Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Пълководец  (Прочетена 1010 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« -: Ноември 02, 2010, 19:11:27 »

Хрумна ми нещо...едва ли ще се хареса на някой,но защо да не се опитаме да се сложим на мястото на пълководец от 11-12 век! Усмивчица

Да речем,че имам 200 000 души армия...Държавата си ми е България и съм се отправил на поход към Турция(ЛОЛ,алтернативна история-хахаха).Те имат 300 000 души.

1.Разделям армията на 4 части по 50 000 души.

2.Предварително устройвам засада като наслагвам голяма част(към 30 000) от стрелците по планинските хълмове-ще причакам турците към някоя планински район....,някъде близо до някой проход....Да,ще ги изчакаме да дойдат до някой проход или просто по-планински релеф!

3.Стрелците ще изпратят серия от огнени стрели.Един добър български средновековен стрелец може да изстреля  към 10 стрели в минута.

За 2 минути,докато се окопитят турците,ще ги засипем с около 130 000-260 000 стрели със запален връх.

По-голямата част от стрелците ще се цели в обсадните машини(ако въобще има такива) или във турските стрелци.

След втората минута нашите стрелци ще се скрият в укреплениятам,а през това време турската армия,на мига и часа ще бъде атакувана от останалите 170 000.

Всъщност от тези 170 000,само 90-100 хиляди ще атакуват турската армия право в ядрото(първо ще нахлуят "тежките коне",следвани от вълна копиеносци,а след тях и обикновенната пехота,накрая ще нахлуят и "леките коне"),а останалите 50-70 хиляди ще се подредят така,че да подсилят страха у турците,ча врага е по-многоброен!

След това,каквото и да става,100 000 ще се изтеглят до 2 минути,и тогава ще се изсипе нов залп от стрелците!Той ще трае 2 минути,а след тези две минути ще нахлуят останалите 70 000 ,по фланговете(в тази 70 000 армия предимно ще са съсредоточени по "тежки" единици,за да,буквално,да мачкат по краищата),тамън да успеят да посъберат турците на едно място,подобно на овчарско куче и овце.Те ще работят 5 минути,но ако нещата се объркат ще нахлуе и 100 000 част,за да досмачка ядрото и фланговете.

След пет минути-нов залп от стрелците!

А след това останалата ми армия ще се обедини и ще раздели турската на две части.Стрелците ще стрелят по едната,а с другата ще се занимават 100-120 000 хиляди от пехотата ми(по-слабо въоръжените,първо - по-бързо работят и второ - тежката част ще млати по турските единици,стреляни от стрелците,така ще има по-малко загинали от приятелски огън!).

Може да прибавим и по-особени техники-примерно да пускаме добитък,който,в паниката,да помита всичко по пътя си или горящи търкалящи се топки слама....

Накрая,армията ми отново ще се изтегли за около няколко минути,а бягащите турци ще бъдат,най-нестандартно,обстрелвани със специални обсадни машини!!!

Най-вероятно оцелялата турска част ще се скрие в Одрин....

П.С:Забравете минутите-нека става въпрос,че армиите ще се оттеглят в периоди от по 10-20 минути!
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 20:14:51 от rabeno » Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #1 -: Ноември 02, 2010, 19:46:40 »

И да ги избиеш и да се свърши.
То така ако ставаше, досега да е станало.
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Ноември 02, 2010, 20:11:37 »

Какво да стане с Одрин?....

Около Одрин минават няколко реки...по които идват провизии към града.А обасадата ще значи,пълно лишаване на турците от храна и вода.

Няма да ги нападаме внезапно,а ще изолираме града и няма да позволяваме на търговци да стигат до града.

На всеки 5 дена ще стреляме,с обсадните машини,по крепостните стени(все пак така е било през Средновековието).

Всичко това,по план,ще направим да продължи около 3 месеца...

Най-вероятно турците ще изпратят нова сила към нас,или ще накарат някоя друга държава да тръгне към нас.

Но,месеци преди битката ние ще сме договорили(надявам се да имат здрав разум) с балканските страни,при нужда-да се обединим и да смачкаме врага.

Затова те ще ни пазят гърба и ще позволяват да снабдяваме войниците си с провизии,без пряко да се намесват във военните действия и да си развалят "отношенията" с Турция!

Относно флота-не се притеснявам.Брега,към който Одрин е по-близо е гръцкия.А те няма да се намесват в бойните действия,няма да позволят дна чужд флот да акустира там.

Междувременно ще се договорим(както много често са правели българите) с някое племе,което има вражда с Турция или с неин съюзник....ще се договорим за съвместни атаки към Истанбул.Тези атаки няма да имат никаква полза,освен,че ще забавят действията на Турция.По същия начин ще заредим и флота,в пълна бойна готовност,за леки нападения над турската морска част,която да отвлича вниманието им натам...

Ако пък Балканските страни се обединят-още по-добре...Но ние не говорим за такъв случай!

Все пак ако турците изпратят още войска по петите ни-от Истанбул-тя ще е заета със племенните нападения,както и  със флотилията ни,в която ще има и съюзници.

Така,накрая-независимо дали се предават или не-ще сринем Одрин със земята,отнасяйки населението му отвъд река Дунав,където да работи в полза на държавата.

Децата ще вземем да възпитаме за войници,които да се бият против Турция,а пък военопленниците ще разпределим по българските отряди,за да не могат да се вдигнат на бунт,и за да се бият против Турция!

След,което ще сключим бърз мир с Турция,който да е временен и да може да се наруши след като изтече период от 20 години!

Те ще се съгласят понеже ние ще върнем всички пленници без нито един от тях да е загинал,ако те ни дадат града Одрин!
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #3 -: Ноември 02, 2010, 20:22:00 »

След това(след около 11 години,в разгара на мира) ще изсценираме нещата така(сред Балканските държави),сякаш турците са ни нападнали
най-подло.Всъщност,лъжата ще е,че турците няма да са правили нищо,просто ние ще се хванем за това и ще атакуваме Истанбул по суша и вода,на няколко периода.

Като през 11 години мир ще се провежда пълна милитаризация на България и на някоя и  друга държава желаеща да ни помогне.

Истанбул може да бъде свален само по съвместни усилия-суша и вода...
Ако не вярвате-знайте,че Цар Симеон е щял да превземе Константинопол по суша и вода,но арабския султан не се навил....

Ако тук се навият съюзници,има боен дух и вяра в Бог-Истанбул е наш!Невъзможно е да не падне!!!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Промени в еволюцията
Всичко относно индиготата
delfin 2 1632 Последна<br />публикация Август 29, 2009, 16:48:46
от Бунтарката
Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
Анкети
giti 8 3689 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
от nre
От кой квартал във вашите градове сте?
Обща тематика
Аэ съм 6 1151 Последна<br />публикация Май 02, 2010, 22:51:59
от Аэ съм
Да бъдем малко по-добри... « 1 2 3 4 »
Инициативи
Kery 46 2144 Последна<br />публикация Октомври 01, 2010, 23:55:47
от Kery
Светло бъдеще за България!
За България
Аэ съм 1 2155 Последна<br />публикация Октомври 02, 2010, 00:01:13
от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright