Духовно развитие

Анкета
Въпрос: За или против една обща религия
Да
Не

Страници:  1 ... 8 9 [10]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За или против една обща религия  (Прочетена 11241 пъти)
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 447

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #135 -: Май 12, 2013, 17:22:41 »

Спиртаке, отнеми от газта, че на първия баир ще излетиш! Ти си ни много миличък, иначе няма кого да майтапим в чата!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Speed_Of_Pain
    Румпелщилцхен
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 133

« Отговор #136 -: Май 13, 2013, 11:43:34 »

Ще си позволя на се намеся и да кажа моето мнение за една обща религия.
      От доста време на сам, приемам религията като нещо съвсем нечовешко, но трябва се поясни каква точно религия трябва да бъде обща. Много хора няма да се съгласят ако всички приемем Ислям, защото как един християнин би приел тази религия и обратното. За мен религията е манипулация и страх. Разбирасе в нея е внушена идеята за доброто , е разбирасе няма да е зло, на кого му харесва омразата. Намирам много критики в Библията, много страх. За исляма да не говорим. Трябва да започним една нова религия в която всички сме единни ( в християнството и исляма на почит са мъжа). Ще бъде добре ако нашета религия няма да бъде сляпа. Най добре е нашета вяра да бъде към морала и себевъзвишението. Да приемем себеси като единни богове и да вярваме в себеси и станалите. Да знаем че всички зависм един друг. Може да добавим нещо което да благотворим ,немислите ли.? Като слънцето и луната. Това е идея благодаря ви, не желая да споря с вас.
    « Последна редакция: Май 13, 2013, 13:00:16 от Speed_Of_Pain » Активен

Хората трудно намират общ език със себе си, може би защото е трудно да си добър разказвач и търпелив слушател едновременно.
    Speed_Of_Pain
    Румпелщилцхен
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #137 -: Май 13, 2013, 11:50:00 »

В будизма намирам много философия и жетейско усещане. Но пак една част от нея е сляпа религия. Баба Ванга е построила малка църква в която няма някъква намеса на религия. Напълно съм съгласна с нея, вярата е най важна. Усмивчица
    Активен

Хората трудно намират общ език със себе си, може би защото е трудно да си добър разказвач и търпелив слушател едновременно.
    Rupture
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #138 -: Май 13, 2013, 13:16:46 »

Вземи прочети първо малко за постмодернизма. След това разгледаЙ "красивите икони" в иконостаса и се питай чии са тези "подобия" на икони и каква функция изпълняват там.
    Активен
    Speed_Of_Pain
    Румпелщилцхен
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #139 -: Май 13, 2013, 13:40:00 »

Честно казано много не ме интересуват иконите там. Исках да споделя идеята...Благодаря.
    Активен

Rupture
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #140 -: Май 13, 2013, 13:57:55 »

Ясно, ясно.
    Надявах се поне да осъзнаеш, че това не е съвсем така:
    Цитат
    Баба Ванга е построила малка църква в която няма някъква намеса на религия.
    Идеята е да не се подвеждат хората, щото то така става.

Активен
    Speed_Of_Pain
    Румпелщилцхен
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #141 -: Май 13, 2013, 14:05:27 »

Ясно, ясно.
    Надявах се поне да осъзнаеш, че това не е съвсем така:
    Цитат
    Баба Ванга е построила малка църква в която няма някъква намеса на религия.
    Идеята е да не се подвеждат хората, щото то така става.

Благодаря, определено ще прочета повече за това. Нещото което исках да кажа, нямаше много общо за Ванга..а идеята, макар и да не се поучи много верна.. Интересувам се от много философия и това което исках да кажа от най-горе, първият ми отговор е по важно за мен, защото точно това исках да кажа. Благодаря
    Активен

вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #142 -: Септември 02, 2013, 19:42:03 »

Цитат на: Rupture
    Вземи прочети първо малко за постмодернизма.
    Че от какъв зор пък за постмодернизма да чете?!
    Пък и препоръчай автори, книги, щом си спец. В противен случай си звучи като чисто заяждане.
    Цитат на: Rupture
    Надявах се поне да осъзнаеш, че това не е съвсем така
    Поне Веселяк
    Извинете за безпокойствието, господин осъзнат, но и ние искаме да прогледнем и да се осъзнаем. Споделете как постигнахте тази завидна висота... освен ако не е тайна разбира се.
    Църквата на баба Вангелия, може и да не е построена по строгите православни канони, но определено смятам, че това, което е направила, го е направила от сърце... и е вложила много от себе си в този храм. Аз все още не съм имал честта да го посетя, но едно от нещата, които смятам да направя до края на дните си е именно това.
    Поначало в църква влизам веднъж в годината... а понякога хич.
    Цитат на: Speed_Of_Pain
    Интересувам се от много философия
    Ми казвай ги тия неща де, диване! Особено ако от дървена философия се вълнуваш, ей ме на, дето се вика. Хем толкова сме философствали Ухилен
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Страници:  1 ... 8 9 [10]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Обща тема
    Древни цивилизации
    delfin 8 2093 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 09:05:14
    от delfin
    Copy/Paste или Линк - за и против « 1 2 3 »
    Обща тематика
    sanguinary 32 1855 Последна<br />публикация Септември 17, 2010, 13:25:37
    от gorgon4e
    За или против членството на Турция в ЕС,и въобще за и против Турция и културата
    Анкети
    Аэ съм 12 1900 Последна<br />публикация Февруари 21, 2011, 02:21:31
    от sleepindreams
    Грехът против Бащата и грехът против Майката
    Духовни учения
    Търсач 0 874 Последна<br />публикация Май 26, 2011, 11:35:31
    от Търсач
    За или против пиратството на книги , музика и т.н.....
    Книги
    Elea 11 969 Последна<br />публикация Октомври 28, 2012, 21:49:36
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright