Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 9   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Страданието  (Прочетена 4730 пъти)
Leon7
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 20

• Град: Благоевград
  • « -: Ноември 17, 2010, 20:00:18 »

Всяко живо същество на земята страда. След малко почва да разбира че сами е източника на страдания та си. И почва да разбира че трябва да променя нещата в себе си.

Всички живи същества искат да са щастливи и се стремят към просветление
    « Последна редакция: Ноември 17, 2010, 20:34:05 от indigo » Активен

Равенството ражда приятелство
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Ноември 17, 2010, 20:02:11 »

Много добре го каза.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Ноември 17, 2010, 20:21:35 »

Всяко живо същество на земята страда.

А растенията дали страдат?

Цитат
    След малко почва да разбира че само е източника на страданията си. И почва да разбира че трябва да променя нещата в себе си.

Това дали се отнася до животните и растенията?

А защо човекът е източник на своите страдания?

Цитат
    Всички живи същества искат да са щастливи и се стремят към просветление

А как могат да го постигнат?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #3 -: Ноември 17, 2010, 20:25:52 »

Лъв7 може би нямаше пред вид растения и животни, но като се дерат животни и се секат дървета, и те изпитват някакъв вид страдание...
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #4 -: Ноември 17, 2010, 20:29:25 »

Лъв7 може би нямаше пред вид растения и животни, но като се дерат животни и се секат дървета, и те изпитват някакъв вид страдание...

За животните съм сигурен, че е така.
    Обаче за растенията не съм.
    Защото те не притежават астрално тяло, което възприема болката.
    Както и един човек, когато спи дълбоко и не сънува, не чувства болка, защото тогава Азът и астралното му тяло излизат извън него.
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #5 -: Ноември 17, 2010, 20:37:46 »

За животните съм сигурен, че е така.
    Обаче за растенията не съм.
    Защото те не притежават астрално тяло, което възприема болката.
    Както и един човек, когато спи дълбоко и не сънува, не чувства болка, защото тогава Азът и астралното му тяло излизат извън него.

ich:
    Само чрез астралното тяло ли се приема болката? А защо реши,че при дълбок сън Азът и аспралното му тяло на изпитва болка ?Само болка или и емоции?
    « Последна редакция: Ноември 19, 2010, 19:57:50 от Еруин » Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Ноември 17, 2010, 20:39:25 »

Аз съм изпитвала болка на сън. Болка на формата, която съм приела в съня.. А защо растенията да не изпитват болка...

Или, най-малкото, болка да боли вътре в тях, или някаква радост да се радва вътре в тях.. ?
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #7 -: Ноември 17, 2010, 20:40:18 »

А защо тогава, когато се отнасяш с любов към растенията те израстват силни и красиви? Защо и музиката може да им повлиява? Това, че не ги разбираме не означава, че са толкова по-различни от нас, все пак всички сме енергия и носим любовта в себе си. Та самите ние сме любов, но това е друга тема Усмивчица
     Растенията и животните не са изградени като нас, сами да си причиняват страдание, те просто са чисти души живеещи в хармония с природата. В това отношение ние имаме какво да научим от тях Усмивчица
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #8 -: Ноември 17, 2010, 20:43:06 »

now imagine your pain
    is a white ball of healing light
    that's right, feel your pain,
    the pain itself,
    is a white ball of healing light
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #9 -: Ноември 17, 2010, 20:43:29 »

Именно Hristo,но чакам Ich да ми отговори Усмивчица
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Himera
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 9

« Отговор #10 -: Ноември 17, 2010, 23:36:10 »

Земята страда, а с нея и всичко живо... Хората са по-тъжни в този материален свят и страдат от това. Земята я боли, защото нараняваме нейните творения - природата с всички живи растения и животни... Пластмасата е повече от планктона във водата..., въздухът ни е по-мръсен, хората са по-отдалечени...
    Но все още нищо не е изгубено Усмивчица Все още можем да спрем процеса на разруха.
    Активен
    Leon7
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 20

• Град: Благоевград
  • « Отговор #11 -: Ноември 17, 2010, 23:54:45 »

За сега нямам желание да отговарям, защо всеки е източник на своите страдания

Ала на срещата може да поговорим за това
    Активен

Равенството ражда приятелство
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #12 -: Ноември 17, 2010, 23:59:25 »

При наличието на замърсяване, разрухата е необходима. А това, което е сътворено с Любов, се променя.. никога не се разрушава..
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #13 -: Ноември 18, 2010, 00:14:30 »

Само чрез астралното тяло ли се приема болката?

Да, то отговаря за нея. Ето например физическото тяло не може да я възприема: когато ние го напуснем след смъртта си (или по време на дълбок сън), него не го боли.

Цитат
    А защо реши,че при дълбок сън Азът и астралното тяло не изпитват болка?

Не изпитват, защото не са свързани с нашето тяло, излизат в духовния свят.
    Друг е въпросът, ако болката не е породена от тялото, а е някаква душевна болка. Тогава обаче ние не я усещаме, защото Азът при излизането си от тялото ни не е съзнателен (освен при хора, които са развили неговата съзнателност по време на сън, но това са редки изключения).

Цитат
    Само болка или и емоции?

Астралното тяло възприема и емоции, да; също удоволствия, желания, симпатии, антипатии, всичко, свързано с различни чувства, инстинкти, страсти – това е в сферата на астралното тяло.

Аз съм изпитвала болка на сън. Болка на формата, която съм приела в съня..

Тогава сънувала ли си или не?

Цитат
    А защо растенията да не изпитват болка...
    Или, най-малкото, болка да боли вътре в тях, или някаква радост да се радва вътре в тях.. ?

Нямат астрално тяло, което е в състояние да ги изпитва.

А защо тогава, когато се отнасяш с любов към растенията те израстват силни и красиви? Защо и музиката може да им повлиява? Това, че не ги разбираме не означава, че са толкова по-различни от нас, все пак всички сме енергия и носим любовта в себе си. Та самите ние сме любов, но това е друга тема Усмивчица

Доста сме по-различни, защото ние носим Аза в себе си, той е свързан с нашето тяло (обикновено след 3-та година, откогато започваме да имаме спомени; при някои хора това става по-рано). Докато Азът на животните и растенията („груповата им душа”), както и астралното тяло на растенията се намират в духовните светове, те са извън тялото им. Затова и възприемат нещата доста по-различно. По всяка вероятност, ако отношението с любов към растенията или определена музика може да бъде възприемано от „груповата душа” на растението и да влияе на тяхното развитие.

Цитат
    Растенията и животните не са изградени като нас, сами да си причиняват страдание, те просто са чисти души живеещи в хармония с природата. В това отношение ние имаме какво да научим от тях Усмивчица

Да, това са трудностите и проблемите, свързани с развитието на индивидуалния човешки Аз.
    Активен
    Ир
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 47

Всичко излишно е вредно!!!

« Отговор #14 -: Ноември 18, 2010, 01:29:00 »

За сега нямам желание да отговарям, защо всеки е източник на своите страдания

Ала на срещата може да поговорим за това

+++
    Активен

Аз съм неделима част от Силата, която ме е сътворила, и тази сила ме е дарила със способността да създавам обстоятелствата в своя живот. Наслаждавам се на знанието, че притежавам силата на ума си и мога да го използвам както пожелая.
    www.help-amelia.info
    Страници:  [1] 2 3 ... 9   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright