Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Духовно израстване за сметка на Земните удоволствия....?  (Прочетена 2544 пъти)
Sunrise
Съниз...!
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

• Град: In my own head
  • « -: Ноември 19, 2010, 00:37:30 »

Трябва ли да се лишим от всички удоволствия, които ни предлага Земният свят, за да можем да стигнем едно по-високо духовно ниво?
    Трябва ли изцяло да се отдадем на духовното израстване и да не се вълнуваме от света, от изкушенията които ни предлага, парите, сексът, опиатите, дискотеките, от цялата комерсиализация наоколо и т.н., и т.н?

Какво ли би ми отговорил един духовен учител, гуру или пък вече духовно извисен човек?
    Може би ми казал да, трябва!, след като извървиш определен път целият този хаос няма да те вълнува.Би ми дал примери, че ще съм щастлив, след като постигна някакъв успех, че тези неща няма да имат стойност за мен, и че ще бъда истински щастлив.
    Е, да, ама мен точно тези неща ме карат да се чувствам ИСТИНСКИ щастлив.Щастлив съм, когато скачам с бънджи, когато карам с 180км/ч, когато съм с приятелите си и сме направили какви ли не глупости, под влиянието на опиати, когато съм в ухолство, когато съм с момичета, направо да си го кажа с ръка на сърцето - КОГАТО СЪМ В МОМЕНТА, КОГАТО ЖИВЕЯ В ТОЗИ МОМЕНТ, АЗ СЪМ ИСТИНСКИ ЩАСТЛИВ.

Всичко това звучи така повърхностно, не смятам, че е от възраста(16год.), просто това съм аз, а аз не мога да се отрека от самия себе си за една по-висша цел или все още не съм готов.Знам, че няма да отстъпя от позицията си, винаги съм вярвал че се живее веднъж и няма да се лишавам от нищо, това е смъсълът на моето същество, то е част от мен, и ще трябва доста солидни доказателства и примери за да се промени, ако изобщо е възможно.А, ако се отрека ще загубя част от себе си!
    Може би всичко, което написах ме дърпа назад, но знам че ще продължа напред.

Вярвам, че има баланс между материалното - духовното, и че ще успея да го намеря, пък всичко което правя е за моя сметка и няма кой да ме съди, аз сам съм отговорен за постъпките си.

Вярвам, че зад всяко наше действие, мисъл, съгрешение, не спазване на духовните "правила", зад нашите грешки се крие един ценен урок и този урок ще ни помогне в духовен план.Може би мисля грешно и това нямам как да стане, но в това вярвам !
    Ако някъде се казва или пък пише:
    "Не пуши" - аз пуша и след време това ще ми даде урок !
    "Не се отдавай на плътски удоволствие" - това за мен е най-човешкото нещо, пък ние първо сме хора, после сме каквото и да било!
    "Не използвай опиати" - пак казвам, веднъж се живее ! Може би някои хора няма да ме разберат за това !
    "Не съди, не мрази" - на всеки се случва и това също би ми дало урок !

"Знам, че там някаде съществува баланс и АЗ ЩЕ ГО НАМЕРЯ !"

Написах темата, защото това ми се върти напоследък в главата и искам да чуя колкото се може повече мнения и гледни точки относно въпроса.

Съниз...!
    Активен

.......да бе мисли си ,че ваканцията ти на Земята е предначертана и планувана от шефа ти "Господ"
    ... и ти си само пешката в играта на живота,но аз и Къци имаме едно жокерче за теб..."
    недей да мислиш - не ти се получава"...а преследвай мечтите си....
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #1 -: Ноември 19, 2010, 01:05:17 »

Трябва ли да се лишим от всички удоволствия, които ни предлага Земният свят, за да можем да стигнем едно по-високо духовно ниво?
    Трябва ли изцяло да се отдадем на духовното израстване и да не се вълнуваме от света, от изкушенията които ни предлага, парите, сексът, опиатите, дискотеките, от цялата комерсиализация наоколо и т.н., и т.н?

Какво ли би ми отговорил един духовен учител, гуру или пък вече духовно извисен човек?
    Може би ми казал да, трябва!, след като извървиш определен път целият този хаос няма да те вълнува.Би ми дал примери, че ще съм щастлив, след като постигна някакъв успех, че тези неща няма да имат стойност за мен, и че ще бъда истински щастлив.
    Е, да, ама мен точно тези неща ме карат да се чувствам ИСТИНСКИ щастлив.

А според теб на какво се дължи това противоречие между твоите изживявания и онова, което би ти казал вероятно един учител?
    Активен
    Sunrise
    Съниз...!
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Ноември 19, 2010, 01:13:53 »

Не смятам, че мога да отговоря на въпроса ти Их.
    Може би противоречията се дължат на това, че сме на различни равнища.
    Аз материално, Гуру, Учител - Духновно.Различни възгледи, възприятия на света и на всичко, което ни заобикаля.
    Активен

.......да бе мисли си ,че ваканцията ти на Земята е предначертана и планувана от шефа ти "Господ"
    ... и ти си само пешката в играта на живота,но аз и Къци имаме едно жокерче за теб..."
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Ноември 19, 2010, 01:26:45 »

Не смятам, че мога да отговоря на въпроса ти Их.
    Може би противоречията се дължат на това, че сме на различни равнища.
    Аз материално, Гуру, Учител - Духновно.Различни възгледи, възприятия на света и на всичко, което ни заобикаля.

Няма лошо в това, има закон за свободната воля, свободния избор, докато начинът ти на живот те удовлетворява, следвай го. Започнеш ли да имаш съмнения или проблеми, тогава ще трябва да се замислиш и евентуално да промениш мирогледа си.
    Активен
    Sunrise
    Съниз...!
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #4 -: Ноември 19, 2010, 01:37:47 »

Знаех си !
    Има баланс някъде!
    Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Ноември 19, 2010, 02:05:56 »

Знаех си !
    Има баланс някъде!

Да, и е много важно да се намери баланса между материалното и духовното.
    Това дава на човек удовлетворение от живота и възможност за научаване на много нужни уроци, както и за одухотворяване на материята от една страна, а от друга - придаване на сила на духовното.
    Активен
    Sunrise
    Съниз...!
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Ноември 19, 2010, 02:13:28 »

Точно към това се стремя и знам, че ще успея!

Съниз...!
    Активен

shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #7 -: Ноември 19, 2010, 10:42:14 »

Сънрайз, първо: никой истински учител няма да ти каже "прави така, не прави иначе".
    Ти сам си си отговорил на въпроса: когато изминеш определен път на развитие, тези неща няма да те вълнуват. И това идва по естествен начин, а не да си налагаш нещо и заради "правила". Както например, едно малко дете, то си играе с кукли. А като стане по-голямо, оставя куклите, вече не са му интересни.
    Казваш: аз правя това, и си поемам отговорността. И урока. За да можеш да кажеш това, значи вече си стъпил на пътеката на осъзнаването.

За противоречието и баланса между духовно и материално, иска ми се да ти кажа една стара приказка.
    Един епископ пътувал с кораб и спрял в едно село. Както си вървял, изведнъж гледа един овчар прострял кожухчето си на земята, и го прескача.
      - Какво правиш, сине? - запитал епископа.
      - Моля се, отче.
      - О, не, сине, така не трябва да се молиш. Аз ще ти кажа една молитва.
    И му казал "отче наш". Селянина повторил молитвата, за да я запомни, и благодарил на епископа:
      - Много ти благодаря, отче, задето ме научи. Вече така ще се моля.
    Епископа си тръгнал и се качил на кораба, който го чакал на пристанището. Не след дълго кораба вече бил в открито море. По едно време епископа излязъл на палубата на чист въздух, и какво да види: овчаря седнал на кожухчето си, се носи след кораба, и вика:
      - Отчеее, забравих как беше молитвата, да ми я кажеш пак!
    Епископа само се усмихнал, и казал:
      - Няма нужда, синел Карай както си знаеш, твоята молитва е по-добра.

Активен
    joker
    Гост
    « Отговор #8 -: Ноември 19, 2010, 13:11:24 »

Духовно израстване за сметка на Земните удоволствия....?

Sunrise в замисъла на Твореца няма място за пазарлъци.Идеята и самия ти въпрос е безпредметен.Смешно е да се говори ... Ама аз сега ако се лишавам от това или онова - значи ще се извися духовно... Веселяк  Тялото което имаш е носител на Духа ти в тази реалност.Това твое тяло по замисъл си има сетива за удоволствие и за болка.В едното се крие и другото,вървят ръка за ръка.Щом се кефиш само на сетивните си възприятия за удоволствие - лошо няма...не бъди гузен.Ще дойде ден в който ще прозреш простичката истина че са твърде малко истинските и непреходни неща които са ни дадени да видим и усетим.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #9 -: Ноември 19, 2010, 15:11:36 »

Щом се кефиш само на сетивните си възприятия за удоволствие
    Не само на тях.

Цитат

Хубаво е човек да прави това, което му идва, без да се потиска... това помага и за присъствието му в настоящето... (Е, на някого може да му идва да се потиска. Така просто пътят се удължава..)
    В бъдещото настояще, пък, намира други, по-подходящи за него възможности...
    Активен
    Sunrise
    Съниз...!
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #10 -: Ноември 19, 2010, 15:36:35 »

Ще постна цитати от темата на AMAZING - "Осмелете да беседвате с мен", дано не се сърди.

ОСМЕЛЕТЕ СЕ ДА БЕСЕДВАТЕ С МЕН!
    Исус Христос чрез Ким Майкълс
    33-дневно бдение

- Старайте се да избягвате крайностите в храненето. Прекомерна употреба на месо, непълноценна храна или захар могат също да са препятствие между нас.
        - Избягвайте веществата, изменящи съзнанието – алкохол, кофеин, наркотици, никотин. Ако вземате лекарства, влияещи на работата на мозъка, бъдете особено усърдни и настоятелни в призивите за защита и в оценката на отговорите. Подобни вещества правят вашето силово поле отворено за въздействието на низши сили.
        - Осъзнавайте емоционалните привързаности или желания, особено желанието да разрешите определен проблем или да получите отговор на конкретен въпрос.
        Не забравяйте, че емоционалната пристрастеност може да бъде пречка във вашата връзка.

http://www.yosif.net/articles.php?lng=bg&pg=1739&id=2

Точно това ме накара да се замисля и да изникнат тези размишления в главата ми.
    Не обичам да ми слагат граници и да ми казват какво трябва да избягвам или да не правя.

Цитат
    Щом се кефиш само на сетивните си възприятия за удоволствие
    Цитат

Не знам как го установи това, след като не ме познаваш Намигване

Цитат
    Sunrise в замисъла на Твореца няма място за пазарлъци
    Цитат

Какви пазарлъци, какви пет лева.
    АЗ СЪМ ЕДИНСТВЕНИЯТ ТВОРЕЦ НА ЖИВОТА СИ.Всички сме енергия и сме равни.

Цитат
    Ама аз сега ако се лишавам от това или онова - значи ще се извися духовно...
    Цитат

Не мисля, че съм поднесъл мисълта си под такъв вид, поправи ме ако греша.

Активен

nani
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: София
  • « Отговор #11 -: Ноември 19, 2010, 20:14:26 »

Просто бъди внимателен с опиатите и високите скорости.. ! Иначе е важно да си щастлив...
    Активен
    joker
    Гост
    « Отговор #12 -: Ноември 19, 2010, 20:23:03 »

Да Sunrise не те познавам.Както и ти мен.От заглавието и написаното останах с грешно впечатление.Въпреки всичко - опитай да вникнеш в думите ми,като не ги приемаш като осъждане и ирония.Баланса ще го намериш или чрез осъзнаване или чрез изпитания за които ще се чудиш откъде са ти дошли.Далеч съм от мисълта да ти казвам как да живееш живота си.Спокойно можех и да не взимам никакво отношение по темата пусната от теб.Успех и бъди щастлив!
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #13 -: Ноември 19, 2010, 21:56:26 »

За да можем да се развиваме духовно е нужно преди всичко да живеем и в материалния свят, иначе какво правим тук? Именно чрез преживяното ние трупаме опит, който ни помага да се осъзнаваме. Всеки се е родил със свободна воля и право на избор, който предопределя неговото развитие. Sunrise, продължавай все така и  слушай сърцето си Усмивчица
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #14 -: Ноември 20, 2010, 02:28:36 »

Подкрепям темата ти защото знам какво е да събираш и натрупаш опитност:) знам през какво и през колко неща самата аз съм преминала... Всичко през което преминаваме трябва да приемаме поуките и уроците които ни се дават Усмивчица Нима всички вие не сте правили различни лудории като по малки ?!:) Не обогатихте ли чрез тях палитрата от емоции Усмивчица не се ли поучихте Усмивчица Аз лично да Усмивчица и не съжалявам за нито едно нещо което съм направила защото сега мога да разбирам много повече неща,да черпя инфо дори от спомените си а там има и преживавания : ) Всички емоции са важни защото разширяват кръгозора и мирогледа ни,но е важно да се отбележе,че трабва да е с мярка. Принципно не удобрявам опиятите,накротиците и тн .Вярвам Сънрайз,че ще постъпваш както трябва и ще си внимателен:) в което не се и съмнявам Намигване Ако един ден когато имам дете то ми каже или разбера,че иска да пробва нещо или да пуши трева,това което ще направя е да отида да купя една и ще му каза да я изпушим заедно,после ще му обясня какви са последствията...Знам,че ще ме разбере и ще вземе правилното решение.Затова не хулете децата си а намерете най подходящия начин да стигнете до тях,да им обясните и да сте приятели с тях за да бъдете винаги спокойни и близки Усмивчица
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright