Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Видове любов ?  (Прочетена 2214 пъти)
Amaranth
Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« -: Октомври 17, 2010, 04:06:22 »

Видове Любов ?!?! Според вас Любовта може ли да се разделя на видове и потвидове..можем ли да кажем моята Любов е различна от тази към себе си , майка ми , баща ми , сестра/брат ми , баба..дядо..приятели..съпруг/съпруга и т.н.  или Любовта е една и обща за всички... ?
    Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #1 -: Октомври 17, 2010, 11:49:02 »

Любовта е една, и се проявява различно. Няма много любови.
    Както духа е един във всички, и се проявява различно.Бог като любов, е същия навсякъде. Има различни форми и прояви на едното
    Така както ти си отначало бебе, после си дете, после юноша, млад човек, възрастен, стар. Ти кое от тези си? Ти не си нито бебе, нито дете, нито старец. Ти си който преминаваш през всички етапи, същия човек.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #2 -: Октомври 17, 2010, 12:37:35 »

Любовта, обичта тя е една, но се проявява под различни форми. Висчко опира до взаимоотношението, това което си даваме и вземаме, като чувства и емоции...
    Да, разбирасе че обичаме отделните хора по различен начин, а защо не и по различни начини?! Когато обичта е чиста, извираща дълбоко от сърцето, тогава видовете любов се приплитат...
    Пример: Имам си приятелка от повече от 15 години (някои тук я познават). Та тази моя приятелка, с нея сме си дали толкова много и сме прижевяли толкова мнооогоооо, че аз я обичам и като приятелка, като сестра (която никога не съм имала, а съм искала да имам), майка (независимо, че имам страхотна майка, моята приятелка е била и това за мен в трудни моменти), кръстница (на свадбата ми) и всичко за което се сетите... Обичам нейното родено и другото все още неродено дете, като мои собствени деца.... И скачам и в огъня заради нея.....
    Същите чувства завъртяни на обратно бих казала и за майка ми, защото нейната обич към мен я е карала да се трансформира освен от майка, в сестра, приятелка и т.н., спрямо моите нужди (както и аз на свой ред).....
    По същият начин се приплита любовта ми спрямо баща, брат, съпруг и някои (малко на брой) незаменими приятели.... Но разделение винаги ще има и една от видовете любов ще надделява, защото майка ми ще я обичам предимно, като майка преди всичко останало; баща ми, като баща; брат ми, като брат и т.н., защото те са единици- единственни и никой не може да заеме тяхното място!

« Последна редакция: Октомври 17, 2010, 12:43:53 от सहायक और Sandalfon के समर्थक » Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #3 -: Октомври 17, 2010, 12:52:16 »

Лобовта е една,но с много нюанси и трансформации и инменения.Различна е според хората и развива нюанска който другия човек е докоснал в теб и това ще се развие.Понякога в един човек можеш да имаш общи няколко 'нюанса'.Независимо от формите на любов е най великото чувство дадено на нас .....
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Amazon
    Гост
    « Отговор #4 -: Октомври 17, 2010, 13:25:22 »

Чудих се дали да пиша в темата, много хора ме смятат за безчувствена по такъв сорт теми. Аз ще кажа че ЛЮБОВТА, като цяло, е тема Табу на човека. О, знам колко хора ще започнат да изреждат- ама любовта между майка и дете, баща и дъщеря, мъж и жена, братската любов .... Както нашата истинска същност е безсмъртна и времето не и влияе,така и ЛЮБОВТА не трябва да се променя. А какво се случва в действителност? С времето всички знаем,че тук , на Земята, чувствата се изменят и променят формата си. Чувствата общо казано са енергии ,които търпят промяна - Вал много хубаво го е обяснила в нейната тема-закона ,който тя разглежда така подробно е универсален за всяка съществуваща материя и частица ... а както знаем чувства и мисли са материя.  НО Любовта е единствената константа,която извира в чиста форма и не се променя, просто има различни проявления. Докато не умрем ние не можем да видим и усетим онази чистота на първоизточника. Ние тук опознаваме различни нейни страни ,но само отгоре отгоре... Дори и чрез прошка, пълно отдаване и без отрицание, ние пак имаме нещо вътре в нас,което с времето умира. Ние нямаме физическата и психическа подготовка да поддържаме любовта в изначална форма. Тук ние сме едни отражения на истинската си същност..представете си огледално отражение или сянка. Щом сме отражения,значи и чувствата ни са отражения или бледи копия на универсалните чувства. Проблема не се корени в това че сме примитивни- не ме разбирайте погрешно, проблема е във ВРЕМЕТО. Човека обича думички като градация,еволюция...решили сме си че всичко се усъществява поетапно, стълбички и тинтири минтири... ... та и отношенията ни са станали такива... вместо да запазваме нещо съкровенно и истинско завинаги...ние живеем с мисълта да го променяме и че то ТРЯБВА да се промени- любовта става обич, обичта после привързаност и накрая привързаността се превръща в навик. Обичам всички и всичко,но знам че това търпи постоянна промяна, защото просто така съм програмирана. Усмивчица
    Активен
    Georgio
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« Отговор #5 -: Януари 05, 2011, 22:43:22 »

И аз мисля, че има една универсална Любов която сплотява, свързва и твори в това пространство.

Универсалната любов е съставна част от другите любови които познаваме : майчинска, братска, еротична (интимна ) и т.н.

Който иска задълбочено да вникне в видовете любов препоръчвам горещо книгата на Ерих Фром  "Изкуството да обичаш". Намира се лесно по книжарниците и в интернет Усмивчица

Активен

nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Януари 05, 2011, 23:52:49 »

Аз мисля, че изброените от тебе любови са аспекти на въпросната Универсална любов...
    Активен
    Georgio
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 172

« Отговор #7 -: Януари 06, 2011, 00:01:46 »

Аз мисля, че изброените от тебе любови са аспекти на въпросната Универсална любов...

Е мисля, че мненията ни тогава са много близки Усмивчица
    Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #8 -: Януари 06, 2011, 00:06:21 »

За да достигнеш до истинската, чистата и безусловна Любов е нужно да опознаеш всичките нейни превъплащения. И достигнал до Нея ще разбереш, че просто на онзи етап от развитието ти, на който си бил тогава или си сега обуславя твоето разбиране за Любовта.
    Активен
    nino
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #9 -: Януари 31, 2011, 14:08:24 »

Колкото индивидуални съзнания съществуват в мирозданието,толкова видове любов има...А цялата..съвкупна любов-енергия която излъчваме под една или друга форма=Божествена любов...Божествената енергия която се въплътява и оживява всичко..Любовта която се еманира от Универсалното Съзнание и служи като двигателна тяга на цялото сътворение,се "захранва" от емнараните чувства/любов, на отделните единици съзнание разпръснати от Единното Универсално такова..
    Кръговрат..Като при водата
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Пърхутка и други видове гъби
    Даровете на природата
    Админ 0 2083 Последна<br />публикация Февруари 10, 2011, 16:39:52
    от Админ
    Видове камъни
    Минерални и скъпоценни камъни
    Reiki 0 3430 Последна<br />публикация Март 20, 2011, 21:14:32
    от Reiki
    Тибетската Медитация по любов
    Духовни учения
    Reiki 0 1539 Последна<br />публикация Март 23, 2011, 16:57:47
    от Reiki
    Божествена любов
    Йога
    Търсач 3 1283 Последна<br />публикация Юни 14, 2011, 17:08:07
    от Гергана
    Какво е любов според децата?
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Слънчев лъч 2 2270 Последна<br />публикация Април 18, 2012, 09:35:06
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright