Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Тайните на Кааба  (Прочетена 2591 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« -: Октомври 17, 2010, 01:52:09 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ILbh1nAyqPc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=ILbh1nAyqPc</a>
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
sanguinary
Гост
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2010, 03:22:33 »

Интересни факти. Някои ще трябва да ги проверя, тъй като не съм се сетил да обърна внимание, до сега.
Благодарности, Амейз!

Активен
stefanica
Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #2 -: Октомври 17, 2010, 11:16:41 »

Кааба (арабски: الكعبة, ка'ба) е древен храм, около който е построена джамията Масджид ал-Харам (Голямата джамия) в град Мека, Саудитска Арабия.

В източния ъгъл на Кааба е вграден „Черният камък“, за който се предполага, че е остатък от метеорит. Според мюсюлманите той е изпратен от Бог на Земята след грехопадението на Адам в знак на грижа от висшите сили за човека и за напомняне за Бога. Ибрахим създал на това място олтар към Бога и принесъл агне в жертва. Окончателното възстановяване на езическия храм на местните племена направил Мохамед, при който Кааба станала светиня за мюсюлманския свят и кибла.

Кааба е най-свещеното място в исляма. Киблата, или посоката, към която мюсюлманите се обръщат по време на молитва, е посоката към Кааба от която и да е точка на земята. Първоначално киблата е била към Масджид ал-Акса в град Йерусалим, днешен Израел. Градовете Мека, Йерусалим и Медина (в днешна Саудитска Арабия, където е живял пророкът Мохамед) са считани за свещени места от всички мюсюлмани. Измежду тях най-посещаван е Мека, където ежегодно се стичат над 1 000 000 вярващи за поклонение пред Кааба.
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    bars_i
    Гост
    « Отговор #3 -: Октомври 17, 2010, 16:22:23 »

Кааба
    Букв. куб. Най-святото място в централния храм на мюсюлманите, джамията Ал-Харам в Мека. В предислямската епоха Кааба е център на религиозно поклонение на множество (според легендите 360) племенни божества на арабите. В исляма е популярно преданието, че храмът е въздигнат от пророк Ибрахим и неговия син Исмаил на мястото, където някога е било първото светилище, съградено от Адам. През 632 г. Кааба е превзета от Мухаммад и неговите сподвижници, дошли отново в Мека от Медина - те унищожават символите на идолопоклонничеството и я превръщат в център на поклонение на Аллах. Кааба е с кубична форма и има вграден черен камък с метеоритен произход. Този черен камък е като че ли, както се смята, пропит от мъката на хората.

Кааба

Кааба е център на голямото поклонение на мюсюлманите (хадж), което се извършва през дванадесетия месец от лунния календар. Поклонниците приемат храма като ръка на Аллах, до която те трябва да се докоснат в ритуална чистота. Отпиват жива вода от намиращия се до храма извор Земзем. Пророк Мухаммад установява кибла, т. е. посоката, в която е обърнат мюсюлманинът по време на молитва – той следва да е с лице към Кааба.
    Religiology.org

* image[1].gif (115.4 KB, 460x298 - видяно 807 пъти.)

* image[1].jpg (43.32 KB, 500x375 - видяно 277 пъти.)

* Свещеният%20храм%20Кааба%20в%20Мека[1].jpg (122.84 KB, 550x527 - видяно 310 пъти.)
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Тайните на Царичина
    Видео клипове
    Админ 11 3269 Последна<br />публикация Юни 21, 2010, 00:51:32
    от The One
    Тайните
    Анкети
    Isis 10 1333 Последна<br />публикация Декември 07, 2010, 19:35:37
    от nia.boneva6
    Тайните на всемира
    Любопитни факти
    Аэ съм 5 1561 Последна<br />публикация Октомври 06, 2010, 16:53:57
    от Аэ съм
    Тайните протоколи на ционските мъдреци( или защо бе убит Никола Николов?)
    Послания
    Аэ съм 1 1421 Последна<br />публикация Декември 10, 2012, 11:08:47
    от Аэ съм
    DOODLING! - Неволните драсканици и тайните на подсъзнанието!
    Изкуство
    dayana 2 1523 Последна<br />публикация Август 12, 2013, 13:38:59
    от Speed_Of_Pain

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright