Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ОПАСТНОСТ ЗА ВАШИТЕ ДЕЦА - РИТАЛИН  (Прочетена 6691 пъти)
Tanya
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« -: Ноември 26, 2010, 14:06:03 »

Искам да Ви кажа нещо, което все още не е известно в България

За лечение на СДВХ/ СИНДРОМ НА ДЕФИЦИТ НА ВНИМАНИЕТО И ХИПЕРАКТИВНОСТ/ се предписва медикаментозно лечение. Съществуват около 30 различни използвани лекарствени препарати, в това число и Метилфенидат (Риталин). Риталинът е бил разработен въз основата на метилфинидатите, които са патентовани през 1954 г. и са били използвани при възрастни при състояния на депресия, хронична умора и наркозависимост.

Както сочи лекарската практика, метилфенидатите са стимуланти на централната нервна система, имат  успокояващ ефект, понижават импулсивното поведение, фокусират целеустремеността на мозъчния център и повишават концентрацията за изпълнение на поставената задача.
Администрацията по Борба с Наркотиците в САЩ, смята, че риталинът влиза в така наречения „Списък II”, който се отнася към наркотичните вещества.
Към другите препарати от тази категория се отнася метадонът, метамфетаминът и кокаинът.

Независимо от обявения „минимален” ефект от препарата, изследванията от последно време показват, че обичайни странични ефекти включват: 
 - загуба на апетит и загуба на тегло
-  дискомфорт в живота
 -главоболие
 -изменение честотата на пулса и артериалното налягане
 -безсъница
- потискане ръста на детското тяло
 -проблеми със сърцето 
- депресии
 -самоубийства 
 -халюцинации.
Като резултат,  става 5% -но съкращаване размерите на мозъка, работата на мозъчният апарат започва да се влошава, което води до необратими повреди във функциите на главния мозък. Освен това, риталинът е адиктивно средство. Дете, което от ранна възраст е поставено на употребата на риталин , по същество, наркотичен препарат, привиква към определено състояние на организма, което се предизвиква от таблетките. След десет – петнадесет години с риталин не е така лесно да се прекрати приемането на лекарството.  
С течение на времето, с разширяване на медицинската практики за използване на амфетамини при лечение на СДВХ, започнаха да постъпват факти за смъртни случаи при деца след продължителна употреба на РИТАЛИН .
Активен
nani
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Ноември 26, 2010, 14:37:56 »

Аз даже незнаех,че изписват лекарства..Ужасно е ! С моят син работи логопед и го лекуваме ,чрез игри и специални занимания 2 седмично по 1 час и има ефект.. Явно има деца с по- изявени симптоми ,но не е нормално да се лекува с лекарства , поне според мен !
    Активен
    Kristin
    Гост
    « Отговор #2 -: Юли 27, 2011, 21:17:01 »

Ritalin moje da se dostavi i do Bylgariq. Kato se pory4a ot internet. Mnogo ot amerikanskite deca i tiineidjyri go izpolzvat, za da podobrqt rezultatite si v u4ili6te a i ne samo. Tuk v bylgariq pyk vzemat narkotici i amfetamini za tazi cel. Ritalinyt sy6to taka oba4e uveli4ava riskyt ot Alzhaimer, koito sled tova moje da se predava i po nasledstvo, koeto pravi porajeniqta zna4itelno po-seriozno i obezpokoitelni.

Риталин може да се достави и до България. Като се поръча от интернет. Много от американските деца и тийнейджъри го използват, за да подобрят резултатите си в училище, а и не само. Тук в България пък вземат наркотици и амфетамини за тази цел. Риталинът също така обаче увеличава риска от Алцхаймер, който след това може да се предава и по наследство, което прави пораженията значително по-сериозни и обезпокоителни.

Моля, пишете на кирилица.
    « Последна редакция: Юли 27, 2011, 21:45:02 от Модератор » Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Звездните деца « 1 2 »
    Други деца на новото време
    delfin 18 10569 Последна<br />публикация Декември 20, 2012, 11:37:08
    от Ariam
    Чудо-деца
    Децата индиго
    delfin 5 2556 Последна<br />публикация Януари 22, 2010, 12:42:31
    от pufi
    Индигови деца или деца под индиго
    Децата индиго
    Админ 0 3211 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:36:57
    от Админ
    Какви са вашите мечти? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Аэ съм 15 1183 Последна<br />публикация Август 18, 2011, 13:03:40
    от Xristina
    Каква съм аз във вашите очи? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Ariam 17 1534 Последна<br />публикация Декември 10, 2011, 02:19:39
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright