Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Отваряне чакрите на ръцете  (Прочетена 12166 пъти)
svvvn
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #60 -: Юли 12, 2011, 15:13:55 »

Здравейте на всички,радвам се,че попаднах на този сайт за духовно развитие и желая на всички ви да преоткриете в себе си своята духовна същност и изкачвате все повече стъпала нагоре към духовния път. Аз от месец май съм с инициация Рейки 1 ниво и всичко,което чета за енергиите ми е не само интересно,но чувствам вътрешна необходимост да го изуча и придобия знания и умения да прилагам.Със същия интерес прочетох и всичко по тази тема "Отваряне чакрите на ръцете" и без да звучи нескромно от моя страна ще споделя с вас,че аз не съм прилагала това упражнение,от малка както по-горе някой сподели съм мечтала един ден да помагам с каквото мога на хората,през 1987 година претърпях тежка операция,дори преживях онзи тъмен тунел с бялата светлина накрая,а след две,три години имах много странни сънища,включително в тях и разговори с Бог и т.н. до днес,но ако споделиш с някой,който не е преживял такива неща ще каже,че си превъртял или превъзнасяш себе си и затова ще спра и сега до тук.Просто искам само да споделя и това,че ръцете ми преди инициацията ми в Рейки много често са били отвътре червени и са ме изгаряли,дори на сън в такива дни съм лекувала с ръцете си, и когато приех Рейки от този миг нататък усещам непрекъснатия поток без да я призовавам,тя просто чрез дланите ми напомня че е с мен,особено пък ако чета за енергии в нета.Прилагам си самолечение,но определено считам че не съм готова със знанията си да я прилагам върху други.              
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #61 -: Юли 12, 2011, 17:56:56 »

Здрасти и добре дошла Усмивчица

Значи доколкото разбирам Рейки ти е помогнало да да отключиш чакрите за да освободиш лечебния поток. Мислиш ли ,че ако си имала повече вяра и доверие в себе си е можело да стане от самосебе си. Интересно ми е , познавам доста хора с естествена дарба в провеждането на тази енергия. Също знам ,че ако не я освобождават, чустват дискомфорт, който често се отразява в прегряване.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Cohen
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 43

• Град: sofiq
  • « Отговор #62 -: Юли 12, 2011, 21:03:16 »

Аз мисля , че единствено и само ти можеш да усетиш, какво е това и не се съмнявай в преценката си!
    Обикновено изливането аз наистина го чуствам ,като такова.
    Примерно още от дете неосъзнато ,не съм искала да подавам ръка на хора, не съм искала да хващам някои деца в детската градина за ръчичка. Предполагам е моята защита ,защото по принцип доста поемам, а от ръцете се поема най-много външна енергия.
    Ако усещането е неприятно , помага просто измиване на ръцете с ясното съзнание ,че отмиваш и се изчистваш.
    Другото е да поработиш в градинка, земята и растенията също знаят как да се погрижат за теб.
    Въобще пречистващата сила на елементите , ама да не вземеш да си пъхнеш ръцете в огъня  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
    Никой не може да ти каже кога ще достигнеш нивото ,това зависи изцяло от твоите сили , въжможности, време за тренировка и вяра !!! Продължавай с опитите очакването е най-сладко !

Благодаря и на двете ви, за информацията и времето което отделихте  да ми обясните някой неща.Още един последен вапрос от както си отключих чакрите няколко дена след  това лявото ми полукълбо на моза започна леко да изтрупва и то в задната част на главата,в близост до конусовидната която и забравих името (хора преди години казват че чрез тази част идва мисълта на другия тоест телепатия)
    Активен
    Иркала
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 30

• Град: София
  • « Отговор #63 -: Юли 12, 2011, 22:42:09 »

Неразбрах какъв ти е въпроса. Ако е защо те боли? Отговора може да е защото сиг. си напреднат от ежедневието или в процес на тренировка си се преуморил , или ти се подобрява връзката с енергията и контрола и. Предполагам,че може да има много причини  Плезещ се
    Активен

Всеки има право на избор. Друг е въпроса дали го осъзнаваш!!!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #64 -: Юли 13, 2011, 01:35:11 »

Кохен мисля ,че е най-добре да зададеш отново въпросът си , но в темата за телепатия. Там утре ще ти разкажа какво аз съм почуствала по-въпросът. Сърце
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    НИКОЙ
    Гост
    « Отговор #65 -: Юли 15, 2011, 00:40:38 »

Защо ли никой не споменава каква е цената която се плаща за отварянето на чакрите?
    Активен
    BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

• Град: Ямбол
  • « Отговор #66 -: Юли 15, 2011, 00:46:26 »

Защо ли никой не споменава каква е цената която се плаща за отварянето на чакрите?

Може би, защото никой не пита за нея..
    Активен

За сините очи, розовата душа и животът ми в лилаво
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 368

• Град: Sofia
  • « Отговор #67 -: Юли 15, 2011, 10:05:04 »

Защото, ако решиш, няма да има такава.
    Аз съм си ги отворил много много много отдавна и знам Усмивчица
    Активен
    morales
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #68 -: Август 03, 2011, 15:48:13 »

Здравейте, отскоро влизам във форума и засега съм прочел много малка част от него, но ме интересуват много от нещата, за които пишете. Искам да ви питам каква е енергията, която се канализира през ръцете. Въобще какви видове енергии има и къде мога да прочета малко повече по въпроса. Продължавайте все така, за да може който търси да намери.
    Активен
    wolfspirit
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #69 -: Август 05, 2011, 14:59:23 »

Разновидност на това упражнение е да разтворите максимално ръцете си и да започнете бавно да ги събирате длан срещу длан до момента, в който не усетите затопляне/застудяване и отблъскване. В момента, в който се усети енергията освен за тренинг при лечителската практика, могат да се правят енергийни кълбета и тн...при подходяща светлина се вижда и цвета на енергията която сте събрали и тя обикновенно ще варира спрямо емоциите ви.

Padm3, при мен електрошоковия ефект се получава когато съм по емоционална и когато се занимавам активно с лечителсто и/или станстване, канализиране ...всеки тип енергийна работа ме прави електро ... при мен се чува и пукане от искрите и светят в бяло..на едно място слъчайно ми попадна да прочета, че електичеството от такъв тип...когато ни се дава действа събуждащо на хора, които удряме...някой път ме е хващало направо срам, но хората ги боли от удъра, усещам огромен енергиен поток и трясвам някой без да искам, все едно точно ни ползват като канали...друг път на майтап като са ме пробвали дали ще ги тресне ток пак съм удряла, някой път случаен допир, по-рядко ми се е случало да наелектризирам предмет и сама себе си да ударя Усмивчица

Духовното просвещение също се извърша с електричество...но до преди 4 или 5то просвещение двама помощника поемат част от електричестото което минава през теб за да не изгори някой бушон в системата...

Възможно е да отключите или доразвиете енергията си в осъзнати сънища...години следкато вече имах известна опитност ме накараха да се заредя от една машина която ме удари с ток до лактите Усмивчица така, че да съзнателните упражнения ги има да, но и на сън може да си поръчвате да се упражнявате, а и тогава надзора на учителя ви е по-голям...

Ааа...по-прочетох различните постове...затова отговарям в един пост...та дясната ръка винаги дава енергия лечителя дава позитивна енергия с дясната ръка, и взима отрицателна с лявата. По-принцип топлото е + а студеното - като енергиен заряд. Освен за взимане и даване, дори без да се налага да докосвате концентрирайте се на лявата си длан тя не само взима, извлича, но и може да се полза като сензор, който сканира за информация.

Поздрави
    Активен

Живей за мига...
    3008
    Гост
    « Отговор #70 -: Септември 02, 2011, 14:20:49 »

хора, имам нужда от помощ, от вашето мнение, от месеци наред навлизам в цялата тази история с енергията и индиготата и всичко останало, всичко вече спокойно приемам като част от реалността (от известно време насам), но все пак имам много силни моменти в които наистина много се чудя дали всичко това е истинско, дали може би не е въображение, или някаква глупава измама или игра. аз съм индиго. и има много неща които са ми се случвали или съм усещала и продължавам да усещам но въпреки всичко се чудя....

А някой от вас чел ли е книгата Дейр...там има едни упражнения за ефирното тяло, как от разстояние можеш да усещаш разни предмети с ръка...аз например мога да усетя повърхността на даден предмет например, но дали това просто не е трик на окото и мозъка поради това че вече сме имали допир със всякакви видове повърхности и знаем какво е усещането от допир до тях?

искам пак да се върна в енергииния свят защото тези дни поради някаква причина не мога да вярвам в това, така че помоооооощ, няко ида даде едно истински добро мнение, и дали и вие сте имали такива моменти
    Активен
    3008
    Гост
    « Отговор #71 -: Септември 02, 2011, 14:44:46 »

а в същност някой друг от вас да се чуства странно тези дни, може би почти без причинно леко безспокойство, липса на концентрация може би, или леко притеснено, едно дискомфортно необяснимо...липса на способносста да постигне дълбоко вътрешно спокойствие... и бтв това го усещам когато съм сама (когато реално няма възможност чужда енергия да ми въздейства)

намерих още един човек който се чуства по същия начин като мен и е запознат с материята, и се чудим каква може да е причината ( с този някои не съм се живдала тези дни, а само по телефона сме говорили)

може да си въобразявам, но реших да ви питам 
    Активен
    wolfspirit
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #72 -: Септември 14, 2011, 15:25:25 »

А някой от вас чел ли е книгата Дейр...там има едни упражнения за ефирното тяло, как от разстояние можеш да усещаш разни предмети с ръка...аз например мога да усетя повърхността на даден предмет например, но дали това просто не е трик на окото и мозъка поради това че вече сме имали допир със всякакви видове повърхности и знаем какво е усещането от допир до тях?

Имай вяра в себе си и в промените, които настъпват в теб с времето, което отминава по пътя.

Не съм чела тази книга, но имам подобна способност - това се усеща когато се концентрираш на предмет и на ръцете си едновремено - май се нарича ясно усещане и може да се дефинира като цялостна по-чуствителна сетивност...продължение на тази способност може да се нарече и когато при досег с предмет, получаш информация кой последен го е докосвал или къде е произведен и как тн..

Реално човешките възможности нямат граници - няма невъзможни неща, само съзнанието ограничава само себе си.

За нервността и безпокойството хмм - сензитивите по принцип са по-чуствителни в съчетание с безсънние и други специфични физически усещания може да е предвестник за катъклизъм съпровождан със смъртта на повече хора. Опитвай се да разбереш чуството от теб ли идва (нещо лично) или отвън когато не е от теб. За емпати и сензитиви реално това е най-големия проблем различаването на аза от другите.  Канализиране на негативните усещания и емоции, прочистване и заземяване, центриране са техники, които помат против прекалено големия приток на чужди влияния. Здраво стоящия в себе си човек има избора да се открива за информация от вън пожелание - тогава контрола е в теб, а не е оставен на случайността.

Намасте
    Активен

Живей за мига...
    Verji
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

https://www.facebook.com/
    « Отговор #73 -: Август 29, 2012, 01:35:44 »

Здравейте ! Виждам че темата е малко позабравена,но исках да споделя какво се случи преди малко ! Тъй като попаднах на темата и прочетох (почти) всичко, реших да опитам,най-сетне се престраших да направя каквото и да било от четеното досега в сайта,за да не би да объркам нещо си признавам ме беше малко страх ! Отпуснах се и направих всичкkо както е описано в 1-вия пост. Отначало нищо не се случи,но след като продължих усетих по дясната ми ръка нещо като ток незнам как да го опиша може и да си въобразявам,събирах и разтварях ръцете и постоянно беше така но само на дясната ръка.След това се разконцентрирах заради получилото се въпреки знам че е грешка нищо че съм неопитна и този ток спря. Пробвах пак отначало пак нищо и след малко на лявата ръка същото,но беше значително по-слабо,почтtи не се усещаше. Исках отново да получа силен усет,но уви не се получи.Забравих да кажа,че преди " усещането" на "ток" (нз как да се изразя) започнnаха да ми пулсират ръцете. Но беше за кратко всичко. Все още ги чувствам изтръпнали. Може и да греша,може да е заблуда на разума,не се правя нна интересна,просто споделям.Утре ще опитам отново защото вече ми треперят ръцете и се страхувам ! Като погледнах часовника се оказа че всичко е траело около 25 минути, имам в предвид концентрация,иначе усещането  беше за около 2 минути!
     Благодаря за отделеното време,надявам се и други да споделят опита си !
    « Последна редакция: Август 29, 2012, 01:42:13 от Verji » Активен
    Lakshmi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Научи се да държиш хлабаво всичко,което не е вечнo

« Отговор #74 -: Август 29, 2012, 11:03:13 »

Здравейте и от мен  Усмивчица
    Много интересна темичка наистина. Веднага пробвах техниката, дори без да съм релаксирала достатъчно. И все пак се получи...нещо като топка между дланите ми. Сетих се за две неща веднага след това....Първото е едно предаване по Дискавъри, в което имаше нещо като рубрика "Какво може тялото ни" (може и да греша за точното име  Засрамен ). Там имаше едно мноооого високо момче, което правеше разни неща с тялото си....забавно общо взето. Та в едно от предаванията показа точно това: как да си направим въображаема (енергийна) топка между ръцете. Тогава не го пробвах обаче.
    Другото, за което се сетих, е една случка с мой познат. Веднъж ми каза: "Дай си  дланта над моята, но без да я допираш. Ще видиш каква топлина и енергия ще усетиш" Така и направихме, но не се получи нищо: нито топлина, нито каквато и да е енергия не усетихме. Той се удиви и каза, че за първи път му се случва да не се получи.

Случвало ми се е, напоследък все по-често дори, да усещам енергия от китките надолу към пръстите. Ако не не си изтръскам ръцете, все едно я изхвърлям към земята, се чувствам странно, все едно не са моите ръце. Често ми пулсират (включително снощи) и ми изтръпват. Знам, че това е енергия и не ме притеснява, даже се радвам, че я усещам. 

Прочетох всичко в темата и...да споделя и аз нещо за топлината в/на тялото. Няколко пъти ми се случи това лято, като ходим на палатки да ми става студено през нощта (доста съм зиморничава по принцип), но в същото време ми казват, че на около 2-3 педи от мен се усеща мнооооого силна топлина, която излъчвам. Странна работа  Згреших Още не мога да си го обясня...

Исках отново да получа силен усет,но уви не се получи.

Не искай, а се отдай на преживяването. Колкото повече се стремим към нещо, толкова по-бързо бяга от нас. Когато нямаме очаквания, нещата се получават по най-добрия начин
    Активен

Това, което другите мислят за теб, не е твоя работа!
    Страници:  1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright