Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Най-студената зима от 1000 години насам чука на вратите ни  (Прочетена 1563 пъти)
Special_boy
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 40

« -: Октомври 07, 2010, 20:24:52 »

Според европейските метеоролози предстоящата зима в Европа ще бъде най-студената за последните 1000 години. Причината за това е, че течението Гълфстрийм се забавя. Причината за забавянето е аварията на петролната платформа в Мексиканския залив, когато в океана изтекоха близо 700 тона петрол. Скоростта на Гълфстрийм е намаляла двойно през последните 5 години и течението не е в състояние да компенсира студените течения, които идват от арктическите ветрове. Ако Гълфстрийм съвсем спре, голяма част от Европа ще се покрие с лед и ще настъпи ледников период. Възможно е това да стане, ако гренландският леден щит се разтопи изцяло, но засега няма такива изгледи.

Шефът на метеорологичната служба Александър Фролов съобщи, че тази зима температурите в Русия ще паднат до минус 20-25 градуса за период от десетина дни.
Активен

Знам,че мога!
giti
Гост
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2010, 20:46:38 »

Шокиран Не! Само това ми липсва
Миналата зима също бе доста студена. Тук темепратурите стигаха вечер до  - 35-40..... Ако тази е по-студена направо не ми се мисли..... Ще ставаме снежни човеци........
Активен
Special_boy
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 40

« Отговор #2 -: Октомври 07, 2010, 20:56:27 »

Подразбрах, че може в Европа температурите да паднат до -5о, но не се наемам да твърдя че е истина.
Активен

Знам,че мога!
giti
Гост
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2010, 21:33:31 »

Подразбрах, че може в Европа температурите да паднат до -5о, но не се наемам да твърдя че е истина.
Значи викаш да поръчвам още един камион с дърва.... бъзззз студено ми е от сега, като си помисля
Активен
Administrator
Дидо
Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #4 -: Октомври 07, 2010, 21:36:39 »

Искрено се надявам, да не е толкова студено колкото го прогнозират, защото хич не обичам студа. И като се замисля сега, за това лято говориха, че ще е най-горещото досега от столетие насам, но не беше така. Дано за зимата познаят колкото за лятото
    Активен

Administrator
    Дидо
    Неактивен Неактивен

Публикации: 649

• Град: Варна
  • dean.radnev
    « Отговор #5 -: Октомври 08, 2010, 10:52:45 »

Сега по радиото казаха, че тази сутрин в Омуртаг и в Антоново ги е изненадало сняг, имало е леки снегонавявания.
    Активен

небесният ангел
    Гост
    « Отговор #6 -: Октомври 08, 2010, 11:26:09 »

Тъй,тъй,тъй ами то за Русия тези температури от порядъка на -20,-30 са си нещо нормално,има части в Русия където температурата достига много по високи минусови амплитуди,просто в московчани киевчани не са свикнали баш на таквиз температурки Ухилен-нищо има време ще свикнат!
    Аз не знам кога Александър Фролов е стигнал до тези научни открития,ама тя природата си го показва от месец насам-че зимата ще е студена и може би тежка.Не зная колко от вас са се заслушвали във песните на врабчетата и другите птички-периода от началото до края на септември-ами те чуроликаха пролетни песни Усмивчица
    А колко от вас са се качвали в гората за да видят че по никое време цъфтят цветя които цъфтят обикновено януари месец-сиреч предвестници на пролета,аз ви казах още по миналата седмица че зимата предвещава да е тежка  Ухилен
    А това -5 направо ми се струва като романтика,при нас в гората всяка година снега е по два метра през повечето време,а температурите са около -8 на периоди -10 та затова и съм свикнала на малко по "хладничко" ;Dмакар че и аз хич не обичам студа.
    Аз напоследък-всъщност от миналата година насам всяка сутрин и вечер като пускам кучетата на двора да тичат-тичам заедно с тях ама по тениска и шорти-супер освежаващо е а и се закалявам,ни грип ни настинка ме лови Плезещ се-нищо че  домашните се шегуват че приличам на морж в снега Ухилен

* 2189237659790853581285240719OwB0qOoIMgSPhxtY4ft7.jpg (140.46 KB, 1024x768 - видяно 147 пъти.)
    « Последна редакция: Октомври 08, 2010, 11:33:08 от небесният ангел » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #7 -: Октомври 08, 2010, 14:10:20 »

Аз обожавам студа и също съм свикнала на минусови температури. Това, което ме плаши е, че дори и тук в Швеция са неподготвени за големи зими и настъпва хаос. А живеейки в гората, колкото и да ми е приятно и хубаво, когато тя се превърне в затвор и не мога да стигна до града, това вече не ме радва особенно.....
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Октомври 11, 2010, 16:29:14 »

И аз много обичам студа, въпреки, че тук никога не е студено

А сега ми мирише на зима и това много ме радва!
    Активен
    Sine Wave Zero
    Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #9 -: Октомври 14, 2010, 15:52:36 »

Нищо чудно - най-горещото лято предвещава най-студената зима. Може да звучи клиширано, но ще разберем дали е вярно.
    Активен
    dream
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: Sofia
  • « Отговор #10 -: Ноември 10, 2010, 12:21:00 »

Гълфстрийм спря.... не съвсем, но умира бавно.... И скоро може да очакваме ледников период Усмивчица) А относно тази зима, запасявайте се, че ще е тежка и студена..
    Активен
    izida
    Гост
    « Отговор #11 -: Ноември 10, 2010, 18:02:53 »

Гълфстрийм спря.... не съвсем, но умира бавно.... И скоро може да очакваме ледников период Усмивчица) А относно тази зима, запасявайте се, че ще е тежка и студена..

Нищо чудно, но за сега навън е по-скоро, леко прохладен летен ден!! Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен
    Хера
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 52

• Град: Everywhere
  • Fortuna Favet Fortibus!

« Отговор #12 -: Ноември 10, 2010, 19:20:52 »

Ще е страшно, но ще мине бързо според мен! Усмивчица
    Активен

You see things as they are and ask, Why? I dream things as they never were and ask, Why not?!
    dream
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 41

• Град: Sofia
  • « Отговор #13 -: Ноември 10, 2010, 21:49:52 »

Ще е страшно, но ще мине бързо според мен! Усмивчица

За едни ще мине, за други не ... Веселяк
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Ноември 11, 2010, 15:19:40 »

Гълфстрийм не може да е изчезнал, най-много да се е отклонил...
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright