Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Осъзнаване и визуализация  (Прочетена 1468 пъти)
Ванина
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 96

• Град: Варна
  • « -: Октомври 25, 2010, 23:15:48 »

Лично на мен ми се струва че доста хора правят грешка в разбиранията си за понятията ОСЪЗНАВАНЕ и ВИЗУАЛИЗАЦИЯ.
    Тоест забелязвам че много хора на визуализацията казват осъзнаване.

1. Визуализацията е фантазми, въображение, автохипноза по отношение на нещо според мен.
    2. Осъзнаването аз изобщо не го виждам при въображението, фантазмите. Според мен осъзнаването е придобиване на знания за живота от личен опит.  Импулс от действителността.  Раждане на чувство в следствие на лично действително преживяване.

Вие как разбирате ОСЪЗНАВАНЕТО и ВИЗУАЛИЗАЦИЯТА?
    « Последна редакция: Октомври 25, 2010, 23:37:35 от Ванина » Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #1 -: Октомври 25, 2010, 23:31:34 »

Да осъзнаеш нещо означава да прозреш истината, такава каквато е.
     Визуализацията означава да можеш да визуализираш нещо конкретно в мислите си.
    Активен
    Ванина
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #2 -: Октомври 25, 2010, 23:44:15 »

Прави ми впечатление че на медитацията, която е ВИЗУАЛИЗАЦИЯ...............много от хората и казват осъзнаване. За това си зададох въпроса.
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Октомври 25, 2010, 23:46:06 »

Продължавай да си задаваш въпроси и отговори много ще откриеш.
    Активен
    nikoi
    Гост
    « Отговор #4 -: Октомври 26, 2010, 00:03:52 »

осъзнаването става чрез разума и съзнанието
    визуализация - чрез медитация(изпразване на съзнанието) ,пресътворяваш въображаем или реален външен предмет в съзнанието.
    често това води и до разбиране и осъзнаване на неприемливи за разума взаимовръзки защото съзнанието е пресечна точка и в двата случая.
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #5 -: Октомври 26, 2010, 00:33:57 »

Ванина,
    Знания за живота от личен опит - да.
    Само ще добавя - осъзнаването започва когато разберем - да, от личен опит - че ние сме двигателя на своя живот, и започнем съзнателно да определяме нещата за себе си.Преди живота ни е бил един хаос...не сме преживявали, а сме реагирали. С осъзнаването виждаме причините и последиците свързано и последователно, и вече не обстоятелствата ни определят, ние ги определяме.
    За визуализацеята, вероятно се има предвид, че се прави целенасочено, и това е според мен връзката с осъзнаването - правиш нещо съзнателно.
    Както да речем, наблюдаваш и променяш мисълта си съзнателно.
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #6 -: Октомври 26, 2010, 02:22:14 »

За мен медитацията не е осъзнаване а процес чрез който отпускаме тялото си и отваряме сетивата си в 'тайм релакс'.Видовете медитация все пак са много и според мен по важните са не тези с цел визуализация,защото все пак това е процес свързан със съсредоточаване и това е вид умствена стимулация тоест не сме в пълен покой.Като цяло обаче визуализацията е неизменен процес с материализацияте,те са като неделими сродни,понеже в следствие от единия винаги произлиза другия.
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Октомври 26, 2010, 13:07:37 »

Медитацията също би могла да помогне за самоосъзнаването или визуализацията, но много зависи каква е, защото както има медитация тип релаксация така също и с цел постигане да дадени резултати ( тоест да изчистиш мислите си, за да можеш да се концентрираш върху една конкретна, което в последствие да се постига и без медатция).
     Ако визуализацията се постигаше чрез медитацията, то аз би следвало много често да изпадам в такава, тъй като способността ми да визуализирам по един или друг начин е общо взето спонтанен процес.
     Според мен са нужни желание и усърдност, за да се постинат тези цели.
    Активен
    Ванина
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Октомври 26, 2010, 15:57:07 »

На мен ми се струва че Осъзнаването е възможно и без да е следствие на целенасочена Визуализация.

В следствие на минали ОСЪЗНАВАНИЯ, подсъзнанието става по силно и услужливо за едно бъдещо ОСЪЗНАВАНЕ.

Тоест мисля че има ОСЪЗНАВАНИЯ следствие на ВИЗУАЛИЗАЦИЯ, но има и ОСЪЗНАВАНИЯ в слествие на натрупана сила от минали ОСЪЗНАВАНИЯ.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #9 -: Октомври 26, 2010, 16:07:11 »

На мен ми се струва че Осъзнаването е възможно и без да е следствие на целенасочена Визуализация.

В следствие на минали ОСЪЗНАВАНИЯ, подсъзнанието става по силно и услужливо за едно бъдещо ОСЪЗНАВАНЕ.

Тоест мисля че има ОСЪЗНАВАНИЯ следствие на ВИЗУАЛИЗАЦИЯ, но има и ОСЪЗНАВАНИЯ в слествие на натрупана сила от минали ОСЪЗНАВАНИЯ.

А тези миналите осъзнавания как може да са станали?
    Активен
    Ванина
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #10 -: Октомври 26, 2010, 16:19:18 »

Става въпрос актуалното ОСЪЗНАВАНЕ това което е на дневен ред че може да е И без ЦЕЛЕНАСОЧЕНА специално търсена визуализация.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Октомври 26, 2010, 16:27:35 »

Става въпрос актуалното ОСЪЗНАВАНЕ това което е на дневен ред че може да е И без ЦЕЛЕНАСОЧЕНА специално търсена визуализация.

Струва ми се, че това е така.
    Осъзнаването изглежда по-обширно в сравнение с визуализацията.
    Не виждам причина нещо да не може да бъде осъзнато без да е било визуализирано.

Така е например в абстрактните науки.

Също така в окултизма има едно понятие, което се нарича "чисто мислене".
    Това е мислене, което не е свързано с никакви представи от сетивния свят. Много хора трудно биха си представили, че това е възможно, но това е един окултен факт. И такова мислене е мисленето на бъдещето, защото ние не винаги ще сме свързани с материята.
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Октомври 26, 2010, 16:37:53 »

Човек веднъж се осъзнава. Осъзнавайки се той вижда всичко онова, за което са били слепи неговите сетива, за нещата случващи се в живота, за него самия - какво е направил до сега, защо му се случват дадени събития, какво му предстои занапред, все едно се събужда от сън, чувства се жив, изпълнен със свежа енергия Усмивчица.
      Визуализацията е способност, която може да се развива. Тя би могла да доведе някой ден и до материализация, която пък се улеснява, когато човек е осъзнат за истините в живота.
    Активен
    Ванина
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #13 -: Октомври 26, 2010, 16:48:49 »

Човек веднъж се осъзнава. .........

Лично аз с това не съм съгласна.......
    Човек може да ОСЪЗНАВА по нещо всеки ден до края на живота си, и след края на айде да го кажем последния живот да останат доста НЕосъзнати неща......

Ако се сетим за 100 теми, аспекти, направления от живота това според мен предполага най малко 100   ОСЪЗНАВАНИЯ.

Въпроса е че някои ОСЪЗНАВАНИЯ са задължителни и трябва да станат до  определена възраст, .....ако ли не станат се получава късо съединение, тоест така наречените невротични разстройства.
    « Последна редакция: Октомври 26, 2010, 17:09:02 от Ванина » Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #14 -: Октомври 26, 2010, 18:28:35 »

Е как невротични разтройства???! Има много голяма разлика от невротични и неврологични разтройства!!! Един вид всички неосъзнати стигат до нервни тикове в следствие от редица дисфункции еееее,луда работа! Усмивчица Това е все едно да обединим деменцията в психичните състояния с продромални състояния!!!Моля ви не включвайте термини с които не сте запознати напълно Усмивчица Няма задължително осъзнаване!!! Определените вече процеси се следват и се случват!Все едно някой да ми каже ваще като са лекари и ти като се осъзнаеш трябва да станеш! Е да ама не!
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Визуализация за балансиране на чакрите
    Духовни учения
    Evolution 4 3115 Последна<br />публикация Януари 12, 2011, 21:56:02
    от Ivs.SY
    Световна визуализация за Пробив
    Инициативи
    yyy 3 732 Последна<br />публикация Октомври 05, 2011, 18:41:11
    от Финист
    Световна визуализация за пробив
    Инициативи
    alaje 1 499 Последна<br />публикация Декември 14, 2012, 11:39:11
    от alaje

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright