Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Идва дълга и много студена зима на Балканите?  (Прочетена 1348 пъти)
Evolution
Гост
« -: Октомври 16, 2010, 17:19:59 »

Това предричат сръбски експерти. Според тях може да се очакват температури до минус 30-40 градуса

Предстоящата зима на Балканите може да бъде дълга и студена, с температури до минус 30 градуса, според отделни метеорологични станции в Сърбия и на Балканите, съобщава ТАНЮГ.

Агенцията все пак прави уговорката, че дългосрочните прогнози за времето не са особено точни.

ТАНЮГ цитира началника на Центъра за анализи и прогнози в Хидрометеорологичния институт на Сърбия Бранко Мицев, според когото се очаква студена зима, заради топлото лято.

Североизточната част на Европа и по-голямата част на Сибир през юли са били под влиянието на много топъл въздух, необичаен за тези райони, казва Мицев, затова трябва да се очаква реакция, която, според прогнозата на референтната институция (Европейския център за средносрочна прогноза в Рединг край Лондон) е, че тази зима на Балканите ще бъде особено сурова.

Мицов добавя, че в отделни части на Европа може да се очакват температури до минус 40 градуса.

При изготвянето на тези прогнози се отдава голямо значение на явлението Ла Ниня, което се характеризира с аномално понижаване на температурата в тънък слой на повърхността на Тихия океан в източната и централната част на тропическия пояс.

Явлението, както и редица други, които се взимат предвид при изготвянето на сезонните прогнози, се отразяват на времето във всяка точка на света, казват експерти.

Източник: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3334811
Активен
Bad_Wolf
Павката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 5

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Октомври 30, 2010, 23:16:03 »

Супер, обичам студа и ако има голям сняг сигурно ще има бедствено положение, магазините няма да имат храна, ще трябва предварително да се запасим с консерви.Тръбите може да се спукат при чак такива екстремни температури, но ако има сняг ще си го разтапяме и вода ще има.Също добре ще е да имаме по няколко дебели дрехи, че не се знае дали ще топли я парното я печката.Ех очертава се забавна зима.
    Активен

Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат!
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Октомври 30, 2010, 23:34:51 »

Супер, обичам студа и ако има голям сняг сигурно ще има бедствено положение, магазините няма да имат храна, ще трябва предварително да се запасим с консерви.Тръбите може да се спукат при чак такива екстремни температури, но ако има сняг ще си го разтапяме и вода ще има.Също добре ще е да имаме по няколко дебели дрехи, че не се знае дали ще топли я парното я печката.Ех очертава се забавна зима.

Добре дошъл, Вълчо!

Ама да не вземеш да ни изядеш, ако няма храна?

Или казваш да не се страхуваме и тогава ще се справим с трудностите?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #3 -: Ноември 01, 2010, 11:18:54 »

Няма да ни изяде. Поне не мене - отровна съм
    Активен
    psyhea
    Гост
    « Отговор #4 -: Ноември 01, 2010, 11:37:28 »

Това предричат сръбски експерти. Според тях може да се очакват температури до минус 30-40 градуса

Предстоящата зима на Балканите може да бъде дълга и студена, с температури до минус 30 градуса, според отделни метеорологични станции в Сърбия и на Балканите, съобщава ТАНЮГ.

Агенцията все пак прави уговорката, че дългосрочните прогнози за времето не са особено точни.

ТАНЮГ цитира началника на Центъра за анализи и прогнози в Хидрометеорологичния институт на Сърбия Бранко Мицев, според когото се очаква студена зима, заради топлото лято.

Североизточната част на Европа и по-голямата част на Сибир през юли са били под влиянието на много топъл въздух, необичаен за тези райони, казва Мицев, затова трябва да се очаква реакция, която, според прогнозата на референтната институция (Европейския център за средносрочна прогноза в Рединг край Лондон) е, че тази зима на Балканите ще бъде особено сурова.

Мицов добавя, че в отделни части на Европа може да се очакват температури до минус 40 градуса.

При изготвянето на тези прогнози се отдава голямо значение на явлението Ла Ниня, което се характеризира с аномално понижаване на температурата в тънък слой на повърхността на Тихия океан в източната и централната част на тропическия пояс.

Явлението, както и редица други, които се взимат предвид при изготвянето на сезонните прогнози, се отразяват на времето във всяка точка на света, казват експерти.

Източник: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3334811
    E много ясно..Та ние реално навлизаме в нов ледников период,въпреки официалната пропаганда за глобално затопляне по вина на човечеството  Готин
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #5 -: Ноември 01, 2010, 12:31:49 »

А аз мога ли да помоля някой отговорен модератор да слее двете теми,щото от разводняване вече ми се АнгелчеБлагодаря предварително!!!
    Този сайт взе да заприличва на детска градина! Сълзи

П.п От възмущение съм пропуснала да постна и другата тема а тя е:
    http://indigota.com/index.php?topic=2350.0
    « Последна редакция: Ноември 01, 2010, 13:43:33 от небесният ангел » Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Ноември 01, 2010, 12:39:46 »

Ангелче, права си, че трябва да се слеят Усмивчица
    Ето я другата http://indigota.com/index.php?topic=2505.0
    Активен
    Evolution
    Гост
    « Отговор #7 -: Ноември 01, 2010, 12:53:31 »

Ангелче, права си, че трябва да се слеят Усмивчица
    Ето я другата http://indigota.com/index.php?topic=2505.0

Тази тема и предходната, са в два съвсем различни раздела, и изобщо не смятам, че е подходящо да се сливат. Другата тема е честитка за първи сняг, а  тази тема си е на точното място в точния раздел.

Не е уместно сливането им.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Ноември 01, 2010, 13:09:27 »

Не е точно честитка, но нищо Усмивчица
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #9 -: Ноември 01, 2010, 13:45:07 »

Ето я и другата тема която имах предвид!

Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #10 -: Ноември 01, 2010, 13:54:00 »

Ето я и другата тема която имах предвид!

аа

Май направо моите постове да се изтрият от тук, че са излишни.. за тази тема, де
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright