Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Да запазим добрия тон във форума  (Прочетена 1028 пъти)
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « -: Октомври 24, 2010, 23:57:41 »

Напоследък забелязвам много тънки заяждания и сплетни между някои потребители, и това неминуемо остава лошо впечатление в читателите на форума.

Искам да ви напомня, че форума се чете от близо 2000 посетители на ден. Тези хора са тук, за да се развиват и учат, а не да четат писания породени от "Емоционална липса на контрол", тези търкания неминуемо повлияват и отблъскват. Опитайте се да бъдете пример за подражание, хората да ви уважават и с интерес да четат това което пишете, а не да си освобождавате напрежението във форума.

Под всеки един постинг, в долния десен ъгъл има бутон "Информирай модератор", ще помоля всеки, които иска да допринесе за запазване на добрия тон във форума, да използва този бутон, когато забележи подобни постове на освобождаване на напрежението. Когато един потребител системно е "репортван" ще прегледам всички оплаквания и по моя преценка, ще преценя дали този потребител ще получи предупреждение или ограничение на правата за писане във форума за известен период от време.

Българите имаме много голям потенциал, но ние сами си пречим един на друг и не успяваме да го разгърнем. Спрете се за бога!

Надявам се на вашата подкрепа и бдителност, да ограничим сплетните във форума!
    Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #1 -: Октомври 25, 2010, 00:24:23 »

Напоследък забелязвам много тънки заяждания и сплетни между някои потребители, и това неминуемо остава лошо впечатление в читателите на форума.

Искам да ви напомня, че форума се чете от близо 2000 посетители на ден. Тези хора са тук, за да се развиват и учат, а не да четат писания породени от "Емоционална липса на контрол", тези търкания неминуемо повлияват и отблъскват. Опитайте се да бъдете пример за подражание, хората да ви уважават и с интерес да четат това което пишете, а не да си освобождавате напрежението във форума.

Под всеки един постинг, в долния десен ъгъл има бутон "Информирай модератор", ще помоля всеки, които иска да допринесе за запазване на добрия тон във форума, да използва този бутон, когато забележи подобни постове на освобождаване на напрежението. Когато един потребител системно е "репортван" ще прегледам всички оплаквания и по моя преценка, ще преценя дали този потребител ще получи предупреждение или ограничение на правата за писане във форума за известен период от време.

Българите имаме много голям потенциал, но ние сами си пречим един на друг и не успяваме да го разгърнем. Спрете се за бога!

Надявам се на вашата подкрепа и бдителност, да ограничим сплетните във форума!

Не е само във форума.Усмивчица Напоследък забелязвам, навсякъде в ежедневието промяна, тази промяна я виждам и тук.Усмивчица Не толкова хората, са станали агресивни, колкото емоционални... това обърква и избива на някъде... в повечето случаи по лош начин.Усмивчица Но тази промяна е предизвикана и витае навсякъде във въздуха.Усмивчица Сякаш нещо, кара хората, да се затворят в себе си с мисълта, че не са разбрани и си мислят, че не получават разбиране. Усмивчица После се защитават.Усмивчица
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #2 -: Октомври 25, 2010, 01:14:27 »

Аз си мисля,че енергиите се поляризират.
    Тези избрали да се развиват съзнателно в духовен,умствен и материален аспект напредват все по-бързо.
    А на тези които неусещат какво става и си я карат по старата им става все по тегаво и безсмислено.

Просто всичко райски се забързва.
    Мислите ни се материализират по бързо и за това е добре да имаме хигиена на мисленето която зависи само от нас.
    Ами представете си ако навлезем в 4-то измерение какво ще се случи ако имаме негативни или осъдителни мисли,там всичко се материализира на момента.

Имам чувството,че ще се разцепи света скоро но за това си мисля,че пробудените първо ще узреят колкото се може повече и тогава ще падне жътвата за светлинните тела. Усмивчица

Освен наблюдението на негатовни постове,може да се пускат и повече позитивни теми и мнения.

Що се отнася до ниските енергии като цяло ще е добре да има поне от време на време нещо,да се чекваме до каде сме стигнали Усмивчица.
    Можем вместо да ги опровергаем ги преобразим в положителни когато подходим с любов.

Става все по-интересно и по-интересно...Усмивчица

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Октомври 25, 2010, 01:19:14 »

Наистина става ужасно бързо и интересно!!!!
    Хареса ми това за хигена на мислите , еи ама си страшен Амейзчо!!!
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #4 -: Октомври 25, 2010, 08:58:15 »

Елша, страшно си права..

Сякаш различни сили лазят извътре, под кожата...
    И за мене се отнася..

А понякога всичко изглежда.. ту се е спряло, ту бърза за някъде..

Амейз, това за хигиената на мислите много добре си го казал
    Активен
    gorgon4e
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #5 -: Октомври 25, 2010, 16:22:35 »

Според мен, достатъчно би било, ако човек мисли, преди да прави нещо, както и преди да каже или напише нещо. Не е маловажно и уважението.
    И аз промяна забелязвам, макар и лека, но към по-добро,  но мисля, че това се дължи на 2-3 единици, които са фактори във форума и въздействат върху общото... настроение.

Активен
    Neverland
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #6 -: Декември 13, 2010, 16:19:20 »

За мен:
    Предпочитам да чета, отколкото да пиша безсмислени постове, колкото да се трупа бройка
    обичам да говоря, и когато има нужда винаги казвам каквото мисля
    с удоволствие споря и обсъждам различни теми

Неприятната тенденция, която забелязвам откакто чета форума е, че някои хора просто пишат стотици безсмислени коментари, моля това не е обикновен форум, чрез който да запълваме свободното си време, а да научим конкретна ВАЖНА информация и моля, ако нqкой няма какво важно да каже, нека не го прави, поне не в сериозните теми, има си раздели за чат и другата тенденция е, че много малко потребители пишат неща, произлезли от собствения им ум.Много е дразнещо по дадена тема да има копирани листове от знайни и незнайни "пророци, гурута, учени", смляна информация,представена на нас.Мисля, че е по важно да стигнем до всичките изводи сами, а не да се уповаваме на "учители".Чрез мисълта идва развитието, нали така?Няма лошо да четем готова информация, но гугъл е достъпен за всички, нека видим какво можете да постигнете с мозъците си!Това разбира се е съвсем приятелски апел, моля да не се третира като провокация.И като последно благодарности, че ви има Усмивчица
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Декември 13, 2010, 17:13:46 »

Много уважавам позицията ти . Но се замислям за информацията от гурута и тем подобни. Мисля си ,че е добре да я има. Всеки вътрешно да отсява. Може просто тази информация да даде насока или да бъде сглобяваща брънка ,която би оформила по-пълна картина за някой. В някой случай не е нужно ,както са казали да откриваме топлата вода, може да използваме дадена информация за стъпалце върху което да градим. Така си мисля. От друга страна  мисля ,че няма безполезен пост ,зад думите все стои нещо. Ако се мъчим да го прогледнем ще бъдем най-полезни един на друг, а и се опознаваме. Все пак сме група от хора , а не само библиотека за инфо. Но това си е мое мнение разбира се.
    Активен

Neverland
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #8 -: Декември 13, 2010, 17:38:51 »

Да, определено готовата информация може да бъде катализатор, няма лошо, лошото е когато на въпрос се отговаря с  цитати от google и още и още и накрая излиза, че повечето хора споделят мислите на някакви други личности и ние не познаваме тях, а конкретните личности и най-важно  при общуването e да опознаеш опонента.

Колкото до думите, не мисля, че постове като "много яко" " супер, ще го погледна" и прочee са градивни за нашата цел да се самоосъвършенстване.Няма нужда да назовавам конкретни потребители и т.н. намеренията ми са единствено и само положителни с цел да се развиваме като микро общество
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #9 -: Декември 13, 2010, 17:49:52 »

Виж и на мен не ми харесва ,когато има единственно споделяне на чужди мисли , но от друга страна има много хора , които не могат или се притесняват да съградят своя мисъл , а от друга страна искат да вземат участие. Ако искаме да им помогнем , не бива да им го изтъкваме ,като недостатък, а по-скоро да подадем ръка ,да споделят .
    Колкото до кратките постове хахахаха по-добре да има -" супер" , отколкото "глупости" или нещо по-твърдо хахаха, но аз си мисля , че те понамаляха, след като се въведе системата за гласуване.
    И все пак разбирам апела ти за разводняване и то по сериозни теми, но явно е в реда на нещата , защото сме обществен форум ,а не симпозиум Тъжен
    Активен

incorrigi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 161

« Отговор #10 -: Декември 19, 2010, 17:39:15 »

Не е само във форума.Усмивчица Напоследък забелязвам, навсякъде в ежедневието промяна, тази промяна я виждам и тук.Усмивчица Не толкова хората, са станали агресивни, колкото емоционални... това обърква и избива на някъде... в повечето случаи по лош начин.Усмивчица Но тази промяна е предизвикана и витае навсякъде във въздуха.Усмивчица Сякаш нещо, кара хората, да се затворят в себе си с мисълта, че не са разбрани и си мислят, че не получават разбиране. Усмивчица После се защитават.Усмивчица
    Напоследък не е само това, това е едно от отраженията на всичко което става.
    Интересното е че много хора се опитват и те да „играят на дребно” променяйки събития и други неща по пътя си.
    Преди години аз лично одобрявах подобен род действия, когато се касае за добра за да се спаси някой човек или друго подобно.
    С времето представите за добро и зло все повече се размиват и преливат една в друга, че и на много надарени хора с ясновидски способности им е трудно да разберат кое за добро и кое не е за добро. Елементарен пример: Спасяваш от удавяне човек, след 2 дни четеш във вестника как самоубиец атентатор се взривил в киното и загинали 200 души, самоубиеца на снимката е човека който си спасил. За добро ли си го спасил?
    Хората намесващи се по различни начини в подобни събития и съдби променят историята на света, благодарение на всяка намеса някои ще живеят а други ще умрат. Погледнато глобално света ще съществува по-дълго или по-кратко след всяка намеса.
    От друг  ъгъл света ще стане по-добър или по-лош.
    Всичко зависи от гледната точка.
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #11 -: Декември 19, 2010, 18:03:07 »

..............
    С времето представите за добро и зло все повече се размиват и преливат една в друга, че и на много надарени хора с ясновидски способности им е трудно да разберат кое за добро и кое не е за добро. Елементарен пример: Спасяваш от удавяне човек, след 2 дни четеш във вестника как самоубиец атентатор се взривил в киното и загинали 200 души, самоубиеца на снимката е човека който си спасил. За добро ли си го спасил?...............

Aз навярно се хващам за нещенце, което не е смисъла на цялата тема, ама просто се изкуших да го коментирам.
    Дали бих се чувствал виновен, ако спася бъдещо камикадзе от удавяне. Не, не бих се чувствал.
     Ако за мен не е проблем в дадения момент да го спася - ще го направя.
     Вярно е, че после в киното сред 200та души може да има и мои много близки хора, но ако не ги взриви той.. ще е някой друг, щом им е писано точно в този час да завършат този си живот.

Въпрос на гледна точка казваш... Да, обикновено е така; Субекта решава, субекта избира..., но Един е който може да отсъди правилността на действията му...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Декември 19, 2010, 18:42:38 »

Всяка намеса ,която не противоречи на закона за свободната воля, е отклик на сърцето на зов за помощ - пряк ли косвен.
    В името на баланса ,ние сме преки учатници в процеса ,желаем или не , т.е щом сме тук значи желаем да сме част от филма без сценарий. При добър екип ,филма ще е качествен . Това значи всеки актьор да си търси ролята и да се намесва адекватно във филма , щот ако си бият всички паса , какво точно ще се случва.

Значи за адекватната намеса:
    Със сърце и любов се учим да творим ,да творим собствното си бъдеще.
    Манипулацията на хора в името на кауза, незвисимо каква е тя е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ.
    Манипулирането на енергиите с цел да навредят някому е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ.
    Не е вярно , че не знаем разликите и светло и тъмно се преливат, ние сме творци по сътворение и много добре знаем вътрешно ,как се балансира, издига или принизява.
    Намеса от името на Егото не е адекватна намеса.
    Не бъркайте самосъхранението , като реакция на егото. Тази реакция може също да е част от балансиращите процеси.
    Активен

incorrigi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 161

« Отговор #13 -: Декември 19, 2010, 19:05:05 »

Всяка намеса ,която не противоречи на закона за свободната воля, е отклик на сърцето на зов за помощ - пряк ли косвен.
    В името на баланса ,ние сме преки учатници в процеса ,желаем или не , т.е щом сме тук значи желаем да сме част от филма без сценарий. При добър екип ,филма ще е качествен . Това значи всеки актьор да си търси ролята и да се намесва адекватно във филма , щот ако си бият всички паса , какво точно ще се случва.

Значи за адекватната намеса:
    Със сърце и любов се учим да творим ,да творим собствното си бъдеще.
    Манипулацията на хора в името на кауза, незвисимо каква е тя е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ.
    Манипулирането на енергиите с цел да навредят някому е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ.
    Не е вярно , че не знаем разликите и светло и тъмно се преливат, ние сме творци по сътворение и много добре знаем вътрешно ,как се балансира, издига или принизява.
    Намеса от името на Егото не е адекватна намеса.
    Не бъркайте самосъхранението , като реакция на егото. Тази реакция може също да е част от балансиращите процеси.

Кой е казал че не се знае разликата между добро и зло и светло - тълно и т.н. Само че понякога се размиват и т.н. всеки знае иначе.
    Всеки актьор или субект-по-горното мнение, е различен и затова и субективизма, нали за това е и субект.
    Гледни точки и Гледни точки, Гледни... да.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
    Анкети
    giti 8 3694 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
    от nre
    Патриотизъм, Национализъм и Духовност « 1 2 3 »
    За България
    Аэ съм 42 2825 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 17:07:44
    от Аэ съм
    Има ли свободни зидари сред вас?
    Програмиране, световен елит
    Аэ съм 4 1211 Последна<br />публикация Декември 09, 2010, 22:26:08
    от nia.boneva6
    Защо умира Рудолф Щайнер? « 1 2 »
    Езотерика
    Ich 20 6370 Последна<br />публикация Август 31, 2012, 22:25:52
    от selenita
    Морал за масова употреба « 1 2 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Selinna 18 1581 Последна<br />публикация Април 13, 2012, 23:47:11
    от meander

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright