Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Психология  (Прочетена 1305 пъти)
giti
Гост
« -: Юни 13, 2009, 18:38:48 »

http://galacreativeconsulting.com/
Активен
vinija
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #1 -: Юни 13, 2009, 19:25:58 »

здравейте,

радвам се, че има проявен интерес към психологията и от други хора, и ще се радвам много да развием тази тема тук във форума на индиго-хората.

Много хора се плашат и стряскат, като чуят тази дума, а тя всъщност е неизменна част от ежедневието ни. Разгледах линка за сайта по психология - на мен лично ми харесват много от статиите, а въпросникът за определяне на проблема е наистина добър помощник - да разбереш сам себе си - какво те измъчва и да се замислиш, какво да предприемеш, за да се чувстваш по-добре, да направиш живота си по-добър и смислен. Аз лично използвам до голяма степен психологията в моето ежедневие - винаги намирам начин как да се справя в неочаквана затруднена ситуация, как да постигам успехите си, как да се разбирам добре с другите около мен...

Индиго-хората са добри психолози - това е талант, който те използват във взаимоотношенията си с другите.

Аз чета много и се интересувам от такива теми - свързани с психологията и личностното развитие. Има ли други такива като мен? Ще се радвам да намеря съмишленици! 
Активен
giti
Гост
« Отговор #2 -: Юни 15, 2009, 01:13:04 »

Разбирасе,че ще има такъв интерес...всички науки на човечеството са дадени от индиго хора.Може да сме били дори ние самите в някое предишно прераждане  Ухилен
Активен
nre
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #3 -: Декември 31, 2010, 02:02:19 »

Много ценя психологията. Тя е важна част за всяка професия - от учител до управител. Тя е средство за разбиране мислите на другите, средство за комуникация, средство за себепознаване, и същевременно за себеразвитие. Тук е и допирната точка с хората, търсещи духовни пътеки.

Много хора се стряскат от думата психология, като я свързват с болести на съзнанието и психиката на човек. Въпреки, че това е най-практическото приложение на материята, тя е много повече. Психологията е наука, разкриваща начина ни на мислене. Тя описва закономерностите в поведението на индивидите, като ги класифицира в различни направления по различни критерии. Тук човек би си помислил, че психологията се опитва да обезличи личността на даден индивид, като го постави в рамка, като го натика в калъп. Но психологията няма подобна цел. Тя не ограничава човек, а му помага да разбере към кои човешки качества би имал склонност и към кои - не. Тя помага на човек да предвиди своето поведение при поставянето му в определени житейски ситуации. С нейна помощ можем да си обясним и премахнем голяма част от психологическите проблеми. Можем да си изясним мотивите за поведението и на най-радикалните персони. Нейните механизми и оценки са важен индикатор за духовното израстване на индивида, семейството, групата, обществото. Учи ни на сдържаност, разбирателство и толерантност. Помага ни в намаляне на егоизмът, като ни включва и нас в общата статистика, на която се базират заключенията и изследванията й. Помага ни да осъзнаем, че колкото и да сме различни, различието е само фиктивност. В реалност сме много по-еднакви -в мисли, чувства и поведение.

Ще се радвам да дискутираме за психология тук.
Активен
marushka
Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #4 -: Декември 31, 2010, 16:14:37 »

Разбирасе,че ще има такъв интерес...всички науки на човечеството са дадени от индиго хора.Може да сме били дори ние самите в някое предишно прераждане  Ухилен
Не може толкова да сте горделиви вие децата от индиго.
Горделивостта погубва хората. Както пише за катастрофата за Атлантида и правят предупреждение. Но може една част самите от вас
да са били в предишно прераждане.
Активен

Малкия_Принц
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 89

• Град: Антевасин
    « Отговор #5 -: Декември 31, 2010, 19:14:59 »

Не смятам ,че сме горделиви , а и това, което е написала giti  е по-скоро предположение .
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright