Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Зависимостта от болката..  (Прочетена 1967 пъти)
Amaranth
Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« -: Октомври 18, 2010, 13:32:53 »

" Понякога болката става толкова голяма част от живота ти, че очакваш винаги да е там. Защото не можеш... да си спомниш момент от живота си , когато не е била там...."

Всеки знае , че болката е неизбежна , че може и да бъде прекрасен учител..но когато прекалено дълго останем в нея , тогава вече това не е нормално..а си е чист мазохизъм..Според вас има ли зависимост от болката ? Защо някои се " нуждаят " от нея.. ? Как приемат и преодоляват болката жените и как мъжете ?

Според мен тези , които са зависими от болката..освен , че са свикнали с нея..то тази болка замества нещо друго в живота им..дава им нещо.. ще помисля още върху тези въпроси , но това е първото , което ми изникна като отговор... НамигванеУсмивчица
    Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    nani
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Октомври 18, 2010, 15:34:26 »

Ако е вярно ,че живота е въртящо се колело ,и веднъж си горе,в следващия момент долу,и когато си долу те боли ,то тогава болката може да подскаже ,че идват по-добри времена за теб и да ти даде надежда .. Ако човек зависи от надеждата,значи зависи и от болката...  Згреших
    Активен
    Аэ съм
    Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Октомври 18, 2010, 15:44:48 »

Има два вида болка-едната ни я дава Бог,а другите ние сами си я причиняваме.

Тази,която ни я дава Бог...тя не може да се предотврати,може само да се изстрада-хубаво е да се изстрада,понеже Божията болка пречиства човека от гняв и отрицателни емоции и дава предпоставки за плодотворна творчеса работа във и около самия човек-Божията болка е приятна,въпреки,че боли много силно,защото в нея е заложена искренната любов на Твореца!

Другата,която ние сами си причиняваме,е глупава и ненеужна болка.Тя не ни пречиства,а напротив-озлобява ни,унижава ни,прави ни егоисти,зарежда ни със злоба и омраза към ближния,кара ни да разрушаваме себе си,света и Космоса с мислите си и по-рядко с действия!
    Но понеже Бог бди над нас и ни пази...той е създал кармата,която да ни учи да се въздържаме от низшата болка присъща на Тъмната страна! Усмивчица
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #3 -: Октомври 18, 2010, 17:33:45 »

Да, и болката, която ние си причиняваме, зависи от нас.
    А другата болка, която е заради кармата или там каквото е... тази болка не зависи от нас, но ние си избираме как ще я приемем, или как ще се опитваме ожесточено да я отхвърлим...
    Когато прегърнеш болката, тя вече не боли
    ...
    Активен
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Love is the Аnswer !

« Отговор #4 -: Октомври 18, 2010, 17:52:53 »

Хора..много хубави коментари сте дали.. Усмивчица Но тук въпросът е друг...Защо има хора , които са зависими от Болката Хммм?
    Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #5 -: Октомври 18, 2010, 17:55:44 »

Хора..много хубави коментари сте дали.. Усмивчица Но тук въпросът е друг...Защо има хора , които са зависими от Болката Хммм?
    Те си решават така, несъзнателно... Към "те" понякога спадам и аз. Но това си е наш "бъг" Намигване
    Активен
    nani
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• « Отговор #6 -: Октомври 18, 2010, 22:16:37 »

Може би, защото са загубили вяра в живота и само болката ги подъържа живи...
    Активен
    akela
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 38

« Отговор #7 -: Октомври 18, 2010, 23:07:06 »

За да се самонаказваме несъзнателно... може би. Или съзнателно да се саморазрушаваме, за да си нампомним за допуснати грешки или просто, защото не сме такива, каквито искаме да бъдем.
    Усмивчица

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=o22eIJDtKho" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=o22eIJDtKho</a>
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #8 -: Октомври 19, 2010, 07:51:57 »

Душевната болка е един от най-мъдрите учители.
    Физическата също. Рядко обаче остават разбрани.
    Някои хора, като мазохистите, не разбират уроците, но ... да речем, че им харесва... когато са в час. Понякога именно болката кара човек да се чувства жив.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• « Отговор #9 -: Октомври 19, 2010, 12:07:20 »

Има ги защото не искат да пораснат и не знаят какво да правят с живота си.
    Има и такива на които явно им харесва с някакъв нюанс на мазохизъм.
    Често са вкопчени в някаква фикс идея,която ги човърка отново и отново като нож в  жива рана...
    Така хем боли,хем и раната не може да зарасне.
    А има толкова други неща и чувства за изживяване...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 733

« Отговор #10 -: Октомври 19, 2010, 12:25:50 »

Странник, прав си.
    Само ще добавя, болката и мъката са част от процеса на израстване, и човека преминава през нея докато живее несъзнателно.Ако не можем по друг начин да научим, че ние сме отговорни за живота си
    наечаваме го по този.
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #11 -: Октомври 19, 2010, 12:42:41 »

"Здравето е като щастието, когато не го забелязваш - значи го имаш"

В този ред на мисли, често търсим болката за сравнение....може би...или от подсъзнателно чувство за баланс...

Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #12 -: Октомври 19, 2010, 13:09:20 »

Трудно си представям човек зависим от болката.... смисъл, когато не си го изпитал на собствен гръб, няма как и да си представиш и разбереш съответно причините... Мислейки по въпроса обаче, дали зависимостта от болката не е сходна със зависимостта от любов?
    Активен
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 733

« Отговор #13 -: Октомври 19, 2010, 13:11:36 »

Да. Щом не те боли всичко е наред.
    Като почне да те боли, това както знаем, е индикация, че нещо не е добре...почваш да се бориш, да правиш едно, друго...много си се втвърдил, станал си затворено езеро. Трябва да се движиш, да се оттичаш... да направиш лек завой...така като страда човек, и като търси изход и решение на проблемите...стига до духовното развитие, започва да наблюдава своите мисли и чувства...и аз преди все роптаех, че все го научаваме по лошия начин...
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• « Отговор #14 -: Октомври 19, 2010, 21:10:40 »

Преди години имах един познат, който беше буквално душевен мазохист. Обичаше да страда, да се чувства нещастен и да е тъжен. Тогава ми беше много странно. Не можех да намеря отговор как може един човек да се стреми към болката в живота.... И един ден той ми обясни, че страданието му носи муза( той се занимаваше с писателство). Страдайки, той пишеше толкова прочувствени неща, че докосваше всички. Страданието му носеше успех в писането. Спомена и, че по този начин преосмисля дълбоко живота си и се мобилизира да даде най- доброто от себе си.
    Много странна и интересна птица беше.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Дори болката може да бъде прекрасен учител « 1 2 3 4 5 »
    Обща тематика
    Бунтарката 61 5184 Последна<br />публикация Август 11, 2010, 13:53:04
    от nia.boneva6

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright