Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Страданието  (Прочетена 5687 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Ноември 18, 2010, 14:40:45 »

Аз съм изпитвала болка на сън. Болка на формата, която съм приела в съня..

Тогава сънувала ли си или не?

Стана двусмислица Ухилен
Формата, която съм приела в сънувания сън, тъй да се каже. И като се събудих, също физическото тяло наболяваше.. не за дълго.

Цитат
А защо растенията да не изпитват болка...
Или, най-малкото, болка да боли вътре в тях, или някаква радост да се радва вътре в тях.. ?
Нямат астрално тяло, което е в състояние да ги изпитва.

Болка може да боли в нещо, без нещото да я изпитва... това имах пред вид.
Активен
Ich
Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #16 -: Ноември 18, 2010, 15:14:03 »

Аз съм изпитвала болка на сън. Болка на формата, която съм приела в съня..

Тогава сънувала ли си или не?

Стана двусмислица Ухилен
    Формата, която съм приела в сънувания сън, тъй да се каже. И като се събудих, също физическото тяло наболяваше.. не за дълго.

Когато човек сънува, астралното му тяло вече се връща във (или още не е излязло от) физическото и може да се усеща болка. Когато сме обаче в състояние на дълбок сън без сънища, астралното тяло и Азът са "навън" и ние не усещаме нищо.

Цитат
    Цитат
    А защо растенията да не изпитват болка...
    Или, най-малкото, болка да боли вътре в тях, или някаква радост да се радва вътре в тях.. ?
    Нямат астрално тяло, което е в състояние да ги изпитва.

Болка може да боли в нещо, без нещото да я изпитва... това имах пред вид.

Не може. Ето представи си, че ти лекуват зъб или ти правят операция с упойка. Тя предизвиква "изгонване" на астралното тяло (и Аза, ако е пълна) извън физическото и етерното тяло. В резултат на това няма кой да усеща болката и тя не се усеща! Въпреки, че се провеждат някакви болезнени процедури и би трябвало, според твоята хипотеза, болката да присъства там.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #17 -: Ноември 18, 2010, 15:17:26 »

Няма да казвам, за какъв сън става въпрос Намигване

Болката или радостта, и т.н., често си витаят във въздуха... ама въздуха няма астрално тяло.
    Значи, дадена емоция може да преминава през някакво "място" без да го засяга..
    Активен
    Leon7
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 20

• Град: Благоевград
  • « Отговор #18 -: Ноември 19, 2010, 09:57:59 »

Колко много термини знаете. Може би ще обсъдим кой как се бори със страданията си, а не кой какво прочел и какви страхотно умни думи знае?
    Активен

Равенството ражда приятелство
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #19 -: Ноември 19, 2010, 10:57:05 »

Колко много термини знаете. Може би ще обсъдим кой как се бори със страданията си, а не кой какво прочел и какви страхотно умни думи знае?
    Разбирам възмущението ти, уъфчо, но честно да ти кажа, надали това е начина да провокираш по-естествено поведение, у някои потребители.
    Ако понякога, някой термин ти убягва, провери го в гугъл или питай ...съответния "източник". Да, често ги поставят, просто за помпозност, но специално в тази тема, не забелязвам, кое точно имаш предвид.

Нийче, шедьовърче.
    Върна ме назад, във времето, когато видех отговора на задачата, в учебника по математика  Ухилен Правех какви ли не схеми, с дадените цифри в условието, за да се добера до този отговор, само и само да не действам по формулата.
    Даже ми се беше случило веднъж, за да постигна в един камион 40 кубика сено (такъв беше отговора), взех назаем 30кг. праскови, от условието на следващата задача  Ухилен
    Сигурно се питаш мисълта ми каква е и има ли изобщо такава! Веселяк
    Правилно се питаш и за това ще ти кажа.
    Мисълта ми е, Нийче, да не се захващаш толкова здраво за отговора, в който си сигурна и да навързваш хаотични теории, които да те отведат до него.
    Цитат на: nia.boneva6
    Болката или радостта, и т.н., често си витаят във въздуха... ама въздуха няма астрално тяло.
    Значи, дадена емоция може да преминава през някакво "място" без да го засяга..
    Може би отговора на задачата и да е верен, не знам това. Обаче... пътят, по който достигаш до него е малко хаотичен...
    Остави го този пуст отговор. Само те ангажира и ти крещи насреща "ейй.. към мееен, към мен върви, не се откланяяй".
    Знам, че си против това - просто да приемеш нечие мнение (както в случая с чичко Их) и да го счетеш за вярно, което е прекрасно. Проследявай им логиката обаче... начина на разсъждения. Понякога, дори и да грешат в отговора, грешат правилно...
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #20 -: Ноември 19, 2010, 11:53:15 »

Не съм много сигурна дали въздуха не го засяга. Водата я засяга...
    Всички знаем как като влезеш в едно място където обитават хора с негативна нагласа, мисли и емоции, атмосферата е тежка, самия въздух е отровен. Струва ми се, че дори и предметите ги засяга...дъщеря ми примерно като я чуя да вика: "аре бе скапан тъп компютър"...направо изтръпвам и и викам: "недей така, остави го човека".
    Активен
    Teleca
    Гост
    « Отговор #21 -: Ноември 19, 2010, 14:13:30 »

Страданието може или да ти пречи, или да ти помага.
    1) Ако ти пречи - забрави го.
    2) Ако ти дава мотивация и сила - използвай го.

П.П.
    Имам един любим цитат на Халил Гибран, той гласи:
    "Out of suffering have emerged the strongest souls; the most massive characters are seared with scars."
    "От страданието са се появили най-силните души; най-големите характери са покрити с белези."
    « Последна редакция: Ноември 19, 2010, 16:37:17 от Teleca » Активен
    artist5
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 66

« Отговор #22 -: Ноември 14, 2011, 13:52:02 »

Лъв7 може би нямаше пред вид растения и животни, но като се дерат животни и се секат дървета, и те изпитват някакъв вид страдание...

За животните съм сигурен, че е така.
    Обаче за растенията не съм.
    Защото те не притежават астрално тяло, което възприема болката.
    Както и един човек, когато спи дълбоко и не сънува, не чувства болка, защото тогава Азът и астралното му тяло излизат извън него.
        В списание "Осем" имаше точно такава статия, в октомврийския брой. Иследваше се реакцията на рестенията при говор при допир, ако го откъснеш. растенията реагират и могат да чувстват болка, страх дори, обичат да им се говори и реагират при музика силен шум викове. Те имат чувства, но ние не умеем да общуваме с тях!
       Аз също съм си правила експерименти с това. Една мини роза искаше да ми умре аз обаче започнах да и говоря колко е красива, да я галя, да и се радвам и тя се оправи. много съм горда с това постижение!
    Активен
    artist5
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Ноември 14, 2011, 15:23:56 »

.
    « Последна редакция: Ноември 14, 2011, 15:38:58 от artist5 » Активен
    artist5
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Ноември 14, 2011, 15:25:19 »

Страданието винаги си има причина и тя винаги е дълбоко в нас. На страданието човек трябва да гледа като на урок, от който трябва да си вземе поука. В никакъв случай не трябва да упреква ме някой друг за това, нищо не става случайно, за да ни се е случило значи си има причина. Не трябва да си затваряме очите, когато не ни харесва, само защото ни причинява болка, тази болка калява духа ни. Има болки и болки. Аз не казвам, че например да си загубиш детето е положително, напротив, но има причина душата ни да минава през едно или друго изпитание.
      Целта е да станем по-добри, по достойни!
    « Последна редакция: Ноември 14, 2011, 15:37:14 от artist5 » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #25 -: Януари 05, 2013, 15:57:36 »

Наред със стремежа към щастие и любов, неизбежно в живота сме съпътствани от страдания, които могат да се изразяват в най-различни реакции, стигащи дори до самоубийства, изнасяния от вкъщи, палежи и вандализъм в перспектива, напускане на училище и т.н., използвайки думите на едно приятелче.

Какви са причините за страданията, как можем да ги преодолеем?

Дали отговорът на първия въпрос не се крие в често цитираната мисъл:
    "Страданието съществува, защото хората са привързани към желанията си!"

Ако е така, можем ли да въздействаме върху желанията си по подходящ начин?
    Активен
    equilibro
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

« Отговор #26 -: Януари 05, 2013, 16:59:37 »

Страданието е признак за болно съзнание и душа, както стомашните болки са  признак за болен стомах. Самонаказваме се за липсата на любов ,която чакаме отвън,а не я получаваме.
    Казват си "Аз давам а не получавам ,значи не заслужавам". Това се случва на всеки, който чака  отвьн да му дойдат любов ,здраве и щастие. Такива хора са вечно страдащи и недоволни.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #27 -: Януари 05, 2013, 17:10:25 »

А как бихте коментирали гледната точка, че страданието пречиства човека?
    Активен
    Wolfgar
    Огън, защото сега съм огън!
    Неактивен Неактивен

Публикации: 100

• Град: Ямбол
  • Път - не е пред теб, а около теб!

« Отговор #28 -: Януари 05, 2013, 19:15:57 »

А как бихте коментирали гледната точка, че страданието пречиства човека?
    Рано или късно страданието пречупва човек. А когато човек се пречупи, се смирява, открива друг път ... и от тук .. той е пречистен ...
    Активен

"Ето да вземем теб - ти си прост... не умствено разбира се ... ама се правиш на сложен ... сигурно за да си по-интересен на себе си ... Веселяк"
    кръгове
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Слънчице

« Отговор #29 -: Януари 05, 2013, 20:25:45 »

Моят отговор е моят подпис......
    Откак го намерих си изтрих базата с данни за превода на всички мои чувства и се преродих...всичките ми въпроси изчезнаха,защото те са егото ми
    и преди бях казала.
    Искането,имането,прави Нямането,
    Желания тире страдания..,
    обещания тире страдания
    очаквания тире страдания
    и така до без край
    Или  засищането на егото е нашето страдание.
    Който ни е дал свободен избор е разчитал ,че съзнанието ни ще е по силно от желанията...увии

сега  си улових още една мисъл
    ако обърнем словореда  на въпроса..и от въпрос става отговор
    Няма желания ,значи нямаш страдания..или стига въпроси те са отговорите им...Фейска ми работа,,хихиххи
    « Последна редакция: Януари 05, 2013, 20:37:20 от кръгове » Активен

Страданието съществува,защото хората са привързани към желанията си!
    Линк за посланията на доброто
    http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4081.0
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright