Духовно развитие

Анкета
Въпрос: За или против една обща религия
Да
Не

Страници:  1 [2] 3 4 ... 10   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За или против една обща религия  (Прочетена 10773 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Ноември 11, 2010, 15:09:15 »

Ако обаче някоя религия се насочи наистина към своята основна по дефиниция цел и успее да намери начини да го реализира, такава религия според мен би намерила много привърженици.
Много хора, също така, биха се възпротивили.
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #16 -: Ноември 11, 2010, 16:11:57 »

Не трябва въобще да СЪЩЕСТВУВА такова понятие като "религия"!
Активен
nre
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #17 -: Ноември 11, 2010, 20:28:17 »

Дам, може би поради принципът на разваления телефон, пренаписване на библии в нови завети, преводи, църковни събори, а и пречупване на идеологията през човешкото его се получава размиването на целите на религията. Може би е нужно през определен период нови месии да идват и да подновяват старите размити идеали, съобразени с текущото развитие на съзнанието. Представям си една нова библия, изглеждаща като статия от научно списание с интеграли и матрици (joking) Усмивчица

И все пак това подновяване е нужно за да не се достига до парадокса църквата да гори на клада учени, да лишава хората от право на личен избор (неверие), расизъм (богопомазани народи), дискриминация на хората с полово отклонение и осъждането им като вредни, насаждане чувство на страх чрез ада и т.н.!

Впрочем идеите на Живата Етика (Агни Йога) много ми харесаха! Нямам нищо против тя да се превърне в новата световна конституция (отбягвам термина религия, нещата трябва да се осланят на разбиране, а не на сляпа вяра, тогава и интерпретациите за смисъла ще са по-малко и ще се предават по-точно с поколенията).
Дано Ванга е познала за бъдещото разпространение на трудовете на Рьорих и колектив!
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #18 -: Ноември 11, 2010, 21:12:06 »

Хората ще изоставят ненужното его тогава когато се сплотят в един колектив!Страданията обединяват!!!

Сега се обръщаме към Бог,а утре той ще ни покръси с вода,ще ни измие с неговата духовна вода както Йоан Кръстител е кръстил,а след това ще дойде огъня-Мъдростта и Истината,за да завладее света!До 100 години ще стане! Усмивчица
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #19 -: Ноември 11, 2010, 21:20:04 »

Ай сиктир!
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #20 -: Ноември 11, 2010, 21:21:25 »

Ай,ай,ама...искаш,не искаш-туй е положението и туйто!

И не използвай нищо свързано с Турция,че още не съм им простил за Батак!
Активен
gorgon4e
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #21 -: Ноември 12, 2010, 18:52:04 »

Цитат на: Ich
А каква е за теб разликата между религия и вяра?
И ако има единна вяра, с какво ще се характеризира според тебе тя?
Религията прави хората различни, а вярата ги обединява.
Ако има единна вяра, според мен ще се състои, от всичко онова, което е еднакво при всички религии. Еднаквите неща са много, но повечето предпочитат да наблягат на различията. Премахвайки тези различия, това ...мисля, че би било универсалната религия.

Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #22 -: Ноември 12, 2010, 19:04:36 »

Човек се разжда с вярата в себе си, но сам или с "любезната подкрепа" на някой избира в какво да вярва. Независимо от броя на религиите в крайна сметка мислите на повечето хора са насочени в една посока, но с различни лица и имена.
Активен
Nadi
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 36

• Град: София
  • « Отговор #23 -: Декември 07, 2010, 15:39:19 »

Здравейте,
    Против една религия, за една вяра.
    Религията е тясно свързана с кулутурата, историята, икономиката, бита на дадена държава.
    Вярата на всички религии, обаче е една - Любов, Щастие, Добрина.
    Активен
    ...
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 65

« Отговор #24 -: Декември 12, 2010, 21:12:48 »

Никаква религия. Обща идеология и вяра в доброто, любовта, честността, благородството - да! Има ли религия, веднага ще почне изграждането на някаква йерархия - кой е по-по-най сред верующите.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #25 -: Декември 07, 2011, 01:34:46 »

Против религиите съм, като цяло, пък камо ли една обща. За единна вяра съм, но не и една религия.
    Ми то, дайте направо и една обща империя, да е целия свят, с един парламент и един император на върха. То май точно такава е идеята на илюминатите... или каквито са там, за да могат да си "разиграват коня" както си искат и да разполагат с всички природни ресурси, а човека да е просто още един... от тези ресурси, като работна, послушна ръка. Създадоха Евро съюз, Азиатски съюз, всякакви съюзи... и дори американците, все още крият, че са едно с Канада и Мексико, от вече година насам. Никой не го е казал по медиите.
    Против съм и един универсален език, който да замени старите.
    Бих се радвала, всеки човек да е различен и да следва собствен път. Да няма ...клонинги, както се опитват сега да ни направят. Всеки да се облича както намери за добре и да прави това, което смята за правилно, а не това, което му се налага. Без моди, без тенденции и течения.

М-м-м аз съм съгласна с нея Усмивчица
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #26 -: Януари 10, 2012, 15:30:26 »

Необходимо ли е думата да е "религия"?Цитирам от книгата на Луиз Хей "силата е в теб"-"Силата ,която управлява Вселената и същевременно е вътре в нас".Тя е написала и множество понятия "Интелигентност","Бог","Универсална сила","вътрешна мъдрост".Аз бих добавила "Природна мъдрост"
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1650

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #27 -: Януари 10, 2012, 17:09:40 »

Необходимо ли е думата да е "религия"?

Религия означава свързване.
    Свързване на човека с нещо, което е по-висше от него.
    Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Варна
  • Отказвам да играя ИГРАТА..

http://facebook.com/Scarl
    « Отговор #28 -: Януари 10, 2012, 18:15:06 »

Аз съм за вяра във Висшия Разум, ДОБРОТО И ЛЮБОВТА Усмивчица
    Активен

All the world's a stage, and all the men and women merely players..
    paparosko
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 100

толерантен

« Отговор #29 -: Януари 10, 2012, 20:26:57 »

Както казва Ich по-горе, думата религия означава свързване, съединяване. Затова и религията се определя като свързване на човека с Бога или възобновяване на някога загубения съюз между човека и Бога.

Ако говорим за християнската религия, връзката между човека и Бога ТРЯБВА да бъде извършена единствено чрез посредничеството на църквата, т.е. чрез точно спазване на църковните канони. Интересното е това, че според християнството НЕ Е ВЪЗМОЖНО човек да вярва в Бога без да вярва в Иисус Христос, грубо казано - НЕ МОЖЕШ да стигнеш до Бога, ако не преминеш през Иисус Христос.

Това ограничение не е случайно и ако човек се замисли, много лесно ще достигне до причината за съществуването му.
    Разликата между религия и духовност е очевидна.

Религията става моментално бита карта, когато бъде прозряна ИСТИНАТА, че сме част от Бога или по-точно: "Бог е в нас и ние сме в Бога!"
    Моментално отпада "необходимостта" от търсене и свързване с Бог.

Това е свободата от религията.

Активен

Никога не казвай никога!
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 10   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Обща тема
    Древни цивилизации
    delfin 8 2032 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 09:05:14
    от delfin
    Copy/Paste или Линк - за и против « 1 2 3 »
    Обща тематика
    sanguinary 32 1700 Последна<br />публикация Септември 17, 2010, 13:25:37
    от gorgon4e
    За или против членството на Турция в ЕС,и въобще за и против Турция и културата
    Анкети
    Аэ съм 12 1815 Последна<br />публикация Февруари 21, 2011, 02:21:31
    от sleepindreams
    Грехът против Бащата и грехът против Майката
    Духовни учения
    Търсач 0 807 Последна<br />публикация Май 26, 2011, 11:35:31
    от Търсач
    За или против пиратството на книги , музика и т.н.....
    Книги
    Elea 11 877 Последна<br />публикация Октомври 28, 2012, 21:49:36
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright