Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Символите на новия свят  (Прочетена 8718 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #15 -: Октомври 28, 2010, 15:27:35 »

Може би сте прави,но на мен вълкът ми допадна толкова много,че дори сънувах вълци! Усмивчица

Под символи на новия свят имах предвид,че те символизират силните страни,които ще са повече,и слабите,които ще са по-малко!

И просто реших да публикувам инфо за символите тъй като всеки сам може да си прецени! Усмивчица

Вълка е много почитан от индианците!А за мен индианците са прототип на бъдещия свят! Усмивчица
Активен
wowneo
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #16 -: Октомври 28, 2010, 16:40:32 »

А за мен индианците са прототип на бъдещия свят! Усмивчица
Това сериозно ли?
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #17 -: Октомври 28, 2010, 16:45:25 »

Да,сериозно! Усмивчица

Защо си против? Усмивчица
Активен
wowneo
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 29

« Отговор #18 -: Октомври 28, 2010, 17:04:44 »

Да,сериозно! Усмивчица

Защо си против? Усмивчица
Не съм против.. накара ме да се замисля.
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #19 -: Октомври 29, 2010, 12:08:41 »

Може би сте прави,но на мен вълкът ми допадна толкова много,че дори сънувах вълци! Усмивчица

Под символи на новия свят имах предвид,че те символизират силните страни,които ще са повече,и слабите,които ще са по-малко!

И просто реших да публикувам инфо за символите тъй като всеки сам може да си прецени! Усмивчица

Вълка е много почитан от индианците!А за мен индианците са прототип на бъдещия свят! Усмивчица

За мен символите, които описваш са тотеми, животински духове, които всеки човек притежава. Wowneo ме накара да се замисля за тях от гледна точка на сириус, който е сравнително важен за еволюцията на земята още от миналото, а и за бъдещето. Той е canis major аbc и е покровител, символ, на няколко тотема: куче, вълк, косатка, делфин заради аb, които образуват днк спиралата чрез своето движение имитирано от делфините на земята.

Иначе съм съгласна с теб, индианската мъдрост и начин на живот са важни за прехода, някои смятат, че те са директни потомци на атлантите, но не това е важно. В случая тотемите, които имат, шаманизма, който практикуват, ни учи да сме в унисон с живата природа, майката земя, да познаваме нейната мъдрост, лечебни сили и начин на живот.

По едно време доста се занимавах с изучаване на тотемите и шаманизъм, от гледна точка на пътуване в света на духовете. Всеки човек може вътрешно да разбере, кой е личния му тотем, не непременно, под дата на раждане и колелото на живота (индианския зодиак), който е различен при всяко племе, а чрез вътрешен афинитет, взиране в огледалото, визуализации, медитации (наоример визуализация на всички животни и да се види кое ще излезе на пред да дойде при вас). Има и тотем сянка то е животното от което се стахувате, неговите качества, са качествата, които не искате да приемете в себе си.

Човек се превръща в шаман, когато би могъл да извика всеки един дух на животно в себе си и при себе си, при това превъплащение мъдростта и познанието, начина на живот да надения индивид са познати за шамана. Шамана, разбира хората около себе си, кой дух ги води, и как би могъл да им помогне, да познаят себе си от тази гледна точка.

Иначе предполагам и определено жиотно би могло да се нарече символ, наред с симполи като знаците на планетите и зодиака, там също откриваме символи на новия свят. Накрая всичко е само символ и метафора подходящ за определено съзнание, пресонал, а реално езика на бог и вселената, са вълнови енергийни единици на определена честота, звуци и светлина, цветове...
Активен

Живей за мига...
Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Символите и знаците около нас
Езотерика
OM 8 9093 Последна<br />публикация Февруари 16, 2012, 15:58:09
от dayana
Светът на символите « 1 2 3 4 »
Книги
giti 57 41727 Последна<br />публикация Януари 16, 2012, 14:04:52
от Pavlina Nikolova
Относно новия раздел !!!
Програмиране, световен елит
Eona Lightholder 1 1062 Последна<br />публикация Март 07, 2012, 17:46:18
от Eona Lightholder
Друг свят. Познат ли ви е?
Въпроси и отговори
incorrigi 6 737 Последна<br />публикация Юли 01, 2012, 22:44:21
от incorrigi
Очертанията на Новия Свят
Великият преход
yyy 5 1338 Последна<br />публикация Февруари 23, 2013, 23:30:15
от yyy

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright