ноември 28, 2010, 23:08:24 »

Да , хубаво е казано Усмивчица
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #11 -: Ноември 29, 2010, 12:01:45 »

Добро описание на ...евентуалния преход, който предстои. Всеки момент очаквах да се появят, лилави и кристални рибки, в малкия аквариум, поради изтъняването на стените, ама не се появиха Веселяк
    Аз нещо, не можах да се разпозная, измежду цялата тази мокра действителност, но ей тия гадинки, най-радват пейзажа.
    Цитат на: Amica
    Има и няколко златни рибки, които смятат съществата за свои братя и се възхищават на "Голямата Риба" за богатството от формите, в които е способна да се проявява. С всяка глътка въздух, която поемат, и с всяко свое действие те се стремят да следват духа на "Голямата Риба" и са в екстаз, защото постепенно се подготвят за плуване в голямата вода.
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #12 -: Ноември 29, 2010, 16:10:25 »

Добро описание на ...евентуалния преход, който предстои. Всеки момент очаквах да се появят, лилави и кристални рибки, в малкия аквариум, поради изтъняването на стените, ама не се появиха Веселяк
    Аз нещо, не можах да се разпозная, измежду цялата тази мокра действителност, но ей тия гадинки, най-радват пейзажа.

Ех Санг стари вождети си от един по едричък вид рибки е как ще се разпознаеш из тази тясна действителност като -кашалот в аквариум не стои-без значение размерите на аквариума! Усмивчица
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #13 -: Ноември 29, 2010, 21:55:23 »

Изведнъж се случва нещо и стъклената сфера започва все повече и повече да изтънява. Част от солената вода дори започва да се процежда и златните рибки са принудени бързо да се развиват, за да се приспособят към новите условия.

Всички ще са принудени бързо да се развиват за да се приспособят, не само златните рибки. Колкото на златните рибки ще им стане солено, толкова и на другите ще им стане прекалено сладко.
    Повечето и от двата аквариума ще измрат. Има рибки, които живеят на границата между двата вида вода, където солената и сладката се смесват, но могат да живеят и само в сладка вода. Та когато солената вода им дойде в повече и те ще поизмрат.
    Има един друг вид риби, които живеят и в сладката и в солената вода, местят се в зависимост къде им е по-добре за моментното им развитие. Тези рибки май се наричаха "преходни" предполагам, че само те биха оцелели при посочения пример или поне аз така си ги представям нещата.  
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Смяна на епохите - от Рибите към Водолея
    Великият преход
    delfin 3 3117 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 10:14:29
    от delfin
    Промените по света и около нас - сегашни и предстоящи « 1 2 ... 5 6 »
    Великият преход
    delfin 79 20627 Последна<br />публикация Март 10, 2013, 00:24:22
    от yyy
    Какво разкрива рождената година за нас
    Астрология и нумерология
    Админ 5 3430 Последна<br />публикация Август 07, 2012, 10:33:53
    от Щуродино
    Що е бушкрафт и има ли той почва у нас « 1 2 3 4 5 »
    Природосъобразен начин на живот
    protoplasma 71 9515 Последна<br />публикация Септември 06, 2013, 09:28:24
    от вожда
    Ангелите са сред нас
    Необичайни преживявания
    Ru Alfa 2 1330 Последна<br />публикация Април 19, 2013, 12:57:56
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright