Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Въпросче относно един сън  (Прочетена 839 пъти)
Sunlight
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 18

« -: Ноември 16, 2010, 23:56:42 »

Здравейте Усмивчица Снощи сънувах нещо като кошмар и много исках да се събудя и да се върна в тялото си , но не можех..внезапно успях , но чувствах огромна слабост. Стреснах се , исках да стана , но не можех да помръдна. Когато се изправих не можах да направя и крачка , колената ми просто отказаха , чувствах ги толкова слаби и се сгромолясах на земята . Случвало ми се е до сега 4 пъти , в 2 от тях стана това с колената и падането , а в останалите просто не контролирах тялото си , все едно нещо ме държеше за леглото, исках да се върна в тялото си , но не можех ... На някой случвало ли му се е нещо подобно ? Не знам дори дали го описвам точно .. Предполагам , че паданията и слабостта в колената са заради рязкото ставане , но след поредния случай започнах да се притеснявам Усмивчица
« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 01:05:12 от indigo » Активен

Светлина , Любов , Мир , Хармония ♥
praiseyou
Гост
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2010, 00:10:51 »

Предполагам, че това е защото Мозъка ти се събужда преди Тялото и е един вид вцепенено ? Следващия път когато се усетиш така, не бързай да ставаш а полежи няколко минути и би трябвало да го почувставаш..
Активен
nikoi
Гост
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2010, 01:37:31 »

Ако се изключат проблеми със здравето и неправилна поза по време на сън,описаното състояние е характерно за излизане от тялото (астрални пътувания,астрални проекции и прочее названия и имена).Характерна е и пълна скованост,липса на усет и контрол над тялото или определени части от него. След подобни състояния е препоръчително да останете в покой и да дишате равномерно докато усетите контрол над тялото си.В завършек препоръчвам да не правите астрално пътуване (ако е преднамерено) ей така от любопитство без Учител който да пази тялото докато ви няма.Подобен кошмар и на мен ми се е случвал.
Активен
Sunlight
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Ноември 17, 2010, 11:51:29 »

Никога не съм правила астрално пътуване , поне не нарочно. Но 90% от сънищата ми са много ярки , детайлни , усещам ги като истиснко изживяване и нещо вътре в мен ми подсказва , че наистина излизам от тялото си . Как да го спра в такъв случай?
Власти , усещам тялото си не точно като вцепенено .. усещам ,когато съм обратно в него , усещам и него , но не мога да го използвам. Първоначалната ми реакция е желанието да си отвроя очите , но не мога даже и с това да се справя ...
Активен

praiseyou
Гост
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2010, 15:44:48 »

Абе не знам защо, ама вчера нещо ми се размазва и не знам защо съм прочел съвсем други неща от това което прочитам днес Веселяк Така че моето вчерашно мнение в случая не е валидно съвсем..
Активен
stefanica
Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #5 -: Ноември 17, 2010, 15:56:45 »

Здравейте Усмивчица Снощи сънувах нещо като кошмар и много исках да се събудя и да се върна в тялото си , но не можех..внезапно успях , но чувствах огромна слабост. Стреснах се , исках да стана , но не можех да помръдна. Когато се изправих не можах да направя и крачка , колената ми просто отказаха , чувствах ги толкова слаби и се сгромолясах на земята . Случвало ми се е до сега 4 пъти , в 2 от тях стана това с колената и падането , а в останалите просто не контролирах тялото си , все едно нещо ме държеше за леглото, исках да се върна в тялото си , но не можех ... На някой случвало ли му се е нещо подобно ? Не знам дори дали го описвам точно .. Предполагам , че паданията и слабостта в колената са заради рязкото ставане , но след поредния случай започнах да се притеснявам Усмивчица
    Имам някаква яснота по въпроса,но за да не привързвам с заключенията искам да попитам: Преди тези случаи,имало ли е стресови ситуации? Колко време трае слабостта на тялото от момента на падането до момента на ставането? Обикновенно от подобен род случаи трае между 20 секунди до 3 минути.Имаш ли усещането,че не си там в това състояние? След завършване на това състояние всичко нормализирали се все едно не се е случвало?Само докато спиш ли се е получавало до сега?Случаите предимно при странни сънища ли се получава,кошмари и тн?
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Sunlight
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Ноември 17, 2010, 16:21:04 »

Конкретно преди този случай определено имаше доста стресови ситуации , но при предните не помня . Слабостта на тялото е кратка , не повече от 2-3 може би 5 минути. А дали съм там (стига правилно да съм разбрала въпроса Усмивчица ) сякаш част от мен е в тялото , а другата не, все едно го наблюдавам отстрани , но не го виждам , а просто го усещам ..  не мога да опиша с думи. За нормализирането и предния път като паднах и този също остана чувството на слабост в колената . Само че тази слабост я чувствам от около месец, т.е. от преди да се случи това. Сигурно  в тях е слабото ми място или нещо подобно  Усмивчица И някакъв ужас изпитвам , по-точно страх на моменти. Случва ми се при кошмари, когато искам бързо да се събудя и да се измъкна от кошмара. Имала съм и много хубави сънища, при които също съм се усещала извън тялото си , но при тях не съм имала проблем със събуждането и контрола над тялото .. Уф май доста объркващо го написах , но не намирам точни думи , за да опиша изживяването Усмивчица
    Активен

stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #7 -: Ноември 17, 2010, 16:56:13 »

Ясно,това за което ще те помоля е да ограничиш колкото е възможно стреса около теб и виж как ще ти повлияе.Ако скоро пак се получи или започне да зачестява по една или друга причина,пищи ми на лични,целувки :*
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Sunlight
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Ноември 17, 2010, 17:10:28 »

Ще пробвам да го огранича Усмивчица  не знам дали ще се получи , но следващия път ще се опитам да контролирам изживяванията извън тялото , ако се случва нещо негативно ще го преобразя в позитивно Усмивчица) благодаря ти ! Усмивчица :*
    Активен

елина
    Гост
    « Отговор #9 -: Декември 17, 2010, 00:01:34 »

Здравейте!
    Ще използвам тази тема, дано момичето да не ми се сърди, за да запитам и аз за един сън. Значи при мен от известно време насам, откакто познавам въпросния човек, да го сънувам. Първо да уточня, че той ми е просто приятел, контактуваме много рядко, може би веднъж годишно, толкова често се и виждаме. Случва ми се обаче да го сънувам без да съм се сетила през деня за него, без каквото и да е в обстановката да ми напомни за него. И винаги следващия ден ми е много лош. Не е защото съм видяла него на сън - дори понякога чак когато ми се случат лоши неща през деня се сещам, че вечерта съм го сънувала (ако на сутринта не съм си спомняла). На какво се дължи това според вас?
    Благодаря предварително за отговорите!
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #10 -: Декември 17, 2010, 12:28:34 »

Ще пробвам да го огранича Усмивчица  не знам дали ще се получи , но следващия път ще се опитам да контролирам изживяванията извън тялото , ако се случва нещо негативно ще го преобразя в позитивно Усмивчица) благодаря ти ! Усмивчица :*

Здравей Сънлайт, това което описваш е класически случай на астрално пътуване. Всъщност всеки от сънищата ни е такова, но неосъзнато такова, там ние изграждаме реалности и там се проектират нашите страхове, желания и т.н. От там и тълкуването на сънища, те са пряко свързани с емоционалното ни състояние. Не случайно те съветват да избягваш стреса, най-вероятно си свръхчуствителна в момента или енергетиката ти е паднала. Когато си в такова състояние знам че е страшно, нямаш контро и това те ужасява, но наистина най-добрата реакция е просто да лежиш спокойно. Приеми го като завръщане, само че тялото ти още спи а съзнанието е будно, както знаеш то няма нужда от почивка Усмивчица Така че споко, това се преодолява. Опасно е ако го правиш съзнателно, но не си овладяла още механизмите, което не е така в твоя случай. Всъщност ако можеш да се научиш да контролираш сънищата си е едно приятно преживяване, можеш да имаш пророчески такива, да получиш отговори на въпросите си, черпейки инфо от Астрала. Има доста техники, поразтърси се ако ти е интересно. Когато разбереш механизма няма да те е страх. И в никакъв случай не се опитвай да ставаш, ще вземеш да си счупиш нещо накрая Усмивчица Усмихнат ден
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• « Отговор #11 -: Декември 17, 2010, 12:35:50 »

Здравейте!
    Ще използвам тази тема, дано момичето да не ми се сърди, за да запитам и аз за един сън. Значи при мен от известно време насам, откакто познавам въпросния човек, да го сънувам. Първо да уточня, че той ми е просто приятел, контактуваме много рядко, може би веднъж годишно, толкова често се и виждаме. Случва ми се обаче да го сънувам без да съм се сетила през деня за него, без каквото и да е в обстановката да ми напомни за него. И винаги следващия ден ми е много лош. Не е защото съм видяла него на сън - дори понякога чак когато ми се случат лоши неща през деня се сещам, че вечерта съм го сънувала (ако на сутринта не съм си спомняла). На какво се дължи това според вас?
    Благодаря предварително за отговорите!
    Здравей, това че си имаш нещо като Ангел, който те предупреждава за определени събития е прекрасно. След като си забелязала тази връзка между сънищата ти с този човек и последващите събития просто се води от тях, приеми ги един вид като знак. Има няколко обяснения защо сънуваш точно този човек, но това не е важно в случая. Може да е сродна душа, може да е формата, в която се облича духовния ти учител, варианти много. Усмихнат ден
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    toadliquor
    Гост
    « Отговор #12 -: Декември 17, 2010, 14:28:02 »

Цитат на: елина
    дори понякога чак когато ми се случат лоши неща през деня се сещам, че вечерта съм го сънувала (ако на сутринта не съм си спомняла). На какво се дължи това според вас?
    На внушение.
    Не се обвързавй с образи и имена. Риска да сгрешиш е  много голям.
    Цитат на: air_fairy
    Може да е сродна душа, може да е формата, в която се облича духовния ти учител, варианти много.
    Не се обвързвай и с названия и етикети Намигване Нищо от това, не е възможно да е.
    Активен
    ivaqna
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 49

• In God we trust!

« Отговор #13 -: Декември 20, 2010, 13:02:37 »

Сънлайт....за да не ти се случват тези неща повече....най-добре си намери някой който да те обучи как да си контролираш астралните пътувания....защото това което правиш е точно това с тази разлика че нямаш никаква защита..хубаво е че си се усетила..сега вземи си доразвий способностите Усмивчица
    Активен
    ivaqna
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 49

• In God we trust!

« Отговор #14 -: Декември 20, 2010, 13:06:17 »

Цитат на: елина
    дори понякога чак когато ми се случат лоши неща през деня се сещам, че вечерта съм го сънувала (ако на сутринта не съм си спомняла). На какво се дължи това според вас?
    На внушение.
    Не се обвързавй с образи и имена. Риска да сгрешиш е  много голям.
    Цитат на: air_fairy
    Може да е сродна душа, може да е формата, в която се облича духовния ти учител, варианти много.
    Не се обвързвай и с названия и етикети Намигване Нищо от това, не е възможно да е.

Даже не можах да разбера как така реши да се включиш...при положение че въобще не си наясно....и двата отговора на въпроса са абсолютно точни....прочети малко литература.....потренирай...и чак тогава изказвай мнение....да не говорим че това което си написал е чист атеизъм, а ако си атеист нямаш работа в този форум Усмивчица
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Въпросче ?
    Въпроси и отговори
    AIA 2 732 Последна<br />публикация Януари 28, 2010, 02:27:00
    от onzi
    Имам едно въпросче
    Въпроси и отговори
    az_sym_otnovo 5 757 Последна<br />публикация Юни 13, 2012, 15:48:21
    от Sunshine(sun)
    въпросче
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    Eona Lightholder 3 458 Последна<br />публикация Август 12, 2010, 18:07:42
    от kim
    Питанка относно един знак
    Въпроси и отговори
    Sita 6 640 Последна<br />публикация Март 13, 2011, 18:32:12
    от xxxx
    Въпрос относно един сън
    Въпроси и отговори
    Kissing You Good Night 2 557 Последна<br />публикация Август 26, 2013, 14:23:25
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright