Духовно развитие

Страници:  1 2 [3] 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Човешкото мислене и светът след 2012 г.  (Прочетена 8717 пъти)
kim
Гост
« Отговор #30 -: Ноември 07, 2010, 23:20:43 »

Честно казано преходът никога не е спирал...
Вечно движение...

Абсолютно! От както съществува тази вселена е в преход и постоянно движение, така че, какъв е този преход сега? Същият.
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #31 -: Ноември 07, 2010, 23:24:01 »

Преход от един преход към друг преход  Ухилен Първото, което ми хрумна веднага Затъпяване Хммм
Активен
ametis
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #32 -: Ноември 08, 2010, 13:28:58 »

Информация,предсказания,поуки, светлина в душите - с това ни дарява Никола Събев!
Активен
nobody
Гост
« Отговор #33 -: Ноември 09, 2010, 15:00:38 »

Според Монро в бъдеще наистина ще останат много по малко хора, но това ще е в резултат на желанието на хората. Не се казва как, но се казва че няма да е чрез катаклизми или насила.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #34 -: Ноември 09, 2010, 15:50:13 »

Хората трябва да приемат,че всичко е възможно!
Активен
gorgon4e
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #35 -: Ноември 09, 2010, 17:13:37 »

Някои неща просто си се случват, със или без съгласието или знанието на човека. Смяна на сезоните, катаклизми, лунни фази, метеоритни дъждове... приливи и отливи ...всичко, за което се досетите.
Това, че сме се появили на сцената, не означава, че ще спрат да се случват.
Човека е само една нищожна част, появила се в резултат, също на част от тези процеси... които просто се случват. Нито повече - нито по-малко.
Скоро... или когато там му дойде времето, всички ще разберат това.

Активен
dream
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: Sofia
  • « Отговор #36 -: Ноември 10, 2010, 13:35:50 »

Някои неща просто си се случват, със или без съгласието или знанието на човека. Смяна на сезоните, катаклизми, лунни фази, метеоритни дъждове... приливи и отливи ...всичко, за което се досетите.
    Това, че сме се появили на сцената, не означава, че ще спрат да се случват.
    Човека е само една нищожна част, появила се в резултат, също на част от тези процеси... които просто се случват. Нито повече - нито по-малко.
    Скоро... или когато там му дойде времето, всички ще разберат това.

Прехода е започнал, процеса също. Просто ние не сме го осъзнали(разбрали), поне повечето от нас Усмивчица) Но всичко с времето си..
    Активен
    mail
    Гост
    « Отговор #37 -: Ноември 18, 2010, 10:53:21 »

Времето сега много бързо тече, може би някой от вас са го забелязали,а други 100% вярват на просветени личности. Време разделно е това да избереш Пътя/ реката/ към Божественото, тогава душата празнува, защото няма безсъзнателни дейсвия и липсва страх.
    Вярвам, остава да го  правя - цивилизацията да не трови духа ми.
     Здраве и късмет на Никола Събев, а ние да обичаме съседа си.
    " ...Да обичаш човечеството значи да обичаш всеки човек, а не да обичаш народа и да мразиш съседа...."
    Не случайно той винаги ни напомня за главния фактор - мислене и ценностна система.[img]
    Активен
    Angels_sky
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

• Град: Варна
  • :)

« Отговор #38 -: Декември 01, 2010, 19:02:38 »

Какво значение има от къде, от кого и т.н. Важно е дали приемаш или не приемаш, вярваш или не вярваш!?!
    Как усещаш нещата... това е! Усмивчица
    С такова мислене доста хора се оставят да бъдат контролирани и манипулирани... без да изискват обяснение за каквото и да е, просто сляпа вяра. Това може да се изпитва само към Бог според мен. Останалото е донякъде липса на индивидуалност и идентичност. Затова се е стигнало дотук и затова е необходим Преходът.Всички сме като стадо овце,затворени в простичкия си животец,с прекалено замъглено виждане и съзнание!(говоря по принцип,просто ми се отвори приказка Ухилен ) Също така не трябва да се оставяме да бъдем воден за носа. Трябва да имаме собствено мнение и разбиране по въпросите! Иначе това "както го усещаш" и аз съм на такова мнение,но не и по конкретния случей..В крайна сметка всеки вътре в себе си знае и усеща нещата за себе си... А този текст лично на мен така и не ми стана ясен,незнам или съм тъпа или съм права...Освен че е неясен в много моменти  си и противоречи.Тук е важно за автора да може да се обоснове. А и какво значи "ще се заличи идентичността на хората"?! Ще изгледжаме еднакво,ще мислим еднакво или просто хората ще се заличат и ще станат еднмо още по-голямо стадо от сега?! Ако всички заедно израстнат духовно-да-това за мен е смисълът на Прехода,да освежим съзнанието и проясним съзнанието на Овцете. Хората не случайно са различни.Това не е лошо-напротив! Ако станем еднакви това значи-спираме да съществуваме и почва да същесвтува стадо.Смисълът на Прехода не е този а обратния.Както и духовното пробуждане и развитие:) Да можем да живеем по-добре заедно помежду си,с планетата,природата и прочие.Пречистване.Събуждане!!... Подготовка за по-добрия свят...
     И заличаване на идентичността на хората е най-лошото което може да се случи...
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #39 -: Декември 01, 2010, 19:06:09 »

Какво значение има от къде, от кого и т.н. Важно е дали приемаш или не приемаш, вярваш или не вярваш!?!
    С такова мислене доста хора се оставят да бъдат контролирани и манипулирани... без да изискват обяснение за каквото и да е, просто сляпа вяра. Това може да се изпитва само към Бог според мен.
    Е че то друго има ли Затъпяване
    Дак искаше да каже, мисля, това, което и ти.. Че не е важно от къде и от кой друг.., а това, което сам чувства човек. То не винаги е сляпа вяра.. нали Усмивчица
    « Последна редакция: Декември 01, 2010, 19:12:12 от nia.boneva6 » Активен
    Angels_sky
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #40 -: Декември 01, 2010, 19:18:28 »

Това че не е важно какво ни е казал друг -да. Ако е така както ти го обясни съм напълно съгласна, но според мен не беше точно така.. добре относно само самия текст тогава... какво е това заличаване наидентичността на хората... Съжалявам на мен определено не ми хареса повечето което прочетох и малкото което разбрах че се опитва да каже авторът...
    И в НИКАКЪВ случей не съм казала ,че това което усещаме е сляпа вяра Усмивчица Казвам че момичето е с право да попита от къде черпи информацията и аз бих го попитала същото...
    Но съм съгласна с това което каза ти ... Усмивчица
    Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #41 -: Декември 01, 2010, 19:28:48 »

Текста не съм го чела..
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 580

• martin.kristov1
    « Отговор #42 -: Декември 01, 2010, 23:01:10 »

.. добре относно само самия текст тогава... какво е това заличаване наидентичността на хората...

Прощавай Angels_sky, но ми се струва че си цитирала неточно

Първото сигурно нещо е, че планетата Земя ще съществува и хората на планетата също. Но ще изпадне една двойка хромозоми от ДНК. Това ще заличи идентичността на расите.

Автора говори за заличаване на идентичността на расите. Аз си го представям като да няма вече европеидна, негърска, индианска и кви там още раси, а да има само една раса "на земята". Най-малкото като физическо видоизменение на човека си го представям, но може и да е повече от това...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Angels_sky
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: Декември 02, 2010, 00:29:46 »

Усмивчица Да, и аз предположих че може да говори и само затова, но тук се обосновавам като казвам че е написано неясно , може и да е написано прекалено сложно за мен може би не съм достатъчно умна,незнам... (не влагам никакъв сарказъм в това...) Но за мен е неясно... Заличаване на идентичността на ХОРАТА за мен означава друго... доколкото си спомням "РАСИТЕ" беше споменато само в началото и малко по-нататък в писаното, другото ми се струва че беше употребено "ХОРАТА".. може и да не си спомням добре защото доста ме пообърка, може грешката да е моя,но за мен си остава недостатъчно ясно ... Усмивчица И в края на краищата неможе да се каже какво точно ще се случи и как точно ще се развият нещата с такава сигурност и конкретност . Доста смело от страна на автора, което всъщност не нападам..но да видим дали ще се окаже прав Усмивчица
    « Последна редакция: Декември 02, 2010, 00:37:33 от Angels_sky » Активен

Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #44 -: Декември 02, 2010, 22:12:50 »

С такова мислене доста хора се оставят да бъдат контролирани и манипулирани... без да изискват обяснение за каквото и да е, просто сляпа вяра. Това може да се изпитва само към Бог според мен. Останалото е донякъде липса на индивидуалност и идентичност. Затова се е стигнало дотук и затова е необходим Преходът.Всички сме като стадо овце,затворени в простичкия си животец,с прекалено замъглено виждане и съзнание!(говоря по принцип,просто ми се отвори приказка Ухилен ) Също така не трябва да се оставяме да бъдем воден за носа. Трябва да имаме собствено мнение и разбиране по въпросите! Иначе това "както го усещаш" и аз съм на такова мнение,но не и по конкретния случей..В крайна сметка всеки вътре в себе си знае и усеща нещата за себе си...

Много ми допадна този пост. Той е показателен за същността на Прехода, който се извършва в съзнанието на хората през последните векове. А именно, от едно състояние, в което човек е приемал „на доверие” и изпълнявал безпрекословно спусканите му „свише” истини, поръчения и заповеди, към един стремеж за разбиране, осъзнаване, проверяване на онова, което се случва. А това пък характеризира развитието на човешкия Аз – от неясно, смътно, „групово” съзнание към все по-голяма яснота, произтичаща от неговото индивидуализиране и утвърждаване.
    Интересно е, макар че прочетох на много места несъгласие с това, че този процес е пряко свързан с мисията на Христос и Неговото Второ пришествие.

Цитат
    А този текст лично на мен така и не ми стана ясен,незнам или съм тъпа или съм права...Освен че е неясен в много моменти  си и противоречи.Тук е важно за автора да може да се обоснове. А и какво значи "ще се заличи идентичността на хората"?! Ще изгледжаме еднакво,ще мислим еднакво или просто хората ще се заличат и ще станат еднмо още по-голямо стадо от сега?! Ако всички заедно израстнат духовно-да-това за мен е смисълът на Прехода,да освежим съзнанието и проясним съзнанието на Овцете. Хората не случайно са различни.Това не е лошо-напротив! Ако станем еднакви това значи-спираме да съществуваме и почва да същесвтува стадо.Смисълът на Прехода не е този а обратния.Както и духовното пробуждане и развитие:) Да можем да живеем по-добре заедно помежду си,с планетата,природата и прочие.Пречистване.Събуждане!!... Подготовка за по-добрия свят...
     И заличаване на идентичността на хората е най-лошото което може да се случи...

Да, вярно е, че заличаването на индивидуалността, на Аза, би било в разрез с еволюционния път на човечеството. Що се отнася до намаляването и премахването на различията между народите и расите, това е бъдещ факт според окултизма.

Не се критикувай по отношение на неразбирането на статията от тебе. За да стане тя по-ясна, би било добре авторът не само да опише какво ще стане или не, но и как се променя съзнанието на хората – тогава материалното би се свързало с духовното и ще стане разбираемо.
    Активен
    Страници:  1 2 [3] 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    2012 Doomsday / 2012 Денят на страшия съд (2008)
    Филми
    Administrator 0 2719 Последна<br />публикация Юни 14, 2009, 23:27:11
    от Administrator
    Nostradamus: 2012 / Нострадамус: 2012 (2009)
    Филми
    Админ 7 3151 Последна<br />публикация Октомври 05, 2009, 12:28:30
    от delfin
    Светът на символите « 1 2 3 4 »
    Книги
    giti 57 41730 Последна<br />публикация Януари 16, 2012, 14:04:52
    от Pavlina Nikolova
    Проект който ще промени Светът
    Послания
    Elvira1989 10 2504 Последна<br />публикация Юни 20, 2012, 21:26:25
    от Sunshine(sun)
    Реален ли е светът, който виждаме? « 1 2 »
    Великият преход
    Sunshine(sun) 21 3591 Последна<br />публикация Март 11, 2013, 21:49:58
    от вожда

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright