Духовно развитие

Страници:  1 ... 9 10 [11]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кристалните деца  (Прочетена 45489 пъти)
Kissing You Good Night
Неактивен Неактивен

Публикации: 446

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #150 -: Ноември 14, 2012, 10:13:15 »

Ари, ти излезе най-мъдра, мила! Нещо такова ни трябваше като тебе! Без грам майтап.....
    Аз мога да разкажа една случка с Ново дете - нека дам добрия пример.
    Запознах се с едно много щуро хлапе от нашия квартал, което на енергийно ниво може да обърка работата и на совалка в орбита. Майка му си е завъдила тройка неврастенични мини-пинчери. И те от най-малкото тяф-тяф-тяф. И момчето съответно в целия тоя кучкарник лудва, мята пантоф по едната бълха и вресва. Кучетата млъкват, но уредбата от Сити минава на таксиметрови честоти.
    После, за да успокоя хлапето, му разправям няколко мръсни вица с поука и накрая малкия плесва весело с ръце и тока в целия им блок спира.

Засега толкова от мене. Ари, гушни от мене малкия!
    Светъл ден!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Goran
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #151 -: Ноември 14, 2012, 20:16:02 »

Здравейте, на 24 години съм и за индиго и кристални деца едва сега разбрах и реших да разкажа за себе си.
    Родих се и пораснах в едно малко изолирано село в семейство с прабаба, баща, майка и двама братя (аз съм второто дете) на 19 годишна възраст напуснах селото и оттогава живея в София. Ще започна с факта че помня от едва 2-3 годишен и ходих редовно на градина. Моята възпитателка преди известно време ми сподели че бях единствено интелигентно и различно дете от другите деца които е възпитавала през дългогодишната и практика. Имах големи очи и винаги изпреварвах съучениците си в уроците. В първи, втори и трети клас бях непостижим, след това сякаш ми изчезна желанието за учене. Научавах на изуст много бързо рекламите по телевизията, интересувах се от животните, гадините и всичко което ме обкръжаваше, бях много любопитен. Не общувах активно с хората бях затворен и тих. След пети клас пораснах много (в ръст), ходих на училище но като знания вече бях равен на другите съученици, това може би защото родителите ми не са ми помагали с уроците но въпреки това завърших и гимназията в селото. През целият период на обучението бях самоук, не исках помощ от другите, сам си решавах проблемите, само възпитавах се, нямах нужда от другите да ми казват какво е лошо какво е добро или как да се държа. Имах слух за музика и свирих на различни инструменти по слух без това да е наследствено или пък родители да са ми музиканти. Бях различен дори и от братята си. Имах собственото мнение за всичко, бях склонен да заставам на позиция обратна на тази на другите хора и много много характеристики ме различаваха от останалите. В тази общност където пораснах няма дете да е било като мен.
     Бихте ли дали мнението си за мен?
    Благодаря за тази възможност която ми дадохте да споделя.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• « Отговор #152 -: Ноември 14, 2012, 20:28:02 »

Goran това че си осъзнал тази различност
    е само първата и най-важна стъпка по Пътя.
    Всеки опит някой да ти слага етикет и рамка
    ще го пратиш по дяволите.
    Искам да те подкрепя във всичките ти усилия
    досега и не спирай да опитваш да постигнеш
    всяка своя мечта -независимо колко е налудничава.
    Няма да те определям защото това си е само твоя личен
    избор,виждане и решение какво ще направиш от себе си.
    Дерзай и винаги когато имаш нужда от подкрепа или съвет
    знай че тук има и много други също толкова ''шарени'' личности.
    То тази ''шарения'' ни е и проблема понякога тук... ама се справяме винаги.
    Горе главата и вярвай в себе си и собствените си сили!
    Никой не е оставен сам на тази земя.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Goran
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #153 -: Ноември 14, 2012, 22:09:55 »

Благодаря
    Активен
    Dela
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 13

• Град: София
  • « Отговор #154 -: Ноември 15, 2012, 17:01:10 »

Току що, в раздела "за родители", пуснах нова тема за синът си. За това което виждам от извесно време в очите му. Ще кажа с две думи и ще продължа. Зениците му понякога за момент стават червени също като на животните в тъмнината, подобно нещо не съм срещала никога при никой човек. Може и да го има, но аз не съм виждала. Та ... след като изчетох почти всичко от тази тема да споделя и за него. Когато сме навън, привлича вниманието на хората, не защото е сладко малко дете, а просто е магнетичен, поне според мен. Когато гледа някой, имам чувството че му говори с поглед, самият поглед е много мъдър. По време на игра, просто спира и започва да гледа някъде и все едно медитира и просто се пренася в друга реалност, или вижда нещо, невидимо за нас, тогава никакъв шум не може да го разсее, освен ако той не реши. Очите му са сини, но не светло - сини, зениците му са постоянно разширени. Изключително привързан е към мен, но не обича да му се навлиза в пространството, не обича да бъде докосван, ако сам не прецени, аз и не досаждам. Вече е на 1 г. и 2 м. а още гледа в тавана и се смее, явно вижда светлините /енергиите/, които и аз като по малка виждах, сега вече много рядко и то предимно след някакъв преживян стрес. Понякога като излизаме, просто се обръща към празната стая и започва да маха за чао. Ако бях обикновена майка, седяща вкъщи да си гледа детето, колкото да мине времето, може би нямаше да ми направят много неща впечатление, но вътре в себе си от около 10 години, /сега съм на 28/ знам, че обикалящия ни свят не е това което е и последните години, многобройните статии и книги ме навеждат на мисълта, че наистина има нещо което незнаем, и трябва да намерим път към намирането му. Кажете според вас моето дете, какво е, или просто желанието ми за едно ново по-добро поколение, го превръща в "Х"дете???
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #155 -: Ноември 15, 2012, 17:29:07 »

Здравейте, на 24 години съм и за индиго и кристални деца едва сега разбрах и реших да разкажа за себе си.
    Родих се и пораснах в едно малко изолирано село в семейство с прабаба, баща, майка и двама братя (аз съм второто дете) на 19 годишна възраст напуснах селото и оттогава живея в София. Ще започна с факта че помня от едва 2-3 годишен и ходих редовно на градина. Моята възпитателка преди известно време ми сподели че бях единствено интелигентно и различно дете от другите деца които е възпитавала през дългогодишната и практика. Имах големи очи и винаги изпреварвах съучениците си в уроците. В първи, втори и трети клас бях непостижим, след това сякаш ми изчезна желанието за учене. Научавах на изуст много бързо рекламите по телевизията, интересувах се от животните, гадините и всичко което ме обкръжаваше, бях много любопитен. Не общувах активно с хората бях затворен и тих. След пети клас пораснах много (в ръст), ходих на училище но като знания вече бях равен на другите съученици, това може би защото родителите ми не са ми помагали с уроците но въпреки това завърших и гимназията в селото. През целият период на обучението бях самоук, не исках помощ от другите, сам си решавах проблемите, само възпитавах се, нямах нужда от другите да ми казват какво е лошо какво е добро или как да се държа. Имах слух за музика и свирих на различни инструменти по слух без това да е наследствено или пък родители да са ми музиканти. Бях различен дори и от братята си. Имах собственото мнение за всичко, бях склонен да заставам на позиция обратна на тази на другите хора и много много характеристики ме различаваха от останалите. В тази общност където пораснах няма дете да е било като мен.
     Бихте ли дали мнението си за мен?
    Благодаря за тази възможност която ми дадохте да споделя.

Сякаж можеш да си всичко, което поискаш.Моето мнение е просто да бъдеш.Ако искаш да знаеш на какво си способен разучавай и експериментирай.
    Активен
    svetlinata
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« Отговор #156 -: Август 28, 2013, 13:01:50 »

На мен ми прави впечатление как тези,във форума,които твърдят,че са индиго или кристали,сякаш се хвалят с това - аз съм упорита,не търпя чуждо мнение,аз съм еди каква си, имам еди какви си очи и еди каква си коса и мигли,обичам да споря,не обичам да говоря...-ехооо,това е егото ви. Не мисля,че децата индиго или кристали ще тръгнат да си ръчкат в интернет и да се възхваляват,защото тяхната ценностна система е различна. Те разбират света,по скоро знаят,че всички сме едно - едно съзнание,преживяващо себе си субективно. Не мисля,че правят разликата- аз бях различна,винаги съм била странна,нещо ми имаше. Именно с това,се губи мъдростта. Защото децата индиго или кристали или които да е било НЕ ПРАВЯТ РАЗЛИКА МЕЖДУ НИЕ И ВИЕ. ВСИЧКИ СА ЕДНО.  Те са се събудили. Онова дете,което е ядосано и те обижда,просто крещи,че е наранено и има нужда от внимание и любов. Тези деца го усещат и им дават любов. Защото знаят,че единствения отговор на любовта е любов. Защото знаят,че ядът,страхът, тъгата и всяко нищожно чувство се стопяват,когато има любов. Безусловна любов- няма условие,няма граници и няма правилно грешно,различно,нормално. Те приемат и обичат безусловно! Не ме питайте откъде го знам това,просто го знам Усмивчица
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #157 -: Август 28, 2013, 13:57:37 »

Ами и моят откачалник Недим е Кристален (доколкото знам), ама това не му пречи да святка в зелено на дълги, като го ядоса някой, а когато в тъмното очите му светят в жълто или червено, значи работата е страшна и единствената разумна инструкция е „Бяяяягааааааааай!“. Но това не му пречи да е ангел небесен, звероукротител, мъдрец, простак, идиот и майка Тереза на едно място, под един покрив.

Освен това пее много хубаво, само дето репертоара му изобилства от разни песни на румънски. Знае няколко песни на ФСБ и Тангра и няколко на Queen. Но той не се тупа в гърдите, че е Кристален, че е еди-какъв и тнт. По-скоро тази пропагандна линия аз я водя, а той не ми пречи, защото вижда, че е по-добре да се занимавам с нещо такова, отколкото да вредителствам от твърде много излишно време.

И както обикновено е кротък, така в Карфура преди няколко дни свали с едно кроше горилата на супермаркета, защото касиерката реши, че крада и стана страшен скандал. Гледаш го, стои си кротък, а изведнъж се извъртя и повали два пъти по-големия от него гавазин. Така че там нещата са много неясни.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    krem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #158 -: Август 30, 2013, 14:15:43 »

svetlinata днес пуснах една интересна статия, как духовното развитие не изключва егото и това е един друг път на учене по който се върви паралелно. Ти говориш за егото. Новите деца се раждат по-осъзнати, но при индиготата специално и егото е много силно. Може би точно този конфликт ги прави това, което са, помага им да се борят със системата, но и същевременно и те трябва да отработят уроците на егото, за да преминат по-нагоре.
    Мисля, че при кристалите специално това не е така, но голяма част от кристалчетата са още малки. Тепърва ще си проявяват възможностите и поведението в нашият свят.
    Да не забравяме, че определението индигота и кристали са много обобщени и има много нюанси в тях, различна степен на развитие и осъзнатост.
    Активен

just keep your mind open

love actually is all around
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #159 -: Август 30, 2013, 14:33:48 »

krem благодарение на твоя пост видях какво е
    писала svetlinata.
    Подкрепям нейните думи и само ще добавя още нещо.
    Децата са твърде невинни все още за да им приписваме каквото и
    да е.
    Затова и съм съгласен с тази част в която svetlinata говори
    за тях и егото им защото това вече не са деца,а млади дами и господа
    навлизащи във важен период от живота си.И както обикновено става
    не са ни орел,ни рак,ни щука...
    Децата ( визирам тези до 10 г. ) нямат ясни представи и понятия за да формират его и често
    изпадат в комичната ситуация дори и да се държат като зверчета...
    И моя милост с голям интерес следи подобни изяви които изброи и
    svetlinata  за очите,косите,миглите и прочее подобни...и усещам
    какво е имала предвид.
    Изказването и е директно и пряко -но вярно.
    В една друга тема чоплим този ''ребус'' с егото и не мисля че е редно да
    размивам с този въпрос темата тук.
    А и не е необходимо да се повтарям.
    Активен

krem
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #160 -: Август 30, 2013, 16:45:33 »

Странник, донякъде съм съгласна с написаното от Светлина, но донякъде. Това, което описва би трябвало да е присъщо на кристалите, усещането за едно, за съчувствие и любов при всички положения, индиготата обаче са тези, които имат нужда от такова самоизявяване по форумите. Такива изводи съм си направила от прочетеното  и наблюдаване на поведението на някои хора тук.
    Права е, че едно ядосано дете има нужда само от прегръдка. Права е, че се определя всеки като индиго по едни много общи признаци, присъщи за много тийнейджъри. Аз виждам друго в хората, които съм убедена, че са индиго Усмивчица И още, това, че си индиго не определя цялата ти личност. Може да са ти дадени едни заложби, но ако не си научиш уроците за този свят и не си изявиш правилно дарбите, може и нищо хубаво да не постигнеш.
    Но Тази тема е за кристалите и тук много се е изписало, и да точно тук не е подходящ този разговор, защото много е писано за тяхното много по-различно светоусещане, за един друг тип деца, за нещо друго усетено в тях. И аз все още заставам зад всяка дума написана тук в тази тема.
    Може би по-подходящо би било мнението и в някоя от многото теми "аз индиго ли съм?"
    мисля, че мнението на Светлината и коментарите след това трябва да бъдат преместени в тема за индиготата.
    Активен

just keep your mind open

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #161 -: Август 30, 2013, 17:06:22 »

Krem съгласен съм и с теб.
    Малко ми е забавно като все се мъчим 
    да разделяме,а всъщност говорим
    за едно и също.
    Няма проблем така да бъде...не е това
    толкова съществено.
    Общото между едните и другите е
    това че следват своя вътрешен
    канон за Истината която носят
    в себе си и нищо и никой не е
    в състояние да ги убеди в нещо
    друго.
    Индигота,кристали,диаманти,звезди,
    термоядрени,свръхнови деца...все е
    едно какви ще са външните прояви и
    белези.
    Разликите са несъществени,но ги
    има - няма как да не се съглася с
    очевидното.
    Но разликите идват от вездесъщото
    разнообразие,това е съвсем нормално
    според мен.
    Кристалите - както ги наричате са много
    любвеобвилни и състрадателни -така е.
    За себе си не биха се помръднали и
    избират да страдат по скоро.
    Но я вижте какво ще стане ако заплашите
    не тях,а някого когото обичат...става много
    много интересно тогава.

Индигото-е войнстваща натура която
    именно поради тази си природа изпада
    в немилост и социална изолация.
    Те или рухват предали се пред този свят
    или излизат още по-силни и твърди след всяко
    предизвикателство пред тях.
    Едно индиго никога не се интересува
    от това какви са очите,дрехите или косите...
    даже бих казал че и не забелязва тези
    досадни подробности.
    Такива същности са целеустремени в
    съвсем друга посока и цели.
    Какво значение имат разликите между
    тях на фона на нещо много по-могъщо
    което се изявява в тях и чрез тях?
    Зад всички тези думи стоят преки наблюдения
    от години.
    А егото им в тази картинка е безмислено
    даже да коментирам.
    Активен

krem
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #162 -: Август 30, 2013, 17:39:17 »

Е Странник, не спорим и не се разделяме, само се доизясняваме Усмивчица търсим истината един вид Усмивчица
    Ето съгласна съм с всичко написано от теб Усмивчица
    Активен

just keep your mind open

sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #163 -: Август 30, 2013, 20:51:34 »

Освен това, аз самият съм кристално дете, ако може да се вярва на Борката, който ме е сканирал по не знам какъв начин.
    Ето какво ми е свойствено:
    1. Изключително толерантна и състрадателна натура съм.
    2. Но много не си давам вид пред хората, защото ще ми се покатерят на главата да танцуват кючек (случвало ми се е и сега го правя като пред охранителна мерка).
    3. Много обичам природата, независимо кое време на годината е - радвам се на януарския сняг, обичам майския дъжд, юлските бури много ме радват, а листопадът ми докарва едно успокоение, каквото малко хора знаят.
    4. Макар и след мощен удар с гаечен ключ, се научих да работя с фините енергии и природните стихии. Затова не е много добре да бъда ядосан във ваше присъствие.
    5. Мога да съм много обичлив, но и да ненавиждам жарко.
    6. Мога да зареждам храна с енергия.
    7. Също така мога да вдъхвам вяра на хората (това понякога много помага)
    8. И хората освен това казват, че съм очарователен.
    Така че ето какво е да си кристален. Не е да съм глезено детенце, дето се чуди на кой да си го изкара.

ти си диамант оксиморон каквото и да значи това

Аз бях кристал и после станах диамант, сега съм нещо което се нарича black heart абсорбатор Усмивчица Мога да усвоявам и трасформирам планетни количества от енергия на тъгата, злобата, и всички черни гадории за каквито се сетите които хората създават в своята емоционална ежедневност. Докато бях кристал можех да отдавам огромни количества от любов с помощта на самия кристал който е разположен на сърдечната чакра, който служи като усилвател. Наблюдението ми е че кристалите са крехки отвсякъде погледнато, диамантите са си силни непоклатими. Ако кристалите трябва да минават път през който да достигнат до себе си наистина, доколкото съм наблюдавал Усмивчица (а аз обичам да си вадя статиситика от един екземпляр дори) диамантите са си готови всичко име е готово някак те вече са силни по подразбиране те вече са себе си , те знаят, те могат, те действат. Кристала е като плюнка в сравнение с диаманта. Дори един развит кристал разтегнал до безтегловност способностите си е силно ограничен откъм това какво може да прави като реални видове възможности. Общо взето се ограничава с енергията си и как влияе на околните с нея и дори да има някакви способности те най вероятно са около неговата енергия на любовта. Докато при диамантите там могат да бъдат отключени съвсем различни неща и даже направо са си отключени и няма ограничения и строго определеляне на типовете абилита

И това че децата поздравяват всеки не е характеристика на кристала а на детето, виждал съм диамантено дете да се счупва да поздравява, и ако кристалното дете може е да е темерут диаманта няма как е темерут или поне не същия вид темерут :Д
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

« Отговор #164 -: Август 31, 2013, 17:36:57 »

Освен това, аз самият съм кристално дете, ако може да се вярва на Борката, който ме е сканирал по не знам какъв начин.
    Ето какво ми е свойствено:
    1. Изключително толерантна и състрадателна натура съм.
    2. Но много не си давам вид пред хората, защото ще ми се покатерят на главата да танцуват кючек (случвало ми се е и сега го правя като пред охранителна мерка).
    3. Много обичам природата, независимо кое време на годината е - радвам се на януарския сняг, обичам майския дъжд, юлските бури много ме радват, а листопадът ми докарва едно успокоение, каквото малко хора знаят.
    4. Макар и след мощен удар с гаечен ключ, се научих да работя с фините енергии и природните стихии. Затова не е много добре да бъда ядосан във ваше присъствие.
    5. Мога да съм много обичлив, но и да ненавиждам жарко.
    6. Мога да зареждам храна с енергия.
    7. Също така мога да вдъхвам вяра на хората (това понякога много помага)
    8. И хората освен това казват, че съм очарователен.
    Така че ето какво е да си кристален. Не е да съм глезено детенце, дето се чуди на кой да си го изкара.

ти си диамант оксиморон каквото и да значи това

Аз бях кристал и после станах диамант, сега съм нещо което се нарича black heart абсорбатор Усмивчица Мога да усвоявам и трасформирам планетни количества от енергия на тъгата, злобата, и всички черни гадории за каквито се сетите които хората създават в своята емоционална ежедневност. Докато бях кристал можех да отдавам огромни количества от любов с помощта на самия кристал който е разположен на сърдечната чакра, който служи като усилвател. Наблюдението ми е че кристалите са крехки отвсякъде погледнато, диамантите са си силни непоклатими. Ако кристалите трябва да минават път през който да достигнат до себе си наистина, доколкото съм наблюдавал Усмивчица (а аз обичам да си вадя статиситика от един екземпляр дори) диамантите са си готови всичко име е готово някак те вече са силни по подразбиране те вече са себе си , те знаят, те могат, те действат. Кристала е като плюнка в сравнение с диаманта. Дори един развит кристал разтегнал до безтегловност способностите си е силно ограничен откъм това какво може да прави като реални видове възможности. Общо взето се ограничава с енергията си и как влияе на околните с нея и дори да има някакви способности те най вероятно са около неговата енергия на любовта. Докато при диамантите там могат да бъдат отключени съвсем различни неща и даже направо са си отключени и няма ограничения и строго определеляне на типовете абилита

И това че децата поздравяват всеки не е характеристика на кристала а на детето, виждал съм диамантено дете да се счупва да поздравява, и ако кристалното дете може е да е темерут диаманта няма как е темерут или поне не същия вид темерут :Д

Сега Недим се беше сцепил от смях. Че и в Констанца какво беше направил... Прави се на турист. Дава на един черен циганин банкноти от по 20 евро, оня му бута 50'000 леи от 1995. И Недим като го хвана, че като го удари един път в муцуната и изрече крещейки следното:

Цитат
    – Hei, mangan, de ce mă că bancnotele vechi da? Vrei sa castigi gât și să se rotească în stradă? Răspunsul a fost carbune! Spune-mi că voi face un săpun dracu 'țigan fals! Spune-mi a fost de rahat gras! Hei, un substitut sapun astfel, va distruge tot, săpun și cărbune vor deveni!

По-добре ще е сам да си го преведеш, че не е хич красиво това, което той каза.
    Голям смях падна.
    После той самият го заведе в близкия полицейски участък и манго отиде скоропостижно в кафеза.

Че такива работи с него. Не знам как може да е Диамантен. И той не знае.
    Активен

Страници:  1 ... 9 10 [11]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Признаци за разпознаване на Кристалните деца « 1 2 3 4 »
    Други деца на новото време
    delfin 50 23271 Последна<br />публикация Декември 23, 2011, 03:09:09
    от Ariam
    Индиговите и Кристалните Деца
    Децата индиго
    giti 9 7136 Последна<br />публикация Юни 30, 2011, 15:09:14
    от Gabbie Unfaithful
    За Индиговите и кристалните деца по БТВ на 29.08.09
    Обща тематика
    Админ 6 3130 Последна<br />публикация Декември 30, 2010, 22:09:29
    от nre
    Кристалните деца-Дорийн Върчу
    Книги
    Eona Lightholder 8 11108 Последна<br />публикация Септември 18, 2010, 23:42:06
    от Eona Lightholder
    Въпрос за Кристалните деца
    Други деца на новото време
    Kissing You Good Night 13 4821 Последна<br />публикация Юли 08, 2016, 18:44:21
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright