Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Само земни души ли се прераждат на земята?Фалшиви ченълинги?  (Прочетена 7595 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #15 -: Октомври 21, 2010, 18:39:02 »

От прочетеното дотук се чудя защо се чоплят подробностите, а не се вижда посоката и схемата на случващото се?   Згреших
    Не казавам че подробностите са маловажни.
    Защо ви се изплъзва общата картина?
    Фрагментирането на сложен процес често води до опорочаване на познанието и цялата идея.

Споделянето на инфо от ченълинг и т.н. екстрасензорни спосбности се задържа умишлено.
    Е който задържа инфото не плаща ли прекалено висока цена за това?
    Говори се постоянно за Преход,извисяване и т.н. много хора твърдят че имат инфо за Земята и човечеството.
    И накрая се оказва че инфото не е цялостно.
    В моите очи е налице отново едно тотално разграничение на издигнати и не толкова издигнати.
    Съгласен - така е,очевидно е.Нима трябва да се задълбочава тази разлика и да има конфликт между извисени и низши...
    Антагонизма и напреженията ще стават все по-големи ако се запази тази ситуация.Глуха и пасивна - всеки да се спасява сам...
    Нима не трябва да има споделяне,взимопомощ,взаимно обучение и помагане?
    Нима само един Просветен ще оправи света? Справки Иисус Христос,Буда,Мохамед...
    Нима не е заложена идеята да се обогатяваме взаимно,да сглобим огромната Мозайка която ни се спуска отгоре за да я проумеем ЗАЕДНО.
    Дори и в посланията чета това.Нещо не ми се вързва математиката откъм Доброто (заложена така или иначе във Вселената като критерии) когато чета подобни информации...
    Чувал съм отговори- човечеството не било готово,не било за всеки това инфо...
    Ок ,кога ще сме готови,когато се хванем тотално за гушите ли?
    Кой решава кога сме готови?
    Смея да кажа че има известна егоистична окраска във всичко това...
    Дано да греша!
    Наистина ако инфото е неразбираемо за повечето - то наистина се явява и ще бъде  кодирано за неразвитите хора.Дори да го четат на лист.
    По тази логика да не си пускаме децата на училище ли? Или да отидем и да се молим на учителя по физика да не преподава урока по ядрена физика,че сина ми да не вземе да сглоби ядрена бомба ли?
    Мога да продължа още в този смисъл , но се надявам че ме разбирате добре.
    Не съдете...! Продължението го знаете...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #16 -: Октомври 21, 2010, 19:00:34 »

Обикновено човек е свикнал да се приема като центъра на вселената. Наясно е, че отвън има милиарди галактики със своите светове и въпреки осъзнавайки, че може би не сме единствените разумни същества във вселената ние като цяло си оставаме скептични, защото нито око е видяло, нито ръка е пипнала. Огледайте се около вас, виждате ли какво разнообразие има на нашата планета? Хиляди видове животни, птици, насекоми са събрани в една сравнително малка планета, дори има видове, които още чакат да бъдат открити.
     Може би още не сме дорасли до толкова, че да приемем наличието на разумни същества извън Земята като нещо нормално, както е нормално да си говорим един с друг. А  какво всъщност става, каква е целта на тази комуникация? Обмен на опит, получаване на нова информация, развивитие. Но защо само тук на Земята да е така? Нима ние сме нещо различно, уникално? Да, уникални сме, но като души - човеци, но нищо повече. И защо не обмяната на опит да се осъществява с по-голям обхват, защо да има ограничение? Единственото ограничение, което има съществува в нашите представи. Всички сме енергийни същества, а енергията видоизменя се и поради тази причина е напълно реално и нормално други души да се въплащават в човешки тела. Развитие, а то ограничение не познава.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #17 -: Октомври 21, 2010, 19:02:45 »

А дали на други планети, в съвсем отдалечени галактики, живейат човешки души обособени в... тамошните "форми".. Згреших Този въпрос ми изникна в главата Згреших
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Октомври 21, 2010, 19:10:55 »

Ако човек получава информация посредством контакт с други същества и не е наясно как и защо се осъществява, няма как да знае с каква цел получава тази информация. Но когато човек е "осъзнат", достигнал до определено ниво на развитие сам би могъл да достига до тази информация. Но дълъг е този път и малко души са го извървяли и продължават да вървят.

Активен
    wolfspirit
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #19 -: Октомври 21, 2010, 19:59:22 »

Всички могат да намерят отговори на въпросите които ги интересуват стига да са достатъчно осъзнати и позволят на итуицията да ги води. Не се доверявам на контактьори и не мисля, че е необходимо да ги има защото както казах , ако има учители те ще преценят когато имаме нужда от тяхната помощ и няма нужда да се доверяваме на чужди такива, а и не всеки път се свързват директно с нас, понякога просто ни показват със знаци верния за нас отговор. И откъде реши, че са на различни нива??

Съгалсна съм с теб. Всеки може да достигне до отговова който търси. Прекалено сладникави ми се струват контактьорите и аз им нямам доверие. А за духовен водач, учител, хмм ние всички се учим едни от други, а големите дето стоят в йерархията, тях, след определен момент може и да ги търсиш ти ако ти се наложи, но и тяхната роля е само символична и само ако имаш нужда от това ти се дава. Душата на всеки човек е перфектна и знае всичко сама по себе си, пробелма идва от пелената на илюзии, структурата на съзнанието, земния живот и човешко тяло. Ако душата е осъзната никой няма да има проблеми и щяхме да живеем в утопия. Душата е свързана с всички останали души и те всички заедно правят едно голямо цяло, до което всеки има достъп чрез собствената си душа. Същото е и за познанието и информационното поле, вселенския ум.
    Активен

Живей за мига...
    wolfspirit
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Октомври 21, 2010, 20:28:58 »

Споделянето на инфо от ченълинг и т.н. екстрасензорни спосбности се задържа умишлено.
    Е който задържа инфото не плаща ли прекалено висока цена за това?
    Говори се постоянно за Преход,извисяване и т.н. много хора твърдят че имат инфо за Земята и човечеството.
    И накрая се оказва че инфото не е цялостно.
    В моите очи е налице отново едно тотално разграничение на издигнати и не толкова издигнати.
    Съгласен - така е,очевидно е.Нима трябва да се задълбочава тази разлика и да има конфликт между извисени и низши...
    Антагонизма и напреженията ще стават все по-големи ако се запази тази ситуация.Глуха и пасивна - всеки да се спасява сам...
    Нима не трябва да има споделяне,взимопомощ,взаимно обучение и помагане?
    Нима само един Просветен ще оправи света? Справки Иисус Христос,Буда,Мохамед...
    Нима не е заложена идеята да се обогатяваме взаимно,да сглобим огромната Мозайка която ни се спуска отгоре за да я проумеем ЗАЕДНО.
    Дори и в посланията чета това.Нещо не ми се вързва математиката откъм Доброто (заложена така или иначе във Вселената като критерии) когато чета подобни информации...
    Чувал съм отговори- човечеството не било готово,не било за всеки това инфо...
    Ок ,кога ще сме готови,когато се хванем тотално за гушите ли?
    Кой решава кога сме готови?
    Смея да кажа че има известна егоистична окраска във всичко това...
    Дано да греша!
    Наистина ако инфото е неразбираемо за повечето - то наистина се явява и ще бъде  кодирано за неразвитите хора.Дори да го четат на лист.
    По тази логика да не си пускаме децата на училище ли? Или да отидем и да се молим на учителя по физика да не преподава урока по ядрена физика,че сина ми да не вземе да сглоби ядрена бомба ли?
    Мога да продължа още в този смисъл , но се надявам че ме разбирате добре.
    Не съдете...! Продължението го знаете...

Браво Усмивчица много добре казано.

Мисля, че част от проблема е, че който има информация, не знае как, къде и на кого да я предаде. Затова форумите кото този навярно имат бъдеще.

Нямам доверие на ченълинги, но имам доверие на себе си. Нямам  нужда някой да ми казва, да ли има или няма извънземни души родени тук, при положение, че и сама мога да ги разпознавам.

Съгласна съм с описаните два типа раси, по отдавна дошли на земята, и не толкова отдавна има и трети, не аватари а пресни пресни души от други места. Истината е че всички са извън земни, няма земни. Разликата е кога са дошли за първи път, дали е било за постоянно, или временно и дали, сега се връщат пак.

За другата информация. Трудно е някой да има цялата картина, защото всички сме в процес на усъвършенстване, спомняне на стари зания, придобиване на нови. Но ако се съберат няколко източника в едно става интересно. А ако на едно място има няколко с достъп до инфо, се получава, като срив в системата и имаш по бърз достъп до информацията. Всеки случай се дава на много хора но повечето мълчат от страх, как ще се възприеме, някой да не ги осъди и тн.

Будни и спящи, висши, ниши това не е правилния подход. Ако някой е истински просветен, като види приятеля си, съседа до себе си, че се унася в сън го сбутва, да се събуди.

Няма готови, неготови, то рано или късно на всеки му се дава да разбере, жалкото е, че варянтите са няколко, в зависимост какво ще реши масата население на земята /затова и никой няма цялата картина - има няколко сценария/, но да кажем по-добре късно отколкото никога.

Много хубаво ако всички минат от другата страна, но ...колко от нас, са отвъд егото и са за цялото, не че егото не играе своята роля?

Активен

Живей за мига...
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Октомври 25, 2010, 18:27:01 »

Как мислите, дали само ние си обитаваме Земята или има и други души живеещи сред нас и какви са причините за това?
     Хайде, наистина интересна тема е тази Усмивчица
    Активен
    wolfspirit
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Октомври 27, 2010, 14:07:53 »

Как мислите, дали само ние си обитаваме Земята или има и други души живеещи сред нас и какви са причините за това?
     Хайде, наистина интересна тема е тази Усмивчица

А ти как мислиш?

Кои сме ние и кои са другите?

Напоследък ми попаднаха и доста конспирации по темата. Например, че освен нас /има и други прикрити, безтелесни или направо внедрени като паразити в телата ни, наред с възгледа, че всички сме генно модифицирани и първоначално дошли от други места във вселената.

http://www.bibliotecapleyades.net/
    « Последна редакция: Октомври 27, 2010, 15:40:02 от wolfspirit » Активен

Живей за мига...
    xxxx
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #23 -: Октомври 27, 2010, 15:32:10 »

ами замислялисте за душите на живоните да ли са по различни от нашите ?? Вчера гледах 1 филм кадето дават как убиват житоните по 700 800 милиона на година сигорно .... но никой не обраща внимание на това а и се замислих над искуствено създадените животи не трябва ли да има някакъф баланс,създаваме души да се храним с тях ...
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #24 -: Октомври 27, 2010, 15:58:06 »

Душите на животните нямат нищо общо с нашите а и енергията им е различна от нашата.Един ден за щастие всички ще станем вегетарианци!!! Именно тогава ще живеем в хармония с тях и ще ги почитаме както би било редно да бъде!
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    wolfspirit
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Октомври 27, 2010, 16:25:18 »

Душите на животните нямат нищо общо с нашите а и енергията им е различна от нашата.Един ден за щастие всички ще станем вегетарианци!!! Именно тогава ще живеем в хармония с тях и ще ги почитаме както би било редно да бъде!
    Според някои учения не е точно така.

Пример за това може да намерите тук: http://www.himalayanacademy.com/resources/books/ls/ http://www.himalayanacademy.com/resources/books/ls/ls_table_of_contents.html

Описана е еволюцията на човек, по теорията уплътняване на духа, как някои души остават заключени в животинското царство и в последствие земната еволюция и йерархия следкато са били изядени от животните живеещи на земята.

Друг варянт е това, че душата, може да избере да се въплати в животно и да еволюира към човек в последствие, от тази гледна точка могат да се разглеждат и тотемите, които ни съпътстват, през житейския ни път.

Иначе, съм съгласна с теб, че човешката душа, в момента в, който е в животинско тяло, вече е на съвсем различна честота. Тялото, неговото ДНК, подчинява и душата /духа/ на определен вид развитие и изява, чрез тялото в което се намира.
    Активен

Живей за мига...
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Октомври 27, 2010, 16:30:52 »

Душите представляват енергия носеща в себе си определен тип информация, но способна да се материализира в различни форми. Целта идвайки тук на Земята е да се учим, да разширяваме нашето познание или най-общо казано да се развиваме. Животът тук не е лек, изпълнен е с всякакви предизвикателства и да предположим, че не навсякъде във вселената е така. Тук се отдава възможност на дадена душа да научи нещо повече, което не би могло да се постигне на друга планета, поради спецификата на живота там. Дали тя ще предпочете да дойде тук или по друг начин ще запълни това, което й липсва е нейн избор. И това е само една предпоставка тук да живеят не само земни души.
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Октомври 27, 2010, 16:35:51 »

Душите на животните и на хората са енергия, но за мен те носят различна информация.
     Защо й е на една душа да се преражда в животно след като това би било крачка назад в развитието й? Какво повече би могла да научи?
    Активен
    Amazon
    Гост
    « Отговор #28 -: Октомври 27, 2010, 16:56:35 »

А кой твърди,че животните са по-назад от нас- Те виждат различните измерения и съществата в тях, владеят телепатията и се раждат разбирайки безграничната и безусловна любов- всичко това те не го учат както е при нас ,а се раждат с него Усмивчица . Интересно ми защо всички толкова усилено отричате животните? Усмивчица Не се заяждам,но ми е интересно... Казвате че е деградация ако се преродим в животно... Знаете ли колко типа измерения има? В колко от тях животните са под хората? И спомня ли си някой живот в тялото на животно? Вал го е казала- идеята е да се почитаме взаимно,а не да смятаме животните за невежи,първобитни, по-малко важни от нас. Знаете ли че благодарение на чистата енергия на животните и растенията ние с вас съществуваме... Ако зависеше само от човека, трябваше да сме изчезнали преди хиляди години.

П.С. Да не говорим  за милионите лечебни свойства на животните...някои от тях до такава степен са се развили,че тялото им и веществата извлечени от тях лекуват нашите низши болести...Котката лекува само  с  порисъствие, тя дори няма нужда да се докосва до човека...Кучето усеща психичеслката болка и има невероятните способности да извлича негативните мисли и чувства от човека. Няма да споменавам морските обитатели защото някои от тях са доста по-развити от нас физически,както и умствено.
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #29 -: Октомври 27, 2010, 17:01:42 »

Точно така Soenya
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Страници:  1 [2] 3 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    За Сродните Души « 1 2 ... 10 11 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Martina - R 153 9118 Последна<br />публикация Август 20, 2013, 13:13:29
    от kapitana
    Групи души
    Видео клипове
    delfin 3 992 Последна<br />публикация Февруари 24, 2010, 00:49:02
    от onzi
    Някъде бях чела , че душите на самоубийците не се прераждат. Къде е истината ? « 1 2 3 »
    Въпроси и отговори
    viosta 35 3170 Последна<br />публикация Юни 02, 2017, 19:12:08
    от Странник

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright