Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Когато пътищата ни се разминават....  (Прочетена 2753 пъти)
gorgon4e
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #60 -: Октомври 18, 2010, 13:27:30 »

Цитат на: Amaranth
"Тайната на сродните души " - Ариел Форд. Усмивчица
Ето едно интервю, с Ариел Форд, за сродните души.
Звучи интересна книжката. Когато я прочетеш, кажи, че да знам дали и аз да я подхващам.
Активен
air_fairy
Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #61 -: Декември 17, 2010, 14:31:17 »

Ами не мисля, че е точно така. В обратният случай аз не искам да се срещам повече с човека. Докато в случая искам, но пренебрегвам това желание, за да няма наранени хора примерно покрай цялата работа или просто защото не мога да задраскам цял един живот след себе си и всичко изградено в него с любов и желание.... Да, пак избора е мой да не искам това, което искам (хах колко противоречиво, но истенно), но в крайна сметка въпросите си остават. А може би въпросът е един: Да бъдеш ли егоист, загърбвайки всичко или да не си?....

Този пост много ми напомня за темата за срама, как ние сами се ограничаваме и превръщаме емоцията в автоагресия. Всъщност точно срама беше една от емоциите, кото ние сме си наложили и ограничават развитието ни. Не искам да навлизам в психо-социо разсъждения кое е морално и кое не, но всъщност е важно какво е твоето усещане за морал. Ако проблема ти е от морална гледна точка, както си мисля, даи това е твоя морал или онзи наложения. Ако е наложения такъв не мисля че има особена стойност, но ако е твое вътрешно усещане тогава нещата са на друга основа. А и другата гледна точка е, че ако сте такъв синхрон, ако чуствате Нирвана като сте заедно къде е опита, израстването. Идеята ми е, 4е постигайки едно съвършенно партньорство прогреса спира. Та това е пробема със сродните души. Те са заедно в другото измерение, не в инкарнации и са доста далеч от каквито и да са емоции/говоря за сексуално привличане, страст/. И да не забравяме че там не са само Тя и Той, а са част от Колективното съзнание. Примери колкото искаш, аз мога да разкажа мноого такива за хора, кото се обричат на самота в очакване на перфектно съвпадащата им половинка. В края на краищата да се задоволим с не-толкова перфектните чисто човешки отношения, в които има и много красота, и очакване, и неизвестност Усмивчица Успех на всички търсещи.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Йога - многообразие на пътищата
    Йога
    Админ 1 1581 Последна<br />публикация Февруари 20, 2010, 15:58:25
    от delfin
    А когато спрем да помним сънищата си?
    Моите сънища
    Amaranth 9 2154 Последна<br />публикация Януари 24, 2011, 03:41:22
    от Еруин
    Когато идеите правят секс
    Видео клипове
    Georgio 1 1320 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 21:20:14
    от nia.boneva6
    Колко е тъжно когато ти откраднат мечтата... « 1 2 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso 28 2528 Последна<br />публикация Август 29, 2011, 21:27:08
    от stonetales

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright