Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Негативни емоции....  (Прочетена 2613 пъти)
Sunrise
Съниз...!
Неактивен Неактивен

Публикации: 65

• Град: In my own head
  • « -: Ноември 16, 2010, 23:10:00 »

Имам един такъв въпрос.
    Ако искате да се отървете от дадена емоция или иначе казано - негативна емоция, било то:
    страх, самота, меланхолия и т.н, и т.н, имате ли някаква "техника", която ви помага или просто се оставяте на течението и чакате тя сама да отмине ?

П.С: Знам, че е доста трудно буквално да се "отървеш" от емоция, но дали е възможно тя да се притъпи, като според мен тя ще се върно по-късно с още по-голяма сила, но все пак да не заема водещо място в живота на човек.
    Активен

.......да бе мисли си ,че ваканцията ти на Земята е предначертана и планувана от шефа ти "Господ"
    ... и ти си само пешката в играта на живота,но аз и Къци имаме едно жокерче за теб..."
    недей да мислиш - не ти се получава"...а преследвай мечтите си....
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Ноември 16, 2010, 23:13:27 »

аз не обчам готовите техники, но можеш да се опиташ да я трансформираш , а начина ще го намериш сам , по усещане
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Sunrise
    Съниз...!
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Ноември 16, 2010, 23:22:00 »

Ако си така добра да ми обясниш как става, ще съм ти истински благодарен , много ме дърпа назад това и го усещам Безмълвие.
    Активен

.......да бе мисли си ,че ваканцията ти на Земята е предначертана и планувана от шефа ти "Господ"
    ... и ти си само пешката в играта на живота,но аз и Къци имаме едно жокерче за теб..."
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #3 -: Ноември 16, 2010, 23:29:09 »

Провокации са такива мисли и осъзнаеш ли на какво се дължат ще се справиш с тях. В момента по такъв път вървя и знай, че има изход от тунела Усмивчица
    Активен
    far away
    Гост
    « Отговор #4 -: Ноември 16, 2010, 23:55:06 »

Имам един такъв въпрос.
    Ако искате да се отървете от дадена емоция или иначе казано - негативна емоция, било то:
    страх, самота, меланхолия и т.н, и т.н, имате ли някаква "техника", която ви помага или просто се оставяте на течението и чакате тя сама да отмине ?

П.С: Знам, че е доста трудно буквално да се "отървеш" от емоция, но дали е възможно тя да се притъпи, като според мен тя ще се върно по-късно с още по-голяма сила, но все пак да не заема водещо място в живота на човек.

Ако няма негативна емоция се обезмислят всякакви такива ''техники''.
    Успех!
    Активен
    Sunrise
    Съниз...!
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Ноември 16, 2010, 23:55:24 »

Прочетох някаде, че са провокации.
    Опитвам се да разбера на какво се дължат, дали не съм ги донесъл несъзнателно в живота си и какъв урок бих могъл да извлека от тях, но винаги стигам да моментно състояние, в което емоциите не присъстват, и като си представя дадена ситуация, в която срещам човека или предмета, които ми носят тези емоции не ги изпитвам(принципно ги изпитвам, даже като си представя).Но като видя човека и емоциите просто изплуват, а съм си мислил че съм ги преодолял.
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Ноември 17, 2010, 00:03:05 »

Има хубав резултат, когато човек се опита да наблюдава емоциите си от страни.. някак да знае, че това не е той, а временно състояние.. помага..
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #7 -: Ноември 17, 2010, 01:29:02 »

far away Как така всеки път щом Sunrise напише нещо и ти веднага си на линия, да му отговаряш? Ще каже човек, че нещо заради него пишеш. Ухилен Ухилен Ухилен
    И то все такива, едни странни, постове пишеш, все едно "момчето"(или момичето, не знам) с глупости се занимава или го/я поучаваш! Згреших Ухилен

П.П- И други потребители има! Ухилен Ухилен Ухилен
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #8 -: Ноември 17, 2010, 04:43:52 »

Ако си така добра да ми обясниш как става, ще съм ти истински благодарен , много ме дърпа назад това и го усещам Безмълвие.

Ох при мен лично трудно става, например негативното чуство  към даден човек , да го трансформирам в състрадание.
    И аз много му се ядосвам на това чуство , обаче ме амбицира.
    И почвам поствям се на мястото на човека , зареждам се с неговите енергии (много е гадно) и почвам да усещам разбирането за действия ,за насъбраното , за това което мен ме отблъсква . Прощаваш му защото някъде някога си бил на неговото място и така прощавайки на него ,прощаваш на себе си и негативното чуство се трансформира в състрадание.
    Така го правя аз, ама хич не е лесно. Понякога превръщам негативното чуство( ако незнам от какво е породено) в любопитсво и започвам да дълбая , търся ,дълбая , цял Шерлок Холмс ставам ,докато немеря от къде тази отровка се е промъкнала.
    И започва спаринга, боря мрачните мисли със смях , със много жизнерадостна музика - я се опитай да имаш негативни мисли и да слушаш самба - при мен не става.Усмивчица , също вадя по-силни карти -  Позитивните мисли винаги са ми по-силни и така.
    Дано моите простички размишления те подсетят , че знаеш как да действаш. Успех и целувки

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #9 -: Ноември 17, 2010, 07:32:12 »

Аз това с трансформирането го правя несъзнателно в обратна посока...  Безмълвие
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #10 -: Ноември 17, 2010, 11:00:42 »

Цитат на: Sunrise
    Знам, че е доста трудно буквално да се "отървеш" от емоция, но дали е възможно тя да се притъпи
    Не е добра идея да се отърваваш от тях, според мен. Нито да ги притъпяваш.
    Ако просто ампутираш някоя емоция, страх, фобия или каквото и да е, то ще бъде веднага заменено от нещо друго, което ще се прояви.
    Ако ги притъпяваш, ще се насъбере огромно налягане и един ден, просто ще "детонира". И в двата случая рискуваш здравето си.
    Някои психолози, са на мнение, че дори някои психични или нервозни заболявания, не трябва да се лекуват или подтискат.
    Емоциите ни трябват и те са ни заложени, за да ни служат, а не ние на тях. А в един идеален вариант, за което живи примери нямам е - да действаш в разбирателство с тях.
    Хубаво при теб е, че си установил проблема - че ти пречи начина, по който те контролират ...или те изкарват от контрол. Установяването на проблема е първата и най-трудната стъпка към разрешаването му.
    Експериментирай със себе си и залъгвай емоциите си с различни филми, изкуствени ситуации.
    Не знам на колко си години, но... опитай с хубава музика, те обичат.
    Разглеждай ги като различни личности и проявленията им.
    Общувай с тях, когато се проявят.
    Късмет.
    « Последна редакция: Ноември 17, 2010, 11:39:25 от sanguinary » Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Ноември 17, 2010, 11:13:06 »

Sanguinary е написал хубави неща.
    А аз бих добавил въпроса, дали вместо да се отърваваме от нещо придошло отвън, не бихме могли да се опитаме да породим нещо хубаво отвътре, с помощта на волята си и съзнанието си?
    Естествено, ако действаме несъзнателно, това няма как да се получи.
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #12 -: Ноември 17, 2010, 11:38:00 »

Цитат на: Ich
    Sanguinary е написал хубави неща.
    А аз бих добавил въпроса, дали вместо да се отърваваме от нещо придошло отвън, не бихме могли да се опитаме да породим нещо хубаво отвътре, с помощта на волята си и съзнанието си?
    Естествено, ако действаме несъзнателно, това няма как да се получи.
    Благодаря ти, Их. Надявам се да са и полезни.
    Добър е и въпросът ти.
    Смятам, че да - бихме могли да се опитаме. Бихме могли и да успеем дори, но ...според мен, не въпреки емоциите си, нито пренебрегвайки ги, а дори посредством тях.
    При едно добро вдъхновение, даден талант може да роди шедьоври, използвайки именно емоционалността си.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #13 -: Ноември 17, 2010, 11:53:00 »

Сънрайз, контролирай го съзнателно.
    Нали знаеш, че мисълта предизвиква емоцията. Първото нещо е да не се отъждествяваш с мисленето и с чувството. Ти не си мисленето, нито чувството, ти си този, който мисли и чувства. Отдръпни се малко настрани и наблюдавай мислите си. Като си помислиш за даден човек или нещо и ти стане неприятно, това показва, че ти  м и с л и ш   негативно във връзка с този човек или нещо. Промени го. Хвани го в крачка в момента това негативно нещо, когато го забележиш, и започни съзнателно да мислиш нещо хубаво. Това ще промени и вътрешното усещане.
    Има също един много хубав метод, едни вълшебни думички, които се казват:
    Прощавай
    Съжалявам
    Благодаря
    Обичам те
    Отправя се към ситуацията. Това действа безотказно на момента, пробвала съм го.Казва се мислено, когато усетиш нещо не наред.
    Активен
    far away
    Гост
    « Отговор #14 -: Ноември 17, 2010, 15:27:39 »

В живота си всеки човек среща хора които го привличат поради споделени положителни емоции.В такива случаи е най-нормално да се привързваме към дадения човек.Но всичко се променя във времето и няма статични неща.Идва и момента когато губим положителния човек от живота си.Губим и положителните емоции които сме изпитвали.Появяват се и негативните емоции.Същността е да не се привързваме към нищо и никой.Винаги можем да обичаме и без да се привързваме.В крайна сметка замислете се - какво ни принадлежи в този свят и реалност че да се привързваме към него?Нищо извън нас не ни принадлежи,нямаме нищо което да може да наречем свое завинаги... В този ред на мисли се появяват и негативните емоции.Усещането за загуба,самота,пренебрежението и др. - илюзии на разума и продукти на набитите в главите ни схващания на цивилизацията.
    Духът в нас не мрази,не завижда,не е в меланхолия или скръб.На него не му трябват доказателства или факти - просто той знае.Следвайте го.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Как да се преродим в свят, в който има само щастие, без гадни емоции и болка? « 1 2 »
    Духовни учения
    abraksos 19 1650 Последна<br />публикация Септември 12, 2011, 22:08:35
    от Alida
    Негативни послания в песни и видеоклипове. « 1 2 3 4 »
    Програмиране, световен елит
    Ariam 54 4929 Последна<br />публикация Октомври 10, 2012, 07:38:31
    от Kissing You Good Night
    Как да овладеем негативните си чувства, емоции и страсти?
    Духовни учения
    elinikar 8 885 Последна<br />публикация Септември 16, 2013, 18:30:59
    от вожда

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright