Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Не миротворители, а по-добре оцеляващи единици  (Прочетена 852 пъти)
Infame
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 34

Хедонист

« -: Октомври 26, 2010, 11:13:12 »

Наблюдавам, че в този форум единствено се чува гласа на миротворителите, което свежда индиготата до някакви по-развити същества, които не се нуждаят от битки. Но всъщност не е така. Една единица се усъвършенства само чрез болката и борбата в една битка. Така оцеляват групи, общества, народи и техните държави от както съществува Човечеството. Това е самата истина. Войната например не е хубаво нещо, но без нея нямаше как да оцелеем. В бъдеще войната (както вече се вижда) ще се води на едно много по-интелигентно ниво, което не я улеснява, както някои си мислят, а напротив - усложнява я. Според мен децата индиго са същества с много по-голям интелект и разширен мироглед и начин на мислене, който ще позволи на човечеството да оцелее в бъдещите битки, които ще трябва да води. С две думи - по-добра оцеляваща единица. По-пригодима към бъдещите обстоятелства и условия. Няма как да няма битка просто. Все едно да не се бориш със сатаната само и само, за да се залъгваш, че живееш в мир.
Активен

Вечна младост, неограничена страст, изтънчени тайни наслаждения, необуздани радости и още по-необуздани прегрешения - ето какво го очакваше. А портретът щеше да носи бремето на неговият позор.
tear
Гост
« Отговор #1 -: Октомври 26, 2010, 11:44:42 »

Да,Infame има постижими измерения от нашия свят в които просто не ти се налага да водиш битки.
Ако няма привързване,няма битка,няма борба,няма болка...
Хедонизмът и болката си вървят ръка за ръка.
Удоволствието е до време - насищат се сетивата,интелекта и егото.
Болката е вечен твой спътник и приятел,напомня ти че си жив.
По един начин се раждаме,по милиони начини умираме.
Всичко е в движение!
Активен
Infame
*
Неактивен Неактивен

Хедонист

« Отговор #2 -: Октомври 26, 2010, 11:48:55 »

Няма как да твърдиш това за всички. Някои отказват да носят чувала с тухли на гърба си, има и такива хора. Намигване
Активен

Вечна младост, неограничена страст, изтънчени тайни наслаждения, необуздани радости и още по-необуздани прегрешения - ето какво го очакваше. А портретът щеше да носи бремето на неговият позор.
gorgon4e
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #3 -: Октомври 26, 2010, 12:13:02 »

Една единица се усъвършенства само чрез болката и борбата в една битка.

Няма как да твърдиш това за всички. Някои отказват да носят чувала с тухли на гърба си, има и такива хора. Намигване
Излиза, че сам си си отговорил.
Само, за повече яснота, ако искаш замени "тухли" с "оръжия"
Активен
Infame
*
Неактивен Неактивен

Хедонист

« Отговор #4 -: Октомври 26, 2010, 12:15:37 »

Има разлика между болката, която изпитваш докато се бориш за нещо и онази болка, с която например би те натоварил приятел.
Активен

Teleca
Гост
« Отговор #5 -: Октомври 26, 2010, 12:50:03 »

Пак война, еххх...
Хората са глупави. Хората имат нужда от враг, за да си създадат чувство за цел. Лесно е да ръководиш хората, когато те имат чувство за цел. Целта е несравнимо по-важно нещо от фактите.
Разделяй и владей, така се правят войни. Всяка по-голяма война генерира милярди в дългове и който притежава парите, притежава държавите.

"Дайте ми контрол над парите на една държава и не ме интересува кой прави законите в нея."
Mayer Amschel Rothschild - Основател на банковата династия Rothschild  Намигване
Активен
Kery
Гост
« Отговор #6 -: Октомври 26, 2010, 13:38:40 »

Войната например не е хубаво нещо, но без нея нямаше как да оцелеем. В бъдеще войната (както вече се вижда) ще се води на едно много по-интелигентно ниво, което не я улеснява, както някои си мислят, а напротив - усложнява я. Според мен децата индиго са същества с много по-голям интелект и разширен мироглед и начин на мислене, който ще позволи на човечеството да оцелее в бъдещите битки, които ще трябва да води.

Защо да не можем да оцелеем без война? Обикновено точно обратното се случва - много не оцеляват.
Всеки ден водим мини битки за оцеляване в ежедневието, заедно вътрешни борби...аз лично не желая повече...това е стрес...
Ама ако ви е кеф - карайте се, щом това е вашия път.
Иначе от заглавието на темата се разбира, че миротворците са някакви просто слагащи маска за да се харесат и да оцеляват...
Активен
giti
Гост
« Отговор #7 -: Октомври 26, 2010, 13:55:10 »

Ще отговоря в тази тема, чрез моите разкази http://indigota.com/index.php?topic=2487.msg31332#new
Иначе,  автора на тази тема, допълни картинката на синхроничността, което допълване ми даде тема за 4-та част. Може дори и да използвам същото заглавие, добавяйки една въпросителна накрая (?)... Плезещ се Благодаря!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Има ли още някой като мен който не е спал последните 24 часа и се чувства добре?
Въпроси и отговори
Ariam 5 555 Последна<br />публикация Октомври 03, 2012, 09:34:18
от Sue

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright