Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Медитация - техники,опит или просто споделяне  (Прочетена 2329 пъти)
Amaranth
Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« -: Ноември 27, 2010, 01:28:35 »

Пускам в тази тема..за да обсъждаме медитацията..да споделяме опит..знание..разни техники и начини на медитиране . Намигване

Аз не съм много навътре с това..но съм пробвала медитация чрез визуализация..доста неща откриваш..а и в този свят общуването със самия себе си ..се случва чрез картините,звуците..чрез символи..Усмивчица И понеже отдавна не бях пробвала това..реших тия дни да опитам..не можах да се потопя много..но не чувствах никакво напрежение..чувствах се много добре и спокойно..опитах си да си представя нещо конкретно..мястото , което е мое..и в което се чувствам добре и на сигурно място..защитена..някое място сред природата..и така започнах да го търся това място..но докато вървях по пътеката към това място..исках да се отклоня..и отидох на съвсем друго място..оставих се да отида там..отидох в една изоставена къща..беше тъмно..прашно..паяжина имаше..имаше по средата на стаята статуя..която държеше дете..но веднага се рушеше..след това на прозореца имаше едно дете..казваше нещо..и всички тези картини много бързо минаваха..всичко се рушеше и изчезваше..и започваше всичко отначало..пак къщата..статуята и т.н. Чувството беше ужасно..не можех да го задържа.. всичко се рушеше..тогава си помислех явно не трябва да съм тук..и реших да се върна към онова място,за което се бях запътила..но още преди са бе появило то се бе разрушило..и изчезваше..пробвах на няколко пъти..но не стана..озовах се сред нищото...само мрак..имах усещането за смърт..всичко започна да ми носи това усещане..където и да отидох..трябваше ми накакво сигурно място..да се скрия там..не исках да е открито пространство..тогава се озовах сгушена в една голяма мечка..мисля,че беше бяла..бях там..но пак не се чувствах сигурна..някакъв страх..че всичко се губи и разрушава..нищо не усещах..мсилех си да се скрия в себе си..да потъна в себе си..но и това ме ужасяваше..и отново чувство за смърт..мрак..опитах се да открия отговор на въпросите си..но доста се съмнявам в отговорите , които ми минаха първо през ума..Но имам и усещането,че сякаш нещо е изтръгнато от мен..сякаш нещо е умряло..а не знам какво..Някой ще може ли да ми помогне в разтълкуването ?  Прегръдка
    Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Ноември 27, 2010, 13:52:56 »

смъртта умира...
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #2 -: Ноември 27, 2010, 13:57:30 »

Смъртта я няма там.
    Има такава тема за медитацията, "Медитирате ли?"
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #3 -: Декември 07, 2010, 22:55:23 »

Но имам и усещането,че сякаш нещо е изтръгнато от мен..сякаш нещо е умряло..а не знам какво..Някой ще може ли да ми помогне в разтълкуването ?  Прегръдка

При първата ми медитация усетих и видях как нещо като бяла светлина, (упреличих я на комета защото имаше опашка) започна да се отделя от гърдите ми много бавно, чувствах как олеквам, незнам дали беше хубаво или не понеже хем ми беше леко хем чувствах огромна липса на нещо, стигна до областта на гърлото ми и се разконцентрирах веднага почувствах огромна тежест в гърлото си имах чувството че съм се върнал от оня свят или че съм си върнал душата, от тогава не ми се е случвало, така и не се и опитвах да си го обясня повече от това което почувствах и все пак ми е объркано някак. Моля коментирайте. Ако има проблем с поста преместете го.
    « Последна редакция: Декември 07, 2010, 23:26:30 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Декември 07, 2010, 23:11:36 »

Когато нещо умира, в същото време нещо друго се ражда....
    Активен
    skarabei
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #5 -: Декември 13, 2010, 10:53:31 »

ТЕХНИКИТЕ ЗА ОТВАРЯНЕТО НА ЧАКРИТЕ НЕ СА ВАЖНИ САМИ ЗА СЕБИ СИ.ЦЕЛТА Е ИЗГРАЖДАНЕТО НА ТЕЗИ КАНАЛИ, ПРЕЗ КОИТО ДА ЦИРКУЛИРА ЕНЕРГИЯТА.ЧОВЕШКОТО ТЯЛО Е КАТО РАДИО-ПРИЕМНИК ,А ЧАКРАТА Е СТАНЦИЯТА, НА КОЯТО ГО НАСТРОЙВАШ ЗА ДА ИМАШ ДОСТЪП ДО НУЖНАТА ИНФОРМАЦИЯ.
    Активен
    milenka83
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #6 -: Януари 16, 2011, 01:21:06 »

Ето тук има много интересни техники за медитация, скоро ще споделя резултати
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #7 -: Януари 26, 2011, 00:53:58 »

ЗДравейте, търсих тема в която да попитам нещо относно медитацията.
    Докато медитирам усещам нервчетата в ръцете си да се движат и силен натиск в тях и най вече в слъчевият сплит на ръцете.ВСякаш умаляват или нещо преминава през тях много силно.Продължава към лактите и аз го спирам,понеже ми е много поглъщащо.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #8 -: Януари 26, 2011, 01:39:34 »

Докато медитирам усещам нервчетата в ръцете си да се движат и силен натиск в тях и най вече в слъчевият сплит на ръцете.ВСякаш умаляват или нещо преминава през тях много силно.Продължава към лактите и аз го спирам,понеже ми е много поглъщащо.

А как медитираш?
    Отпускаш ли преди това тялото си? Може би си напрегната?
    (Слънчев сплит на ръцете не съм чувал да има.)
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Януари 26, 2011, 02:34:09 »

Усмивчица Намира се в централната част на дланта в точковият масаж.
    Може и от напрежение да се получава този ефект.
    Активен
    Ann
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #10 -: Януари 26, 2011, 02:42:37 »

Слънчевия сплит се ли намира в средата на гръдната кост.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Януари 26, 2011, 11:46:11 »

Слънчевия сплит се ли намира в средата на гръдната кост.

В йога понятието слънчев сплит се употребява за една точка малко над пъпа,
    но виждам, че в точковия масаж така наричат и центъра на дланта.

Ann, а ти медитираш ли?
    Активен
    zvezdichka
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Януари 26, 2011, 11:53:37 »

Да,разбира се!:)
    Казах го така, защото в  точковият масаж имат определени имена,взависимост от това къде въздействат и в случея говорех за ръцете.
    Например на ръката има много точки,който въздействат на цялото тяло.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #13 -: Януари 26, 2011, 12:39:33 »

Да,разбира се!:)
    Казах го така, защото в  точковият масаж имат определени имена,взависимост от това къде въздействат и в случея говорех за ръцете.
    Например на ръката има много точки,който въздействат на цялото тяло.

А, разбирам!
    Имала си предвид онази точка от дланта, масажирането на която влияе на слънчевия сплит.
    Да, подобни точки има и върху стъпалата.
    Ако ти е интересно, можеш да направиш тема за масажите в раздел "Здрав дух, здраво тяло" например.

Но за да не отклоняваме темата, интересно е да отбележим, че дори чрез медитация, когато се концентрираме върху дадена точка от тялото (която например е болезнена), ние насочваме енергия към нея и това може да повлияе благоприятно (например, да намали или съвсем да премахне болката).

Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Януари 26, 2011, 15:18:58 »

ЗДравейте, търсих тема в която да попитам нещо относно медитацията.
    Хм, според теб възможно ли е това да е много силна енергия, която преминава през теб и да е непоносима за физическото тяло?
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Просто мисли от различни хора « 1 2 ... 5 6 »
    Изкуство
    delfin 84 11946 Последна<br />публикация Октомври 29, 2013, 15:12:52
    от Ariam
    Обмяна на опит
    Обща тематика
    Amaranth 11 1205 Последна<br />публикация Декември 22, 2009, 00:03:31
    от Еlsha
    ТЕХНИКИ НА НОВИТЕ ЕНЕРГИИ – „ВЪТРЕШНОТО ДЕТЕ“
    Духовни учения
    Georgio 0 940 Последна<br />публикация Март 13, 2011, 10:15:23
    от Georgio
    ОСНОВНИ ТЕХНИКИ И ПОНЯТИЯ В САХАДЖА ЙОГА
    Духовни учения
    Търсач 0 1339 Последна<br />публикация Март 15, 2011, 19:48:08
    от Търсач
    Различни науки - от чисто любопитство просто малко помощ ако може??
    Въпроси и отговори
    Emil 1 706 Последна<br />публикация Декември 19, 2012, 04:23:00
    от STRONG_SOUL

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright