Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Молитвата!  (Прочетена 1783 пъти)
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1641

Винаги на точното място в точното време

« -: Октомври 12, 2010, 01:57:53 »

Молитвата не е в думите, а в горещото желание на сърцето

Истинският приятел дава бодрост на духа и увереност, неговите думи внушават мир и сила. Молитвата е именно такъв приятел, защото отваря ума за потока на Божествената милост и съединява човешкото съзнание с Божественото.

Как действа молитвата? Този въпрос е спорен.

Някои казват, че молитвата достига направо до Бога. Други смятат, че тя се възприема от ангела-хранител или даже от Спасителя и чрез тях се предава на Него. Други уверяват, че молитвата се съсредоточава около човека, в неговото астрално обкръжение, като се запечатва в съзнанието му, докато се прояви в неговия живот.

Йогата би казал, че съществуват три вида молитви: словесна, ментална молитва и духовна молитва.

Словесната молитва напомня молитвата на дивак, който размахва копие и издава войнствен вик, като повторно изразява на своя племенен Бог желанието си за победа. Такава молитва се състои изключително от първични желания и без съмнение може да се съсредоточи само около астралното тяло но молещия се.

Менталната молитва достига до съзнанието посредством ума. Всяка искрена молитва, изразяваща силно желание, ще приведе астралното тяло в състояние на вибрации, които се предават на физическото тяло. Под ментална молитва се подразбира не само мълчаливата молитва, но всяка една молитва, която произлиза от астралното тяло, преминава през ума и се изразява на материално ниво. Повечето молитви са от такъв вид.

Духовната молитва е откритост но човешкия ум за такъв поток на Божествената милост, който усилва вибрациите на астралното тяло и възвисява съзнанието до висока степен на духовност. В такава молитва няма нито очаквания, нито молби, тя е общуване на човека с Бога.

За йогата молитвата се състои не толкова от думите, колкото от горещото желание, което изпълва цялото му същество и се проявява на астрално ниво във вид на мисловни вълни с мощна сила.

По-добре е да се отправя молитва към Бога във вид на мощни вълни от чувства и желания, отколкото под формата на думи, които са само една обвивка и са лишени от чувства. Молитвата допринася полза, когато е дълбоко прочувствена, ражда се от искрено чувство и упорито желание.

Молитвата, предназначена за други хора, напразно се прахосва, ако се изразява с думи.
Чувствата са молитвеник на природата. Умът на развития човек е колелото на молитвата, в което се въртят чувства и желания.

Както храната е необходима за физическото тяло, а науката за ума, така молитвата е потребна за духовния живот на човека. Човек, който не знае как да се моли, не разбира какво означава общуването с Бога. Впрочем, действията на молитвата са толкова пространни, проникват във всички сфери на живота, във всяка сфера на мисълта.
Хората имат странни възгледи за молитвата: те или повтарят молитви като папагали, всяка вечер и всяка сутрин, или се молят само тогава, когато са болни или са в беда.
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Февруари 17, 2012, 17:14:51 »

Искам да споделя една молитва на благодарността,но към нея ще прибавя ето тази мелодия, която забелязвам ми помага да вляза вътре в молитвата много лесно и дълбоко.
Нека който иска да изпробва.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_4u8fni72Xs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_4u8fni72Xs</a>
МОЛИТВА  БЛАГОДАРНОСТ

Благодаря Ти, Господи,
За изливащата се непрестанно в Сърцето ми благодат,
Благодаря Ти, Господи,
За щастието от единението с Теб,
Благодаря Ти, Господи,
За това, че мога чрез Теб Истината да позная!
Благодаря Ти, Господи,
Че ме възпламени с чиста Любов!
Че ме съедини в семейство,
Че Меча на Пламъка ми даде и Щит,
Като милосърдие и състрадание,
За подвиг в Служенето, в ръката ми постави!
Благодаря Ти, Господи,
Че ме избра за Планове Велики на Сътворението,
Че с Дъгата цветна пътя начерта.
И за участието в плана на Сътворението!
Благодаря за щастието да зная
Твоите заповеди!
За всичко, което не може да бъде изказано с думи,
С пламъка на Сърцето си Ти Благодаря!
Прости ми, моля Те грешките и прегрешенията.
Чуй ме о Всемогъщи и Любими!
Виж, о Съвършени и Непобедими!
Пред Теб стоя в смирение.
И с молба за прошка на уста
Ти Благодаря за безбройните дарове!
Прости ми, все още не съм Те осъзнал напълно,
Възлюбени Господи и Майко, благодаря!
Към вас идвам по Огнена Спирала.
Нека моето Сърце да гори с пламък!
Нека ни води Звездата на Живия Бог!
Нека майката Световна ни благослови!
Нека победен да е пътя към Къщи!
И в това Майката Велика ще помогне,
Ако сте готови в Сърцето,
Небесната Светлина да пуснете,
И Душата да облече в покрова й.
Облеклото приготвено за вас,
За всички деца на Небесния Отец,
И промените в Света неизбежни.
Всички вас Господ ви твори, не се съмнявайте,
А с Вяра и Любов – не само с Меч и Щит,
Е Ключът на Преображението!!!
Който изпитанието за вярност е преминал,
Пътя във Вечността ще може да намери!
Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Февруари 17, 2012, 17:27:32 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wsweLFHXPTE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wsweLFHXPTE</a>

ТИХА МОЛИТВА

В сърцето си приемам съвършенството на своята  Същност.
Приемам, че радостта, която изразих намерение да имам, вече имам в живота си.
Приемам, че любовта, за която се молих, вече имам вътре в себе си.
Приемам, че мира и покоя, които поисках, вече присъстват в моята реалност.
Приемам, че изобилието, което търсех, вече изпълва живота ми.

В правдата си приемам съвършенството на своята Същност.
Поемам отговорността за своите собствени творения,
За всичко, което съществува в живота ми.
Признавам силата на Духа, която е вътре в мен,
И зная, че всичко е такова, каквото трябва да бъде.

В  мъдростта си приемам съвършенството на своята Същност.
Уроците за мен са били старателно избрани от мен Самата,
И сега аз вървя чрез тях към пълнотата на опита.
Моята пътека ме води в това свещено пътуване с божествена цел.
Моят опит се превръща в част от Всичко Което Съм.

В своето знание аз приемам съвършенството на своята Същност.
В този момент аз седя на своя златен трон
И зная,  че аз съм ангел на светлината.
Гледам златният поднос  – дар на Духа –
И зная, че всички мои желания вече са изпълнени.

В  любовта към Себе си приемам съвършенството на своята Същност.
Не налагам върху Себе си никакво осъждане или тежест.
Приемам,  че всичко в моето минало е дадено с любов.
Приемам,  че всичко в този момент идва с любов.
Приемам,  че всичко в моето бъдеще ще доведе още повече любов.

В своята Същност аз приемам своето съвършенство.

И това е така.
Активен

The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Февруари 17, 2012, 17:35:44 »

За тази хайде всеки сам да си потърси 

Молитвата на Оптинските старци

Господи, дай ми да посрещна с душевно спокойствие всичко, което ще ми донесе настъпващият ден.
Дай ми да се предам на Твоята свята воля.
Всеки час през този ден във всичко ме упъти и подкрепи.
Каквито и известия да получа през деня, научи ме да ги приемам със спокойна душа и с твърдото убеждение, че във всичко е Твоята свята воля.
Във всички мои думи и дела ръководи моите мисли и чувства. Във всички непредвидени случаи не ми давай да забравя, че всичко е изпратено и от Теб.
Научи ме да постъпвам открито и разумно с всеки от семейството ми, без да смущавам и огорчавам някого.
Господи, дай ми сила да изтърпя умората на настъпва¬щия ден и на всички събития през деня. Ръководи волята ми и ме научи да се моля, да обичам, да вярвам, да се надявам, да търпя и да прощавам! Амин!
Активен

The One
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Декември 18, 2012, 17:46:45 »

Тази молитва е част от десетия свитък на "Най-великият търговец на света", а книгата е на Ог Мандино.

Никога няма да се моля за материалните неща на света. Не подвиквам на слуга да ми донесе храна. Не поръчвам на ханджия да ми осигури стая. Никога няма да се стремя към доставяне на злато, любов, добро здраве, дребни победи, слава, успех или щастие. Ще се моля само за напътствия, посочващи ми пътя към спечелването на тези неща и молитвата ми винаги ще има отговор.
Напътствията, които търся, може да се появят или да не се появят, но нима и двете не са отговор? Ако едно дете поиска хляб от баща си, но хлябът не дойде, бащата не е ли отговорил?
Ще се моля за ръководство и ще се моля като търговец, по следния начин:
О, Създателю на всичко съществуващо, помогни ми. Защото днес излизам в света гол и самотен и без твоята напътстваща ръка ще се лутам далеч от пътеката, водеща към успех и щастие.
Не те моля за злато или дрехи, или дори за шансове, отговарящи на способностите ми, а да ме водиш така, че да мога да придобия способности, равностойни на шан­совете ми.
Научил си лъва и орела как да ловуват и да преуспяват със зъби и нокти. Научи ме как да ловувам с думи и да преуспявам с любов, за да мога да стана лъв сред хората и орел на пазара.
Помогни ми да остана смирен сред препятствия и поражения, но не крий от очите ми наградата, която ще дойде с победата.
Възложи ми задачи, с които другите не са се справили, но ме научи как да откъсна от техните поражения семената на успеха. Изправи ме срещу ужаси, които ще калят духа ми; но ме дари с храброст да се смея на опасенията си.
Отдели ми достатъчно дни за постигане на целите; все пак ми помогни да живея днес така, сякаш е последният ми ден.
Напътствай ме в думите така, че да ми носят резултати, но ме оставяй ням за слухове, за да не наклеветя никого.
Възпитай в мен навика да опитвам и опитвам отново; и все пак ми покажи как да използвам закона за търговските загуби. Подкрепи бдителността ми да разпознава възможностите, но ме дари с търпение, което ще концентрира силата ми.
Потопи ме в добри навици, за да се удавят лошите, но ми дай състрадание към слабостите на другите. Позволи ми да узная, че всичко ще отмине, но ми помогни да мисля за даровете на днешния ден. Подложи ме на омраза, за да не ми е чужда, но напълни чашата ми с любов, за да превърна непознатите в приятели.
Но нека всичко това стане само, ако е такава волята ти. Аз съм малък самотен грозд, здраво закрепен за лозата. И все пак си ме направил различен от всички други. Сигурно наистина има специално място за мен. води ме. Помогни ми. Покажи ми пътя.
Нека стана всичко, което си предвидил за мен, когато си посял моето семе и си избрал да покълне в лозето на света.
Помогни на смирения търговец.
Води ме, Господи.
Активен

meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #5 -: Април 03, 2013, 08:11:43 »

Здравей Ео.
На мене този псалм/молитва хич не ми харесва.
Цитат
Господ е Пастир мой, от нищо не ще се нуждая:
Той ме настанява на злачни пасбища и ме води на тихи води,
подкрепя душата ми, насочва ме по пътя на правдата заради Своето име.
Да тръгна и по долината на смъртната сянка, няма да се уплаша от злото,
защото Ти си с мене; Твоят жезъл и Твоята палица ме успокояват.
Ти приготви пред мене трапеза пред очите на враговете ми,
помаза главата ми с елей; чашата ми е препълнена.
Тъй благостта и милостта (Ти) да ме придружават през всички дни на живота ми,
и аз ще пребъдвам в дома Господен много дни.

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=5714.15;num_replies=23#ixzz2PNFHaP2q
Ако искаш му направи разбор,и виж какво става с Аз(личната отговорност)
За мене молитвите са насилие.
« Последна редакция: Април 03, 2013, 15:10:43 от Toddo » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
еос
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #6 -: Април 03, 2013, 12:08:10 »

*Една от Идеите на молитвите, разбира се не толкова известна, е конструктивно програмиране на ДНК. Ние сме програмисти на нашите ДНК, а програмния код са думите и мислите ни. И тъй като знам, че има хора за които подобни неща са фарс, ще допълня с материал по темата
« Последна редакция: Април 03, 2013, 15:10:28 от Toddo » Активен

entire ocean in a drop
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Април 03, 2013, 15:01:21 »

Еос благодаря за инфото.   Сърце

Меандер има разлика между насилие и провеждане ,както със всеки инструмент даден ни.
Не случайно в кодовете на молитвите стои - Да бъде твоята воля - това е екстра протекция против неправилно програмиране или насилие.
Демек ставаш качествен проводник и сътворец на енергията на вселената. Личната отговорност е само гледище през призмата на Егото т.е не се изключва но е част от конструкцията на цялото ,т.е става въпрос за презастраховане от грандиозни беди зависещи от осъзнатостта , ако си безгрешен тогава няма да има смисъл от нея , но ние сме хора .
Разликата е тънка между творец и разрушител , ако се помоля и вкарам в действие да ти пораснат ушите е разбалансиране на конструкциите или по-скоро примера е неудачен, ако ти пораснат може пък да чуеш какво пиша хихихихихиххи жив и здрав за туй да е Божията воля за твоите уши  Веселяк Веселяк Веселяк

« Последна редакция: Април 03, 2013, 15:10:05 от Toddo » Активен

"weird " is indication for creative force ♥
meander
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Април 03, 2013, 17:18:36 »

Ухилен
Цитат
за туй да е Божията воля за твоите уши

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=2387.0;num_replies=7#ixzz2PPSqo2ed
Благодаря ма неща.
Цитат
Не случайно в кодовете на молитвите стои - Да бъде твоята воля - това е екстра протекция против неправилно програмиране или насил

Източник: http://indigota.com/index.php?action=post;topic=2387.0;num_replies=7#ixzz2PPT32aFZ
Живота е лична отговорност.Друго, тоя дето му викаш да бъде твоята воля виждала ли си го? И ако бъде неговата воля какво става с твоя живот? Надявам се да можеш да си отговориш.
Мухата влиза само в отворена уста,пише го по долу.
 Плезещ се
Активен

Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #9 -: Април 03, 2013, 18:22:32 »

Meander  ами затвори си устата и си отвори там разни други неща да не влизат мухи , а разни по-ценни неща.
Докато не се научиш по твоята воля да не излизаш от баланса ще се балансираш с неговата воля.
По същия начин иначе ще дам на синът ми да готви без надзор и къщата ще гръмне.
Виж ако ме повика да готвим заедно ще се научи бързо..........
Като пораснеш ще носиш повече отговорност за цялото.
Сега повече бели правиш с личната си отговорност , да така се учи , но все пак трябва и някой да ти показва как става. Намигване
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
meander
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Април 03, 2013, 21:59:20 »

Ухилен
Без врътки ако обичаш.Синът ти или детето ти са твоя отговорност като жена,мъжа ти само ти помага.Живот ко да го правиш, има мъжка и женска част.Надявам се да ги различаваш.А относно отворените неща. даже си стискам дупето.Що ,еми отговорност.До 21г. е мама ,след ,всеки сам си бере кахърите + мама.А ценните неща влизат през ръцете, било то мъжки или женски,устите само лапат мухи.
Живи  и здрави.
П.с. Приказката е- Който може го прави,който не може приказва/лапа мухи!!!
А най добрия начин, е да намериш от някой личен пример ,за да видиш,а дали можеш ,не са знай.
« Последна редакция: Април 03, 2013, 22:07:59 от meander » Активен

Pelin
ОЙ 8:11
Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #11 -: Април 03, 2013, 22:48:46 »

... има разлика между насилие и провеждане ,както със всеки инструмент даден ни.
Не случайно в кодовете на молитвите стои - Да бъде твоята воля - това е екстра протекция против неправилно програмиране или насилие.
Демек ставаш качествен проводник и сътворец на енергията на вселената. Личната отговорност е само гледище през призмата на Егото т.е не се изключва но е част от конструкцията на цялото ,т.е става въпрос за презастраховане от грандиозни беди зависещи от осъзнатостта , ако си безгрешен тогава няма да има смисъл от нея , но ние сме хора .
Разликата е тънка между творец и разрушител...
Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Моля ви, нека всички се молим с молитвата Отче Наш
Инициативи
flymusicfan 3 1425 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 14:06:49
от Финист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright