Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Символи върху тялото  (Прочетена 2689 пъти)
Sunlight
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« -: Ноември 24, 2010, 14:37:38 »

Здравейте Усмивчица Какво мислите за татуировките ? Оказват ли някакво влияние върху същността ни , енергиите и въобще върху живота ни ? Някъде  четох  ,че както Корана , така и Библията забраняват рисунките върху тялото. Тази сутрин докато слушах една мантра ми дойде внезапната мисъл , че трябва да си направя татус на врата : малко цветно слънчице, че ще ме пази и носи късмет. Та се впуснах в размисли ..
Активен

Светлина , Любов , Мир , Хармония ♥
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #1 -: Ноември 24, 2010, 14:52:57 »

Според мен като всяко творение татуировката запазва вложената в нея информация при нейното рисуване. И в определена степен би могла да оказва някакво въздействие, най-малкото примера със слънцето - самата мисъл, че го носиш на себе си и символът който представлява ще те зарежда положително.
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Ноември 24, 2010, 14:53:19 »

Здравейте Усмивчица Какво мислите за татуировките ? Оказват ли някакво влияние върху същността ни , енергиите и въобще върху живота ни ? Някъде  четох  ,че както Корана , така и Библията забраняват рисунките върху тялото. Тази сутрин докато слушах една мантра ми дойде внезапната мисъл , че трябва да си направя татус на врата : малко цветно слънчице, че ще ме пази и носи късмет. Та се впуснах в размисли ..

Здравей, Sunlight!

Имаше наскоро едно предаване с Веселин Топалов, бивш световен шампион по шах. Водещият го попита дали има някакъв ритуал, който изпълнява, за да му върви играта. Той каза, че няма, защото ако си създаде, ще разчита на него, а ако няма, ще знае, че всичко зависи от самия него.

Аз обаче бих добавил, че ако живеем в хармония с благородните принципи на живота, винаги ще имаме подкрепа и закрила от висшите сили, ръководещи Вселената.

А външните прояви смятам, че не са чак толкова важни. По-важни са благородните мисли, чувства и действия.
    Активен
    ЕМИЛИЯН :)
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 69

Любовта е по силна от всичко

« Отговор #3 -: Ноември 24, 2010, 22:57:12 »

Ти мислиш че ще те пази значи ще те пази но само за този живот в това тяло което си сега ако ме разбираш. А има ли от какво да се пазиш, човек трябва да се пази само от себе си да следи мислите си накъде насочва енергията си...  Щастливко
    Активен

Познах добро и зло, грях и добродетел, правда и неправда;съдих и ме съдиха;минах през рождение и смърт, радост и мъка, рай и ад; и накрая разбрах, че аз съм във всичко и всичко е в мен.
    Sunlight
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Ноември 25, 2010, 13:48:33 »

"Според мен като всяко творение татуировката запазва вложената в нея информация при нейното рисуване." - напълно съм съгласна и донякъде това ме притеснява .. ще нося и емоциите на този , който ще направи татуса..
    ЕМИЛИЯН Усмивчица точно това беше една от идеите ми. Понякога /както всеки предполагам / се чувствам изморена от усещанията си , негативно настроена дори. Може да прозвучи глупаво , но интуитивно усещам , че слънчицето в такива моменти ще ми напомня коя съм всъщност и няма да ми позволява да се отадалечавам от себе си.
    Активен

Sunlight
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Ноември 25, 2010, 13:49:03 »

благодаря за отговорите Усмивчица)))
    Активен

Sunlight
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Ноември 25, 2010, 14:14:14 »

Ето едно от малкото интересни неща , които намерих  :
    Татуирането има дълга и интересна история. В множество традиции по целия свят татуировките са се смятали за магичиески и предпазващи. Чукчите в северен Сибир например, татуирали върху телата си изображения на своите съюзници и духове пазители, за да ги пазят. Маорите от Нова Зеландия татуират лицата си със спирали и вярват, че сложните мотиви ще гарантират безопасен прерох към отвъдния свят. В много древни традиции татуировките се смятат за форма на защита. Ако решите да поставите татуировка на тялото си, помислете внимателно за символизма и мястото на всяка татуировка. Най-добре е татуировките да имат свещен смисъл и да бъдат подбирани и потавяни внимателно, защото те ще влияят върху духа и тялото ви много дълго време.
    Активен

aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #7 -: Октомври 16, 2013, 10:36:58 »

Татуировките по телата ни са печати от Дявола - един вид енергиен белег, който може да промени радикално не само земния живот на човека, но и съществуването му след смъртта.
    По време на прехода на границата на световете, душата я очакват редица опасности и пречки, а татиуровките, направени приживе, в духовния свят са като белег, който привлича същите тези опасности, пише в. "Врачка".
    Дефакто животът след смъртта може да стане по-тежък от земния при наличието на татуировки, отколкото без тях. Татуировката играе ролята на вид информационен белег върху тялото.
    Двата свята са много тясно свързани помежду си и всички промени, направени във физическия свят предизвикват съответните промени в този след смъртта.
    Самото нанасяна на рисунката върху тялото на човек е вид договор с лошите сили. Сами обърнете внимание на живота си - изведнъж получавате рядък късмет, материално благополучие, които обаче не са нищо друго, освен изкушение от Дявола.
    Татуировките са печат от Дявола
    Нищо от това обаче не можете да вземете в Отвъдното, нали? Докато състоянието на Душата ви е много по-важно, защото тя живее вечно.
    Татуировките могат да бъдат отстранени и по този начин да се развали договорът с Дявола. Но наумите ли си това, тъмните сили го разбират и започват всячески да ви пречат - появява се спешна работа, свършват ви парите, разболявате се и прочие, и прочие... И така не ви остава време да премахнете рисунката от тялото си.

Източник: интернет
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #8 -: Октомври 16, 2013, 10:40:32 »

Аз много си харесвам татуса свързва ме завинаги със най-добрата ми приятелка с която си направихме еднакви.Символиката е наша, сглобена и е свързана със змиите Усмивчица който го е страх да стои далеч, да не го обладае дявола Намигване
    Активен
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Октомври 16, 2013, 10:45:26 »

Аз много си харесвам татуса свързва ме завинаги със най-добрата ми приятелка с която си направихме еднакви.Символиката е наша, сглобена и е свързана със змиите Усмивчица който го е страх да стои далеч, да не го обладае дявола Намигване
    Не е казано, че оказва лошо влияние и променя живота към лошо, а просто че може да окаже влияние и да го промени коренно.
    Забелязала съм , че когато човек се татуира , наистина има нещо, което се променя в него.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #10 -: Октомври 16, 2013, 10:46:54 »

Разбира се, че се променя.Това е целта на татуировката, въпреки общоприетото схващане, че е мода.Едно време народите доста са рисували по себе си, защо ли Усмивчица
    Но винаги е имало много силна символика и прецизност в рисунките (татуировките).
    Активен
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #11 -: Октомври 16, 2013, 11:40:43 »

Това е твърде присилено все пак в каквото повярваш това ще привлечеш в жовота си . Така ,че според мен няма значение да ли имаш татус или не важното е да си сигурен какъв искаш да бъде не просто така Усмивчица
    Активен
    aether
    nebula
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Октомври 16, 2013, 16:51:15 »

Не се сещам за народи , които са се татуирали.
    Честно казано не знам каква е целта и смисъла на татуировката. Малко хора познавам , които да имат.
    От суета и комплекси го правят , според мен , тъй като не се харесват и не се приемат такива каквито са.
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #13 -: Октомври 16, 2013, 19:08:11 »

Здравейте.
    Когато си сложите татуировка,вкарвате енергиен модел който променя вашето енергийно ЕГН.Единственно вървим напред когато сме с оригиналното си ЕГН.Всяка чужда енергия води до спиране на движението ни,и докато не се изчистим не се движим по пътя си.Т.е. татуировките ни вредят.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #14 -: Октомври 16, 2013, 21:13:57 »

Аз никога не бих си направил тато ,защото не виждам смисъл от това като цяло просто сега е модерно всеки втори да си прави татус просто така и след 2 години се чудят как да го махнат но според мен си е право на избор и не виждам как може да ти попречи на развитието Усмивчица в каквото вярваш това превличаш.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Патриотизъм, Национализъм и Духовност « 1 2 3 »
    За България
    Аэ съм 42 2796 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 17:07:44
    от Аэ съм
    Имат ли място технологиите в Новия свят/ време ?
    Великият преход
    Georgio 6 1460 Последна<br />публикация Януари 13, 2011, 00:35:52
    от Johnatan Livingston
    Съвременните окултни учения и конспирацията за Нов Световен Ред
    Програмиране, световен елит
    Spiritus 3 2587 Последна<br />публикация Септември 16, 2011, 18:36:33
    от ...
    Материализъм и духовност
    Духовни учения
    Ich 10 1172 Последна<br />публикация Май 15, 2011, 15:39:17
    от paparosko
    Християнство и окултизъм « 1 2 »
    Духовни учения
    Spiritus 28 1621 Последна<br />публикация Юни 14, 2013, 20:20:22
    от Ariam

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright