Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Когато пътищата ни се разминават....  (Прочетена 2752 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #15 -: Октомври 11, 2010, 01:02:16 »

Няма да се налага да контролираш съзнанието ако приемеш това което се случва.
    А за да приемеш,трябва да разбираш...

Когато обичаш някого трябва и да му дадеш шанса да диша и живее.Често задушаваме това което обичаме...
    Идва и момент когато обичания човек решава да продължи Пътя си.
    Как може да го спреш и задържиш ако е решил?
    Ще ти харесва ли този човек ако остане до теб въпреки волята си?
    А защо не приемем избора на обичания човек,именно защото го обичаме до болка?
    А защо не се зарадваме на избора му?
    Дали ако поеме по Пътя си,отново няма да се се съберете някъде в бъдещето - по-богати душевно,по-израстнали,по-зрели... и по-готови за ново начало?
    Създателя обича да се шегува по интересни начини... и явно вижда че има защо.

Казано е - внимавай какво си пожелаваш.
    Усмивчица
    Мир Вам!

Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    giti
    Гост
    « Отговор #16 -: Октомври 11, 2010, 03:18:05 »

Във всеки един момент трябва да сте наясно, че всеки един човек в живота ви може да изчезне и трябва да посрещнете това като висши същества - с разбиране Усмивчица емоциите вредят понякога. Контролът върху съзнанието е определящ Усмивчица
    Добре, обаче болката и липсата нима могат да бъдат елеменирани с контрол над съзнанието? Те не са ли в графата емоция?! Искам да ти кажа, че с пълен контрол над съзнанието ми,... тотално и абсолютно разбиране, точно като висше същество, уважаващо избор и чувства на не само една, а още 2 страни замесени в нашата раздяла (от части и предизвикали я),... аз стоя и се главоблъскам над горезададените въпроси! Така, че би ли бил така добър от поучител да се превърнеш в добро другарче и да се опиташ да дадеш отговори на въпросите?! Благодаря предварително!
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #17 -: Октомври 11, 2010, 04:01:50 »

Всичко е до навици и егоизъм. Това мисля, че го обсъдихме и в темата за смъртта. Сходно е, ...та дори едно и също.
    Защо хората толкова обичаме да ни лъжат? Когато няма кой, сами себе си лъжем. Мазохисти. Отвсякъде извират, разни особи, които са толкова влюбени в евтиния драматизъм, че всяко усилие да бъдат разбрани е обречено на пълен провал.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #18 -: Октомври 11, 2010, 04:15:12 »

Всичко е до навици и егоизъм. Това мисля, че го обсъдихме и в темата за смъртта. Сходно е, ...та дори едно и също.
    Защо хората толкова обичаме да ни лъжат? Когато няма кой, сами себе си лъжем. Мазохисти. Отвсякъде извират, разни особи, които са толкова влюбени в евтиния драматизъм, че всяко усилие да бъдат разбрани е обречено на пълен провал.

Санги, не разбрах какви навици и егоизъм намесваш тук. Ти прочете ли първият пост от темата? Говорим за такива хора, които срещаш за малко и нямаш време да изградиш навици. А в повечето случаи, точно липсата на егоизъм и наличието на разбирателство, разделя пътищата
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #19 -: Октомври 11, 2010, 04:22:53 »

Цитат на: सहायक और Sandalfon के समर्थक
    Санги, не разбрах какви навици и егоизъм намесваш тук. Ти прочете ли първият пост от темата? Говорим за такива хора, които срещаш за малко и нямаш време да изградиш навици. А в повечето случаи, точно липсата на егоизъм и наличието на разбирателство, разделя пътищата
    Да, прочетох темата. В противен случай, знаеш че нямаше да пиша.
    Просто бях по-кратък. Лесно човек може да си отговори на всичко, ако познава добре себе си. Полезно е упражнението, по-известно в психологията, като "реверсен пример".
    В случая си представи случай, когато си срещнала човек, който ти е неприятен и не искаш да имаш нищо общо с него, и с голям кеф се разделяш с него. Ти си продължи нататък. Отговорите са едни и същи, само пътят е различен.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #20 -: Октомври 11, 2010, 04:29:08 »

Ами не мисля, че е точно така. В обратният случай аз не искам да се срещам повече с човека. Докато в случая искам, но пренебрегвам това желание, за да няма наранени хора примерно покрай цялата работа или просто защото не мога да задраскам цял един живот след себе си и всичко изградено в него с любов и желание.... Да, пак избора е мой да не искам това, което искам (хах колко противоречиво, но истенно), но в крайна сметка въпросите си остават. А може би въпросът е един: Да бъдеш ли егоист, загърбвайки всичко или да не си?....
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #21 -: Октомври 11, 2010, 06:19:44 »

Добре, хайде един последен опит, с още едно, също полезно упражнение.
    Разшири картинката. Защо хора? Представи си, че става дума за ядене например. Или пък предмет, който няма как да имаш. На всеки му се случва, когато види нещо, да го пожелае за себе си, чувствайки се като най-заслужаващ го. Когато е някъде, на приятно място - не иска да си тръгва от там или когато слуша хубава музика, не иска да спира. И обратното - има си и гадни неща, музики, места.. и т.н., които избягва.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #22 -: Октомври 11, 2010, 06:25:14 »

Добре, хайде един последен опит, с още едно, също полезно упражнение.
    Разшири картинката. Защо хора? Представи си, че става дума за ядене например. Или пък предмет, който няма как да имаш. На всеки му се случва, когато види нещо, да го пожелае за себе си, чувствайки се като най-заслужаващ го. Когато е някъде, на приятно място - не иска да си тръгва от там или когато слуша хубава музика, не иска да спира. И обратното - има си и гадни неща, музики, места.. и т.н., които избягва.

Добре, хайде последен опит Ухилен
     Яденето е нужда - необходимост, без която умираш.Предмета няма чувства, че да иска и той да е с мен!
    Да продължавам ли?
    Активен
    sanguinary
    Гост
    « Отговор #23 -: Октомври 11, 2010, 07:16:36 »

Яденето е нужда - необходимост, без която умираш.
    Ставаше дума за любимо ядене, без което няма да умреш.
    Не съм мислел, че се налага да изпадам в чак такива подробности, за да стоплиш, иначе щях, но тогава щеше да излезне, че те взимам за малко дете.
    Предмета няма чувства, че да иска и той да е с мен!
    Да продължавам ли?
    Предмета, човека, яденето, мястото, музиката -  те не търсят отговори и не виждам да са писали във форума, а ти търсиш отговори за себе си, а не за тях. Точно това е егоизма.
    Или много ти се спи вече, или си със някаква специална мисия, тази вечер - "докарай сангуи до отчаяние, като не схванеш нито дума, от тези, които пише, и усложниш и най-елементарните неща до неузнаваемост."
    Е, ако не ти се спи, то считай мисията за изпълнена. Просто вдигам ръце, тотално вече.
    Да продължавам ли?
    Не!
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #24 -: Октомври 11, 2010, 09:58:16 »

Яденето е нужда - необходимост, без която умираш.
    Ставаше дума за любимо ядене, без което няма да умреш.
    Не съм мислел, че се налага да изпадам в чак такива подробности, за да стоплиш, иначе щях, но тогава щеше да излезне, че те взимам за малко дете.
    Предмета няма чувства, че да иска и той да е с мен!
    Да продължавам ли?
    Предмета, човека, яденето, мястото, музиката -  те не търсят отговори и не виждам да са писали във форума, а ти търсиш отговори за себе си, а не за тях. Точно това е егоизма.
    Или много ти се спи вече, или си със някаква специална мисия, тази вечер - "докарай сангуи до отчаяние, като не схванеш нито дума, от тези, които пише, и усложниш и най-елементарните неща до неузнаваемост."
    Е, ако не ти се спи, то считай мисията за изпълнена. Просто вдигам ръце, тотално вече.
    Да продължавам ли?
    Не!
    Ухилен Ухилен Ухилен
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #25 -: Октомври 11, 2010, 11:18:01 »

Простичък отговор на главоблъсканицата-така е трябвало да стане!
    Вариянтите са няколко-или продължавате по старо му-ближите си раните и се чудите що не се впуснах в предизвикателството.Или пък-зарязвате всичко и в сички-макар да усъзнавате колко други хора ще нараните заради вашето щастие или моментна прищявка-да монетата винаги има две страни-хубава и лоша-хубавата-сценария на всички ни е известен-цветя и шампанско-образно казано,лошия вариянт-тръгваме по мечтаната пътека която бавно но славно ни води към ада-ада който самите ние пожелахме-и тогава пак си задаваме въпроса-защо го направих-защо нараних толкова много хора.
    От друга страна пък какво веднъж сме в тази инкарнация-когато птичето кацне на рамото ви не го гонете защото втори път може и да не кацне.
    И все пак всеки носи глава на раменете си и сам трябва да взема житейските си решения!
    Да вземем и друг пример-когато желаното нещо се появи в най неподходящия момент а ние не сме готови да го приемем-то то и ще си отиде-независимо какво е то-по долу ще дам пример-и пак казвам-нищо случайно няма,щом нещо не е станало значе така е трябвало!
    Пример-моя приятелка бременоста няколко пъти идва ненадейно и неочаквано в живота й-тя винаги я прекъсваше-защото все момента не е подходящ.Лятото ми се обади по телефона и ми каза че има новина-аз питах-хубава или лоша и тя каза-ами-тук се позамисли-хубава каза на края-преди да ми е казала аз вече знаех какво има да ми каже и направо я поитах-желаеш ли го-и тя каза да но улових нотката на нежелание и знаех че това да всъщност е колебливо не-защото-обстановката и ситуацията бе подходяща-но житейските планове щяха да се объркат-просто всичките й желания и мечти отиваха на боклука-усетих болката й и дори разочарованието не от факта че отново е бремена а от факта че не сега бе най подходящия момент.Радвах се с нейната привидна радост и същевремено плачех с нейната плахост -какво ще стане от тук нататък-неизвестноста.Може би за неин  късмет или за зла участ  малкото семенце явно е усетило че е нежелано защото три дни по късно тя ми се обади по телефона и ми каза че е изгубила бебето-прокървила е и за съжаление колегите й от слешна помощ нищо не са успели да направят.Успокоих я и й казах че като се видим ще си поговорим много по въпроса и за всичко това което се случва.Когато се видяхме тя вече бе по спокойна и бе излезнала от кръга на само съжалението и обичайните въпроси.Като се видяхме си поговорихме доста на тази тема и всъщност тя сама за себе си намери отговр.
    Риска от едно взето или невзето решение винаги ще съществува,затова когато живога ни подлага на такива изпитания е добре да вникнем навътре в себе си за да открием отговора.
    А главоблъсканиците ние самите си ги създаваме Ухилен
    Активен
    gorgon4e
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 92

« Отговор #26 -: Октомври 11, 2010, 11:30:56 »

Извинявай, ангелче, права си, в известен смисъл, но съм разтревожена, относно подбора ти на приятелки. Не искам да я обидя, нито теб, но ...там, около циганската махала, в която живее, няма ли аптеки? Те тези неща са за това - за хора, които не знаят кое, как и къде.
    А и нали децата избират родителите, съдбата си? Как бихме могли да обясним, случаите, в които децата избират да се родят мъртви, или изобщо да не се раждат?
    Поотклонихме се от темата, но последния отговор беше доста обстоен и ми остана в главата.
    Според мен, хората имат склонността да избързват. Бързат да се омъжат, да нараждат деца, да порастнат. Изобщо не ги вълнуват неща, от сорта на "дали имам връзка с този човек, който избрах, просто така от чувала?". И преди да са си го задали този въпрос - се появява отговора (съответния човек, с който наистина имат силна връзка). Отстрани погледнато "отговора" се е появил късно, но всъщност истината е, че вие сте избързали.
    Факт е, че малцина срещат истинските си приятели , половинката си или за каквото там се сетите. Това обаче не означава , че ги няма.
    Според мен, човек трябва да бъде, преди всичко, верен на себе си и на нещата, които е сигурен, че ги има... пък макар и да не ги види точно тук и сега... в този живот.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #27 -: Октомври 11, 2010, 13:01:23 »

Ангелче, в такива случаи няма вариант на щастие, защото то не може да се гради в/у основите на нечие нещастие!

Горгонче, даде ми добро поле за размисъл. Благодаря ти!
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #28 -: Октомври 11, 2010, 15:14:01 »

Горги Горги в повечето случаи да не кажа във всички мисленето ти е твърде погрешно-то понякога и до опит де ама нищо-ще поживееш,ще се научиш!
    Ами да ти споделя слънчице-приятелката ми е от този вид Приятелки които вече 24 години е до мен както и аз до нея и се подкрепяме взаимно-аз съм човек който добре преценя хората и никога интуицията не го е подвела за каквото и да било-особено за обкражаващия ме кръг от хора.
    Да ти споделя -не че е обходимо но пък аз съм откровен и прям човек-та да ти отговоря-първо приятелката ми е една от най добрите, уважаваните и харесвани докторки в спешна помощ в една голяма болница в един голям областен град!И второ-нима мислиш че една докторка ще тръгне да прави(секс)без да вземе необходимите за това предпазни мерки-и въпреки наличието на -противозачатъчна таблетка и презерватив-за учудване и на най големия невярващ в чудесата тя пак забременяваше-затова винаги се шегувам с нея че е като буре със барут-но предполагам че дори и след всички взети мерки-това което й се случва не е без причина-апропо тя изпитва страх от много житейски ситуации-отговрноста да бъде и да стане майка е една от тях-та то сигорно и на пук на нейния страх й се случват тия житейски дитирамби.
    По горното беше прост и елементарен пример-този който е готов не само да прочете но и да вникне в метафората ще го разбере!

Горги апропо ти имаш ли такава приятелка-която никога да не ти е завидяла,да не те е обидила и винаги каквото и да се случи да е до теб?
    И последно да вметна-не живее в циганска махала-явно  връзката ти с кораба майка-ако изобщо имаш такава е мнооооого погрешна! Веселяк
    Превключи на друг канал и друга честота Ухилен Целувчица
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #29 -: Октомври 11, 2010, 15:21:55 »

Гити тя е щастлива със непоемането на отговрност-това при нея се ее превърнало направо в изкуство!Никога не съм я съдила,приемам я такава каквато е!Пак казах всеки носи глава на раменете си и сам преценя как да постъпи с решенията взети отностно собствения си живот.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Йога - многообразие на пътищата
    Йога
    Админ 1 1581 Последна<br />публикация Февруари 20, 2010, 15:58:25
    от delfin
    А когато спрем да помним сънищата си?
    Моите сънища
    Amaranth 9 2154 Последна<br />публикация Януари 24, 2011, 03:41:22
    от Еруин
    Когато идеите правят секс
    Видео клипове
    Georgio 1 1320 Последна<br />публикация Януари 10, 2011, 21:20:14
    от nia.boneva6
    Колко е тъжно когато ти откраднат мечтата... « 1 2 »
    Духовни връзки и взаимоотношения
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso 28 2528 Последна<br />публикация Август 29, 2011, 21:27:08
    от stonetales

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright