Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 3 [4] 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Само земни души ли се прераждат на земята?Фалшиви ченълинги?  (Прочетена 7596 пъти)
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #45 -: Ноември 02, 2010, 16:17:51 »

Не се ли замисляте,че астрологията,откъде идва и зодиака,е променена...В смисъл,че тя произлиза от дълбоката древност,а в дълбоката древност звездите и планетите са били други(Земята е била  с различна ориентация на въртене)!

И,че всъщност,доколкото знам,Слава Севрюкова(сега чета книга за нея) е казала,че в днешно време астрологията не е вярна,но след години ще се преустрои и ще стане отново актуална!

И направих паралел между двете....има и един прост пример-вземете няколко вестника(различни!) и прочете хороскопите за съответния ден-пълно противоречие!!!
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #46 -: Ноември 03, 2010, 11:51:57 »

Да, замисляла съм се много пъти. Еми както имаме физически отличителни белези, като се почне от цвят на кожата и се стигне до семейните-крив нос като бащата или късогледство ,като при майката... Така и душата има своят път и своята опитност и отличителни белези...Затова и казах че ние не знаем много за астрологията,защото ако знаехме щяхме да направим една съпоставка- как така се раждаме в определена фаза на един коя си планета с влияние на еди коя си звезда... Зодиите са карти, всяка със специфични характеристики... Тези характеристики имат емоционални проявления,физически и душевни.  Ако знаем по-добре планетите,системите и галаките,ние ще знаем от къде идва всяка душа и нейното приложение тук на земно ниво- или както се казва мисия и съдба. Да ще кажете,ама те много хора се раждат по света в едно и също време... е да ама раждат ли се в едно и също легло? Секундите са важни също...тук може да има планети които обикалят около слънцата си с години...но ще има и такива които ще обикалят за денонощие и при тях всяка наносекунда е важна и определяща...кой може да каже къде се е сформирала душата и колко далеч от тук е това?

Здравей Soenya,

Благодаря, че споделяш мислите си, насочваш, вниманието към многото аспекти, които влият на една душа и нейния житейски път. Пътищата господни са неведоми Усмивчица

Има книги по астрология, които се фокусират на духовното занчение на всяка зодия, сещам се за Алис Бейли, но има и други които са ми попадали по библиотеките, че не се замисляме над духовното занчение на всяка зодия, да не говорим за планетите, аспектие, домовете и всичко, предполагам, че всичко е до това как гледаме на нещата:)

Има в този сайт http://www.astrodreamadvisor.com/Mayan-Pages.html освен интересни неща за астрологията на маите, интересна съпоставка между, слънчевата, традиционна астрология и тази на маите...

ПС: ще включа сайта към съответната тема: сайтове : http://indigota.com/index.php?topic=2541.0

Намасте
Активен

Живей за мига...
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #47 -: Ноември 03, 2010, 11:59:25 »

Не се ли замисляте,че астрологията,откъде идва и зодиака,е променена...В смисъл,че тя произлиза от дълбоката древност,а в дълбоката древност звездите и планетите са били други(Земята е била  с различна ориентация на въртене)!

Здравей Rabeno,

Разбира се, нали така са доказали, че мегалитите са стоени 10 000 години назад, че и повече. Дори се говори за 13та зодия, която с времето са я изключили от списъка... Усмивчица

Намасте

Активен

Живей за мига...
Amazon
Гост
« Отговор #48 -: Ноември 03, 2010, 13:51:50 »

Няма нужда да ми благодариш:) Относно Бейли,чела съм някои неща от този автор,но истината е,че всичко се крие в старите предания,религии и книжки. Като говорим за календари Прабългарският е един от началните...не смятам че хората са насочили правилно своето внимание... Защо да гледаш нещо,което е копирано от друг народ и култура-говоря за маите. Познанията на прабългарите по астрология са ненадминати и до днес....не случайно имаме паметници като Мадарският конник,почитането на бог Тангра и тн. Прекрасната приказка със златото скрито в татковия двор....това показва,че всички търсим не направилното място Усмивчица

Аз не се интересувам от астрология,но реших просто да отговоря на Вал,тъй като тя попита за моето мнение Усмивчица Няма да разводнявам темата.
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #49 -: Ноември 03, 2010, 14:17:21 »

Няма нужда да ми благодариш:) Относно Бейли,чела съм някои неща от този автор,но истината е,че всичко се крие в старите предания,религии и книжки. Като говорим за календари Прабългарският е един от началните...не смятам че хората са насочили правилно своето внимание... Защо да гледаш нещо,което е копирано от друг народ и култура-говоря за маите. Познанията на прабългарите по астрология са ненадминати и до днес....не случайно имаме паметници като Мадарският конник,почитането на бог Тангра и тн. Прекрасната приказка със златото скрито в татковия двор....това показва,че всички търсим не направилното място Усмивчица

Аз не се интересувам от астрология,но реших просто да отговоря на Вал,тъй като тя попита за моето мнение Усмивчица Няма да разводнявам темата.

Да така е имаш право,  наскоро се позачетох из Тангризъм...много е интересно... За кой е първия календар мисля, че няма симисъл да спорим, опитвам се да отдавам значимост на всичко... Усмивчица Мисля, че във всички култури има различия, но и общи елементи, заради колективното съзнание Усмивчица

И да права си, че се отдалечаваме от темата, но и има толкова много елементи които изграждат, която и да било тема, като се отклоняваме, понякога и сочим, пак пътя към същата тема, нали всички пътища водят към рим или извън него Усмивчица

Затова и благодарих, защото като се замислим над всички аспекти, които определят или влият на една душа, тогава и мислим над това, откъде ли може да идва тя, от къде е преминала за да дойде на Земята.

На някои места го наричат, астрологичния знак /знаци ако гледаме множество календари/ де портала през който сме дошли на Земята. И понякога те сочат и нашата мисия или урок, който е нужно да научим.

Намасте 
Активен

Живей за мига...
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #50 -: Ноември 03, 2010, 22:16:05 »

Здравей Rabeno,

Разбира се, нали така са доказали, че мегалитите са стоени 10 000 години назад, че и повече. Дори се говори за 13та зодия, която с времето са я изключили от списъка... Усмивчица

Намасте

А да мерси,че ме подсети за тази 13 зодия!Забравих как се казваше,но се предполага,че влиянието и е от 10 до 28 декември...нещо такова...  Ще копна малко инфо от нета за нея...
Активен
wolfspirit
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #51 -: Ноември 04, 2010, 13:10:15 »

А да мерси,че ме подсети за тази 13 зодия!Забравих как се казваше,но се предполага,че влиянието и е от 10 до 28 декември...нещо такова...  Ще копна малко инфо от нета за нея...

Змиеносец Усмивчица май, да не кажа броненосец Усмивчица

http://indigota.com/index.php?topic=7011.0
« Последна редакция: Юни 28, 2013, 18:29:28 от Модератор » Активен

Живей за мига...
marushka
Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #52 -: Ноември 13, 2010, 12:25:45 »

Да Соня,истината се крие в старите предания,религии и т.н.
както казват ПЛАТОН и някои други старогръцки философи също така.
Активен

zvezdichka
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

Нека бъде вечна светлина!

« Отговор #53 -: Декември 02, 2010, 17:12:28 »

.
Цитат
Re:Само земни души ли се прераждат на земята?Фалшиви ченълинги?
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2010, 14:32:10 »

0 Нехаресвам Харесвам
Отговори с цитатЦитат
ами замислялисте за душите на живоните да ли са по различни от нашите ?? Вчера гледах 1 филм кадето дават как убиват житоните по 700 800 милиона на година сигорно .... но никой не обраща внимание на това а и се замислих над искуствено създадените животи не трябва ли да има някакъф баланс,създаваме души да се храним с тях ..
На скоро много се замислям по - този въпрос  даже  се чудих  с какво да се храня и вобще...карат ни да приемаме нещата такива каквито ни ги поднасят и без да се замислим ги приемаме защото всички го правят. Четох ,че нашето тяло било устроено така ,че може да издържи хиляди години като е устроено да живее с хормоните ,който отделяме, както когато растем ,може би всичко е до психика и нагласа. Вече не е чуждо и храненето със слънчева енергия и се обеждавам ,че сме подложени на масово съзнание и всичко е направено с цел зависимост.
Активен
marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: Декември 03, 2010, 20:17:46 »

Аз съм убедена, че доста души на Земята не са.. земни.

Ния ти си права,в II-ри том "Тайната доктрина" Ел.Блаватска пише,че ние не всички сме превъплътени от падналите ангели - днес четях от книгата й.
Моят коментар - тогава си мислех,че ние всички сме превъплътени от падналите ангели и моят духовен учител Иеова ми каза,че ние всички хора от нашата раса сме превъплътени от падналите ангели.
Активен

Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #55 -: Декември 03, 2010, 20:27:59 »

Аз съм убедена, че доста души на Земята не са.. земни.

Ния ти си права,в II-ри том "Тайната доктрина" Ел.Блаватска пише,че ние не всички сме превъплътени от падналите ангели - днес четях от книгата й.
Моят коментар - тогава си мислех,че ние всички сме превъплътени от падналите ангели и моят духовен учител Иеова ми каза,че ние всички хора от нашата раса сме превъплътени от падналите ангели.

Аз не съм паднал ангел....Не съм паднал ангел!!!!
Йеова бърка,бърка!!!
Активен
marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #56 -: Декември 03, 2010, 20:31:06 »

Това, което съм написал няма нищо общо с отричането на животните. Различни души имаме, това е.

Макар,че различните древни религии като индийската и др.египетската да проповядват за прераждането,че ние хората се превъплъщаваме в животни,моят духовен учител иеова ми каза,че ние хората се превъплъщаваме само в хора,а животните в животни. Въпреки,че и в много древни религии се казва,че ние хората се превъплъщаваме  не само в животни,но и в предмети описват някои древни религии от цял свят.
Активен

marushka
Неактивен Неактивен

« Отговор #57 -: Декември 03, 2010, 20:33:05 »

А замисляли ли сте се в списъците на тибетските лами дето се прераждали едно след друго и то само в хора? Въпреки,че инд.религия проповядва за превъплъщенията на хората в животни - в списъците на ламите пише само за хора,че се превъплъщават и то в същия род.
Активен

nia.boneva6
Гост
« Отговор #58 -: Декември 03, 2010, 20:42:59 »

Съгласна съм, че има хора-паднали ангели... т.е., "логично" е. Но.. съвсем не са всички Усмивчица
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #59 -: Юли 03, 2011, 14:49:41 »

О тази тема е за две теми май Усмивчица

Според мен не могат да се разделят на два крайни вида - земни и неземни души.
Има души с N на брой земни и N на брой извънземни инкарнации в различно съотношение и различнnи на брой и ниво на осъзнаване. Това дава отражение естествено в сегашната му енергийна морфология.Според мен е важно ,че душата в момента е ТУК и СЕГА , тя принадлежи и работи за човешката раса и планетата Земя ,като уникално място за развиване на специфична опитност.

За фалшивите канали не бих ги нарекла така , по - скоро за изкривената информация.

Не веднъж е ставало въпрос за квантовото канализиране - канализирането от общението с енергията на Източника, наричано с различни имена, аз съм си избрала да го наричам Светия Дух- изконното начало. За разлика от линейният ченълинг ( права реч диктувана по различни начини) , квантовото получаване на информация е трудно за вкарване в думи - то е съвкупност от картини , звук , усещания в многоизмерен план. Това е общение от което се приема и отдава енергия , за разлика от смляната информация ,която не носи особенна опитност и осъзнаване.

Според мен съществуват хора, които могат да асимилират подадената квантова информация и да я предават линейно , но според мен това е ужасно трудно и се осакатява от думите. Най ценно е , според мен да предаваме квантова информация по квантов път. Т.е телепатично , чрез енергиен обмен. Телепатията не е линейно общуване , това не е телефон в главата ти,където да чуваш права реч. С развитието на тази функция се отключва енергиен обмен на всички нива.

Изкривяване на информацията или фалшив ченълинг се получава , най-често при линейния ченълинг , когато някой е пряк проводник на чужда енергия без това да е обмен . Когато канализиращия няма контрол върху информацията. Това не значи, че не бива дa се контактува с различни същества , но трябва да бъде осъзнато контактуване ,чрез енергиен обмен , не папкане на готово смляно.

Времето е достатъчнnо назряло за да имаме доверие да поемем тази отговорност и да се включваме активно в едно нормално общуване на различно ниво. Смляна информация бол - фалшива, средно фалшива, с елементи на истина , но никога Истината , защото това е нещо твърде многопластово, неограничено и всеобхватно, за да може да бъде осъзнавано единствено с разума и вкарвано в права реч.

Това е мое мнение, от скромния ми опит и в момента е избора и посоката ми , не значи ,че е правилно, за всеки важат различни избори и уроци според това , което му е нужно . Просто споделям за тези ,за които, това което пиша може да е полезно.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Страници:  1 2 3 [4] 5   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
За Сродните Души « 1 2 ... 10 11 »
Духовни връзки и взаимоотношения
Martina - R 153 9118 Последна<br />публикация Август 20, 2013, 13:13:29
от kapitana
Групи души
Видео клипове
delfin 3 992 Последна<br />публикация Февруари 24, 2010, 00:49:02
от onzi
Някъде бях чела , че душите на самоубийците не се прераждат. Къде е истината ? « 1 2 3 »
Въпроси и отговори
viosta 35 3170 Последна<br />публикация Юни 02, 2017, 19:12:08
от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright