Духовно развитие

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Цитати  (Прочетена 18774 пъти)
DArkAngel
Гост
« Отговор #30 -: Ноември 01, 2010, 14:45:02 »

Цитати от Алхимикът

. 1. Преди да осъществи някоя наша мечта, Всемирната душа винаги ни подлага на изпита­ние, за да прецени какво сме научили по пътя към цел­та. Тя прави това не защото е зла, а за да можем заедно с мечтата си да овладеем уроците, които сме научили, вървейки към нея. Именно в този момент повечето хо­ра се отказват. Това е, което наричаме на езика на пус­тинята ,да умреш от жажда, когато палмите вече са се появили на хоризонта".

Всяко едно търсене винаги започва с Късмета на на­чинаещия

И винаги завършва с Изпитание за завоева­теля.

Момчето си спомни за една стара пословица от не­говия край, която казваше, че най-тъмен е часът преди изгрева на слънцето.

2. Мъжът, който претърсваше Алхимика, намери мал­ко кристално шишенце, пълно с течност, й стъклено яй­це с жълтеникав цвят, малко по-голямо от яйце на ко­кошка.

- Какви са тези неща? – попита той.

- Философският камък и Еликсирът на дълголетие­то. Това е Великото творение на алхимиците. Който пие от този еликсир, никога няма да се разболее, а малко парченце от тоя камък превръща всеки метал в злато.

Тримата мъже избухнаха в смях, а заедно с тях се смееше и Алхимикът.

Отговорът им се стори много за­бавен и без да им създават повече пречки, ги пуснаха да си вървят, като им върнаха всичко.

- Но вие луд ли сте? – попита момчето Алхимика, след като се бяха отдалечили достатъчно.

– Защо на­правихте това?

- За да ти покажа един от най-простите закони в све­та – отговори Алхимикът.

– Когато големите съкрови­ща са пред нас, ние никога не ги забелязваме.

А знаеш ли защо?

Защото хората не вярват в съкровища.

3.Сърцето му каза как вед­нъж бе скрило пистолета, който момчето беше открад­нало от баща си, тъй като имало голяма вероятност да се нарани. Припомни му и за оня ден, когато момчето се бе почувствало зле на полето, бе повръщало, а пос­ле бе спало дълго.Наблизо го чакали двама разбойни­ци, които се били наговорили да му откраднат овцете и да го убият. Но тъй като момчето не се появило, си тръгнали, защото решили, че е минало по друг път.

4.- Това е за теб – каза той, подавайки един къс (заб. – Злато) на мо­наха.

– За твоята щедрост към поклонниците.

-Получавам прекалено много за щедростта си – от­върна монахът.

-Никога не казвай това. Животът може да чуе и следващия път да ти даде по-малко.

После се приближи към момчето.

5.„Онова, което се е случило веднъж, може никога повече да не се случи. Но всичко, което се е случило два пъти, със сигурност ще се случи и трети път."
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #31 -: Ноември 07, 2010, 17:34:00 »

На БЪЛГАРИТЕ ни е нужно не заслужили,
а ЗНАЕЩИ и ТАЛАНТЛИВИ ръководители!
"В. И. Кунчев-Левски"

Една от най-вредните и най-опасни мисли е „Всички така правят“. – Толстой
Времето е в нас и ние сме във времето, то нас обръща и ние него обръщаме. – Васил Левски
Тайната е всичко, което е било, всичко, което е, и всичко което някога ще бъде! – Ралф Уалдо Емерсън – 1803 – 1882
Векове наред философите блъскат главите си с въпроса може ли човек да ръководи живота си и да бъде господар на делата си или съдбата винаги има последната дума !
В самотата можеш да загубиш или да намериш себе си. Това зависи от душата ни и от това как я приемаме, с отчаяние или мъдрост!
Казват ни,че всеки ще бъде известен за 15 мин. Но в днешно време когато популярноста е най-големия наркотик тези 15 мин. никога не стигат !
В дългия път на историята какво е значението на всеки отделен живот, истинската мярка за един живот не е колко хора са чули нашето име, а дали сме повлияли върху живота на други хора !
Дали причината да се страхуваме толкова от непознатото не се корени в това че познаваме себе си твърде добре!
Защо се разпределяме на групи? Заради приятелството на другите или от страх че ще останем сами !
Когато безбройните варианти на човешкия страх се сблъскат с творческия гений резултатът може да бъде ужасен !
Хората издигат силните,красивите и гениалните на пиедестал. Ако се отнасяхме и с недъгавите, като с равни щяхме да видим, че те също могат да бъдат герои !
По дългия път между люлката и гроба пътуваме сами, но качеството на пътуването не се определя от произволни обстоятелства. Това се решава,само и единствено от нашия избор !
Не е важно как посрещаме смърта,по важно е как посрещаме живота, да живеем всеки нов ден с надежда,смелост и любов сякаш е последният ни!
В Библията се казва: „Не съди,защото ще бъдеш съден“. Ако надзърнем отвъд слабостите на тези които смятаме за немощни ще съзрем изненадваща сила, която се крие в тях !
Луната може да причини лудост и припадъци, но тази вечер тя свети,като мрачен предвестник на утрото !
В кой точно момент човешката свободна воля продължава да съществува и ако се лишим от свободната си воля дали ще останем все още човеци !
Харесвам мечтите за бъдещето повече от историите за миналото!
Животът не е поредица от и… и… и… Животът е поредица от или… или… или…
Зная защо има толкова много хора, които обичат да цепят дърва. В тази дейност те незабавно виждат резултатите.
Помислете добре преди да заложите щастието си за шепа спомени.
Може би понякога е най-добре да си сляп, за да виждаш нещата такива каквито са, и да не си заслепен от начина, по който изглеждат.
Блажен е този, който не очаква нищо, защото никога няма да бъде разочарован.
Ако разтвориш доверчиво ръце, ще разбереш кой иска да те прегърне и кой – да те прикове към кръста.
Любовта е вечна, освен ако междувременно не се случи нещо.
Два монолога не правят диалог.
Това е първият ден от остатъка от живота ти.
Съществуват два вида глупаци – едните се отказват да направят нещо, защото са били заплашени, а другите мислят, че заплашвайки ще постигнат нещо.
Една усмивка казва много неща.
Когато ти говориш с Бог – това е молитва. А когато Бог говори на теб, това е шизофрения.
Когато нещата отидат по дяволите, не отивай с тях.
Всяка следваща минута е нов шанс да преобърнеш живота си.
Най-добрата подправка към храната е гладът.
Младостта е хубаво нещо не защотото ни дава възможност да правим глупости, а защото ни дава време да ги поправим.
Заслуга за обществото имат както оптимистите, така и песимистите. Оптимистът, например, е измислил самолета, а песимистът – парашута.
Ако можеше Бог да ми даде ясен знак! Например голям депозит на мое име в швейцарска банка.
Споменът за щастието не е вече щастие, но споменът за болката е двойно по-голяма болка.
Обичам те, не затова какъвто си, а затова какъв съм аз, когато съм до теб.
Никой не заслужава да лееш сълзи за него, а пък тоз дето заслужава, няма да те разплаче.
Само защото някой не те обича, както на тебе ти се иска, то не значи, че не те обича от все сърце.
Истински приятел е този, който ти подава ръка и докосва сърцето ти.
Най-много ти липсва този, който е до теб, а ти знаеш, че никога няма да е твой.
Никога не се разделяй с усмивката си, дори и когато ти е тъжно, де да знаеш, може някой в тоз момент да се влюби в нея.
За света може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
Не си губи времето с човек, на който му е все едно дали си до него…
Може би Бог иска да срещнеш няколко неподходящи личности, преди да срещнеш човека за теб, за да бъдеш на ясно със себе си.
Не плачи, когато всичко свърши, усмихни се, че нещо ти се е случило.
Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но, за всеки случай, трябва да продължиш да вярваш в хората.
Стани по-добър човек, и гледай да си на ясно със себе си, преди да срещнеш някого с надеждата, че той ще разбере що за човек си ти.
Не си давай много-много зор, най-хубавите работи се случват, когато най-малко ги очакваш.
В Евангелието от Йов се казва, че онзи, който открие в дълбините на мрака забулени неща, ще извади на този свят сянката на смъртта.Дали жаждата на човека за открития може накрая да му изиграе лоша шега?
Истински герой е онзи, който жертвайки живота си за другите осъзнава, че хората, които той спасява никога няма да разберат за подвига му.
Хората винаги са се опитвали да контролират природните сили и да ги използват за нуждите на човечеството. Но какво ако самите тези нужди се превърнат в най-великата сила на този свят? Дали ще можем да се контролираме тогава?
Ловът, търсенето на прехраната и убиването,размножаването и продължаването на рода са най-основните човешки инстинкти. Те обаче бледнеят пред най-силния човешки инстинкт… нуждата от любов.
Поетите казват, че си истински жив, ако притежаваш възможността да чувстваш и обичаш. Учените, от друга страна, избират да определят живота чрез протеини и въглеродни изграждащи блокове. Но какво става, когато тези две вярвания се сблъскат?
Преследването на технология съществува, за да направи човешкия живот по-лесен и приятен. Но щом такива сили нахлуят в най-интимните части на животите ни, ще загубим ли тогава душата си?
Някои от най-великите постижения на човека,са мотивирани от нуждата да бъдат обичани и да бъдат приемани. Какво ще стане, ако тази нужда за признание,се превърне в желание да бъдеш почитан, а после и да ти се кланят, като на бог?
Дори и да обиколим света в търсене на красотата, не я ли носим в себе си, не ще я открием.
Най-великите ни изживявания, са най-тихите ни мигове.
Приятелството е като една душа в две тела.
Добрите хора имат ключ към душите на хората.
Истинското приятелство идва, когато мълчанието между двама души е приятно.
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден.
Ако съдиш хората няма да ти остане време да ги ОБИЧАШ.
Основните елементи на щастието са:
Нещо да правиш
Нещо да обичаш
Нещо за което да се надяваш
Ако искаш да се почувстваш богат, преброй всичко свои неща, които не се купуват с пари.
Най-голямото щастие е да бъдеш обичан заради самия теб или по точно да си обичан въпреки теб.
Най-добрите и красиви неща в живота не могат да бъдат видяни, нито докоснати, те се усещат в СЪРЦЕТО.
Във вселената има само един закон, който никога не се променя, а именно, че всичко се променя и всички неща са преходни.
Ако искаш да бъдеш здрав, мисли за радостта и веселието.
Aко искаш да бъдеш богат, мисли за знанието и търпението.
Най-великата доблест не е това никога да не паднеш, а да се изправяш всеки път когато паднеш.
Беден е не този който има малко, а този който иска да има повече.
Чувствата не мамят! Мамят само съставените от тях съждения.
Не се знае какво губиш, когато печелиш или какво печелиш, когато губиш.
Това което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да приезнае грешките си, достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен, за да ги поправи.
Пътищата на хората се разделят, защото всеки счита своя за единствения прав.
Не е нужно да получиш това копето цениш, а да оцениш това което получаваш.
Умен е този който греши, глупав е този който повтаря грешките си.
Песимистът вижда трудността при всяка възможност, докато оптимистът вижда възможността във всяка трудност! – Уинстън Чърчил

Уинстън Чърчил
Има само две абсолютно трайни неща, които можем да завещаем на децата си, според Ходинг. Едното са корени, а другото – криле.
Човек е силен, когато се усмихва въпреки болката си… Човек е смел, когато преодолява страха си и помага на другите да преодолеят техния. Човек е добър, когато собствената му болка не го прави сляп за болкат а на другите…
Сигурност. Това не съществува в природата! Никое животно не е толкова надменно, че да се чувства напълно сигурно. Само хората мислят, че могат да намерят сигурност, чрез проекти и технологии.
Стигнала съм до извода, че повечето от нас харчат пари, които още не са спечелили, за да си купят неща, от които нямат нужда, с желанието да впечатлят хора, които не харесват.
Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните хора са изпълнени със съмнения. – Бертран Ръсел
Във водата се отразява лицето ти, но във виното съзираш сърцето на другия.
Раят не е място, раят е миг, почувстваш ли го той живее завинаги в теб! – Филмът Плажът
Когато съм спонтанна, когато се доверявам на интуицията си, обикновено успявам. Логиката обаче ме вкарва в неприятности. – Анджелина Джоли
“Животът е като огледало, ако му се усмихнеш, ще ти отвърне със същото.“ – Хорас Джаксън Браун
Човек който прави другите щастливи, неможе да бъде нещастен. – Хeлвеций
Ако посочиш някои, не забравяй че трите пръста сочат тебе! – Конфуций

Конфуций
Живей за днес, защото вчера няма да се върне, а утре може и да не дойде.
Човек е щастлив, когато притежава това, което сам обича, а не това което другите харесват.
Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство – никога. – Чарлз Кейлъб Колтън
Пепелта е по-велика от пръстта, защото е горяла.
Любовта е като розата – красива, но бодлива.
Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства. – Паулу Коелю „Алхимикът“
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си. – Паулу Коелю „Алхимикът“
Бъди щастлив с това, което имаш, докато се бориш за това, което желаеш!
По-добре да подраниш три часа, когато ще е твърде рано, отколкото да закъснееш и минута, когато ще е твърде късно. – Уилям Шекспир
Адам е бил щастлив: когато е казвал нещо можел е да бъде уверен, че никой преди него не го е казал. – Самуел Лангхорн Клемънс – Марк Твен
Свободата значи отговорност. Ето защо мнозина се страхуват от нея. – Джордж Бърнард Шоу
И утре е ден.. но друг!
И утре е ден! – помисли си с надежда Еднодневката.
Блажен е този, който не очаква нищо, защото никога няма да бъде разочарован. – Джонатан Суифт
Когато слепият носи сакатия, и двамата напредват.
Не е важно дали хората хвърлят камъни по теб, важното е ти какво градиш с тях – стени или мостове.
Обичаме тези, които бягат от нас, а бягаме от тези, които ни обичат!
Не говори, освен ако не можеш да подобриш тишината.
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си.
Човек е свободен в момента, в който пожелае да бъде. – Волтер
Учи се от грешките на другите.Не можеш да живееш достатъчно дълго ,за да ги направиш всичките свои.
Най-дълбоки са най-простите въпроси. Къде съм роден? Къде е моят дом? Къде отивам? Какво правя? Замисляй се от време на време върху тях и наблюдавай как отговорите ти се променят. – Ричард Бах „Илюзии“
Красиво е да се усмихваш,но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти.
Загубеното щастие е по-тъжно и от самата тъга.
Мъдър е не онзи, който знае всичко, а който знае необходимото. – Есхил
Животът не се измерва с това колко пъти сме си поели дъх, а с моментите, които са ни карали да затаим дъх! – Джордж Карлин
Не ходи по чуждите стъпки, защото няма да оставиш следа!
Когато протегнеш ръце към звездите, няма как да останеш с шепа кал.
Ако някой се опита да те засенчи, остави го да слънчаса!
Никой не е умрял от учене, но защо трябва да рискувам!
Не се смей на тоя дето прави крачка назад, защото може всъщност да се засилва.
Живей на ръба, в противен случай заемаш твърде много място.
Не е важно дали говорят зад гърба ти, важно е като се обърнеш всички да мълчат.
По-добре е да запалиш свещ,отколкото да проклинаш тъмнината.
Животът е такъв, какъвто си го направиш сам.
Учтивостта не стува нищо, но може да купи всичко!
Не говори винаги каквото знаеш, но знай какво говориш!
Лошият късмет, също както и добрия рядко траят дълго…
Всеки проблем си има решение, ако няма…значи не е проблем!
Когато тръгнеш да се изкачваш по стълбата на успеха, не бъди жесток с останалите, защото можеш да ги срещнеш на връщане.
Не върви пред мен,няма да мога да те следвам. Не върви зад мен,няма да мога да те водя. А върви до мен и ми бъди приятел!
Има хора, на които недостатъците прилягат добре, и други, които ни отблъскват с добрите си качества! – Ларош Фуко
Веднъж оплетена ли е една работа , всичко вършено с цел да я оправиш само я влошава. – Финегъл
Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят. – Бъртранд Ръсел
Ако психичеси здрав е този, който смята необикновените неща за грешни, то аз предпочитам да съм шибана откачалка! – Анджелина Джоли
Сексът започва тогава, когато жената хване мъжа за ръката. – Зигмунд Фройд

Зигмунд Фройд
Грешката е винаги следствие от неточност в съжденията, но упорството във вече открита грешка е признак на слабохарактерност.
Не си скуби косите от мъка, защото мъката няма да намалее от плешивостта. – Цицерон
Най-далеч достига онзи,който не знае накъде е тръгнал. – Оливър Кромуел
Който говори много, все ще каже нещо, което не е трябвало да казва. – Конфуций
Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки. – Йордан Радичков
Думите могат да се хвърлят на вятьра, стита да духа в правилната посока.
По-добре да живееш в собствената си илюзия, отколокото в чуждата.
…понякога си струва да отстояваме и принципите си, нали? – Понякога, да… Номерът е да знаеш точно кога и точно кои принципи! – Артър Хейли „Колела“
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #32 -: Ноември 18, 2010, 18:25:20 »

- Дела трябват, а не думи.
- Предателите трябва да се убиват.
- Пророкувам предателство. Ако отричате, аз ще ви покажа предателя.
- Работата вършете, но умно!Трябва да се убие, ако не е чист.
- Работим чисто български и не искаме да се водим по никого извън Българско.
- Размислете зряло, че работата ни не е само по Балкана, но революция на място.
- Решили сме се вече - или с нас и народа, или ще ви пратим при черните души!
- Сегашната деспотско-тиранска система да заменим с демократска република.
- Сто и петдесет лири ли ви са по-мили, или вечен живот.
- Днешният век е век на свободата.
- Докато постигнем целта си, ще отидат и невинни хорица
- Ако спечеля, печеля за цял народ - ако загубя, губя само мене си.
- Без изпит не е приет никой - за приемане на войводите и техните длъжности"
- Без революция сме загубени во веки веков.
- Близо е времето вече - българинът не ще бъде роб, а свободен.
- Братство всекиго, без да гледаме на вяра и народност.
- Бързата работа ялова излиза.
- Дързост и постоянство!
- За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно.
- Аз съм посветил себе си на отечеството си още от 61-о (от 1861-о лето), да му служа до смърт и да работя по народната воля.
- Аз съм се посветил на отечеството си жертва за освобождението му, а не да бъда кой знае какъв.
- Време за помагане е сега - закъснелите не ще бъдат наши приятели.
- Времето е в нас и ние сме във времето.
- Всекиму ще се държи сметка за делата.
- Всички зависят от вишегласието.
- Всичко се състои в нашите задружни сили.
- За враговете на демокрацията и републиката
- За отечеството работим - кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим.
- За честните хора такава смърт.
- Заклевам се пред нашето отечество България, че ще изпълнявам точно длъжността си. - Писмената клетва на Левски, положена след общото събрание в Букурещ, април и май 1872 г.
- Играем с живота на 7 милиона българи - трябва зряло да се постъпва.
- Има два пътя - кой ще изберете?
- Отговорност към обществените средства
- Строга и редовна отчетност.
- Интригата спира хода на народната работа.
- Историята ни няма да прикачи заслугите ми на другиму.
- Както речат повечето игроводи, така ще играем.
- Каравелов казва: "Аз съм".
- Които искат да умрат за отечеството си, да бъдат готови.
- Който не е чист, убивам го. И работа трябва, работа!
- На драго сърце да обичаме оногова, който ни покаже погрешката, инак той не е наш приятел.
- На такива хора дай работа, които са разсъдителни, постоянни, безстрашни и великодушни.
- Най-много са виновни чорбаджиите.
- Главният център е в България.
- Народната работа стои над всичко.
- Не си народен: виждаш народното зло и не го казваш.
- Ние гоним царя и неговите закони.
- Никой да не се повежда сляпо в работата.
- Обич и доверие към Апостола!
- Оръжие, оръжие и пак оръжие.
- Трябва да се съобразите със закона.
- Трябва изпит за всеки. Защото има примери: Днес е човек, а утре - магаре.
- Цели сме изгорели от парене и пак не знаем да духаме.
- Часът на свободата призовава всеки българин да покаже на дело родолюбието си.
- Чисто народният човек се бори, докато може…, ако не сполучи…, трябва да умре в народната си работа.
- Ще имаме едно знаме, на което ще пише: "Свята и чиста република".
- Строга революционна бдителност.
- Техните милиони жълтици нека си бъдат техни!
- Ти ли трябва да вървиш с вишегласието, или милиони хора - след една глава?
- Трябва да се жертва всичко, па и себе си.
- Трябва да се променят имената - станаха известни на мнозина.

Васил Левски
Активен
Аэ съм
Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #33 -: Декември 11, 2010, 22:52:01 »

Любовта е като разтройството-където те хване-там оставаш
автора е неизвестен ама и мн яка
Дом е там, където дупето ти седне.
--- Пумба, от "Цар Лъв" ---голям мислител

"Здравата работа не е убила никого до сега, но защо да и даваме възможност да го направи?"
--- Чарли МакКарти ---

Не страдам от психично разстройство - наслаждавам му се!
--- Анджелина Джоли

"Когато станем повече от вас, ще видите кои са обратни"
--- Надпис в тоалетна ---

Дори да умра,не ще загина
не ще увехне мойта кожа,
защото алкохола който ще изпия
не ще ми позволи да се разложа.
Не сипвайте на гроба ми вода,
на онзи свят не искам да се мия,
но ако възкръсна от пръстта,
ще бъде само за да се напия.

"Опит, така наричат хората грешките си !"
"Добре започнатото е наполовина свършено."
"Който е приятел на всички, не е приятел на никого."
"Нещастието сплотява хората."

"Умният човек ще се съгласи с умния, глупавия обикновено не се съгласява нито с умните, нито с глупавите."
-Аристотел

"Война не се печели когато умреш за родината си,а когато накараш другото
бедно копеле(врагът) да умре за своята родина"
-генерал Патон

"Живота е нещо което се случва докато си правим планове."
-Джон Ленан

"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
-Шарл Де Гол

"Една страна може да бъде управлявана и с лоши закони, но с добри чиновници."
-Ото фон Бисмарк

"На дипломатически език, да се присъединиш принципно, е просто вежлива форма на отказ."
-Ото фон Бисмарк

"Да знаеш много езици, значи да имаш много ключове за една врата."
-Волтер

"Не съм се провалил. Просто открих 10000 начина, които няма да станат."
-Томас Алва Едисън

"Човекът престана да бъде роб на човека и стана роб на вещите."
-Фридрих Енгелс

"Не можем да избягаме от съдбата си, - с други думи, не можем да избегнем неизбежните последствия от собствените си действия."
-Фридрих Енгелс

"По-добре да си обект на завист, отколкото на състрадание."
-Херодот

"Парите трябва да се управляват, а не да им се слугува."
-Сенека

"Никой няма достатъчно добра памет, за да бъде преуспяващ лъжец."
-Абрахам Линкълн

"Не говори винаги, каквото знаеш, но знай винаги какво говориш."
-Клавдий

"Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."
-Пабло Пикасо

"Има много начини да направиш кариера, но най-сигурният от тях е да се родиш в подходящо семейство."
-Доналд Тръмп

"Когато прочетох за вредата от алкохола, се отказох от четенето."
-Henny Youngman

"Колкото по-голяма е една лъжа, толкова по-лесно ще и повярват."
-Адолф Хитлер

"Ако не можете да обясните нещо на едно дете на 6 години, то това
значи, че вие въобще нямате понятие какво означава това нещо."
-Алберт Айнщайн

"Нищо велико на света не е извършено без страст."
-Галилео Галилей

"Предпочитам да открия една истина, дори и в незначителните неща, отколкото дълго да обсъждам най-големите въпроси, недостигайки до никаква истина."
-Галилео Галилей

"Да не се правят никакви отстъпки в живота е белег на безразсъдство."
-Демокрит

"Ако съм свършил някаква работа, то е било, защото съм я чувствал като игра. Ако трябваше да работя, никога нищо нямаше да свърша."
-Марк Твен

"Говори истината и тогава няма да ти се налага да помниш нищо."
-Марк Твен

"Истината е най-скъпото нещо, което притежаваме. Нека я пестим!"
-Марк Твен

"Малцина от нас могат да понесат щаститето - имам предвид щастието на ближния си."
-Марк Твен

"Никога не съм допускал училищните занятия да пречат на образованието ми."
-Марк Твен

"По-добре дръжте устата си затворена и оставете хората да ви смятат за глупави, отколкото да я отворите и да разсеете всички съмнения..."
-Марк Твен

"Никога не греши само този, който нищо не прави."
-Теодор Рузвелт

"Глупак, който осъзнава, че е глупак, вече не е глупак."
-Фьодор Михайлович Достоевски

"Никога не казвай 'никога'."
-Чарлз Дикенс

"Първото правило на бизнеса е да постъпваш с другия така, както той би искал да постъпи с тебе."
-Чарлз Дикенс

"Дойдох, видях, победих." - "Veni, vidi, vici."
-Юлий Цезар

"Където има брак без любов - там има и любов без брак."
-Чудомир

"Никой не е по-силен от слабостите си."
-Чудомир

"Първата и най-лошата от всички измами е самоизмамата."
-Чудомир

"Той повишава гласа си, вместо да засили доводите си."
-Чудомир

"What is the difference between genius and stupidity? Genius has limits."
- Albert Einstein

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
- Albert Einstein

"I want to know God's thoughts; the rest are details."
- Albert Einstein

"I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones."
- Albert Einstein

"Those who are free from common prejudices acquire others"
- Napoleon Bonaparte

"Glory is fleeting, but obscurity is forever."
- Napoleon Bonaparte

"Never interrupt your enemy when he is making a mistake."
- Napoleon Bonaparte

"Religion is what keeps the poor from murdering the rich."
- Napoleon Bonaparte

"When you kill one... it is a tragedy; when you kill a million ... it is a statistic"
-Attributed to Joseph Stalin

"History has shown that there are no invincible armies."
-Joseph Stalin

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."
"A lie told often enough eventually becomes truth."
"A person is smart, people are dumb."
"A ship is safe in the harbor, but that's not what ships are built for."
"Be nice to people on your way up because you meet them on your way down"
"Be not afraid of growing slowly, be only afraid of standing still"
"Copy from one, its plagiarism; copy from two, its research"
"Don’t fix it if it ain't broken"
"Forgive your enemies, but never forget their names"
"Friends may come and go, but enemies accumulate."
"Guns don't kill people; people kill people... with guns."
"I'm not a genius, i just read that off the sign behind you"
"Knowledge speaks, but wisdom listens"
"Lottery is a tax on hope."
"One mans terrorist is another mans freedom fighter."
"People too weak to follow their own dreams will always find a way to discourage others"
"Power is the ability not to have to please"
"Reality is a poor substitute for my dreams."
"The best defense against logic is ignorance."
"There are only 10 types of people in the world; those who understand binary and those who don't."
"Трудно е да се задоволиш с малко, но още по-трудно е да се задоволиш с много. Стремежът да се препълни торбата докарва дотам, че тя се скъсва."
"За да направиш нещо, не са нужни толкова много сили;но за да решиш какво именно трябва да направиш, е нужна действително огромна сила."

"Всички ние сме в калта , но някои от нас гледат към звездите "
"Само жената може временно да спре времето" Юзеф Булатович
"Обич и вечност не се римуват."
"В живота можеш да вярваш само на себе си и то не винаги."
"Пепелта е по-велика от пръстта, защото е горяла."
"Ако на човек може да му се вярва договор не е необходим, ако не може да му се вярва - договорът става излишен!"
Джон Пол Гети
"Миг невнимание - цял живот умрял..."
"Щастието е единственото нещо, което човек може да раздава без да притежава."
"Щом трябва,значи трябва" Бетовен
"Колкото повече, толкова повече!"
Алън Александър Милн "Мечо Пух"
--- И моята любима народна мудрост , преведена на английски , защото звучи още по значителна Усмивчица ---
"Whent the horse into the river " В превод : Ойде коньо у реката ! Усмивчица

Активен
Amaranth
Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« Отговор #34 -: Декември 12, 2010, 01:08:44 »

ДЕКЛАРАЦИЯ НА САМОУВАЖЕНИЕТО
    Аз съм си аз!
    В целия свят няма друг човек, който да е точно като мен. Има хора, при които някои части на тялото или страни на характера са еднакви или подобни на моите, но като цяло никой не прилича напълно на мен. Ето защо всичко, което правя, е уникално и неповторимо мое, защото аз самата избирам какво да бъде то!

Притежавам всичко, свързано с мен самата:
    ~ моето тяло, заедно с всичко, което то прави:
    ~ умът ми, включително моите мисли и идеи;
    ~ очите ми и образите, които те виждат;
    ~ чувствата ми, каквито и да са те - гняв, радост, огорчение, любов, разочарование, въодушевление;
    ~ устата ми и всички думи, които тя изрича - вежливи, нежни и груби, правилни или неуместни;
    ~ гласът ми - силен или тих, като шепот;
    ~ всичките ми действия, насочени към другите или към мен самата...

Владея фантазиите, мечтите, надеждите и страховете си!
    Владея триумфа и успехите, неуспехите и грешките си. Тъй като владея всичко, което съм, аз мога да опозная най-истинската си същност. По този начин мога да обичам себе си и да установя приятелски отношения с всяка част от мен. Тогава ще стане възможно всичко в мен да заработи за моите собствени интереси...

Зная, че има някои неща у мен, които ме озадачават.
    Както и други, които не познавам. Но докато съм приятелка със себе си, аз смело мога да търся решения на загадките и нови пътища, за да опознавам себе си. Както и да изглеждам и както и да звучат думите ми, каквото и да кажа и направя, каквото и да помисля и да почувствам в даден момент, това съм си Аз! Това е истината и тя показва,
    къде съм в този миг от времето...

Когато по-късно погледна назад,
    за да преценя как съм изглеждала или как са звучали думите ми, какво съм казала или направила и какво съм помислила или почувствала, може да се окаже, че някои части от мен не са действали по подходящ начин. Мога да отхвърля онова, което е несполучливо, и да измисля нещо ново на негово място, както и да запазя друго, което се е оказало подходящо...

Виждам, чувам, усещам, мисля, говоря и действам разумно!
    Имам необходимите инструменти, за да оцелея, да общувам с другите хора, да върша полезни неща, да внасям благоразумие и порядък в света на хората и в нещата извън мен. Аз притежавам себе си и следователно, мога да управлявам живота си!

Аз съм си Aз и се чувствам много добре!

~ . ~ . ~

Вирджиния Сетайър
    ДЕКЛАРАЦИЯ НА САМОУВАЖЕНИЕТО
    Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    Venus
    Гост
    « Отговор #35 -: Януари 04, 2011, 22:49:29 »

АЛБЕРТ АЙНЩАЙН --- "МИСЛИ И АФОРИЗМИ"

* Аз виждам образа, но моето въображение не може да ми нарисува художника на този образ. Виждам часовника, но не мога да си представя часовникаря. Човешкият ум не е в състояние да си представи четирите измерения. Как може тогава да си представи Бога, пред Когото хилядите години и хилядите измерения са като едно?

* Бих искал да знам мислите на Бог; останалото са подробности

* Не забравяйте, че тези, които са по-чувствителни и благородни, са винаги сами - това е необходимо - и поради това те могат да се наслаждават на чистотата на своята собствена атмосфера.

* С увеличаването на моята известност аз ставам все по-глупав, което, разбира се, е обикновено явление. Съществува прекалено голямо несъответствие между това, което си, и онова, което хората мислят, че си. Или поне това, което казват, че мислят за теб. Но всичко трябва да се приема с чувство за хумор.

* Една студентка от Вашингтон му пише, като споменава между другото, че по математика е под средното равнище и трябва да работи по-усилено в сравнение с колегите си. Отговаряйки и, Айнщайн споделя следното:

" Не се вълнувайте от затрудненията си по математика. Мога да Ви уверя, че моите са далеч по-големи."

* Тема, разработвана в клас:

Моите планове за бъдещето

"Щастливият човек е прекалено доволен от настоящето, за да мисли много за бъдещето. От друга страна обаче, именно младите обичат да се отдават на дръзки проекти. Освен това, съвсем естествено е един сериозен млад човек да създаде за самия себе си, доколкото може, точна представа за целта, към която се стреми ..."

* Що се отнася до работата ми, въпреки обещаващото начало, сега напредвам бавно и трудно. Във фундаменталните изследвания във физиката ние се движим пипнешком и никой няма доверие в онова, което другият, изпълнен с големи надежди, прави.

* Моята научна работа се обосновава единствено от неудържимия ми копнеж да разбера тайните на природата и от никакви други чувства. Любовта ми към справедливостта и стремежът ми да допринеса нещо за подобряване условията на човешкото съществуване са съвсем независими от моите научни интереси."

* О, младост! Знаеш ли, че твоето поколение не е първото, което е бленувало за живот, изпълнен с красота и свобода? Знаеш ли, че всички твои предшественици са имали същите стремежи и са станали жертва на страха и омразата? Знаеш ли също, че всички твои пламенни желания могат да бъдат осъществени само ако ти успееш да постигнеш обич и разбирателство с хората и животните, и растенията, и звездите, така че всяка радост да стане твоя радост и всяка болка - твоя болка? Отвори очите, сърцето и ръцете си и не поглъщай отровата, която твоите предци така жадно изсмукаха от Историята. Едва тогава цялата земя ще бъде твоя родина и твоят труд и усилия ще създават блага.

* Нищо истински ценно не може да бъде постигнато в резултат на амбиция или обикновено чувство за дълг. То може да бъде постигнато само чрез любов и преданост към хората и към действителните неща.

* Науката е великолепно нещо, ако човек не е принуден да изкарва хляба си чрез нея. Всеки трябва да печели препитанието си, след като избере професия, за която е сигурен, че е в състояние да овладее. Само когато не сме длъжни да даваме отчет някому, можем да намерим радост в научните занимания.

* През по-голямата част от времето ние, хората, живеем с лъжливото чувство за сигурност и удобство в едно привидно познато и сигурно физическо и човешко обкръжение. Но когато обичайният ритъм на ежедневието бъде нарушен, ние разбираме, че сме като корабокрушенци, които се опитват да пазят равновесие на една жалка дъска сред открито море, забравили откъде идват и незнаейки накъде отиват. Но след като веднъж завинаги се примирим с този факт, животът става по-лесен и не ни очакват повече разочарования.

* Не вярвам аз на думичката "ние",

не може тя двамина във едно да скрие.

Зад всяко разбирателство стои

дълбока бездна , скрита от очи.

* За да бъде човек безупречен член на стадо овце, трябва преди всичко той самият да стане овца

"ЧОВЕКЪТ - Алберт Айнщайн

Нов поглед върху неговите архиви",

Народна младеж,

София 1982 г.

И ОЩЕ:

* Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена.

* Ако можех да запомня имената на всички тия частици, щях да съм ботаник

* Ако моята теория за относителността се потвърди, немците ще кажат, че съм немец, а французите — че съм гражданин на света; но ако теорията ми бъде опровергана, французите ще ме обявят за немец, а немците — за евреин.

* Ако не можете да обясните нещо на едно дете на 6 години, то това значи, че вие въобще нямате понятие какво означава това нещо.

.

* Великите мисли идват в главата на човека толкова рядко, че никак не е трудно да се запомнят.

* Вечната загадка на света е неговата познаваемост.

* Всяко постижение в науката започва с опит и свършва с него.

* Въображението е по-важно от знанието.

* Господ не играе на зарове.

* Гравитацията не е отговорна за тези, които падат в капана на любовта.

* Две неща ми вдъхват страхопочитание — сияещото небе отгоре и поучителната Вселена, в която се намирам.

* Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.

* Две неща са нужни за нашата работа: неуморна издържливост и готовността да изхвърлиш нещо, в което си вложил много време и труд.

* Единственото наистина ценно нещо е интуицията.

* Единственото, което обърква познанията ми, е моето образование.

* Животът е като карането на колело: трябва да се движим напред, за да не загубим равновесие.

* За съжаление вече стана очевидно, че нашата технологичност задмина нашата хуманност.

* Здрав разум е наборът от предразсъдъци, с които човек се е сдобил до 18-годишната си възраст.

* Зная защо има толкова много хора, които обичат да цепят дърва. В тази дейност те незабавно виждат резултатите.

* Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса. Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо.

* Като цяло науката не е нищо повече от рафиниране на ежедневното ни мислене.

* Който никога не е грешил, никога не е опитвал нещо ново.

* Който обича да марширува, напразно има мозък в главата — гръбначният би бил достатъчен.

* Колко жалък е физикът-теоретик, когато се изправи пред Природата — и пред студентите си!

* Масата на едно тяло е мярка за неговото енергийно съдържание.

* На Бог не му пука за математическите трудности. Той интегрира емпирично.

* Най-печалното при младото поколение е, че аз вече не съм част от него.

* Най-трудното за разбиране нещо на света е данъкът върху доходите.

* Науката е великолепно нещо, ако човек не е принуден да изкарва хляба си чрез нея. Всеки трябва да печели препитанието си, след като избере професия, за която е сигурен, че е в състояние да овладее. Само когато не сме длъжни да даваме отчет някому, можем да намерим радост в научните занимания.

* Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.

* Не знам какви оръжия ще се използват в Третата световна война, но Четвъртата ще се води с тояги и камъни.

* Не можем да решим проблемите, като използваме същия начин на мислене, който сме използвали, когато сме ги създавали.

* Не се подчинявай на властта, ако това противоречи на принципите ти.

„Масата на едно тяло е мярка за неговото енергийно съдържание.“

* Не се притеснявайте за математическите затруднения, които срещате; тези, с които се сблъсквам аз, са още по-големи.

* Нещата трябва да са възможно най-опростени, но не и прости.

* Никога не мисля за бъдещето. То идва достатъчно бързо.

* Никога не е грешал този, който никога не е опитвал нещо ново.

* Няма толкова висша цел, която да оправдае използването на всякакви средства.

* Обичам да пътувам, но мразя да пристигам.

* Образование е това, което остава, когато забравим всичко, което сме научили в училище.

* Особено изглежда нашето положение на тази земя.Всеки от нас се появява тук не по собствено желание и без да е молил за кратък престой,без да знае защо и за какво,във всекидневния живот ние само чувстваме,че човек е тук заради другите,заради тези които обича и много други свързани с него човешки същества.

* Различията между минало, настояще и бъдеще са само една ужасно настойчива илюзия.

* Слабостта на позицията става слабост на характера.

* С увеличаването на моята известност, аз ставам все по-глупав, което, разбира се, е обикновено явление. Съществува прекалено голямо несъответствие между това, което си, и онова, което хората мислят, че си. Или поне това, което казват, че мислят за теб. Но всичко трябва да се приема с чувство за хумор.

* Тайната на творческите способности е в това да знаеш как да криеш източниците си.

* Технологичният прогрес е като брадва в ръцете на патологичен престъпник.

* Уравненията са най-важни за мен, защото политиката се занимава с настоящето, а уравненията са за вечността.

* Човек започва да живее тогава, когато може да живее извън себе си.

* Човек трябва да живее твърде дълго, за да разбере колко кратък е животът.

Активен
    Venus
    Гост
    « Отговор #36 -: Януари 05, 2011, 17:44:05 »

Из "Малкият принц"

— Хората имат различни звезди. За тези, които пътуват, звездите са водачи. За други са само малки светлинки.

— Нощем ще гледаш звeздите. При мен всичко е съвсем мъничко и затова не мога да ти покажа моята. Така е по-добре. За теб моята звезда ще бъде една от звездите... Тогава ще ти бъде хубаво да гледаш всички звезди...

— И когато се утешиш (човек винаги се утешава), ще се радваш, че си ме познавал. Винаги ще бъдеш мой приятел. Ще ти се иска да се смееш заедно с мен. И понякога ще отваряш прозореца, ей така, за удоволствие... И твоите приятели много ще се чудят, когато видят да се смееш, загледан в небето. А ти ще им кажеш: "Да, звездите винаги ме карат да се смея!" И ще те помислят за луд.

— Сбогом — каза лисицата. — Ето моята тайна. Много е проста: истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.
    — Същественото е невидимо за очите — повтори малкият принц, за да го запомни.

— Пустинята е хубава — каза малкият принц, — защото крие някъде кладенец…

— Трябва да бъдеш много търпелив. Ще те гледам с крайчеца на окото и ти няма да казваш нищо. Езикът е извор на недоразумения.

— Какво значи “да опитомиш”?… … ако ме опитомиш, ние ще изпитваме необходимост един от друг. За мен ти ще бъдеш единствен на света. За теб аз ще бъда единствена на света… …в живота ми ще грейне слънце, погледни! Виждаш ли житните ниви ей там? Житните ниви не ми напомнят нищо. И това е тъжно! Но твоята коса е с цвят на злато. И когато ме опитомиш, ще бъде прекрасно! Житото, което е златисто, ще ми напомня за теб. И ще обичам шума на вятъра в житата...
    *
    "Вървиш ли право пред себе си, няма да отидеш много далеч..."

*"- Ако обичаш едно цвете, което съществува само в един екземпляр сред милионите и милиони звезди, стига ти да погледнеш звездите, за да бъдеш щастлив. Мислиш си: "Моето цвете е там някъде..." Но ако овцата изяде цветето, за тебе сякаш всичките звезди угасват!"

* "Онова, което толкова ме вълнува в тоя малък спящ принц, то е неговата вярност към едно цветче, то е образът на розата, която свети в него като пламък на лампа, дори когато спи..."

* "И все пак онова, което хората търсят, може да се намери в една-единствена роза или в малко вода... Но очите са слепи! Човек трябва да търси със сърцето си."

* "Оставиш ли се да те опитомят, има опастност да поплачеш..."

* "Ако обичаш някое цветче, което се намира на някоя звезда, приятно е да гледаш нощем небето. Всички звезди са цъфнали цветя."
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #37 -: Февруари 04, 2011, 00:05:25 »

Всичко, което човек е постигнал в живота си, се дължи на неговата вяра.

Петър Дънов

"Дори да знам, че утре светът ще рухне, пак ще посадя ябълковото си дърво."
    Мартин Лутър

"Зърнах крехко цвете, избуяло на половин метър между черния път и коловоза. Малко наляво, надясно или нагоре би го обрекло на смърт, и въпреки това то цъфтеше, сякаш разполага с безкрайни поля от плодородна земя, без да подозира в каква опасност расте. То не предизвиква съдбата, нито вика дявола с лошите си предчувствия."

Хенри Дейвид Торо

"От днес започва целият ти останал живот."
    Дейл Карнеги

"Животът е чист пламък и невидимото слънце в душата ни дава живот."
    Сър Томас Браун

"Човек и в най-безнадеждните минути пак търси и намира сянка от надеждица в нещо."
    Иван Вазов

"Не вярвате ли? Скрийте своята невяра, сърцето вярва, нека то говори!"
    Дора Габе

"Двама души погледнали през затворническите решетки; единият видял кал; другият - звезди."
    Фредерик Лангбридж
    Активен
    Luna:)
    Гост
    « Отговор #38 -: Юли 26, 2011, 17:19:22 »

~ 45 доказани житейски истини ~

1. Живота не изглежда винаги справедлив, но все пак е хубав.

2. Когато се съмняваш, просто направи следващата малка крачка.

3. Животът е прекалено кратък и хубав, за да си губиш времето, мразейки някого.

4. Твоята работа няма да се грижи за теб, ако се разболееш, но твоите родители и приятели ще го направят. Поддържай връзка с тях.

5. Изплащай вноските по кредитните си карти всеки месец.

6. Няма нужда да печелиш всеки спор. Съгласи се, че не си съгласен.

7. Поплачи си с някой. По-лечебно е, отколкото да плачеш сам.

8. Нормално е някой път да се ядосаш на Бог. Той може да го понесе.

9. Живей Тук и Сега, защото точно този миг е единствен и неповторим.

10. Когато става въпрос за шоколад, съпротивата е безсмислена.

11. Бъди в мир с миналото си, за да не ти вреди на настоящето.

12. Няма нищо лошо в това, децата ти да те видят да плачеш.

13. Не се сравнявай с другите. Нямаш си и най-малка представа какъв е техният живот.

14. Ако във връзката има тайни, не е добре ти да си част от нея.

15. Всяко нещо може да се промени с едно мигване на Бог. Но не се тревожи – Бог никога не мига.

16. Поеми дълбоко въздух – това успокоява ума.

17. Освободи се от всичко, което не е нито полезно, нито красиво, нито приятно.

18. Това, което не те убива, наистина те прави по-силен.

19. Никога не е прекалено късно за второ детство. То обаче зависи само и единствено от теб.

20. Когато става въпрос за твоите мечти, не приемай "НЕ!" за отговор.

21. Изгори свещите, използвай хубавите чаршафи, носи луксозното бельо. Не ги пази за специални случаи. ДНЕС е специален ден.

22. Следвай знаците по Пътя и спокойно се пусни по течението на реката на Живота.

23. Бъди ексцентричен сега. Не чакай до дълбока старост, за да носиш лилаво.

24. Най-важният сексуален орган е мозъка.

25. Никой друг не е отговорен за твоето щастие освен Ти.

26. За всяко нещо, което сега ти изглежда като нещастие, се запитай: “Ще има ли значение това след 5 години?”.

27. Винаги избирай живота.

28. Прощавай всичко на всеки.

29. Това, кой какво мисли за теб, не е твоя работа.

30. Времето лекува всичко. Просто си дай време.

31. Колкото и хубава или лоша да е една ситуация, тя ще се промени.

32. Не се приемай на сериозно. Никой друг не го прави.

33. Винаги вярвай в чудеса.

34. Бог те обича заради това, което е Той, а не защото ти си или не си направил нещо.

35. Върви по нови пътеки, прокарай своя уникален път, остави следа.

36. Да остарееш е по-добре, отколкото да умреш млад.

37. Твоите деца ще имат само едно детство, помогни им да го изживеят пълноценно.

38. Това, което наистина има значение е, че в крайна сметка си обичал.

39. Излизай всеки ден навън. Чудесата чакат на всяка крачка.

40. Тревата винаги е по-зелена от другата страна на оградата.

41. Завистта е загуба на време. Ти имаш всичко, от което имаш нужда.

42. Най-доброто тепърва предстои.

43. Без значение, как се чувстваш - стани, облечи се и излез.

44. Предай се на Живота.

45. Всеки миг от живота е дар от Бога, бъди благодар
    Активен
    viosta
    Гост
    « Отговор #39 -: Ноември 22, 2011, 18:18:02 »

"Живите затварят очите на мъртивте,а мъртвите отварят очите на живите./Й.Радичков/"
    Активен
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Сатя Сай Баба - 108 нравствени практики
    Духовни учения
    delfin 1 3850 Последна<br />публикация Ноември 09, 2009, 16:39:26
    от delfin
    Фентъзи книги и научна фантастика
    Книги
    delfin 0 2036 Последна<br />публикация Януари 11, 2010, 17:20:30
    от delfin
    Истината за Хитлер
    Любопитни факти
    Аэ съм 3 1986 Последна<br />публикация Октомври 31, 2010, 18:59:32
    от GavriL
    Мистериите по нашите земи
    За България
    Аэ съм 1 2621 Последна<br />публикация Декември 10, 2010, 19:29:35
    от bars_i

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright