Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Ангели на Земята  (Прочетена 14845 пъти)
Sue
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 292

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #60 -: Януари 30, 2012, 11:08:12 »

Ео, сега ще се почне една дискусия "какво е човек" Усмивчица

И аз благодаря за цитата, Усмивке! Много е приятно човек да почете тук там и да вземе да се разпознае. Малко не се чувствам като "пчеличка" , но щом казват, и да бръмча ще се науча

Стана ми интересна радзликата в "усещането" на крилата на "ангелите" и "елементалите". А може би като допълнение да споделя мнението на една госпожа, на която разказвах за крилата. Според нея, размерът им съответства на периметъра, в който "ангелът" има пряко енергийно въздействие върху другите.
    Активен
    zahra_bg
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

• Град: София
  • http://www.facebook.com/t
    « Отговор #61 -: Юли 10, 2012, 20:38:40 »

Здравейте и от мен! Много полезна тема наистина. Благодаря за прекрасните мнения!
    Последната година е изключително интензивна и точно затова много от нас най-накрая си спомнят кои са, откъде са и за какво са тук.
    Това че някои от нас осъзнават, че са въплътени ангели, е прекрасно. И все пак трябва да бъдем доста внимателни с тази представа, защото все още живеем в дуалност и може да залитнем в едната или в другата крайност. Аз лично съм имала много позитивни усещания да ги наречем от това осъзнаване, както и някои не чак толкова позитивни.
    Ще започна с не толкова позитивните: В един момент си мислиш "Ами след като съм ангел, сега защо се ядосах така?! Ангелите не се ядосват! А след като съм ангел защо имам такива или онакива желания?". Човешкият ум започва да си играе с тази представа и да ни кара да се чувстваме зле, защото представата за ангел не включва това да се ядосваш понякога, да мислиш за себе си, да имаш влечения към определен човек и т.н. Но стига да осъзнаем, че може да сме ангели в действителност, но в момента се намираме в човешко тяло, което върви ръка за ръка с някои не толкова ангелски наглед неща и това е нормално, няма място за самообвинения. Още един нюанс на тази крайност: "Аз съм ангел, значи съм нещо повече от останалите, които не са..." Егото също е в промоционалния пакет на това да бъдеш човек. Няма начин да не се мине и през този етап. Много често ангелите са отхвърляни от околните, защото са различни. В момента, в който осъзнаят, че са ангели обаче, точно най-отхвърляните и самотни ангели имат склонността да се дадат на егото с неговите претенции за величие. Нищо ново под слънцето, в някакъв момент се осъзнава, че макар другите хора да са с различни вибрации, това не значи, че ние или те сме по-добри. Просто сме различни, защото Вселената има нужда точно от това разнообразие.

Хайде сега и малко положителни неща на осъзнаването, че си ангел. В момента, в който осъзнаеш това, много неща започват да си идват на мястото и си обясняваш много свои качества и начини на поведение. Аз например винаги съм имала едно такова чувство, че съм прозрачна и хората не ме виждат, а само аз ги виждам. Когато разговарям с един или двама човека наведнъж, всичко е наред. Когато обаче повече хора наведнъж се обърнат към мен, в първия момент реакцията е точно ужас и засядане на буца в гърлото, един вид: "Ама как така толкова много хора ме виждат наистина?!". Същото става и когато се случи да съм някъде с група по-голяма от двама човека - мога само да слушам другите часове наред, да ги наблюдавам, но не и да проявя желание да кажа нещо. Винаги съм се чудела откъде точно идва това нещо. Сега вече знам откъде идва, но осъзнаването не е добре да свършва до тук. Не става само да си кажеш "еми, аз съм си ангел и това са ми начините на действие, точка.". Нормално е хората да си общуват с другите хора независимо дали групата е по-малка или по-голяма. След като знам откъде идва този "навик", това е идеалната предпоставка да го променя.
    Друго положително нещо - осъзнавайки, че си ангел, ти вече знаеш кое те кара да се раздаваш и да искаш да помогнеш на всеки срещнат. Но бидейки човек, нещата малко се променят. Трябва да има баланс между даване и получаване. Залитнем ли само в даване, нещата тръгват на зле. Това може би е най-трудният урок за усвояване - един ангел да се научи първо да се погрижи за себе си и да осъзнае, че няма как да помогне на всички, още повече, че не всеки има нужда от нашата помощ.

Относно споменатата книга на Дорийн Върчу "Земните ангели" - прекрасна е! Тъкмо сега я чета. На характерните черти за въплътените ангели честно казано не знаех да се смея ли, да плача ли. Но със сигурност е изключително полезно, човек да научи повечко такива неща, за да разбере как функционира психиката му и кое го подтиква да прави определени неща.

И последно нещо, което бих искала да споделя засега - наскоро открих едни много впечатляващи ангелски клипчета, които ми отвориха очите за много неща. Може би и на вас ще са полезни:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BxJIrDxSpIg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BxJIrDxSpIg</a>
    Активен

zahra_bg
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 7

• http://www.facebook.com/t
    « Отговор #62 -: Юли 12, 2012, 09:48:22 »

И още едно интересно клипче за ангелите:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=zS__EsGaRxA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=zS__EsGaRxA</a>
    Активен

Lakshmi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Научи се да държиш хлабаво всичко,което не е вечнo

« Отговор #63 -: Юли 16, 2012, 10:08:12 »

Еона, така е, права си. Наистина трябва да живеем тук и сега, за да живеем пълноценно и да изпълним това, за което сме дошли. А какви сме били преди, в миналите си животи, не  е съвсем без значение, защото по един или друг начин нашите минали действия ни се отразяват сега. Карма....

"Аз съм ангел, значи съм нещо повече от останалите, които не са..." Егото също е в промоционалния пакет на това да бъдеш човек.
    За съжаление, това важи не само за хората, които са осъзнали какви са. Има хора, които се занимават с някаква духовна практика и са се взели толкова насериозно, че всяко чуждо мнение е грешно, а хората, които дръзват да го изкажат, са "глупци". Егото е голяма пречка по пътя ни, злобата и завистта също. Добрата новина е, че хората все пак се опитват да променят нещо у себе си.
    Желая на всички прекрасен ден и успешна, ползотворна и усмихната седмица :-)))
    Активен

Това, което другите мислят за теб, не е твоя работа!
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 169

• Град: Варна
  • « Отговор #64 -: Юли 16, 2012, 17:43:08 »

Усмивче благодаря за откъсчето.
    Колкото и фантастично да звучи , много информацията аз лично бих потвърдила, но.... тя говори за въплатено едикакво си. Аз бих казала за опитности , които се откриват и от там разнообразието и хибридността.
    Не бих казала ,че душата има принадлежност , това противоречи на основния фактор ТУК И СЕГА. Естествено ,че поради богатите опитности се наблюдават отраженията във енергийното поле  и те от своя страна в физическото. Но да се категоризират типажи и да се търсиме в тях е нелепо , особенно в това време богато на души с разнообразна опитност. От тази гледна точка е бъкано с типа - Вселенска манджа с грозде.
    Обикновенно в енергийното поле има най-силни отражения от последните опитности или от по-важните опитности, а най-вече опитностите или животите свързани най-пряко със сегашната мисия.

Но пак ще се повторя , каквито и групички на принадлежност да търсите ние сме ТУК И СЕГА , жители на тази планета ,част от нея.
    Това е първостепенното ,другото е в евентуална помощ за разбирането на земната мисия.СЕГА СИ ЧОВЕК И РАБОТИ ПЪЛНОЦЕННО КАТО ТАКЪВ
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #65 -: Юли 24, 2012, 11:24:04 »

Усмивче благодаря за откъсчето.
    Колкото и фантастично да звучи , много информацията аз лично бих потвърдила, но.... тя говори за въплатено едикакво си. Аз бих казала за опитности , които се откриват и от там разнообразието и хибридността.
    Не бих казала ,че душата има принадлежност , това противоречи на основния фактор ТУК И СЕГА. Естествено ,че поради богатите опитности се наблюдават отраженията във енергийното поле  и те от своя страна в физическото. Но да се категоризират типажи и да се търсиме в тях е нелепо , особенно в това време богато на души с разнообразна опитност. От тази гледна точка е бъкано с типа - Вселенска манджа с грозде.
    Обикновенно в енергийното поле има най-силни отражения от последните опитности или от по-важните опитности, а най-вече опитностите или животите свързани най-пряко със сегашната мисия.

Но пак ще се повторя , каквито и групички на принадлежност да търсите ние сме ТУК И СЕГА , жители на тази планета ,част от нея.
    Това е първостепенното ,другото е в евентуална помощ за разбирането на земната мисия.СЕГА СИ ЧОВЕК И РАБОТИ ПЪЛНОЦЕННО КАТО ТАКЪВ
    Манджа???и друг израз има-"несъвършени носители на светлината"-може на Любовта или друга думичка
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

« Отговор #66 -: Юли 24, 2012, 11:43:45 »

Жалко е че има много малко информация .. ако някой може да намери повече нека качи .. твърде важно е за мен ,защото от 1 година се намирам в много странен период не само аз но и една моя приятелка .. всичко започна с викане на духчета и всякакви такива .. но в последствие стана вече по ужасно .. тя вижда и разговаря с духове но не винаги с на някой починал човек .. също така знаем много неща двете неща който ще се случат ,но не винаги са сигурни .. а за мен на мен ми казаха че съм нифилим .. усещам крилата си .. усещам болка там където те израстват  още малко остана да навърша 18 и ще са напълно готови (израснали) ..  аз все още не ги виждам .. но според думите на моята приятелка са много красиви .. някой ако има повече информация за ангелите на земята и за нифилимите да ми пише

Предполагам, че повечето от вас са чували (а както видях в някои теми и чели) за Дорийн Върчу. Виждам, че от доста от вас, в това число и аз, не знаем какви сме всъщността си и търсим себе си. Специално за мен и една приятелка много полезна се оказа тази книга на споменатата авторка:
    http://www.helikon.bg/books/18/151504_zemnite-angeli.html
    В нея са обособени няколко основни групи хора: Земни Ангели, Въплътени Ангели, Звездни хора, Елементали, Мъдреци, Морски хора...Във всяка група са дадени най-често срещаните и най-явните белези, които отличават една от друга група. По тези белези най-добре може да разбереш към коя група спадаш. Книгата наистина е страхотна и дава много отговори. В момента не е в мен, но когато ми я върнат, ще се постарая да дам повече информация.
    Книгата ме заинтригува.Дали я има в електронен вариант?
    Активен

мушу
    Неактивен Неактивен

Публикации: 102

• « Отговор #67 -: Юли 24, 2012, 15:03:18 »

Забелязали ли сте, че над София често вечер се образуват облаци, като големи крила?
    Активен
    Lakshmi
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #68 -: Юли 27, 2012, 16:13:56 »

Единият вариант е да я кача като снимки, с фотоапарата си се чете чудесно....Другият вариант е да я напиша малко по-малко, но няма да стане толкова бързо...може би за около месец, ако не бързаш Усмивчица
    Активен

Щуродино
    Неактивен Неактивен

« Отговор #69 -: Юли 27, 2012, 16:19:13 »

Единият вариант е да я кача като снимки, с фотоапарата си се чете чудесно....Другият вариант е да я напиша малко по-малко, но няма да стане толкова бързо...може би за около месец, ако не бързаш Усмивчица
    Не бързам-има какво да чета,стига да искам НамигванеБлагодаря,за предложението
    Активен

Lakshmi
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #70 -: Юли 27, 2012, 16:21:11 »

Супер, очаквай скоро включване тогава ;-)
    Активен

Lakshmi
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: Август 15, 2012, 09:10:12 »

Ето тук започнах да я пиша.
    Приятно четене :-)))

http://indigota.com/index.php?topic=6225.0
    Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 292

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #72 -: Септември 09, 2012, 23:50:30 »

Почти винаги, когато съм на обществено място, погледът ми е привлечен от възрастен, луд, просяк или болен. Обикновено , ако са болни са деца. Химиотерапия и висока степен на умствено изоставане са ми последните срещи... Днес беше тиийнът със съзнание на тригодишно.
    Винаги при такава среща , с такова дете, в главата ми изниква "колко сте хубави!" Усмивчица
    Честно казано, винаги ми е много неудобно, защото погледът ми все към тях бяга и подозирам, че родителите разчитата усмивката ми погрешно. Аз някак си им се радвам на тези хора. Т.е. Мен все ме влече да ги погаля или гошна, ама като си знам как ще изглежда отстрани, трайкам си.
    И никак не преливям от съжаление към ближнего по принцип или някаво особено благородство или благотворителност... Ама на, такива хора ме привличат.
    Понеже ми правят впечатление такива срещи, се чудя, дали не става въпрос за онова, което казва Инелия Бенц- помощ без думи, при уговорена среща между Висшите Азове. Щото аз не усещам по друг начин теглене на енергия от тях. Само погалване по главата от моя страна. 
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #73 -: Септември 10, 2012, 00:04:29 »

При бебо е обратното , той привлича всички такива хора и деца ,където и да сме , независимо в коя държава , те идват при него , той няма против , някакви странни енергийни обмени са това Усмивчица
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Tedynkaa
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Любовта е истина и истината е в любовта !

« Отговор #74 -: Юли 01, 2013, 01:30:07 »

Здравейте и от мен ! Искам и аз да споделя своята история , но съм малко объркана и незнам от къде да започна . Като цяло искам първо да споделя , че просто незнам коя съм на 21 години съм а , чувствам ,че вътре в мен има мъдрост и мисли , който не отговарят на възрастта ми . Винаги съм се чувствала по различна от останалите и никой някога не ме е разбирал по темата за духовното израстване и като цяло за цялото ни съществуване . Незнам всъщност дали съм ангел или някакъв друг вид , но много често ми се е случвало фа ме наричат така . Искам само да споделя , че и връзката ми с истината също така е много силна , като цяло чувствам и хората и техните чувства , страдам за човечеството и независимо за какъв човек става въпрос .
     Но имам един проблем до сега не съм виждала толкова много ангели отколкото демоните в хората . Искам като цяло да разбера коя съм и защо се получава така , но не мога да намеря все още правилните отговори вътре в мен . Ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарна . Благодаря предварително на всички !!!!
    Активен
    Страници:  1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Часът на Земята
    Обща тематика
    Турист 0 709 Последна<br />публикация Март 26, 2011, 21:00:17
    от Турист
    Има ли ангели на земята,които са в човешки тела?
    Въпроси и отговори
    Ariam 4 1862 Последна<br />публикация Декември 06, 2011, 23:22:27
    от Ariam
    Сънувам ангели
    Моите сънища
    mishi 4 1566 Последна<br />публикация Октомври 15, 2012, 23:05:54
    от mishi
    Дорийн Върчу "Земните ангели" « 1 2 3 »
    Книги
    Lakshmi 33 9164 Последна<br />публикация Август 21, 2012, 17:11:11
    от Lakshmi
    Земята и хората « 1 2 ... 8 9 »
    Любопитни факти
    James 134 3892 Последна<br />публикация Юли 28, 2013, 18:09:52
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright