Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Индиго и политика?  (Прочетена 819 пъти)
Kery
Гост
« -: Октомври 17, 2010, 16:08:16 »

Знам, че повечето тук са аполитични и много добре знаят, че всичко е един фалш и т.н. Обаче живеем в материалния свят и преходът към по-високото съзнание няма да бъде рязък. Говорим си всички за часове по състрадание, любов и др. такива за развитие на таланти и способности, но възможно ли е това да се достигне без да се намеси някой в политиката. Знам, че има възможности за такива курсове и училища, които да бъдат частни и понеже все от нещо трябва да се издържат трябва и да се плаща. Да, обаче не всеки има възможност да плаща за средно образование, например или за допълнителни курсове и т.н. Ще дам за пример ромските малцинства. Те също трябва да бъдат информирани, нали така? И много други семейства също. Масата от хора очакват да дойде някоя политическа месия и да ги спаси и да действа в техен интерес. Умеем добре да роптаем срещу глупостите, писани в учебниците, срещу изобщо сбърканото в цялата система (не само образователната), но какво наистина правим? Чакаме кого? Някой да дойде да съгради това което ние си говорим? Какво ще стане след 2012 година? Как ще се промени съзнанието на хората, рязко ли ще е? Ще изчезне ли материалния свят за нас? Чисто духовен ли ще бъде след тогава? Ако всички са на по-високото съзнание как според вас трябва да бъде направена координацията между всички, така че ресурсите да се разпределят? Ще използваме телепатичните си умения? веднага ли ще ги развием? Ще ни трябват ли изобщо ресурси? Някой има ли изобщо нещо ясно, много моля някоя да ми обясни, ако има! Чудя се ежедневно върху тези въпроси, защото щем нещем, дори да не взимаме участие пак влияем на политиката. В дуалния свят сме...може ли едното без другото? Кое е първото - съзнанието или политиката прокарваща условия за съзнание? Това е малко като кокошката и яйцето, защото трябва пък да има вече някакво съзнание с някаква идея при масата от хора, за да бъде избрана да речем някаква организация, като представителна. Дали е възможно е едно обединение на политика и духовност с цел равновесие? В този материален свят и в тая система как ще стане без такова участие? И като говоря политика, искам да кажа, че съм твърдо против нея, защото тя предпоставя съществуването на държави и все още не братски отношения между всички...и граници и прочие. Да, но тя може да бъде добро начало - старт на прехода, който ще бъде и духовен и материален...или само духовен... А чрез пропагандирането на една идея, която да обединява двете какво може да се получи? Съществува риск отново някои хора да саботират идеята и тя да се опорочи по най-отвратителния начин... Но може да бъде и полезна с много неща - като разпространението на информация, за да могат хората да направят своя избор и сами да достигнат до своята истина и да решат дали са готови за прехода. Виждате ли алтернативи в някоя от съществуващите политически формации? Нещо ново ли ще трябва да се създаде? Иновативно или обновено? И по принцип се казва - взимане на властта от някоя партия и т.н. аз искам да говорим за една посредническа, представителна и координационна структура, не за партията като култ и т.н. Изобщо по тоя въпрос с какво правим?

Ако някой знае какво ще се случва (незнам дали има някой на 100% сигурен) но нека сподели, ако смята че е време. Не искам караници кой от коя партия е, а питам дали имаме нужда от материалното. До сега почти всички политически организации са пропускали духовната част и макар, че успешно и сега ни промиват мозъка ежедневно, ние трябва ли да се опълчим? Кой ще защити интересите ни сега или да оставим каквото ще да се скучва и да чакаме невероятна съзнателна промяна в хората след 2 години?

Моля, дискутирайте, ако желаете де, но без да се обиждате и да омаловажавате мнението на другия. Въпросът ми е свързан с общото бъдеще и търсене на алтернативни действия и методи за премахване на този световен ред, че и дори и новия за който се говори в някои конспиративни теории (да речем, че е вероятно).

Предварително се извинявам, ако някой ми се надразни, че го занимавам с политика, но то е по-скоро един от алтернативните пътища за промяна, но символ на материалния свят. Ако някои има информация, че няма да се налага използването на материални средства след 2012 нека, ако желае да сподели какво да се прави до тогава. Благодаря предварително за времето, което сте отделили да прочетете възпросите ми, предполагам, че те са и в главите на още доста хора.

П.П. Изобщо за търсенето на една справедливост можем ли да ползваме този материален подход като начало на промяна, основавайки се на духовните ценности на новото поколение? (този въпрос нямаше да съществува, ако всички бяха на нужното ниво на съзнание, както и политиката нямаше да съществува...)
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #1 -: Октомври 17, 2010, 16:47:57 »

Кери, не знам какво, кога и как ще стане. Знам със сигурност, че политиката е част от стария живот....Петър Дънов говори за новата епоха, и какви ще са отношенията, а и не само той. Няма групови скокове и резки промени Това са големи периоди от време, по много хиляди години, и затова не можем да забележим промяната в рамките на един живот. Промяната е индивидуална. А дали ще се осъществява тук на земята, на това физическо поле...в смисъл, дали новата раса ще остане тук, на това поле, а които не са готови, ще отидат другаде...никой не знае, дори и тези, които приемат и пишат тези ченълинги, и те не знаят.
Според мен по-добре да не си задаваме такива въпроси...как ще се храним, и как ще стане без участието на политици...със сигурност не сме толкова близо колкото би ни се искало...По това, което съм чела от Учителя, новия живот и шеста раса ще бъдат тук, на земята.Сега с тия ченълинги само се объркваме...
За едно съм сигурна: това ще стане. Новата епоха ще я има. А кога, къде, и дали ние...не знам.
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Октомври 17, 2010, 17:34:28 »

Учителя казва, че за в бъдеще лоши хора няма да се раждат на земята: няма да има условия за тях.Аз лично си го представям горе-долу така: лошия човек, т. е. който не е дорасъл за новия живот, ще отиде другаде, в друг план от съществуването. Това е т.нар. отделяне на зърното от плявата...
И няма да се раждат тук изостанали хора...останалите ще се преустроим...не с насилие, политически уредби и системи, а по естествен начин...властта, насилието и използването на други хора за свои цели ще отпаднат: няма да има кой да ги поддържа, хората ще бъдат с друго съзнание.Моделът "всички слушат един" е стар модел. В новата епоха ще се работи като 5-те пръста на ръката.
Активен
Kery
Гост
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2010, 18:11:05 »

Ами за политиката питах за преходния период конкретно. До колко можем да я използваме като начало? Това го казвам, защото в момента няма условия за развитие на много неща, които искаме да са развити във връзка с духовното, обаче на някои не им е изгодно да ги гласува. В резултат на това ние само търпим и роптаем типично по български, но никой не застава пред парламента и не пита защо. Никакво съпротивление от страна на хората. Няколко причини за което - не изпитват нужда от духовно развитие, не чувстват пречки и т.н., чувстват нужда, но не им се занимава да поискат отговорност и третите, които искат и много действат уж, ама нищо не правят. И какво се получава - искам да променя нещо, но не искам да е чрез материални действия, защото съм духовна личност и ще чакам всички души да се събудят, а пък до тогава да става каквото ще...
Поне някаква позиция трябва да се изрази, според мен...като общество на млади хора...никакво съпротивление ли няма да има на тия политици?
А за след прехода ми е любопитна каква ще е организацията, но да речем че сега това е доста по-далече. Нали все трябва да се почне от нещо...само ще медитираме ли...
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 17, 2010, 18:23:56 »

Кери, аз се разграничавам от тях. По всякакъв начин. Факт е, че кой каквото е направил, го е направил въпреки тях. И аз преди време се чудех защо си траят хората, защо не им дадем отпор и да ги принудим да изпълняват това, за което са там и лапат неограничено от нашия джоб...но вече не се питам...не се и тормозя, че не ми дават условия...ти какво визираш конкретно?
А дето казваш какво ще правим...дали само ще медитираме...няма лошо но не...ами, ще правим пак същото, но отношенията няма да са такива, като сега.
Активен
Kery
Гост
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2010, 19:00:12 »

В цялата схема на нашите теории ми липсва проекцията на идеите в материалния свят. Знам, че като чуете политика ви се гади, както и на мене, ама заедно със съзнателния преход трябва да се осъществи и материално структурен преход. И питам как политиката ще се промени до обикновен орган за организация или по-точно координация?
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 17, 2010, 20:13:31 »

Не са наши теории, новата епоха е реален факт. А кой и как ще управлява, и какви ще бъдат отношенията в материален план...Лично моето виждане /и не само/ е, че властта като такава, няма да я има. Не и в този вид, в който е сега. Левски като са го питали кого ще турим за цар като се освободи България, отговорил: "...нам трябва не господар, а свобода и човешко равенство".
Ще цитирам и Ошо: Идеята за власт върху други хора е идея на луд.
За това изказване го отровиха в един американски затвор.
Промяната ще стане на всички нива...иначе не е възможно да има промяна.
Ще поживеем, ще видим.
Активен
Kery
Гост
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2010, 20:42:41 »

Еми да де, аз нали точно това говоря...нещо май не се изказвам правилно ли... Згреших

Само това ще поживеем ще видим за някои работи, според мен, е бягане от отговорност...

П.П. Съжалявам, ако някой е останал с впечатление, че искам да взимамe властта по някакъв начин - казах, че говоря за една представителна и организационна структура, която координира процесите в обществото, а не да им налага мнение. От хората за хората без хилядите бюрократщини и управленски структури. Абсолютно по идеята на Левски и пряка връзка с хората, а не да пускаш молба за това, молба за другото и единствения начин евентуално да ти обърнат внимание е да извикаш господари на ефира Веселяк
« Последна редакция: Октомври 17, 2010, 20:52:38 от Kery » Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Октомври 18, 2010, 00:21:57 »

Ами това е, промяна на съзнанието.
Всичко опира до това.
Защо да се изказваш неправилно? Или, защо аз да съм прочела неправилно? Никой няма да взема властта. Няма да станат тия, че да седнат ония. Властта във вида, в който я познаваме, не съществува в развитите общества.
А как ще се преобразува политиката...съзнанието на хората ще се променя, който иска на всяка цена и с цената на всичко, да се държи за старото, в един момент ще бъде пометен.
Активен
razli4na_86
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 17

« Отговор #9 -: Януари 26, 2011, 23:56:01 »

Kery aз мисля като теб, че политиката може да бъде проводник и начин, чрез който да помагаме на повече добри хора да се развиват. Съгласна съм не само заради това, но и поради факта, че когато човек е гладен и замислен как ще си гледа децата, той не може да мисли за духовни неща или духовно изцеляване- средата го убива и ограбва и физически и духовно.
Аз примерно мисля за политически пост в бъдеще и не за да се домогна до властта да се обезпеча материално както правят повече, а за да мога да имам власт, съответно възможност да правя повече добри неща и на повече хора
Активен

Винаги имай Надежда, Вярвай в нея, за да срещнеш Любовта във всичките и измерения!
pisces
Гост
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2011, 03:34:54 »

Моето лично мнение е, че политиката е нужна и неизменна част от ежедневието ни сега. Най-вече защото човечеството като цяло не е достигнало такава степен на развитието на интелекта, дисциплината, толерантността, духовността и добротата, нужни за едно напълно саморегулиращо се общество. В него всеки човек би имал не само търпимостта (толерантността), вътрешната нужда (духовността) и безкористието (добротата) да помогне на ближния си преди или поне наравно със себе си, но и капацитета (интелекта и дисциплината) да го направи по правилния начин с оптимално добър изход за всички страни! Пример от актуални събития- размириците в Египет. Естествено медиите търсиха зрелището и не отразиха други аспекти от конфликта и пост-конфликтните дни (имам приятел, който живее там и даде много детайлно описание на нещо, което ме зарадва). И то е, че хора от съседни къщи и квартали са се събирали и редували на караули да пазят своите и съседските къщи и техните обитатели. Деляли са храна и са се подкрепяли. След края всички хора заедно са излезли да чистят улиците, пребоядисват, поправят и градят повреденото. Ние, българите, сами знаем как можем просто да стоим/пием/псуваме политиците, да чакаме друг да ни оправи нещата и да завиждаме на съседа. А ето, египтяните сами са поели инициативата и отговорността! Ето, че може да се установи и такъв дух! Но трябва ли да се стигне до него едва след такъв сериозен конфликт и жертви, когато наистина трябва да се преустройва цяла държава и когато ''неволята вика'' сам да си свършиш работата! Все когато ножът опре до костта! Отговорът е, ЗАСЕГА ДА и това е едно от най- големите колективни изпитания на цялото човечество,а преодолеем ли го, добре овладяният урок трябва да даде плодове не само на нас, но и на Земята. Промяната в съзнанието няма да дойде даром, иначе просто урокът ще е безсмислен (което според мен е логиката за всяка трудност и предизвикателство (пак уроци), които срещаме в живота не само на национално, но и индивидуално ниво). Затова имаме преход, затова имаме духовните ''борци на Новото време'' , защото наистина всичко е борба със старите привички, разбирания, знание и съзнание. Но за да се борим с него, трябва да използваме познати нему оръжия. Подходяща метафора например е среща между туземци и хора от бъдещето с високотехнологични оръжия-когато тузеците ги видят ще ги сметнат за заплаха и нападнат с копия и щитове, а ако новодошлите извадят непознати за племето оръжия, тъй като туземците не знаят мощта на тези "метални пръчки'' в техните очи, просто ще продължат да нападат и за да се защитят хората от бъдещето няма да имат друг избор освен да излеят мощта си върху иначе така безвредните туземци. Ако обаче новодошлите покажат голям набор от УСЪВЪРШЕНСТВАНИ копия и щитове, туземците ще видят нещо познато, но определено превзхождащо ги и ще се опитат да намерят други решение освен нападението, за да се споразумеят с прищълците. По този начин, на този етап ( не визираме последващи преговори и тактики ) животът на туземците е пощаден от собственото им невежество чрез НАХОДЧИВОСТТА на новодошлите.
  Надявам се вече е ясна мисълта ми, че политиката, наличието на лидери, на представители на масите, е нужна и неизбежна за момента, просто защото масите все още не са готови да поемат сами тежестта си, а ''новодошлите'' трябва да използваме оръжие на ''старата епоха'' като политиката, но в доста по-усъвършенстван вариант, способи и цели. За да се постигне духовното, засега ни трябва материалното, защото духовното е целта, а материалното (и съвременното колкото и ''остаряло'' да е то в очите на просветлените) е способът, инструментът, начинът на постигане на целта. А да разпознаваме и промотираме целта без да признаваме инструмента за постигането и е равносилно на това да пренебрегваме самата цел. Засега ни е нужна и наложителна ПРОМЯНА, а не ЗАМЯНА на политиката. Вярно, казано е да се води чрез пример, чрез ненамеса. Но нека подчертая- да се ВОДИ! ЗАСЕГА са нужни водачи, нужни са политици, но с променено съзнание.
Лично аз искам да се занимавам точно с политика, обновяеми ресурси и преразпределение на ресурсите, защото акцентът върху тези важни аспекти е заглушен от материализма и интересчийството на съвременните политици. Но инструментите за постигане на целта трябва да са строго емпирични, материални, земни,дори и да са нечувани, невиждани, различни, ( но да са разбираеми и неоспорими! ), да се убеждава и борави с факти, данни, статистики, не с идеология (един вид да се говори на днешен език, за да бъдем разбрани). И още нещо много важно! За да имаме успех, трябва самите ние да се съхраним. Големи цели не се постигат с разбити нерви и празен стомах. Нужни са ни финансова стабилност, спокойствие и сигурност. Едва когато ние сме достатъчно силни сами по себе си, можем да бъдем авторитет и пред другите, просто защото иначе в днешно време ще бъдем изядени, особено ако искаме да наложим такива важни промени, които ще са в конфликт с интересите на много недоброжелатели. Тоест в настоящето отново трябва да действаме в баланса между миналото и бъдещето, накланяйки го постепенно, но неизменно към едно по-позитивно и по-добро бъдеще. Този баланс зависи само от нас и може би единствено дуализмът ни може да ни накара да мислим, че е непосилна задача да се балансира между лично благоденствие и целта за всеобщо такова, постигана по съвременни пътища. Дали ще сме различни? Да. Дали ще сме неразбрани на моменти? Да. Дали ще ни е самотно по пътя по-често отколкото на други хора? Да... Страх? Не. Отчайване? Не. Отказване? Не. Такива са правилата на играта и вярвам, че ще бъдем подкрепени от повече играчи, отколкото си представяме. Съжалявам за дългия коментар и всичко най-добро!
Активен
nre
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 129

« Отговор #11 -: Февруари 19, 2011, 15:15:31 »

http://technology.actualno.com/news_336359.html
Активен
Kery
Гост
« Отговор #12 -: Февруари 19, 2011, 17:15:52 »

//technology.actualno.com/news_336359.html

Няма лошо, че се осъзнават, че идва ред на творчеството, обаче ми се струва, че искат да използват талантите на младите за да печелят пари. Независимо какъв е таланта, той все пак е труд, а човек, който продава труда си е...роб. Само че няма да успеят... Децата ще използват уменията си за да покажат алтернативите за един по-добър свят, някъде това ще е и на работните места, но само когато не усещат, че са използвани... Някои може и да не успеят да се преборят с егото си и да използват уменията си за да печелят повече пари, но ще са малко.
Надявам се, де... Усмивчица
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
"Не пипай тази книга" - Ян Ван Хелсинг
Книги
delfin 4 1989 Последна<br />публикация Декември 09, 2009, 18:44:49
от Arcoiris
Различни клипове с музика и снимки
Музика
delfin 2 2584 Последна<br />публикация Януари 03, 2010, 17:43:36
от delfin
"Писание за любовта" - Йогананда
Послания
nia.boneva6 1 1732 Последна<br />публикация Февруари 01, 2012, 04:33:12
от mirokiriakov
Индиго душа или индиго аура?
Всичко относно индиготата
Selinna 0 918 Последна<br />публикация Август 13, 2012, 12:37:45
от Selinna

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright