Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: перфектният човек  (Прочетена 4214 пъти)
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #15 -: Ноември 03, 2010, 21:31:12 »

Не исма да си мислите, че казвам, че единично меркаба, не е достатъчно за възнесение, напротив то е основата. Разказах едни сън в началото...А като има 2 такива меркабата на едно място те са достатъчни за да носят информацията на цялото човечество. Самото двойно меркаба (картинка 1) на снимката е един пъзел, който като малка получих като подарък. Едва наскоро спрямо времето от когато го имам, реално, се замислих, какво преставлява и изучавам от време на време. Както и да е, ще се опитам да го снимам на части, за да ви покажа това, което видях, и до какви изводи стигнах след размишления над видяното. Меркабато е кристална стуктура, то е чисто, прозрачно - призма - това е символично за перфектния човек, но и говори за изкристализирането на водата в него.

Намасте

* Picture.jpg (358.25 KB, 2592x1944 - видяно 330 пъти.)
Активен

Живей за мига...
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #16 -: Ноември 03, 2010, 22:09:31 »

Здравейте,

Получих задачка на лични Усмивчица да разтълкувам Витрувианския човек... за която благодаря.

За мен тази графикае като помощно средство да докажа на тези които не ми се доверяват за 13те (макар и Друнвало да ги описва по свой начин) 13/4 е символ на материалното проявление на духа в тяло. На тази снимка ако сферата /кръга е символ на „Бог” творението духа, а квадрата на материалното проявление, човека в центъра им, е символ на 13. На перфектния човек и неговите пропорции спрямо творението кръга и земното проявление (квадрат) на духа в тяло: Витрувианския човек. Меркабато двойно или единично също съдържа във себе си квадрат, земно материално проявление, а се и побират в сферична вселена. Това е първото ми впечатление. Друнвало, го описва от друга гледна точка в тайната на цветето на живота. Надявам, се да не се налага да цитирам Усмивчица говори за земята, луната и човек, връзката между тях инкорпорира го и в плода на живота, май – отдавна не съм я прелиствала книгата Усмивчица ако съм неточна моля да ме извините.

Второто ми впечатление е за 4те ръце и крака. 2 в 1 Двойно меркаба представено като квадрат в сфера.  Няма значение мъжа или жената са на преден план. На моята снимка после забелязах, че женското триединство се вижда на преден план. Но така избързвам с писането, но ето две картинки: 1 и 2 е може и да не видите разлика, вижте светлосенките.

Ми горедолу е това, което ми идва на ум в момента...

ПС: Моля всички, които имат идеи по темата да ги споделят и участват така че ние всички заедно да се учим едни от други.

Намасте

* 1.jpg (358.25 KB, 2592x1944 - видяно 310 пъти.)

* 2.jpg (314.33 KB, 2592x1944 - видяно 344 пъти.)
Активен

Живей за мига...
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: Ноември 04, 2010, 20:40:59 »

Здравейте,

Ще се опитам да интегрирам идеята за 13 центъра, 12 около 1, Витрувиянски човек и меркаба.

Витрувиянския човек, говори за строга пропиционалност на човешката форма, ако вземем тези пропорции, не само в самия човек, но и спрямо квадтат и сфера (кръг), възниква и малък проблем спрямо меркаба. Меркаба е шест лъчева звезда, а Витрувиянския човек се базира върху пентаграм, като символ на човека. Начина по който е представен този модел на човека спрямо духа и материалното му проявление е символ на една отминала епоха и етап от еволюцията на човек, който от 5 преминава в 6 като проявление. 5 е символ на ученика и на вътрешния учител, който всеки сам открива в себе си, центъра отговорен за съхранението на този вид памет е пъпа затова и на схемата на Витрувиянския човек той е в центъра на сферата, но не и в центъра на квадрата, затова и има разминаване, между творението, сферичната вселена и нейното материално проявление в квадрат. Някога пъпа е бил виждан и като център на вселената а и се свързва с 3та чакра в този смисъл е и символ на стомаха, на интуитивното първично знание идващо от корема. Може да се забележи, че Витрувиянския човек е пропорционален спрямо материалното проявление на духа, но не и спрямо самия дух, той не е пропорционален спрямо сферата на космоса и съзнанието, творението. Затова еволюира от център 3та чакра като нулева точка от миналото към нулева точка от бъдещето – 4та чакра = сърце. С хода на тази промяна, пропорционалността на човек се изменя към центъра на кръга/сферата/ затова и неговите физически пропорции се променят, което води до бъдеще центриране на квадрат точно към кръг, чийто център ще отговаря на 4та кара на човек и съответно енергийна нулева точка. Този принцип на еволюция може да бъде видян в дървото на живота, където 9тия център, се проявява в последствие, след активиране на сливането на 13те центъра и тяхното проявление в 7. В 9 по пътя на движението от горе на долу по центровете се съдържа и скрит символизъм. 9тия сефирот се нарича смърт и познание. 9 е символ на края и смърта в кръговрат от 1 до 9, края на един цикъл и започване на нов, в една нова октава. Това се вижда и в ДНК структурата, и дръвото на живота, пясъчен часовник, върху пясъчен часовник, без този естествен процес на промяна и разстеж няма живот. Новата нулева точка е центъра на кръга и квадрата, а и точката на събиране на две фунии, два равностранни триъгълника с върховете насочени един към друг. Тук бих могла да кажа, че този център се нарича и смърт. Смъртта е в центъра на кръга, тоест оста около, която се върти кръговрата на живота. Да се върнем на двата триъгълника или фунии с едва докосващи се върхове те могат да бъдат представени и като спирали – възходяща и низходяща, събрани в центъра.  Ако погледнете отгорната или долната страна на тези фунии, няма да ги виждате вече отстрани и те няма да са триъгълни, ще виждате къг с централна точка. В този смисъл тогава, ако човек е проявлението на духа в тяло, то живота е низходяща спирала в центъра на която е смъртта. Смъртта е обратното възходяща спирала и пътят към началото на ново падение. Може същото нещо да си го представите и като 8 символа на безкрайността. Душата е нещото което пътурва, еволюира, променя се безкрайно описвайки осмици. Сега ще кажете, че и деволюира...но истината е че живота ДНК, е низ от скачени вертикално осмици. Някога душата е дошла от източника от центъра на кръга в материална проява, сега е поела по обратния път към центъра. Този процес се вижда и в нашата слънчева система, прехода и през галактиката и бъдещото и преминаване през нулевата и точка, централното слънце, центъра на галактиката, там навярно всичко се претопява, има бум на енергия и върход докато не мине още толкова път нагоре към златния си век и от там обратно, към централното слънце, но на коя галактика е въпроса? Тази в деволюция или към следващата в продължаваща еволюция?   

Намасте

Активен

Живей за мига...
Kery
Гост
« Отговор #18 -: Ноември 06, 2010, 23:25:20 »

Вълчице, от няколко дни се чудя къде съм срещала тези неща и най-после се сетих  Ухилен - в книгата на Боб Фрисъл - http://indigota.com/index.php?topic=2034.0
Той прави сходни размишления, но за съжаление от този pdf ми е трудно да копирам картинките. Утре като имам време ще се заема да синтезирам инфо. Много интересна тема - Благодаря ти!
Активен
sanguinary
Гост
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2010, 09:11:36 »

Цитат на: Kery
Той прави сходни размишления, но за съжаление от този pdf ми е трудно да копирам картинките.
Пробвай с принтскрийн. Клавиша, над Delete. Отваряш един pаint, copy-paste - save. После ако искаш ги изрязваш с някоя програма, която ти е удобна.
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Ноември 07, 2010, 10:03:16 »

Вълчице, от няколко дни се чудя къде съм срещала тези неща и най-после се сетих  Ухилен - в книгата на Боб Фрисъл - http://indigota.com/index.php?topic=2034.0
Той прави сходни размишления, но за съжаление от този pdf ми е трудно да копирам картинките. Утре като имам време ще се заема да синтезирам инфо. Много интересна тема - Благодаря ти!

Здравей Kery,

Радвам се, че си открила тази книга, ще я прегледам, макар да не съм сигурна дали не е по-добре първо да продължа с нещата които са стигнали до мен, преди да погледна новия поглед, да не земе още нещо да ми дойде на ум и да стане още по-трудно за представяне колкото е в момента.

Радвам се и защото ако има подобни изказвания това е подтвърждение, че достъпа е свободен до информацията за всички, че и други са имали достъп, и са успяли да споделят информацията по техен си начин, без да се притесняват за ефекта и всичко. Благодаря ти.

Само като гледам меркабато на корицата  Ухилен ... показано е единично (както го наричам), но под такъв гъл, че загатва за двойно  Ухилен с четирите тетрахедрона на преден план. Показва и посоките така, което само по себе си носи купища инфо Усмивчица

Радвам се благодаря Усмивчица

Искам да споделя, че мнго от нещата ги виждам геометрично, триизмерно, в съзнанието си, нарисувала съм си ги двуизмерно за себе си така, че да се сещам за какво съм си мислила и тн, но като тябва да го напиша това  Купон така, че дори и човек някой който няма такъв поглед и геометрични представи, да може да го възприеме....не че подценявам някой, просто така смятам, че е редно...

Ще се радвам, да копираш неща от книгата, които си възприела за сходни, а дори и да не са сходни...това е един друг поглед, и показва многообразието от форми във вселената.

Благодаря

Намасте
Активен

Живей за мига...
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Ноември 07, 2010, 10:34:15 »

Здравей Kery,

Да си призная, погледнах книгата, само заглавията на главите и графиките Усмивчица да някои от идеите са сходни да не кажа същите...но при мен са представени по различен начин. Да не го съдя човека но си е премълчал пре достатъчно неща Усмивчица Иначе, и при мен дойде инфо за оста, земята, еволюцията на слънчевата система и расите, то всичко е навързано като гледаш човек и всичко е макро - микро изява, на вселената. Всеки един от нас, носи кодовете на творението в себе си.

После ще копирам едни графики, видях нещо подобно при автора върху Витрувиянския човек. За спралите, които са представени като триъгълници, а са и база на ДНК - незнам той какво обяснява за това, но освен ДНК...моя извод е до кое ниво на съзнание може човек да стигне в тази слънчева система, след това ще е великото преселение на народите Усмивчица но ние още доста имаме да вървим по този път в нашата слънчева система. Макар и това да е илюзия, веднъж прескочили бариерата на 3D времето и пространството са неразделни възприятия и хода на еволюция се променя...и тн.

Да не се отплесвам Усмивчица

Благодаря ти пак

Намасте
Активен

Живей за мига...
Kery
Гост
« Отговор #22 -: Ноември 07, 2010, 13:33:09 »

Ами аз просто представих още една гледна точка без да твърдя кое е вярно и кое не е. Не съм чела достатъчно и не съм мислила задълбочено върху въпроса за да сформирам още категорично мнение. Няма да копирам инфото, който иска ще прочете в книгата другите размишления. Мисля, че всеки може да си сглоби информацията за него, като се надявам и повече хора да се включат с мнения, размисли или инфо. А понеже от личен опит не мога да говоря, мога да потърся и други източници, ако нямаш нищо против, като в никакъв случай не искам да преча на твоето разбиране по въпроса Усмивчица
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Ноември 12, 2010, 12:03:51 »

Ами аз просто представих още една гледна точка без да твърдя кое е вярно и кое не е. Не съм чела достатъчно и не съм мислила задълбочено върху въпроса за да сформирам още категорично мнение. Няма да копирам инфото, който иска ще прочете в книгата другите размишления. Мисля, че всеки може да си сглоби информацията за него, като се надявам и повече хора да се включат с мнения, размисли или инфо. А понеже от личен опит не мога да говоря, мога да потърся и други източници, ако нямаш нищо против, като в никакъв случай не искам да преча на твоето разбиране по въпроса Усмивчица

Здравей,

Благодаря ти...разбира се, че нямам нищо против. Книгата, която си намерила ня бях чувала, но Друнвало в тайната на цветето на живота също говори подобни неща от друга гледна точка.

Темата е открита за всики Усмивчица

Намасте
Активен

Живей за мига...
Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright