Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Тотеми: животни на силата  (Прочетена 8586 пъти)
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« -: Октомври 30, 2010, 23:51:17 »

Здравейте,

Black_Pearl e открила много хубава тема: http://indigota.com/index.php?topic=2476.0 за тотемите от гледна точка на дата на раждане.

Но ако искаме да ги коментираме от гледна точка на видове тотеми, си помислих, че тази тема е подходяща.

Освен традиционния тотем като, по зодия, може да се усети тотем по душа да го нарека, персонален тотем, който обикновенно е любимото ни живот, или това към което изпитваме най-голям афинитет. Има и други варянти:
1. медитация -  на Ошо има я в медитация изкуството на екстаза - взиране в огледало на светлина на свещ без да мигаш - 5-10-15 мин, няма смисъл да се прекалява, постепенно привикват очите да не сълзят. Виждат се маски, лица, животни, извънземни, у вас, а и други хора, като свикнете да контролирате този вид зрение независимо от светлината. Както и да така аз открих своя тотем:вълк. Но много по-късно разбрах смисъла, и постепенно изучих шаманизъм, от сайтове за тотеми, но и от "мрежата" Усмивчица това е процес, който всеки може да усвои, когато познаем своя тотем, придобиваме афинитет, разбиране и за другите животни.
2. визуализация: представете си че всички животни, (птци, риби, насекоми и тн) са пред вас, съзерцавайте ги, вижте, кое ще излезе напред и ще дойде при вас, това е вашия тотем, продължете с визуализацията на вашия тотем, за да го изучите и той вас, интернализирането на вашия тотем, ви прави едно с него и неговата мъдрост се предава и на вас.

В последствие, са възможни астрални проекции и сънища, под формата на вашия тотем, видения.

Освен личния/персоналния тотем, има и тотем сянка. Това е животното което ви ужасява, и изобразява вашата тъмна страна, но и скритите ви таланти, и нещата у вас, които ви плашат. При мен е прилеп - и на всичкото отгоре, незнам от къде ме намират и вкъщи и директно към лицетоми идват, скоро не ми се е явявал, но съм и го сънувала прилепа бял и не се уплаших, но от черните изпитвам ужас. Усмивчица

Другите са вестоносци, или временно са с нас, за част от пътя за да ни помогнат за нещо. При мен така дойде черна пантера, в съня ми, и всякакви други котки в ежедневието. Тези които ни помагат за част от пътя, временно приемаме техните черти после отминават.

С времето, може да се развие интуиция, очи за духа на животното тотем, у другите хора, особенно ако нещо в живота им е изкарало тотема на преден план, дори да не го осъзнават.

И накрая за да сте лечители с духове на животни - шамани - трябва spirit walk - разходка в света на духовете, там се виждат хората и духовете на животните, които ги съпътстват, там ги запознавате, и учите да се разбират и комуникират, дори духа на животното да остане не осъзнат за човек, вие сте допринесли за спокойтвието му поне на едно от многото нива на съществуване. За мен тези пътувания са ментални/астрални нещо по-средата предполагам, но когато цялото ни същество е там, нашето тяло спира да съществува. Знайте, че вие сте светлина, и нищо никога не може да ви навреди, и не ходете там където не сте готови да отидете, защото тогава само вярата и любовта могат да ви помогнат. Не вярвайте, а занйте, че вие сте светлина, която нищо не може да засегне или помрачи.

PS: самия Ошо казва, че гледането в огледало е страшно, и да направо е ужасяващо, но е начин да познаем себе си в образи, аз се бях по стреснала и ми отне време преди пак да погледна...целта е да няма образ - тогава познавате себе си. А и не ви обещавам, че ще си видите тотема, който в случая при мен е че съм била такова животно.
Активен

Живей за мига...
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Октомври 30, 2010, 23:58:08 »

Да добавяме ли и ние инфо или си приготвила , че аз цял ден събирам за ястреб примерно. Или знаеш ли какво като свършиш каквото имаш ,пиши и токава и аз ще поствам да не се омешваме и без това няма да е днес ,че много ми се хърка
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
DArkAngel
Гост
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2010, 00:03:47 »

Браво, мила много хубава тема. Моя главен тотем е котка ( може и делфин имам силен енергиен талисман именно с него).

Как мислите, дали да не направим една тема за шаманизъм? Згреших
« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 00:18:12 от Black_Pearl » Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Октомври 31, 2010, 00:14:16 »

Небесния Ангел пише: ето го и моя скромен списък със животните и насекомите които неотлъчно са покрай мен-само водинте кончета се покриха ама то си е студено вече за тях Усмивчица
Катерички,водно конче,змия,куче,гущер,къртица,пчели,котка,пеперуди,паяци,щурци,скакалци,сокол и лятото двора и градинката са ми пълни със светулки-влизат и в къщи Усмивчица но за тях нищо не открих.А до преди четири години си имахме сова която си живееше на терасата на третия етаж от къщи-той е необитаван,ама след това си отиде и повече не се е връщала.

Не се сещам за интепретации за всички на момента но ето някои:

Катеричките: са работливи и игриви, събират храна за зимата, те са символ на пролетта и оптимизма, позитивното мислене.

Водното конче...е емоция, лети леко над водата...трансформация, като при пеперудите.

Змията е мъдра, и гъвкава, добро и зло...

Кучето е лоялен приятел.

Гущера изпада в транс и вижда отвъд.

Къртица, хмм развива 3тото си око Усмивчица

Пчелите са работливи и носят расостта от живота, мед, наслада от живота.

Котката е независима, идва и си отива пожелание, извлича негативната енергия и я преработва в позитивна, тя и вижда отвър. Разпознава добро и зло.

Пеперуда символ на душата, трансформация, разтеж, красота, цикличността на живота.

Паяци, плетат паяжината на съдбата, кармата, закона на каквото посееш това ще пожънеш, всичко е взаимосвързано.

Щурец символ на уют в дома, символ на късмет, и радост, песни за любовта.

Скакалец ми...малко като хамелеон има добра окраска и прикритие, но е готов да скочи напред, в случай на опаснот - риск губи риск печели.

Сокол...Black_Pearl е писала, иначе - зрение, силно зрение и полет във висините...стремглаво спускане към плячка или цел, бъди мечтател, мислите да се реят високо, но и слизай на земята да ги материализираш.

Светулка: топлота, само лятото ги има, и светлина,  там където има топлота, любов, позитивното, има и светлина, но само защото нещо премигва то може да угасне и никога да не светне, или да свети до безкрай, така е с човешките емоции и чуства, настроения.

Сова - мъдрост, тайни, поглед в отвърдния свят и носи новини от него - попринцип всички птици са символ на новина в различни аспекти.

Ако се замислите над начина на живот на дадено животно и неговата символичност, се разбира и неговия смисъл, урок, който носи със себе си.
Активен

Живей за мига...
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 31, 2010, 00:17:27 »

Да добавяме ли и ние инфо или си приготвила , че аз цял ден събирам за ястреб примерно. Или знаеш ли какво като свършиш каквото имаш ,пиши и токава и аз ще поствам да не се омешваме и без това няма да е днес ,че много ми се хърка

Ми да свободна е темата Усмивчица хмм не съм подготвила инфо Тъжен

Намасте
Активен

Живей за мига...
giti
Гост
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2010, 00:20:13 »

Ей, мойто птиченце е синигерче.. ето вижте http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC_%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B5%D1%80
Дайте инфо за символика и дали го има, като тотемна птица... плийййзз

Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 31, 2010, 00:29:09 »

Браво, мила много хубава тема. Моя главен тотем е котка ( може и делфин имам силен енергиен талисман именно с него).   Тотема сянка ми е нощна пеперуда( ужасяват ме ).

Ако искате и за шаманизъм да направим. Усмивчица

Ооо мен ме кацат, и им се радвам, това лято и пеперуда ми кацна на ръката Усмивчица

http://www.whats-your-sign.com/animal-symbolism-moth.html

Предполагам че си го изучила, за сянката, но е на вяра и интуиция, не се страхувай от знанието което носиш в себе си, имаш дарбата да усещаш финни енергии, това не бива да те плаши

И говоря си смело за нощни пеперуди, ама кращя като ненормална на прилепите... имам му ориентацията ок, но да си изкарм страховете на светло си направо сянка и тъмната ми страна Усмивчица дай боже да не ме навестява. 
Активен

Живей за мига...
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Октомври 31, 2010, 00:43:53 »

Ей, мойто птиченце е синигерче.. ето вижте http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%BC_%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B5%D1%80
Дайте инфо за символика и дали го има, като тотемна птица... плийййзз

Видями се за Ореоле, затова го писах, извинявай. Не намирам за синигер, но прочетох начина му на живот. Насекомоядно, но се подготвя за зимата със разнообразна диета, майката и бащата се грижат за малките си, заедно, кълвачи, свраки и други пптици ги нападат. Лесно се приспособяват към живот дори на места, където има хора. Което бих интепретирала като, обърни внимание на режима си на хранене, здравословен ли е, присобяваш ли се към условията на живот, грижа за семейството, символ на дома /както са лястовичките/ а са и певци, романтика, любов. 
Активен

Живей за мига...
DArkAngel
Гост
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2010, 01:13:53 »

Браво, мила много хубава тема. Моя главен тотем е котка ( може и делфин имам силен енергиен талисман именно с него).   Тотема сянка ми е нощна пеперуда( ужасяват ме ).

Ако искате и за шаманизъм да направим. Усмивчица

Ооо мен ме кацат, и им се радвам, това лято и пеперуда ми кацна на ръката Усмивчица

http://www.whats-your-sign.com/animal-symbolism-moth.html

Предполагам че си го изучила, за сянката, но е на вяра и интуиция, не се страхувай от знанието което носиш в себе си, имаш дарбата да усещаш финни енергии, това не бива да те плаши

И говоря си смело за нощни пеперуди, ама кращя като ненормална на прилепите... имам му ориентацията ок, но да си изкарм страховете на светло си направо сянка и тъмната ми страна Усмивчица дай боже да не ме навестява. 
Позната история.Бягам надалеч от тях и досега се чудех защо, а сега видях, че ми били тотема сянка. Благодаря за темата.
Активен
sanguinary
Гост
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2010, 02:42:11 »

Един момент, вие май за някакви ...талисмани говорите. Да не кажа украшения.
Тотемите или предметите на силата, са отделна тема.
Всеки го има, както има и животно на силата и растение на силата, но не всеки успява да го намери. За това си е имало шамани. Сега йок шамани. Тотемизма е най-старата религия, от всички, а предполагам от тук никой не я следва.
За съжаление, в интернет има много малко литература по въпроса.
За мен светилата, в областта на фоклористиката и история на религиите са Джеймс Джордж Фрейзър (предполагам Ео го е чувала, тъй като той е може би в топ 3 на светилата, в обласста на етнологията), наред с величия, като Рене Генон.

И поне за мен, най-гениалния -  Фритьов Шуон (предполагам него не го е чувала), който освен всичко останало е смятал за редно и да поживее за кратко, при народите, за които е писал. Дето се вика - от извора да вземе вода.
Ето тук, може да се прочете (на английски), неговата "The Essential"

« Последна редакция: Октомври 31, 2010, 02:52:40 от sanguinary » Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Октомври 31, 2010, 21:22:34 »

Един момент, вие май за някакви ...талисмани говорите. Да не кажа украшения.
Тотемите или предметите на силата, са отделна тема.
Всеки го има, както има и животно на силата и растение на силата, но не всеки успява да го намери. За това си е имало шамани. Сега йок шамани. Тотемизма е най-старата религия, от всички, а предполагам от тук никой не я следва.

Здравей,

А не са ли синоними? тотема може да е животно на силата, растение, кристал като сме започнали в този дух.

Не съм съгласна, че е непременно талисман или по-скоро тотемен стълб, в центъра на някое село. Тотемните сълбове, са дръвени изображения като обелиски на животни на силата при индианците.

Иначе съм съгласна бихме могли да погледнем тотемите, от етническа и антропологична гледна точка, приноса който са имали над оформянето на дадено ощество, това би било само полезно в разбирането ни за тях.

Активен

Живей за мига...
sanguinary
Гост
« Отговор #11 -: Ноември 01, 2010, 09:53:25 »

Цитат на: wolfspirit
А не са ли синоними?
Не.
Не съм съгласна, че е непременно талисман или по-скоро тотемен стълб, в центъра на някое село. Тотемните сълбове, са дръвени изображения като обелиски на животни на силата при индианците.
Тотемните стълбове, са по-скоро маркировка, при племената, на които дърворезбата не им е чужда и водят уседнал начин на живот.
Тотем идва от племето оджибуей, а те са горско племе и пословични с дърворезбите си.

Но това не важи за номадските и прерийните - бизонови народи.
Впрочем, точно от оджибуе идва и толкова разпространения вече и в аптеките - капан за сънища.
Да, тотем може и да е предмет, а може и да планина, животно, растение. Това е всичко, което те зарежда със сила. За да разбереш кое е, трябва да получиш видение. За целта, при индианците, например, си има ритуал - "Търсене на Видение". А талисмана или както аз предпочитам да го наричам - амулет - това е предмет, който се носи от човек, навсякъде и обикновено е накит, който те предпазва, а не те зарежда. Например от зломислие, уроки, магия, от карък, от каквото се сетиш, идващо от "Невидимия Свят".
Амулета трябва да се пречиства ...или зарежда.
Иначе съм съгласна бихме могли да погледнем тотемите, от етническа и антропологична гледна точка, приноса който са имали над оформянето на дадено ощество, това би било само полезно в разбирането ни за тях.

От антропологична гледна точка, няма как да погледнем, освен ако някой народ, няма за тотем - човешки череп или скелет Ухилен
Всъщност има, но те не са в Сев. Америка.
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Ноември 01, 2010, 13:48:12 »

От антропологична гледна точка, няма как да погледнем, освен ако някой народ, няма за тотем - човешки череп или скелет Ухилен
Всъщност има, но те не са в Сев. Америка.

E да изучават скелети, но и култура, и религия, човешкото развитие през вековете, не е далеч от етнологията...дори някои разновидности се препокриват....
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F

Ако ще се хващаме за думи, да тотем не непременно е правилно в сравнение със животно или каквото и да било друго на силата, но е и възприето в днешно време като синоним за животно на силата.

Тотемния пост е не само дръворезба, а показва вивотното на силата на определен клан/племе където животното на силата е заместено от думата тотем.

За мен това е безсмислен спор, стига да се разбира значението, и смисъла - има ли значение каква е думата? При положение, че езика е бегъл опит да се преведе определен енергиен зарад и енергиен израз. Универсалния език за всички, би бил не само този на светлината, а и този в който всяка дума при нейното произнасяне, независимо какво точно произнасяш, го зареждаш енергийно със смисъла, който искаш да вложиш, слушателя тогава, или четецът, би усетил енергийния заряд, като усещане и обръз, мирис, цвят, отнесено към всяко сетиво, но хората сме забравили, атрофирали, и не помним вече езика, който се е говорил, от всички защото "Бог" ни е наказал, за опитани да сме наравно с него. Което не непременно е цялата истина, а по скоро естествен продукт на отдалечаването на човек от финните светове и доближаването му, оединението му с материята. 
Активен

Живей за мига...
sanguinary
Гост
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2010, 06:20:36 »

E да изучават скелети, но и култура, и религия, човешкото развитие през вековете, не е далеч от етнологията...дори някои разновидности се препокриват....
Никоя наука, встрани от окултните, няма пряко отношение към невидимите светове. Антропологията, не е окултна наука. Тотем, талисман, амулет, са неизбежно свързани с невидимите светове. Могат да бъдат взети предвид, като бит или обичай, от етнологията, но само като факт, а не като значение или приложение.
Ако ще се хващаме за думи, да тотем не непременно е правилно в сравнение със животно или каквото и да било друго на силата, но е и възприето в днешно време като синоним за животно на силата.
Възприятията на днешното време, не ме вълнуват особено. Повечето смятат, че индианците са живяли в палатки, но не бих мълчал, ако го видя като твърдение тук. Нека да е хващане за думата.
Тотемния пост е не само дръворезба, а показва вивотното на силата на определен клан/племе където животното на силата е заместено от думата тотем.
Тотемен пост ли?!?! Що за явление е това?
Ами не, няма заместване. Заместването го правим ние, те си го наричат животно на силата или растение на силата (както е аяхуаската). По начина, по който наричаме Гоятлай - Джеронимо. Той никога не се е казвал така.
За мен това е безсмислен спор, стига да се разбира значението, и смисъла - има ли значение каква е думата?
За теб да. И аз не споря, а пояснявам, надявайки се, да бъде прочетено, от хора, които ги интересува и би им помогнало.
Универсалния език за всички, би бил не само този на светлината, а и този в който всяка дума при нейното произнасяне, независимо какво точно произнасяш, го зареждаш енергийно със смисъла, който искаш да вложиш, слушателя тогава, или четецът, би усетил енергийния заряд, като усещане и обръз, мирис, цвят, отнесено към всяко сетиво, но хората сме забравили, атрофирали, и не помним вече езика, който се е говорил, от всички защото "Бог" ни е наказал, за опитани да сме наравно с него.
Чудесна теория, вълчице. Ще се радвам да доживеем такива времена, но те са далеч. Вероятно и чрез телепатия ще можем да се разбираме. До тогава, обаче, няма как - дай да се придържаме към думите и тяхното значение. Слона не е пингвин.
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Ноември 02, 2010, 15:59:27 »

Слона не е пингвин.

Активен

Живей за мига...
Страници:  [1] 2   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Мистична астрология на дванадесетте животни на силата « 1 2 3 »
Астрология и нумерология
DArkAngel 31 4592 Последна<br />публикация Август 08, 2011, 15:47:29
от pufi
Животни спасители
Любопитни факти
DArkAngel 5 2475 Последна<br />публикация Декември 15, 2011, 20:21:57
от meander
Клипове с животни
Видео клипове
Турист 0 1059 Последна<br />публикация Октомври 01, 2011, 20:37:24
от Турист
Говоря с животни
Необичайни преживявания
execute 11 1592 Последна<br />публикация Декември 13, 2012, 13:35:42
от Niranya
Да създадем приют за животни!
Инициативи
Еlsha 4 537 Последна<br />публикация Март 02, 2013, 13:51:28
от Sine Wave Zero

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright