Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Тотеми: животни на силата  (Прочетена 9093 пъти)
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #15 -: Ноември 03, 2010, 12:52:04 »

Да, всеки има животно на силата, макар и да не осъзнава това. Не е трудно да се определи и без намесата на шаман, но за целта, трябва да са двама човека, понеже единя, трябва да удря тъпан, в определен ритъм. Чувал съм, че става и на запис, но няма как да съм сигурен, тъй като не съм го виждал. А животно на силата се връща, по същия начин - като единя (този, който не се занимава с тъпана), слезне до Долния Свят и го намери. Между другото, самата церемония е най-добре описана, от Майкъл Харнър в "Пътя на Шамана".
Нищо чудно и белия кон да е твоето животно на силата и да трябва да отиде някой там, да ти го донесе, ако се е изгубило (случва се).
Церемонията не е  трудна, нито опасна, а резултатите са винаги добри. Животното на Силата, има нужда от нас, така както и ние от него, но се случва да бъде изгубено.
Церемонията са я правили, в случай на рязка, продължителна отпадналост или изобщо - рязка промяна в човек, тъй като са смятали, че се дължи, именно на загубата на неговия Дух Пазител или както сега е по-модерно да се нарича по ханглийски - guardianspirit Веселяк

Здравей Sanguinary,

Копирах мнението ти тук, че е по темата...ще пробвам да променя името на темата...да няма неразбирателство Усмивчица

Хммм, незнам за тъпана като методика...имам си де...баща ми казва, че гоня злите духове с него Усмивчица

Както и да...според мен и медитации и вътрешни пътешествия помагат, за това, сънища...в някои сайтове по темата задават въпроси..и с отговярянето им уж всеки си открива пазителя и останалите спътници...ще намеря да ги включа тук...нека има разнообразие Усмивчица

Намасте
Активен

Живей за мига...
sanguinary
Гост
« Отговор #16 -: Ноември 04, 2010, 08:28:30 »

Цитат на: wolfspirit
Копирах мнението ти тук, че е по темата...ще пробвам да променя името на темата...да няма неразбирателство Усмивчица
Здравей, вълчице. Идеята ти е много добра.
Хубаво е, че си на писала в заглавието - животни, а не живтно, както поначало грешат, тъй като нерядко, човек може да има и повече от едно животно на силата.
Ще приложа линк, от форум, в който писах, преди години и от който се отказах да пиша, преди две. Линка има отношение точно към тази тема. На много места е обсъждана, развивана и засягана тази тема, но за това място се сетих сега.
Само някои уточнения, които са наложителни. Човекът, зад ник huskarl и Black Wolf, са един и същ. Той също е от Орловия Кръг и е на особена почит там. Пререгистрира се, понеже го баннаха, вследствие невъзможността им, да приемат, че съществува човек, който е много навътре, в някои материи, както в случая - шаманизма. Обърнете специално внимание на неговите постове. Факт е, че именно тази тема ме накара да спра да пиша в този форум. От тогава, пиша по мнение на година.
А virtual_panacea, е нашето Горги Намигване
Ето го и линка ---> Животно на Силата (шаманизъм)
Хммм, незнам за тъпана като методика...имам си де...баща ми казва, че гоня злите духове с него Усмивчица
Забелязал съм, че обичаш да четеш. Може би и за това много пишеш.
На първо време, прочети за пейотизма и водния тъпан. Вярвам, че ще ти е интересно. Тъпана, дрънкалките с кости и ...според културата, още много, подобни "инструменти", имат основно, ключово значение, при изпълнението на церемонии и ритуали, от различно естество.
Така, просто с биене на тъпан, няма как да се изгони някой (освен съседите Ухилен )   , нито да се привлече някой.
Освен това - две са книгите, които ти препоръчвам, вълчице, освен "Пътят на Шамана" (макар, че за нея имам някои забележки, но за тях ще говорим, по-натам, когато я прочетеш).
 "По следите на изгубената душа" от Сандра Ингерман (ученичка на Майкъл Харнър) и
 "Светът на осъзнатото сънуване" на Лаберж и Рейнголд.
Ето от тук, можеш да си ги поръчаш.

Както и да...според мен и медитации и вътрешни пътешествия помагат, за това, сънища...в някои сайтове по темата задават въпроси..и с отговярянето им уж всеки си открива пазителя и останалите спътници...ще намеря да ги включа тук...нека има разнообразие Усмивчица
Прочети някоя от тези книжлета и сама ще стигнеш до отговора - какви небивалици са това, всъщност.
Виж, вълчице, ще ти призная, че за мен медитацията... не е нещо повече, от висша форма на мързел и оправдание, за някои хора, че просто друго не им се прави. Одобрявам релаксацията, съзерцанието, но не и разни да ми се опитват да грейнат като полилей, мънкайки "ом".
Намасте
Учтива си, за което те поздравявам, най-чистосърдечно. Няма проблем, с това "намасте", но ...честно, опитай с "лек ден" или "късмет"... "усмивки"...
Не, всъщност както и да е. Не се засягай, напълно откровен съм и добронамерен, във всичко, което казвам.
До скоро, вълчице и ... късмет Намигване

Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: Ноември 04, 2010, 14:22:03 »

Хубаво е, че си на писала в заглавието - животни, а не живтно, както поначало грешат, тъй като нерядко, човек може да има и повече от едно животно на силата.

Забелязал съм, че обичаш да четеш. Може би и за това много пишеш.
На първо време, прочети за пейотизма и водния тъпан. Вярвам, че ще ти е интересно. Тъпана, дрънкалките с кости и ...според културата, още много, подобни "инструменти", имат основно, ключово значение, при изпълнението на церемонии и ритуали, от различно естество.
....Oсвен това - две са книгите, които ти препоръчвам, вълчице, освен "Пътят на Шамана" (макар, че за нея имам някои забележки, но за тях ще говорим, по-натам, когато я прочетеш).
 "По следите на изгубената душа" от Сандра Ингерман (ученичка на Майкъл Харнър) и
 "Светът на осъзнатото сънуване" на Лаберж и Рейнголд.

Прочети някоя от тези книжлета и сама ще стигнеш до отговора - какви небивалици са това, всъщност.
Виж, вълчице, ще ти призная, че за мен медитацията... не е нещо повече, от висша форма на мързел и оправдание, за някои хора, че просто друго не им се прави. Одобрявам релаксацията, съзерцанието, но не и разни да ми се опитват да грейнат като полилей, мънкайки "ом".
.... Няма проблем, с това "намасте", но ...честно, опитай с "лек ден" или "късмет"... "усмивки"...
Не, всъщност както и да е. Не се засягай, напълно откровен съм и добронамерен, във всичко, което казвам.
До скоро, вълчице и ... късмет Намигване

Здравей,

Не само, че може да има повече от едно животно на силата, но и различни аспекти на личноста като персона и сянка Усмивчица Макар да има възможност животните на силата да са повече от едно,  едно от тях е винаги доживотен спътник, докато допълнителните ако мога така да нарека, идват временно и подлежат на промяна, периода през, който ни са спътници може да е по-дълг или временнен – зависи, с каква цел идват при нас и с каква цел ние /съзнателно или не/ сме ги потърсили.

Хммм, не обичам да чета Усмивчица но ми е по лесно да пиша отколкото да говоря Усмивчица Защо ми кажи да чета, като мога да проверя по друг начин, темите, които ми даваш за четене Усмивчица от тук и възгледа, че медитацията е загуба на време, независимо от разновидностите и целите и. Все пак благодаря за книгите, може и да ги сканирам...но хихи не мисля, че с ОМ се става провдник на електричество.

Твоя подход е съвсем различен от моя. Ти вярваш, че като учиш ритуалите и практиките на отминалите времена ще намериш разбиране и познание, като не обръща внимание на вътрешния учител, достатъчно. Някъде другаде из форму не помня вече къде и защо, споделих възглед, който ще повторя и сега...Човек като погледне в себе си, слуша вътрешния учител, достига и извън себе си, там където се съдържа цялата информация, именно това е част от шаманизма и много други учения, като тайдзи, чакри, меридиани, точки, животни на силата и лечителство, рейки това е бил начина по който са открити. Всеки човек притежава, качествата и сетивата, които са му нужни, но малко ги развиват, още по-малко разбират и осъзнават.

В сайта, който даваш, а и малко и в твоя подход към всичко, прозира Кастанедианство, ако мога така да го нарека – наблюдавала съм, че у много хора, на които им допада това учение ДонХуанизъм – са със сходен начин на мислене и изразяване....

Пейоте и други подобни и всичките им заместители и производни, са открити в миналото и се ползват и до днес, в прослойки на шаманизма където индивида не е способен да изпадне в „транс” (най-общо казано) без помощни средства както и за търсачи на истина и тези които търсят шаманско лечителство им се дава, защото се предполага, че не могат да изпадат в транс, а шамана с времето е станал лечител и забравил да бъде учител...Да не говорим, че човек, който иска да се лекува чрез животно на силата, не е задължен да осъзнава процеса и тук именно идва пейоте и др. с учителска а не лечителска цел, да достигне шамана и съзнанието на човека който лекува и целия процес да е и поучителен, а не само лековит. Има и друга причина тя е чисто физиологична и именно временното изпадане в транс с помощни средства предпазва тялото на шамана и чез него и неговото съзнание ум. Ако шамана не може да регулира по някакъв начин, своето странстване из другите светове, тялото все още не е  еволюирало достатъчно за да позволява това, без негативни странични ефекти както за тялото така и за съзнанието на шамана. 

Така и биенето на тъпан, ако човек може да променя/настройва съзнанието си на различни честоти...в същото врме е базов инструмент, затова и помога в откриването на несъзнаваното, подсъзнанието.

Намасте не бива да те смущава...то съдържа в себе си и лек ден и късмет и успех Усмивчица
Активен

Живей за мига...
sanguinary
Гост
« Отговор #18 -: Ноември 08, 2010, 08:15:14 »

Не само, че може да има повече от едно животно на силата, но и различни аспекти на личноста като персона и сянка Усмивчица
 Макар да има възможност животните на силата да са повече от едно,  едно от тях е винаги доживотен спътник, докато допълнителните ако мога така да нарека, идват временно и подлежат на промяна, периода през, който ни са спътници може да е по-дълг или временнен – зависи, с каква цел идват при нас и с каква цел ние /съзнателно или не/ сме ги потърсили.
Вълчице... Прекалено сложни изглеждат нещата, по начина, по който са излезнали изпод пръстите ти. Не съм привърженик на модернизирането на традиционните техники и възгледи.
Как смяташ, ако бях привърженик на нюейдж, дали нямаше да съм поддръжник, не на индианските схващания за света, а да речем на... уиканските или каквито и да са там, свръхмодерни сега неопаганистични учения?
Хммм, не обичам да чета Усмивчица
Смятам, че това ще породи известни затруднения, вълчице.
Някъде другаде из форму не помня вече къде и защо, споделих възглед, който ще повторя и сега...Човек като погледне в себе си, слуша вътрешния учител, достига и извън себе си, там където се съдържа цялата информация, именно това е част от шаманизма
Никъде, в никоя точка на планетата, вълчице, няма такова разбиране при шаманите.
Както и да е.
В сайта, който даваш, а и малко и в твоя подход към всичко, прозира Кастанедианство, ако мога така да го нарека – наблюдавала съм, че у много хора, на които им допада това учение ДонХуанизъм – са със сходен начин на мислене и изразяване....
Шокиран В сайта, който ти давам, вълчице, на поне 3 места съм подчертал явната си антипатия към покойния господин Араня! Според какви наблюдения и как изобщо ме свърза с този мошеник, нямащ нищо общо с никакви индианци, нанесъл не малко вреди на самите индианци, нямам идея, но честно... това ти заключение, съвсем взе да ме отказва.
Пейоте и други подобни и всичките им заместители и производни, са открити в миналото и се ползват и до днес, в прослойки на шаманизма където индивида не е способен да изпадне в „транс”
Заместители и производни на пейотизма.  Ухилен
Точно в същия сайт, който ти дадох, някой даже се избълва, че съвременните "магически хватки" са заместители на шаманизма.
Съжалявам, не мога в никакъв случай да взема насериозно, подобни изцепки, по отношение на неща, към които имам поне малко уважение.
Не обичаш да четеш, но ще ти прикача едно (не е дълго) ...четиво, което ...отчасти ще те запознае с идеята на пейотизма в традициите на коренните американци.

Намасте не бива да те смущава...
Далеч не , намастето ме смущава, вълчице.
Ако искаш да намериш - търси! Ако искаш да знаеш - питай! А ако искаш да разбереш - мисли!

Активен
sanguinary
Гост
« Отговор #19 -: Ноември 08, 2010, 08:19:47 »

Така и биенето на тъпан, ако човек може да променя/настройва съзнанието си на различни честоти...в същото врме е базов инструмент, затова и помога в откриването на несъзнаваното, подсъзнанието.
Това не го бях видял...
Наистина, както и да е.
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Декември 14, 2010, 13:46:06 »

Здравейте,

В оглед на темата...животни на силата, от гледна точка на комуникация с тях, имали ли сте усещането за телепатично разбиране между вас и някое животно. Например между вас и домашния ви любимец? Мислите ли, че някои диви животни са проактивни в такъв тип комуникация като делфините например - които изпращат сигнали към хората, но хората неподготвени за такъв тип комуникация не ги разбират?

Намасте
Активен

Живей за мига...
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #21 -: Декември 14, 2010, 15:58:43 »

Здрасти, много от нас са се писали тук за комуникация с животни с птичета, с кучета.
Има една жена в Южна Африка , която казва ,че канализира енергията на китове и делфини. Информацията я има на няколко езика , но не и на български Тъжен Тя се казва Силия Фен - Celia Fenn
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
небесният ангел
Гост
« Отговор #22 -: Януари 26, 2011, 15:10:20 »

http://www.linsdomain.com/totems.htm
Активен
небесният ангел
Гост
« Отговор #23 -: Януари 26, 2011, 17:16:50 »

http://community.hiblogger.net/mistika/328903.html
Активен
небесният ангел
Гост
« Отговор #24 -: Май 08, 2011, 13:09:42 »

Чудех се аз къде да пусна материалчето за новия ми тотем-нахлул като буря в живота-ежедневието ми ама мисля че тук е подходящо-а ако не е то нека мода помести материала където сметне за подходящо!
Та освен всички останали животинчета и насекомчета които -канени,неканени ме придружават навсякъде от известно време се появи и -сойката по точно един определен вид сойка-ето този-
http://en.wikipedia.org/wiki/Garrulus
Винаги при странни ситуации тази птица се появява изневиделица пред очите ми-било пред стъклото на колата докато шофирам,било пред къщи  в момент в който аз излизам-и хоп виждам нея и т.н-но винаги се появява в моменти на един вид изпитание за мен :)отделен е въпроса че винаги каца близо до мен и почва да пее нещо-да говори ама като не вдявам от птичия език-седя и се цъкля на среща й Ухилен.
Ето нещо което намерих за тази птица,копвам линка защото сайта е интересен и може да бъде полезен и на други съфорумци!
http://www.shamanicjourney.com/article/6152/jay-power-animal-symbol-of-being-in-the-present
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #25 -: Август 11, 2011, 21:33:39 »

Днеска пак имах преживявания с моят тотем ястреб. Бяха три броя много млади на по няколко месеца. Много е интересно да се погледнеш себе си през техните очи. Ако можех щях да седя при тях цял ден , чуството е неописуемо Усмивчица
Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #26 -: Септември 06, 2011, 16:21:43 »

Санги и Вълчи дух ,да ви разкажа за тъпана в българският шаманизъм (етнолозите ползват и това понятие). В българският фолклор звукът от тъпана ,както и от чанове (после подето от църковни камбани) ,проправя път през световете. Примерно нестинарките се обличали като неживи същества ,с носия без шевица и разпуснати коси ,пречистени чрез огъня и водени от звука на тъпана (разкъсване на времепространството ,чрез вибрация) те отиват до отвъдния свят (светове) да измолят дъжд,здраве и живот. По същият начин през мръсните дни играят кукерите с чанове и хлопки, те са неживи също - демони и зли духове , символично разкъсват време пространството и прехвърлят злите духове в техният си свят, балансират. И още доста такива ритуали , интересното е ,че тъпанът свири различно от обчайното темпо, ритъм по хората. Другото той е също и водач по звука ще намерят пътят обратно към земният свят.

Малко се отклони темата ,но е във връзка тотем-водач, звук-водач през световете.
« Последна редакция: Септември 06, 2011, 16:32:50 от Eona Lightholder » Активен

wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Ноември 19, 2012, 13:18:52 »

Санги и Вълчи дух ,да ви разкажа за тъпана в българският шаманизъм (етнолозите ползват и това понятие). В българският фолклор звукът от тъпана ,както и от чанове (после подето от църковни камбани) ,проправя път през световете. Примерно нестинарките се обличали като неживи същества ,с носия без шевица и разпуснати коси ,пречистени чрез огъня и водени от звука на тъпана (разкъсване на времепространството ,чрез вибрация) те отиват до отвъдния свят (светове) да измолят дъжд,здраве и живот. По същият начин през мръсните дни играят кукерите с чанове и хлопки, те са неживи също - демони и зли духове , символично разкъсват време пространството и прехвърлят злите духове в техният си свят, балансират. И още доста такива ритуали , интересното е ,че тъпанът свири различно от обчайното темпо, ритъм по хората. Другото той е също и водач по звука ще намерят пътят обратно към земният свят.

Малко се отклони темата ,но е във връзка тотем-водач, звук-водач през световете.

Тъпана е басовия звук, нисък отговаря на сакралната чакра, чановете отговарят на короната звука е съвсем различен, висок звънлив...ако си слушала тибетска музика...там също има игра с бас и звънливи звуци цимбал и други...оф ще ме изселят от блока ти казвам ако се раздумкам...пианото отговаря на всички чакри покрива цялата гама. Мисля че музикалните инструменти са като проводник, пособие, като картите или кафето на гадателите.
Активен

Живей за мига...
Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Мистична астрология на дванадесетте животни на силата « 1 2 3 »
Астрология и нумерология
DArkAngel 31 4813 Последна<br />публикация Август 08, 2011, 15:47:29
от pufi
Животни спасители
Любопитни факти
DArkAngel 5 2596 Последна<br />публикация Декември 15, 2011, 20:21:57
от meander
Клипове с животни
Видео клипове
Турист 0 1115 Последна<br />публикация Октомври 01, 2011, 20:37:24
от Турист
Говоря с животни
Необичайни преживявания
execute 11 1653 Последна<br />публикация Декември 13, 2012, 13:35:42
от Niranya
Да създадем приют за животни!
Инициативи
Еlsha 4 615 Последна<br />публикация Март 02, 2013, 13:51:28
от Sine Wave Zero

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright