Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защита на тялото по време на сън  (Прочетена 2646 пъти)
nia.boneva6
Гост
« -: Ноември 18, 2010, 17:46:07 »

Когато човек сънува, нали всъщност отива в някакви други светове, в астрала... в такъв случай, как тялото бива защитавано от "бомбардировки"? От "нашествия" на нисши същества, които биха искали да навредят?

П.с. Ако някъде във форума има информация за това, моля темата ми да бъде изтрита
Активен
nikoi
Гост
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2010, 17:56:27 »

Когато човек сънува Вселената му идва на гости(един вид прожекция в главата),но Духа си е в тялото... Когато Духът е на пътешествие тялото остава само.Разликата е голяма...
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2010, 18:12:34 »

Когато човек сънува Вселената му идва на гости(един вид прожекция в главата)
Това ми звучи добре. Но има други твърдения, които също звучат добре..

Може би при някои сънища душата пътува, а при други е това, което казваш...

Цитат
Когато Духът е на пътешествие тялото остава само.Разликата е голяма...
И когато тялото остава само, какво става според теб? В такъв случай, как бива защитено тялото..
Активен
nikoi
Гост
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2010, 18:23:38 »

Духът на пътешествие - това е астрално пътуване,астрална проекция и т.н. имена.В този случай тялото няма защита,като празна къща е в която може да влезе всеки.Затова и в тибетските практики се акцентира много силно че тялото в такива моменти трябва да се пази от вашия Учител чрез неговата аура,енергиино поле която припокрива и пази вашето тяло.
Сънищата са коренно различни в този смисъл и няма място за притеснения и паника.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2010, 18:30:31 »

Благодаря за отговора, само че не се паникьосвам Ухилен. Просто задавах въпрос Усмивчица
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Ноември 18, 2010, 19:03:41 »

Когато човек сънува Вселената му идва на гости(един вид прожекция в главата),но Духа си е в тялото... Когато Духът е на пътешествие тялото остава само.Разликата е голяма...

Много интересна тема.
    Според Духовната Наука трябва да бъдат разграничавани състоянията на сънуване на сън и дълбоко спане без сън.

Първото състояние се получава, когато астралното тяло и Азът са свързани с физическото и етерното, но не както е през деня, а това е едно междинно състояние между будност (астралното тяло и Азът са си свързани добре с другите тела) и дълбок сън без сънища (Азът и астралното тяло са в духовния свят). По време на това междинно сънуващо състояние Азът и астралното тяло излизат или се връщат от пътешествието си в духовния свят, не са съвсем правилно свързани с другите тела и затова често ние сънуваме някакви абсурдни или неразбираеми неща.

Но въпросът за защитата на физическото тяло по време на сън е наистина много интересен.
    Също е интересен и въпросът за другите астрални пътешествия, които както основателно посочва nikoi, съвсем не са безопасни.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Ноември 18, 2010, 19:11:33 »

дълбок сън без сънища (Азът и астралното тяло са в духовния свят)
    Един изключително развит по духовност човек, помни ли какво са преживяли Азът и астралното тяло в духовния свят? Щом това не е сън, какво е...

Освен това, възможно ли е Азът и астралното тяло да пътешестват на различни места едновременно... май не?  Згреших Затъпяване
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #7 -: Ноември 18, 2010, 19:22:01 »

дълбок сън без сънища (Азът и астралното тяло са в духовния свят)
    Един изключително развит по духовност човек, помни ли какво са преживяли Азът и астралното тяло в духовния свят? Щом това не е сън, какво е...

Да, може да помни, ако е толкова издигнат.
    При него това ще бъде нещо различно от обикновеното спане,
    ще бъде един вид проникване в духовния свят, което е съзнателно.
    Там такъв човек ще може да получава специално обучение.

Цитат
    Освен това, възможно ли е Азът и астралното тяло да пътешестват на различни места едновременно... май не?  Згреших Затъпяване

Май заедно си пътешестват.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Ноември 18, 2010, 19:26:24 »

Това означава ли, че и други хора, които не помнят, подсъзнателно получават важна информация в този свят, която ще "забележат" в един по-късен етап от развитието си?
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Ноември 18, 2010, 19:56:19 »

Това означава ли, че и други хора, които не помнят, подсъзнателно получават важна информация в този свят, която ще "забележат" в един по-късен етап от развитието си?

Това не е изключено. Обаче:

1. Основната цел на спането е друга: да се "внесат" в духовния свят опитностите на човека от физическия свят, които
    впоследствие ще бъдат отново преживени (от Аза) след смъртта и екстрактът от които ще бъде пренесен в следващите въплъщения.

2. Основното обучение на човека в настоящия етап се извършва по време на будното му съзнателно състояние, когато той пребивава във физическия свят. Защото Азът е този, който се обучава, а Азът е съзнателен само по време на будност (с редки изключения, свързани с осъзнато сънуване).
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #10 -: Декември 09, 2010, 17:58:31 »

И когато тялото остава само, какво става според теб? В такъв случай, как бива защитено тялото..

В една лекция на Р. Щайнер четем:

Какво става обаче през нощта?

Вашето астрално тяло и Вашият Аз не са вече във физическото и в етерното тяло, но затова пък в тях са едно друго астрално тяло и един друг Аз!

Точно тук окултизмът ни насочва към Божествено-духовния свят, към висшите духовни Същества. Докато нощем Вашето астрално тяло и Вашият Аз са извън Вашето физическо и етерно тяло, там, в тези физическо и етерно тяло действуват астралното тяло и Азът на висши Божествено-духовни Същества.

Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #11 -: Декември 09, 2010, 18:28:41 »

Тъкмо за това ми беше въпросът, благодаря!

Ами когато "без причина" сутрин човек се събуди с някакви болки в тялото, които физически не могат да се обяснят; тогава какво става... примерно
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #12 -: Декември 10, 2010, 14:23:22 »

Ами когато "без причина" сутрин човек се събуди с някакви болки в тялото, които физически не могат да се обяснят; тогава какво става... примерно

Зависи.
    Може да не му е било удобно леглото.
    Или пък да има някакъв здравословен проблем.
    Добре е да се помисли върху това.

Но при всички случаи вероятно биха помогнали масажи, упражнения, йога ...
    Или пък концентрация и насочване на енергия към болното място в продължение на няколко минути.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #13 -: Декември 10, 2010, 14:46:40 »

Леглото и здравословният проблем могат да се обяснят физически Затъпяване ...

Но при всички случаи вероятно биха помогнали масажи, упражнения, йога ...
    Или пък концентрация и насочване на енергия към болното място в продължение на няколко минути.
    Да! Усмивчица
    Активен
    ЕМИЛИЯН :)
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 69

Любовта е по силна от всичко

« Отговор #14 -: Декември 10, 2010, 16:28:52 »

Здравейте и от мен да споделя аз какво съм научел за сънят
    Значи когато лягам да  спа  си казвам  че ще сънувам осъзнато и да ви кажа все по често го правя както спа ставам и знам че сънувам и тръгвам да разбера къде съм и какво трябва да направя или науча винаги има водач към които можещ да се обърнеш за да ти помогне но понякога има и изпити които трябва сам да ги взимаш като цяло е направо прекрасно като сънуваш осъзнато можеш да разбереш много неща и да научиш също но да ви кажа какво правя и когато се събуждам. Когато се събуждам оставам в леглото и първото нещо което си миля е какво сънувах и какво научех или за какво ме подготви този сън лежа около 10-15 минути и размишлявам ако нямам време да лежа само си помислям през денят за сънят и всичко почва да излиза като кадри от филм но най хубаво е когато споменат е още пресен да се мисли за него.

Активен

Познах добро и зло, грях и добродетел, правда и неправда;съдих и ме съдиха;минах през рождение и смърт, радост и мъка, рай и ад; и накрая разбрах, че аз съм във всичко и всичко е в мен.
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright