Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Любовта като лечебна сила!  (Прочетена 1580 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« -: Октомври 18, 2010, 01:23:38 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=z2nL2uj-3sk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=z2nL2uj-3sk</a>

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Октомври 18, 2010, 01:36:46 »

Аз лично усещам много силно това за което лектора говори,дори направено супер небрежно.

Преди два дни си зададох въпроса защо когато си повиша вибрациите на ръцете например изтръпват и стават на бели претна от вътре.
В предното видео стана ясно.

Напоследък ми се случва да правя интуитивно тези неща с ръцете,понякога енергията е доста силна и незнам как да я насоча нито специална техника.
Радвам се че открих това видео,ще се радвам и ако някой от вас има опит с това да го сподели или информация по този повод.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=uEy61PVgRqc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=uEy61PVgRqc</a>
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Октомври 18, 2010, 01:41:51 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=IQOewkV1ZPY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=IQOewkV1ZPY</a>
Активен

Amaranth
Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« Отговор #3 -: Октомври 18, 2010, 01:50:30 »

Интересноо... Усмивчица Аз също се чудех защо понякога ръцети ми стават бели и се появяват точици по тях..сега вече разбрах защо.. Усмивчица
    За мен Любовта е най-силното лекарство и най-великото нещо !!!

Силата на любовта

/Притча/

Тъгата беше обхванала душите на хората, беше убила всички чувства и емоции, които бяха в нея, само Любовта беше оставила. Отредила й бе място в най-закътаното и тъмно кътче на душата, беше я оградила с каменна стена. Защо остави само любовта да живее, така и не стана известно... Тъгата превзе душите и ги покри с тъмнина - непрогледна и страховита. Направи това, защото смяташе, че е в основата на живота. Щом като всички хора, когато се раждат плачат, то значи, че плачат от тъга и страх, че идват в абсолютно непознат свят. Тъгата не се досети, че може бебетата да плачат от щастие, може да не се страхуват да живеят бруталния и горчив живот, да се борят срещу неправдата и глупостта, залели цялата земя и пропили в основата й. А те децата, сладките, плачели от щастие, защото идвали на земята, за да обичат и да бъдат обичани, да сеят радост, да пречистят и променят света. Но горката Тъга не знаела това. И тъй като се сметнала за Царица на Света, всичко подчинявала и всичко унищожавала. Само Любовта оставила...

И Любовта в множеството си лица се опитвала да убеди Тъгата да я пусне на свобода, разказвала й как нещастието бавно и постепенно помрачавало живота на хората, как заради нея светът умирал... Но Тъгата като чувала тия думи, вместо да се замисли върху постъпката си зла и прокобна, се възхвалявала още повече и сама на себе си се възхищавала. И един ден Любовта най-сетне решила да действа грубо...Взела решение вече никога повече да не следва правилата и правила да не създава, да руши преградите, да пренебрегва разстоянията, планините и океаните, да убива всичко по пътя си, но да постигне целта си - да свърже душите на хората... да ги събере след дълго и ужасно чакане, да осмисли живота им, да им даде цел, за да продължат да живеят. Накарала всички чувства, които сбирала в себе си да помогнат - загрижеността да се замисли и да поговори с Тъгата, отговорността да се помисли и тя, дори и безгрижността се умислила. Страхът се уплашил много от тези радикални действия и потърсил опора в надеждата. Всички впрегнали възможностите си в едно общо дело. Те, всички чувства и емоции, съпровождащи любовното чувство, създали стихия. Любовта вече не била сбор от много чувства, а се превърнала в непобедима сила. Забушувала Любовта със сила по-голяма от тази на тайфуните, била студена и пронизваща като Сибирския вятър, гореща като Сахара, дълбока като океана, бърза като светлината, страстна като тангото. Любовта помела каменната стена, разрушила преградата, а отсреща си намерила пустошта и самотата на Тъгата, която я гледала боязливо и едновременно с това удивено. Тъгата не предполагала, че Любовта е способна да обедини всички чувства. Двете се срещнали, седели една срещу друга, гледали се в очите. В очите на Любовта Тъгата видяла как се бушуват всички стихии, осъзнала силата й и единственото нещо, което направила, било да падне на колене пред Любовта. Нямало какво друго да стори. Разбрала, че е по-слабата, по-мизерната, по-нищожната. Тъгата седяла така на колене и чакала присъдата си. Мислела, че всеки момент ще потъне в забрава и повече няма да види света, който така жадно превзела. Но Любовта се смилила над тъгата, над нейната безнадежност. Затова разпръснала навсякъде по света по-малко от нея, за да има с кого да се бори, с кого да бъде сравнявана, а така когато е разпокъсана няма да може и да се обедини.

От тогава любовта обикаля душите на хората и пръска от всички чувства, на които е способна, като никога не забравя да остави и малко парченце тъга, за да може хората по-истински да почувстват стихийната сила на любовта...

Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    The One
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 18, 2010, 01:58:27 »

Прекрасна притча благодаря!

Много обичам притчите които споделяш с нас Усмивчица

Наистина всичко е любов и любовта е всичко!
    Активен

Amaranth
    Неактивен Неактивен

• Love is the Аnswer !

« Отговор #5 -: Октомври 18, 2010, 02:21:45 »

За нищо и аз ти Благодаря !!!   Сърце

Не можем да обичаме другите, ако не обичаме себе си

След като изчистим раните, ще използваме мощно лекарство, за да ускорим оздравителния процес. Разбира се, лекарството идва от същия Учител. То е любовта. Любовта е лекарството, което ускорява процеса на оздравяване. Няма друго лекарство освен безусловната любов. Не “обичам те, ако” или “обичам себе си, ако”. Няма “ако”. Няма оправдания. Няма обяснения. Просто обичайте. Обичайте себе си, обичайте съседа си, обичайте враговете си. Това е прост, здрав разум, но не можем да обичаме другите докато не заобичаме себе си. Затова трябва да започнем с любовта към себе си.
       Има милиони начини да изразите щастието си, но има един единствен начин да бъдете щастливи и това е любовта. Няма друг начин. Не можете да бъдете щастливи, ако не обичате себе си. Това е факт. Ако не обичате себе си, вие няма да имате никаква възможност да бъдете щастливи. Не можете да споделите това, което нямате. Ако не обичате себе си не можете да обичате и никой друг. Но може да се нуждаете от любов и ако има някой, който се нуждае от вас - ето това хората наричат любов. Това не е любов. Това е притежаване, това е егоизъм, това е контрол и липса на уважение. Не лъжете себе си. Това не е любов. Любовта, извираща от вас, е единственият начин да бъдете щастливи. Безусловна любов към себе си. Пълно отдаване на тази любов към себе си. Няма повече да се съпротивлявате на живота. Няма повече да се съпротивлявате на себе си. Няма повече да носите у себе си всичките обвинения и вина. Просто ще приемате себе си и всички останали такива каквито са. Имате правото да обичате, да се усмихвате, да бъдете щастливи, да споделяте любовта си и да не се страхувате да получавате също...

Целият свят може да ви обича, но тази любов няма да ви направи щастливи. Това, което ще ви направи щастливи, е любовта, която извира от вас. Това е любов, която е различна. Това не е любовта, която другите имат за вас. Любовта към всички е вашата половина. Другата половина може да бъде дърво, куче, облак. Вие сте едната половина. Другата половина е това, което възприемате. Вие сте едната половина като сънуващ, а сънят е другата половина. Вие винаги сте свободни да обичате. Ако изборът ви е да имате връзка и партньорът ви играе същата игра, какъв подарък! Когато вашата връзка е напълно извън ада, вие ще обичате себе си толкова много, че няма да се нуждаете един от друг. По ваша собствена воля, вие ще бъдете заедно и ще творите красота. И това, което двамата ще сътворите, ще бъде сън за рая...

Това е лечението. Три прости неща: истината, прошката и любовта към себе си. С тези три неща целият свят може да се излекува и никога повече да не бъде лудница...

Само си представете ако всички хора можеха да започнат да са честни със себе си, да започнат да прощават на всички и да започнат да обичат всички. Ако всички хора обичат по този начин, те няма да бъдат повече егоисти, ще бъдат отворени да дават и получават и няма повече да се съдят един друг. Ще свърши с клюкарстването и емоционалната отрова просто ще се изпари.

"Умението да обичаш - Толтекска книга на мъдростта", Дон Мигел Руис

Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #6 -: Октомври 18, 2010, 21:42:47 »

Ах, Любов, тъй безумно си красива. Води ни ти в нашите сърца и нека опознаем твоите лица. За да можем един ден в едно ги съберем и тогава Любов, ах ти красавица най-прекрасна и като цвете нежна научи ни да обичаме така, както лицата твои сливат се в едно.
    Активен
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

• Love is the Аnswer !

« Отговор #7 -: Октомври 18, 2010, 22:04:09 »

Icko , направи ми впечатление постовете ти..пишеш много красиво.. Да не си скрит поет.. Намигване
    Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Октомври 18, 2010, 22:12:27 »

Благодаря Amaranth. Това което пиша, виждат го моите очи Усмивчица
    Активен
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

• Love is the Аnswer !

« Отговор #9 -: Октомври 18, 2010, 22:17:20 »

Ех , да бяха повечето като теб..и да можеха да виждат красотата , дори и в лошото..
    Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Октомври 18, 2010, 22:36:04 »

Въпреки и лошото способен съм красотата аз да видя Усмивчица
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Информацията като енергия, енергията като информация
    Духовни учения
    Administrator 0 1092 Последна<br />публикация Юни 23, 2009, 22:32:40
    от Administrator
    ПЛУТОН - ЛЮБОВТА КАТО ИСТИНА
    Астрология и нумерология
    pluton 6 2336 Последна<br />публикация Август 27, 2010, 11:26:34
    от pluton
    Силата на любовта
    Духовни учения
    Алекс 7 1602 Последна<br />публикация Ноември 28, 2010, 22:28:40
    от Алекс
    Любовта Е Отговорът на Всеки Въпрос...
    Великият преход
    Georgio 2 1624 Последна<br />публикация Април 05, 2011, 16:58:08
    от Странник
    Мисловната сила - Ани Безант « 1 2 »
    Книги
    нео нула 24 1983 Последна<br />публикация Юли 18, 2011, 05:31:50
    от НИКОЙ

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright