Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Заплащане на семинари  (Прочетена 585 пъти)
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« -: Октомври 07, 2010, 19:51:53 »

Няма да изпадам в подробности ...
искам просто да повдигна въпроса и да ви обърна внимание -забелязвате ли напоследък, че всеки организира семинари!
Как да печелим пари? вход 80 лв
Как да бъдем щастливи? вход 120 лв за трите дена...
И така натаък Усмивчица
Явно това беше последната незапълнена ниша на пазара...
Какво мислите по въпроса?
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
izida
Гост
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2010, 19:53:04 »

искам просто да повдигна въпроса и да ви обърна внимание -забелязвате ли напоследък, че всеки организира семинари!
И така натаък Усмивчица

Абсолютно!!!!
« Последна редакция: Октомври 08, 2010, 10:26:31 от Модератор » Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2010, 19:55:41 »

И аз
Активен
stefanica
Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #3 -: Октомври 07, 2010, 20:03:49 »

за съжаление има много такива:) докато има 'рибки' които да се хващат ще ги има и тях Усмивчица от друга страна всеки гледа да изкара за насъщния.Просто ценностите и приоритетите вече много са се размили и променили Усмивчица
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Рай
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #4 -: Октомври 07, 2010, 20:06:15 »

И така натаък Усмивчица

Ужас! Сигурно на края на месеца, когато дойде време за заплата ти не я вземаш!?

Да не би, учителките в училище да не вземат заплата? Нима вие всички, които работите не получавате заплата за труда, които извършвате ?

С какво си мислите, че се различава този труд от останалия ?

След като това, че се заплаща не ви харесва, научете се да го правите и започнете да го правите БЕЗПЛАТНО! Тогава хората ще изберат евентуално безплатното пред платеното!
    « Последна редакция: Октомври 08, 2010, 10:27:02 от Модератор » Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Октомври 07, 2010, 20:18:50 »

Да и това е труд и никой не го отрича.Имаме различни гледни точки просто Усмивчица Намесата и бъркането в личното психологическо състояние е голяма отговорност! Много хора обаче се възползват именно от това състояние на даден човек.Точно поради стреса и честите депресивни състояния хората търсят начини да се справят и се подвеждат при няколко възторжени думи,че ще им се решат проблемите.Разликата е в това обаче,че ЕТИКАТА вече не е сходна със самата дума и е изгубила замисъла си! Всеки гледа да се възползва от другия независимо от етичните норми! Аз помагам на хората и ги обучавам на разни неща и открито мога да заявя,че го правя БЕЗПЛАТНО!!!! Колкото и да ми е трудно понякога! Усмивчица
    Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #6 -: Октомври 07, 2010, 20:24:28 »

Сред животните има много имитатори, които имитират отровни животни с цел да заблудят хищника и по този начин да спасят живота си. Ако животът на хищника зависи в голяма степен от тези имитатори, но не желае да поеме риск приемайки, че висчки те са отровни, какво би се случило с него?
     Понякога природата поставя на изпитание хищника, за да разбере колко успешно може да се справи с предизвикателствата на живота и по този начин предопределяйки неговото бъдеще.
    Активен
    Рай
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Октомври 07, 2010, 20:25:44 »

Да и това е труд и никой не го отрича.Имаме различни гледни точки просто Усмивчица Намесата и бъркането в личното психологическо състояние е голяма отговорност! Много хора обаче се възползват именно от това състояние на даден човек.Точно поради страса и честите депресивни състояния хората търсят начини да се справят и се подвеждат при няколко възторжени думи,че ще им се решат проблемите.Разликата е в това обаче,че ЕТИКАТА вече не е сходна със самата дума и е изгубила замисъла си! Всеки гледа да се възползва от другия независимо от етичните норми! Аз помагам на хората и ги обучавам на разни неща и открито мога да заявя,че го правя БЕЗПЛАТНО!!!! Колкото и да ми е трудно понякога! Усмивчица

Ще ти препоръчам да си направиш един експеримент! Я се опитай да си отдадеш цялото време да помагаш на хората и  ако мама и тати, или мъж не те подкрепят финансови, ми кажи колко време си издържала, след като дойде време да си платиш разходите.

Грешно е да говориш за етика, без да си запозната с конкретния човек и дейността му, защото един човек за пример ще използвам теб, понеже ти ме реплекираш, може да навреди много повече на човек, въпреки, че му помага безплатно отколкото от някой специалист, който е специализиран в тази област. И да ти кажа е твърде възможно е не специалиста да навреди, отколкото специалиста.
    « Последна редакция: Октомври 08, 2010, 10:27:36 от Модератор » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #8 -: Октомври 07, 2010, 20:35:14 »

Етиката, дали е правилно да се измерва в това дали вземат пари или не?!
    Мисля трябва да се измерва според това, дали даден семинар е направен с цел печалба или наистина да помогне и обогати нечии знания! Опитайте се да наемете само зала за 2 дни да видите какви суми искат, а да не говорим за останалото!
    Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Октомври 07, 2010, 20:42:20 »

Аз не давам конкретен човек за пример и не бих си го позволила та дори и да го познавам Усмивчица в случея се намесва и възпитанието предполагам Намигване а и не съм свикнала да нападам хората Усмивчица Но понеже говориш за мен без да ме познаваш ми е интересно как реши,че си правя неща самоцелно? Усмивчица И кой ти каза,че не съм специалист  в дадената област с която се занимавам? Усмивчица А и казах,че уважавам труда им;) Спориш с погрешния човек Усмивчица Не е нужно да пишеш агресивно,никой не те е нападнал Усмивчица А и щом познаваш лично хората може да им поискаш някой друг съвет за отстраняване на негативно изнервените ти мисли Усмивчица
    Активен

Kery
    Гост
    « Отговор #10 -: Октомври 07, 2010, 20:43:04 »

С цялото ми уважение към всички, нямам нищо против да дам пари за семинар (зависи де какъв и колко), но когато говорим за такива суми, това означава, че тези, които нямат пари са дискриминирани. Ако пробуждането и прехода са само за богатите... и какво борим се с несправидливостта чрез нея...странно...не грозно е даже...тези, които нямат финансови средства нямат ли право на пробуждане? Знам, че са скъпи залите...има и други начини, стига да има желание.

Да се живи и здрави, ама предпочитам да ги дам за нещо друго тия пари - и за 30 лв. пак не бих отишла, при положение, че има толкова много инфо в интернет, че даже няколко гледни точки ще намеря по въпроса...

Много се извинявам, не искам да обидя никого.
    Активен
    Рай
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Октомври 07, 2010, 20:53:25 »

Аз не давам конкретен човек за пример и не бих си го позволила та дори и да го познавам Усмивчица в случея се намесва и възпитанието предполагам Намигване а и не съм свикнала да нападам хората Усмивчица Но понеже говориш за мен без да ме познаваш ми е интересно как реши,че си правя неща самоцелно? Усмивчица И кой ти каза,че не съм специалист  в дадената област с която се занимавам? Усмивчица А и казах,че уважавам труда им;) Спориш с погрешния човек Усмивчица Не е нужно да пишеш агресивно,никой не те е нападнал Усмивчица А и щом познаваш лично хората може да им поискаш някой друг съвет за отстраняване на негативно изнервените ти мисли Усмивчица

Миличка далеч съм от мисълта, че споря с теб, камоли да пиша агресивно, просто съм директен! Ти ме реплекираш и аз не мога да не отговоря!

Прочети ми отново горния пост и ще разбереш, че съм говорил хипотетично. С какво се занимаваш и как помагаш на хората, не е моя работа, а и не ме интересува.

Извинявай за въпроса ама някога ходила ли си на семинар и ако да на кой е бил водещия ректор, че имате толкова криво разбрана престава за семинарите. Гити ви е обяснила, че само залата да наемеш е не малък разход, ами останалите разходи?
    « Последна редакция: Октомври 08, 2010, 10:28:27 от Модератор » Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « Отговор #12 -: Октомври 07, 2010, 20:54:38 »

По тази логика всичко да стане безплатно! Защото примерно аз в момента имам нужда от масаж и то сериозен...да ми се наместят кокалите на гърба. И какво аз като нямам еди си колко си, да се обърна срещу масажистите и лечителите...да ги накарам или протестирам да им стане труда безплатен. И докато живеем в материален свят, това е положението. Който има възможност ще ходи на семинари, той пък от своя страна ще обогати със знания някой друг до себе си. Намигване Стига да има желание...
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Октомври 07, 2010, 20:57:38 »

Нали знаете законът за "даването и получаването"? Нужно е равновесие между двете дела.
     Аз също помагам на хората и това ме прави щастлив, но понякога забравям за себе си и нося съответните последствия. Има и такъв вид помощ, която не може да бъде давана само от добро сърце. Такива случаи винаги може да има, но не и перманентно, защото просто това душата е избрала да изкарва своята прехрана и с това, което получава в замяна показва нежното уважение към себе си.
     Да, хора всякакви има и няма как да е друго яче. Едни са егоисти, а други правят добрини Усмивчица
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Октомври 07, 2010, 21:07:07 »

Я, на челото на страницата съм и за известно време само мен ще гледате Усмивчица.
     Забелязах и нещо друго, когато коментарите към даден пост започнат с негативизъм, то той си остава ( поне за известно време ) независимо какво казват следващите постове. Мислите трудно преобръщат своя знак, но защо получава се така, като може само с няколко думи минуса да стане плюс? Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright