Духовно развитие

Анкета
Въпрос: има ли някой, който може да им помогне?
Има
Трябва сами да се справят
Могат ли да се справят сами

Страници:  1 2 [3] 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Коя организация помага на различните деца-деца индиго  (Прочетена 6742 пъти)
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2544

NEVERENDING STORY

« Отговор #30 -: Ноември 18, 2010, 20:19:57 »

В Холандия има , знам и че в Германия има. Сигурно има и в БГ ..... а ние просто не знаем Тъжен
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #31 -: Ноември 18, 2010, 20:48:59 »

Знаете ли, нее нужно никаква организация, за да ти помогне да се приемеш такъв какъвто си и да получиш обичта, от която имаш нужда. Винаги съм бил чувствителен и съм се чувствал различен от другите деца и тази разлика почувствах още може би във втори или трети клас. Гледах как съучениците ми си играят, какви неща ги вълнуват, неща от които не се интересувах. зареди това оставях отстрани и смао ги наблюдавах, чувствах се различен и в интерес на истината нямаше кой да ми подаде ръка, може би защото всичко задържах в себе си и не показвах всъщност какво чувствам. за съжаление постепенно заживях в свой свят изпълнен с илюзии,с болка и независимо, че все пак открих една светлинка, която ми даваше сили да продължа напред, просто не беше достатъчно да се справя сам. Липсваше ми едно нещо, което открих чак сега. Липсваше ми обич, подкрепа, някой на чието рамо да се облекна и своята болка да разкрия. Толкова много години живях този живот, с толкова упоритост и инат се опитвах да се справя с това, което изпитвах вътрешно и си мислех,че се справям, но уви не беше така. Без любов човек е безсилен да се справи в подобна ситуация. Докато не открих един прекрасен човек или по-скоро той ме откри и ми помогна да преоткрия себе си, да изляза от този сън, който толкова време сънувах. Приятелите за които мечтаех станаха и двама, после трима, четирима... и помогнаха ми да разкрия себе си и продължавам да го правя. Истината е толкова проста, че понякога е трудно да се види - това от което имат нужда такива деца e просто да им се протегне ръка, да се почувстват обичани и разбирани, всичко останало ще се случи от самосебе си.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #32 -: Ноември 18, 2010, 20:58:43 »

Христо ,тук не става въпрос за обич и подкрепа само.
Повтарям се ама ако видиш картина на убийството на друго дете в момента на убийството или по-скоро детето ти ги види ,сигурен ли си че знаеш какво да правиш. Говорим за тези особености - неща които не всеки вижда в ежедневието си.
Май не всеки разбира какъв е шока да се сблъскаш с тези неща неподготвен....
Активен

stefanica
Неактивен Неактивен

Публикации: 180

• Град: sofia
  • « Отговор #33 -: Ноември 18, 2010, 21:13:54 »

Именно Ео и понеже многооооо хора изобщо не са запознати и представа си нямат как да действат или реагират Усмивчица А едва ли хора като психолози,психиатри и тн могат да помогнат...
    Ео разкажи ти при описаната от теб ситуация какво би направила,реагирала и как ще помогнеш?
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #34 -: Ноември 18, 2010, 21:36:19 »

Ами първото и най-важно нещо е да повярваш на детето и да го накараш да говори да не го задържа в себе си.
    След това заедно да разбереме защо е получено това послание.
    И после да си говорим защо се случва ,че хора изпадат в депресии и слагат край на живота си и на други хора също.
    Но как да изтрия картината на убито дето , не знам , то остава , трябва да го науча да живее с това и тогава бих се обърнала към някой който го преживял. Има хора които ежедневно получават визии за престъпления и убийства. Това е част от мисията им Тъжен
    Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #35 -: Ноември 18, 2010, 21:42:49 »

Аз малко съм се отплеснал с поста си, но да не ви прави впчеатление Усмивчица
     Нужни са осъзнати хора с конкретен опит, които знаят как точно да постъпят в дадената ситуация. Не можеш да обясниш на едно дете или който да е било друг, защо вижда аурите на хората или духове, примерно, ако и ти самия не си го осъзнал.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #36 -: Ноември 18, 2010, 21:46:43 »

Е да де ,нали за това говорим , центрове с такива хора. Един вид нови учители. Там където детето ще знае , че може да получава отговори ,които други не могат да му дадат, а също и място където ще го разбират , а няма да му лепват диагнози или да го обвиняват в лъжа.
    Активен

stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 180

• Град: sofia
  • « Отговор #37 -: Ноември 18, 2010, 22:18:58 »

Ами първото и най-важно нещо е да повярваш на детето и да го накараш да говори да не го задържа в себе си.
    След това заедно да разбереме защо е получено това послание.
    И после да си говорим защо се случва ,че хора изпадат в депресии и слагат край на живота си и на други хора също.
    Но как да изтрия картината на убито дето , не знам , то остава , трябва да го науча да живее с това и тогава бих се обърнала към някой който го преживял. Има хора които ежедневно получават визии за престъпления и убийства. Това е част от мисията им Тъжен

Така и стигаме до момента в който разбираме,че трябва да говорим с някой който го е преживял НО стига ли това?Само преживяното не помага а и осъзнатостта на самия човек,неговата дарба в комплект с неговите развити качества и сензори и богат опит на подобни случаи.А родителите трябва да проявяват разбиране,да подкрепят децата си,да им дават любов и да се интересуват от тях и как може да се помогне и да намерят подходяия човек за това,без това да повлияе като стрес за самото дете.
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #38 -: Ноември 18, 2010, 22:55:29 »

Е да де нали това се търси в уравнението ,хора с опит и целия пакет, да създадат място където да имат допир с тези, които имат нужда .....
    Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #39 -: Ноември 18, 2010, 22:59:32 »

И тук идва логичния въпрос как един родител може да разпознае правилната организация, че тези хора са наистина такива, за каквито се представят? Вероятно вътрешно ще го усети, но не всички биха се доврили на усещането си.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #40 -: Ноември 18, 2010, 23:43:15 »

Ами тогава в този случай - по плодовете им ще ги познаете Усмивчица
    Активен

taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #41 -: Ноември 19, 2010, 03:28:19 »

моята идея 1 е ,че като се говори за специализирани училища за децата индиго , трябва да се разбере целта и дейността на едно такова начинание."Индиго" са хора ,които са по-одухотворени , които имат по-голяма цел в този живот.Целта на едно такова учреждение е да може да се помага и напътства едно такова същество , до колкото е позволено и възможно,за по-благоприятно възприемане и канализиране с условията на земната сфера Терра.Целта ще бъде,хората , които неслучайно попадат на едно такова място , да направят този преход възможно най-безболезнено , най-гладко с помощта на тези , които са натрупали по-голяма опитност я това направление.По-скоро трябва да си го преставяте това , не като нещо --> копие на старомодно , обикновено училище , а като одухотворен център за разширено съзнание и информация .
    Активен
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #42 -: Ноември 23, 2010, 16:45:23 »

Може би проблема на повечето хора е че постояно живеят в някакъв ФИЛМ и/или го сменят с друг по-сложен и вълнуващ,но пак ФИЛМ(илюзия).До кога?!? Мисли
    Кой е създал този Свят,тази Вселена,какви са принципите и законите по които тя се развива и съществува и разбира се - къде е мястото на децата(без разделяне)Индиго,Кристални и т.н.
    Какво означава "специално дете" и където е то в Големия театър"ЕВОЛЮЦИЯ".
    Непознавате себе си,а търсите отговор/решение за другите...!?!

Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    Loli07.11
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 15

« Отговор #43 -: Ноември 26, 2010, 01:03:35 »

Здравейте! Прочетох всичко написано до сега, аз самата съм минала по пътя на неразбирането и отхвърлянето. Но отидох да живия в Русия и попаднах в руско училище. Там получих поне подкрепата на учителите ми, които се стараеха да развиват всички мои интереси.Да с децата не можах да намеря общ език, но с учителите да. Там учих от 4-7 клас и се върнах тук да живея в София. УЧИХ В ЕЛИТНА ГИМНАЗИЯ, НО само един учител ме разбра и ме подкрепяше през цялото време на моето учене.От децата получих само оскърбления и подигравки.Искам да кажа, че учителя е много важен фактор! Аз не искам да ги деля, а да създам място където те могат да дойдат и да общуват със себеподобни и възрастни и деца. Дори може да бъде много полезно начинание. Така може да се събере цялата информация, която им е дадена на всички по-малко от всичко.Така можем да съберем целия пъзел. Това от една страна, но искам да получават и юридическа защита, някой да се бори за техните права. Те заслужават нашето уважение и разбиране и никой няма право да ги наранява и обижда.Трябва им юридическа защита , те са много ценни.
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #44 -: Ноември 26, 2010, 13:55:48 »

Loli разбирам вашата идея и в нея наистина има благородство и загриженост.
    Наистина необикновените деца се появяват да ни дадат и научат на нещо Ново.
    Но ако бъдат събрани на едно място такива деца - това означава твърде много уникални еденици в нещо като инкубатор.
    Даже подозирам че и много ще се посритват - образно казано... Намигване
    Всъщност те ще бъдат най-полезни именно сред хората,което е предпоставка за влиянието им над останалите - което е и целта.
    Разбира се не бих желал да изразявам несъгласие с идеята ви.Напротив - разбирам много добре че на такива чувствителни деца ще им е много трудно в реалността в която живеем.
    Разбирам също така и тенденцията да се увеличават и задълбочават противоречията на всяко ниво в обществата по цялата планета.
    Мисля че акцента трябва да бъде поставен в семейството като една естествена среда на децата.Така или иначе семейната среда е определящ фактор.
    Нека не забравяме и факта че всяка благородна идея се опорочава рано или късно...
    Искрено се надявам да не приемете мнението ми като критика или несъгласие,а просто като още една обективна гледна точка.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Страници:  1 2 [3] 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Деца Индиго
    Видео клипове
    Админ 2 1792 Последна<br />публикация Февруари 14, 2011, 11:01:41
    от pluton
    Индигови деца или деца под индиго
    Децата индиго
    Админ 0 3297 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 23:36:57
    от Админ
    Деца Индиго - феномен на новото поколение
    Децата индиго
    Админ 8 3430 Последна<br />публикация Май 06, 2011, 12:18:03
    от Sita
    Как си представям организацията, която да помага на различните деца! « 1 2 3 »
    За родителите
    Loli07.11 30 2845 Последна<br />публикация Декември 27, 2010, 12:09:24
    от air_fairy
    Училище за деца Индиго « 1 2 »
    За родителите
    Soenya 24 2575 Последна<br />публикация Септември 13, 2011, 23:07:28
    от Eona Lightholder

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright