Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: За или против една обща религия
Да
Не

Страници:  [1] 2 3 ... 10   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За или против една обща религия  (Прочетена 10123 пъти)
dope40
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« -: Ноември 07, 2010, 23:16:01 »

Та идеята ми е дали ако има една обща религия няма да е по добре за всички  Усмивчица
Активен

pure at the heart because i deal with mind
nia.boneva6
Гост
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2010, 23:17:41 »

Как си представяш една такава обща религия Усмивчица
Активен
KaTeRlEjKa
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Варна
  • хм.......

« Отговор #2 -: Ноември 08, 2010, 00:59:11 »

Религията на Любовта, Свободата, Щастието и Разбирателството!
    Активен

hm.....
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #3 -: Ноември 08, 2010, 08:27:39 »

За! Пантеизъм...
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #4 -: Ноември 08, 2010, 10:54:21 »

Религията е една, всички учители казват едно и също по различен начин. Различията идват от различните култури, традиции и т. н. на хората, а по същество няма разлика. Бог е един за всички. Както беше казал някой:
    С християните аз съм християнин, с будистите съм будист, с мюсюлманите - мюсюлманин, с джайнистите съм джайнист, дори при атеистите съм атеист. Ако ми кажат: няма бог, ще отговоря: така е. Ако ми кажат: има бог! Ще кажа - така е.
    Да, ще има световна религия, и тя ще дойде по естествен начин, няма да бъде налагана със сила или по външни начини.
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #5 -: Ноември 08, 2010, 14:16:35 »

На мен не ми допада тази идея. Само като чуя думичката "религия" и се досещам за нейното изопачаване. А за да просъществува единна такава, то всеки ще трябва да загърби своята си. Това ще е доста трудно, а по-лошото е че ако не се осъществи, ще се образуват хиляди сектантски отклонения от тази обща религия... която силно подозирам, че би се доближила до най-популярната- християнството. Докато религиите са имали сакрално значение за народите в средновековието, вярванията на хората са били близки. Сега всеки си обозначава някакви негови си божества, а официалните религии биват все по-отричани. В крайна сметка, универсалната енергия на вселената е една и това дава светлина и онези, които са го разбрали нямат нужда от религия, за да изградят ценностите си.
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #6 -: Ноември 08, 2010, 15:39:20 »

Само да поясня,че това няма да е религия,а начин на живот! Усмивчица

Религията на Любовта, Свободата, Щастието и Разбирателството!-както каза катеричката! Усмивчица

Но тази "религия" няма да дойде днес или утре,а тогава когато хората проумеят нуждата от Единение.А сега те все още са много далеч!

Петър Дънов е казал,че има стадии на развитие.

Тези стадии аз прилагам върху развитието на човешкара раса.

Първият стадии е възраждането.В нашия случай възраждане на духовното.Този стадии е траял от 19 до средата на 20 век.

Втория стадии е размисъл.Човек се замисля върху това:откъде е тръгнал и закъде е тръгнал!

Третият стадии е покаяние пред Бог,искане на извинение и прошка!

Четвъртия стадии е разрушаване на досегашните ценности,това ще стане чрез природни бедствия,глад,войни и много,много страдание,което ще пречисти душите на хората и ще ги обедини не само на думи и ум,ами и на сърце-на чувства!
    След голямото пречистване хората ще разберат какво е Единението!

5-ят стадии е изграждането на Новия свят.

6-ят е неговото утвърждаване,доказване пред Бог!

И 7-ят стадии е последен-финалната права или битка,за това хората да станат ангели.Според Слава Севрюкова това ще стане към 3000 година! Усмивчица

Сега,някои са във първия стадии още,някои във втория,а пък други в третия....когато всички се развием до нивото на четвъртия стадии тогава Бог ще ни прочисти,измие!

Петър Дънов казва,че Царството Божие(Новия свят) ще си издигне през 22 век.
    Тоест,до 2100 година ние ще сме преживели четирите стадия-възраждане,размисъл,прошка(или молба за Спасение) и пречистване(Бог ще изпълни молбата)! Усмивчица
    Активен
    KaTeRlEjKa
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Варна
  • хм.......

« Отговор #7 -: Ноември 08, 2010, 23:42:18 »

Напълно подкрепям думите ти! Все едно аз съм ги писала:)
    Активен

hm.....
    gorgon4e
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #8 -: Ноември 09, 2010, 16:31:44 »

Против религиите съм, като цяло, пък камо ли една обща. За единна вяра съм, но не и една религия.
    Ми то, дайте направо и една обща империя, да е целия свят, с един парламент и един император на върха. То май точно такава е идеята на илюминатите... или каквито са там, за да могат да си "разиграват коня" както си искат и да разполагат с всички природни ресурси, а човека да е просто още един... от тези ресурси, като работна, послушна ръка. Създадоха Евро съюз, Азиатски съюз, всякакви съюзи... и дори американците, все още крият, че са едно с Канада и Мексико, от вече година насам. Никой не го е казал по медиите.
    Против съм и един универсален език, който да замени старите.
    Бих се радвала, всеки човек да е различен и да следва собствен път. Да няма ...клонинги, както се опитват сега да ни направят. Всеки да се облича както намери за добре и да прави това, което смята за правилно, а не това, което му се налага. Без моди, без тенденции и течения.

Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #9 -: Ноември 09, 2010, 18:49:54 »

Аз мисля,че е добре целият свят да е обединен.Да е обединен по доброволен път,всеки да осъзнае нуждата от обединение.Но това обединение няма да е чист комунизъм,а ще е една златна среда,хората,обществата,държавите и расите ще запазят индивидуалност.

Хората ще достигнат толкова голямо ниво на познание,че от само себе си ще отхвърлят религиите,всъщност религиите ще се обединят.Как?
    Като всички повярват в Бог!

Ванга е казала,че от Индия ще тръгне бяло братство,което ще залее целия свят.Петър Дънов подготви България за това братство.

Това братство ще повярва в Бог!То ще се води по духовните повели-Мъдрост,Истина,Хармония(Свобода),Любов(Търпение и благосклонност),както и всички добри и положителни чувства.

Сега хората развиват физиката и ума си.Но в тези развития развитие лиспва една част,един елемент и това са чувствата,емоциите,качествата! Усмивчица

Когато хората обърнат поглед към духовния свят,към Бог,към мъдростта,която носят,когато разберат и проумеят всичко това(чрез страдание)-тогава те съвсем спонтанно ще приемат Бог в душите си и ще заработи плана на Царството Божие! Усмивчица

За едно обединение или съюз най-важна е основата.Досегашните съюзи са били основани от рационални мисли,егоистични логики и много насилие.

Ако едно обединение-в истинската си основа-е духовно,добро,Божествено,то и мислите му,действията му и т.н. ще са такива! Усмивчица

За бъдещия свят е нужна духовна основа.
    За целта,както казах,пречистване на мисли,тяло,действия и т.н.Приемане на Бог!На Исус Христос,по-точно,в душата! Усмивчица

Тази основа ще тръгне от проумяването на Бог от всеки отделен човек.Сега подобни хора(проумели Бог) са индивиди,бели врани!
    Но в бъдеще,хората ще бъдат обединени от катаклизми,войни и бедствия!

Всички,постепенно,но бързо ще осъзнаят Бог и ще го приемат!Страданието,което Бог ще им причини,ще ги изчисти,ще разруши старото и иззгнило в тях и ще даде основите на новото!

Хората ще продължат строежа и така,всички хора,всички съзнания,ще се обединят!Градовете,държавите,континентите,расите....расизма ще изчезне! Усмивчица

Държави винаги ще има,защото хората ще запазят своята индивидуалност.Традиции винаги ще има,поради същия факт!
    Просто вярата ще бъде към Бог,а не към папата,ходжата или т.н.

Към Бог! Усмивчица

Така,цялата Земя ще се обедини,като всеки ще запази своята индивидуалност! Усмивчица

Вярата в Бог и Новият Свят ще обединят хората,а начело им ще стои мъдър владетел,със съветници!

Този владетел ще се издигне като такъв не по кръвна линия или нещо от този род,ами по совите качества-благородие,търпение,вяра,любов,истинност и т.н.

А ако злоупотреби с властта си хората,които ще имат индивидуалност,ще го свалят от трона! Усмивчица

Това е Рай!Хармония между хората!Добри хора ще бъдат управлявани от добър владетел! Усмивчица
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #10 -: Ноември 09, 2010, 20:21:19 »

Против религиите съм, като цяло, пък камо ли една обща. За единна вяра съм, но не и една религия.

А каква е за теб разликата между религия и вяра?

И ако има единна вяра, с какво ще се характеризира според тебе тя?
    Активен
    marushka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #11 -: Ноември 09, 2010, 20:38:49 »

Ми то, дайте направо и една обща империя, да е целия свят, с един парламент и един император на върха. То май точно такава е идеята на илюминатите... или каквито са там, за да могат да си "разиграват коня" както си искат и да разполагат с всички природни ресурси, а човека да е просто още един... от тези ресурси, като работна, послушна ръка. Създадоха Евро съюз, Азиатски съюз, всякакви съюзи... и дори американците, все още крият, че са едно с Канада и Мексико, от вече година насам. Никой не го е казал по медиите.
    Против съм и един универсален език, който да замени старите.
    Бих се радвала, всеки човек да е различен и да следва собствен път. Да няма ...клонинги, както се опитват сега да ни направят. Всеки да се облича както намери за добре и да прави това, което смята за правилно, а не това, което му се налага. Без моди, без тенденции и течения.

[/quote Не и вяра горгонче,а един духовен център - нито религия,нито вяра - а трябва да е както целта на теософията - и многото древни религии,които учат за единна вяра пак де то е едно и също единен духовен център и единна вяра то си е едно и също.
    Активен

shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #12 -: Ноември 09, 2010, 22:02:48 »

Марушка, религията е търсене на Бога, когото сме изгубили. Затова хората са създали външни църкви, учения, догми и ритуали.
    Вярата е увереност за неща, които не знаем. Та, няма да е религия, нито вяра. Ще бъде установяване на божието царство на земята на практика в живота. Нали знаеш: "...не на онзи хълм и не в Иерусалим, а в дух и истина..."

Активен
    nre
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #13 -: Ноември 10, 2010, 23:25:22 »

Страх ме е от религията. Май повече сме страдали от нея през вековете отколкото да берем блага. Предпочитам термина "духовно израстване".
    За мен религията е сляпа вяра, което е различно от любовта, понеже вярата предопределя разделение - вярващи и невярващи. Така вярващите се чувстват богопомазани и започват да осъждат неверниците и се получава разделението. Недай си боже да говорим за повече от една вяра - започват джихати, войни и т.н.
    Докато любовта не разединява. По-вероятно е ако обичаш някой и той да те заобича.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #14 -: Ноември 11, 2010, 00:09:13 »

Страх ме е от религията. Май повече сме страдали от нея през вековете отколкото да берем блага. Предпочитам термина "духовно израстване".
    За мен религията е сляпа вяра, което е различно от любовта, понеже вярата предопределя разделение - вярващи и невярващи.

Така се получава, защото сега религията се е отклонила от своето предназначение - да свързва (от лат. религаре) човека с Бога.
    Ако обаче някоя религия се насочи наистина към своята основна по дефиниция цел и успее да намери начини да го реализира, такава религия според мен би намерила много привърженици.
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 10   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Обща тема
    Древни цивилизации
    delfin 8 1900 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 09:05:14
    от delfin
    Copy/Paste или Линк - за и против « 1 2 3 »
    Обща тематика
    sanguinary 32 1493 Последна<br />публикация Септември 17, 2010, 13:25:37
    от gorgon4e
    За или против членството на Турция в ЕС,и въобще за и против Турция и културата
    Анкети
    Аэ съм 12 1739 Последна<br />публикация Февруари 21, 2011, 02:21:31
    от sleepindreams
    Грехът против Бащата и грехът против Майката
    Духовни учения
    Търсач 0 735 Последна<br />публикация Май 26, 2011, 11:35:31
    от Търсач
    За или против пиратството на книги , музика и т.н.....
    Книги
    Elea 11 778 Последна<br />публикация Октомври 28, 2012, 21:49:36
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright