Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 2 [3]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защита на животните  (Прочетена 3163 пъти)
Житара
Неактивен Неактивен

Публикации: 422

« Отговор #30 -: Септември 14, 2012, 01:50:30 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=-az9QfroAAU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=-az9QfroAAU</a>
Защо делфините правят това? Май пак искат нещо да ни подскажат. Показателно клипче, дано повече хора се замислят над него.
« Последна редакция: Септември 14, 2012, 01:59:18 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
loop
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #31 -: Септември 14, 2012, 13:47:14 »

Това го бях гледала преди доста време - бяа го пуснали из доста природозащитни сайтове като пример за добри хора.

Делфините излизат твърде на плитко, след което водата ги изтласква навън и те засядат на пясъка. Добре че хората по брега им холагат да си влезнат обратно, вместо да им пречат или да ги плячкосват. Но по островите местните хора имат много по-силна връзка с тях.

Това ако не се лъжа беше някъде из Карибите, но не помня със сигурност.
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 422

« Отговор #32 -: Септември 14, 2012, 14:08:54 »

Да, клипът е от средата на Март месец. Мислех обаче, че делфините са по-умни от хорта и се чудя защо им е да се самоубиват, и то така показно.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #33 -: Септември 14, 2012, 15:11:00 »

Както и хората делфините са раса в плът и си имат своите странностти освен всичките качества ,които ни възхищават.
    Има един филм на дискавъри относно нападенията от делфини . Оказва се че такивата (за които аз лично не знаех) , са най-често от сексуален нагон към човешко същество  при мъжкарите !!!!!!! Много ми беше странно , но има и необясними нападения. А пък косатките също не напразно се казват китове-убийци.
    Това не значи ,че животните не са в ред , напротив нашият подход към тях не е наред и е нормално на нашите идиоски действия да има съответна реакция , няма само да ни скачат и чуруликат.
    Може да са по-съвършенни от нас , но не са "безгрешни".
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #34 -: Септември 14, 2012, 20:00:17 »

Потърсих филмчето и е на Нешънъл Географик не на Дискавъри и се казва
    Нападение от делфин - Dolphin attack - серии са май.

Интересни са - сега си спомням ,че един беше пиян и го нападна делфина (кучетата правят същото) и другият път беше отишъл да клати една жена ( точно пак като разгонено мъжко куче).

http://channel.nationalgeographic.com/wild/episodes/dolphin-attack/

Според мен всяко нещо в плът е подвластно на система подчинена на плътното/плътското ,което наричаме инстинкти.В плът изграждаме (или би трябвало да изградим) хармонично функциониране на плътната ни плюс ефирната ни система и дисхармониите са възможни, както при нас така и при всякакви същества в плът-  при делфините и  даже и при Сивите (инстинкта им за самосъхранение ни ги натресе) . Та самоубийството защо да не е възможно и да го изкючваме от възможните дисхармонии.

Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #35 -: Септември 15, 2012, 17:05:14 »

Цитат на: loop
    Това го бях гледала преди доста време - бяа го пуснали из доста природозащитни сайтове като пример за добри хора.
    Лууп, това не е единичен случай, а нещо нормално за китоподобните напоследък.
    Поначало, няма начин, делфин да се "обърка", предвид факта, че зрението и слуха му (който му служи и за ехолокация), както и цялата му биосонарна система, го ориентират перфектно, за пейзажа, поне на километър от него.
    Обоняние мисля, че нямат, но само по вкуса на водата, добива представа какво има наоколо, в нея, а дори и извън нея - къде е сушата и колко е голяма.
    Работата е там, че напредването на технологиите и тяхното масово използване, за щяло и за нещяло, увреждат този механизъм за ориентация, тъй като, сонарите, използвани при корабите, подводниците, а дори и сателитните спътници, които се множат с дни, ги дезориентират и оглушават. Делфините, както и сухоземните стадни бозайници, при миграция или лов, обикновено използват точно определени траектории. Преди 6-7 години някъде, когато бяха намерили диамантено находище в ...някъде из югозападна Африка (мисля, че Намибия беше) и бяха разкопали, имаше, помня друг подобен случай. Този ров, който се беше образувал, се оказа на траекторията, на мигриращите антилопи.
    Резултата беше, че 1/3та от стадата, които преминаваха, се оказаха в трапа.
    Там също, алармаджиите си "заскубаха косите", предвкусвайки сензацията и големите печалби и вдигнаха шум до небесата, за да всяват паника у по-наивните: "Леле! Защо се самоубиват, какво ли е посланието им, идва края на света" и т.н., но истината е, че ние ги убиваме и нашето невежество.
    Подобни клипове бълват из интернет. Това е срещата на два вида невежество. Едното е това, което води до причината, а другото е това, което не знае причината.
    Цитат на: Eona Lightholder
    Това не значи ,че животните не са в ред , напротив нашият подход към тях не е наред и е нормално на нашите идиоски действия да има съответна реакция , няма само да ни скачат и чуруликат.
    Ухилен
    В този случай, ние не ги засягаме пряко, а просто не преценяме последствията.
    Няма как да се замислим, че нашите средства за ориентация и комуникация ще увредят техните. Обикновено, за тези неща се замисляме, когато е вече късно.
    А темата за самоубийството при животните, беше обсъдена още миналата година.
    Слагам линкове само към мненията, които имат отношение по темата, защото няма смисъл да четете цялата тема.
    http://indigota.com/index.php?topic=1868.msg60614#msg60614
    http://indigota.com/index.php?topic=1868.msg60634#msg60634
    http://indigota.com/index.php?topic=1868.msg60657#msg60657
    http://indigota.com/index.php?topic=1868.msg60668#msg60668
    http://indigota.com/index.php?topic=1868.msg61882#msg61882
    http://indigota.com/index.php?topic=1868.msg61889#msg61889
    Има един филм на дискавъри относно нападенията от делфини . Оказва се че такивата (за които аз лично не знаех) , са най-често от сексуален нагон към човешко същество  при мъжкарите !!!!!!! Много ми беше странно , но има и необясними нападения. А пък косатките също не напразно се казват китове-убийци.
    Това ще да е интересно да се види, има ли го в интернет или ако не, поне за заглавието ако се сетиш, че звучи много интересно. Помня само, че неотдавна имаше някаква аларма, за делфини, които нападат и изяждат улова на рибарите по черноморието. А иначе установените нападения от делфини, наистина са голяма рядкост (и пак достоверността куца), макар, че обикновено, хората нямат идея какво ги е нападнало. Косатката също е вид делфин. Това, което повечето биха разпознали като косатка е всъщност мъжкия екземпляр. Женските, много лесно могат да бъдат сбъркани с делфин. Когато те нападне, ако оцелееш, със сигурност ще кажеш, че делфин те е нападнал.
    Наричат ги "китове убийци", защото косатката е единствената от вида, която убива и изяжда останалите

Потърсих филмчето и е на Нешънъл Географик не на Дискавъри и се казва
    Нападение от делфин - Dolphin attack - серии са май.
    Благодаря, за което, Eona.
    Интересни са - сега си спомням ,че един беше пиян и го нападна делфина (кучетата правят същото)
    Да, нападат и клошари, цигани... както и хора, пословични със злобното си отношение към други хора или животни. Странна работа, наистина.
    беше отишъл да клати една жена ( точно пак като разгонено мъжко куче).
    ...Eona!... Аз също, понякога изплзвам, подобни, жаргонни и разговорни изрази, но...
    Не ти чета морал, на всеки се случва, но...
    Добре, както и да е.
    Опитай се да го редактираш, ще съм ти благодарен. 
    Според мен всяко нещо в плът е подвластно на система подчинена на плътното/плътското ,което наричаме инстинкти.
    Растенията, камъните и реките, също са изградени от плът.
    както при нас така и при всякакви същества в плът-  при делфините и  даже и при Сивите (инстинкта им за самосъхранение ни ги натресе). Та самоубийството защо да не е възможно и да го изкючваме от възможните дисхармонии.
    Аз, продължавам да си държа на своето, че няма такова нещо като самоубийство и самонараняване, в никой друг свят, освен човешкия.
    Някога и в него не го е имало, но... уви, тогава е дошъл белия човек с неговото християнство.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #36 -: Септември 15, 2012, 20:31:44 »

Не е жаргона , а е буквалното. Когато едно куче ти се хопка на крака, нали се клати .......този делфин така се хопкаше и клатеше при жената , знам че звучи цинично , ама е факт съвсем норамален при разгонването на животните и доказателство ,че колкото и чиста раса да са делфините , също са подвластни на животинските си инстинкти , особено при мъжкарите ...
    Незнам как по културно да го опиша  Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #37 -: Септември 15, 2012, 20:50:55 »

Когато едно куче ти се хопка на крака, нали се клати .......
    Хопка?! На крака?! Куче?
    Демек... куче ти клати крака?
    Аз... ...просто капитулирам!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #38 -: Септември 15, 2012, 21:20:56 »

Когато се разгонят някои мъжки кучета охххххххх не мога ....така е който не е кучкар , не мога да го обеснявам културно.....накой друг да обясни за коткарите Ухилен Ухилен Ухилен
    Активен

Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #39 -: Септември 29, 2012, 10:45:40 »

Разбрах, че сте запознати с жестоките и безмислени убийства на делфини и китове в Япония и на Фарьорските острови в Дания. Наскоро обаче попаднах на един видеоклип в един от сайтовете, в който се вижда как в Япония ловят делфини по нов уж хуманен за животните метод. Да де ама нищо хуманно не видях, като изгледах клипа, оттогава съм в шок и като се сетя почвам да плача.Делфините ги прекарват до една плитчина, после дават някакъв как хваща един делфин и му пробива главата с нещо остро, и после забива в направената дупка някакъв дървен кол, а бедния делфин гледа тъжно и неразбиращо защо го мъчат така докато умре в мъки за няколко минути, а аз усетих цялата му болка и я съпреживях. Писах до една световна организация за защита на животните и след няколко седмици клипът беше премахнат, а профилът към него закрит, но дали са предприети мерки срещу самото насилие не са ме уведомили, вероятно не, защото сигурно пак са го изкарали хуманно и законно в самата страна, и се практикува открай време.
    Видях и, че в Канада е разрешен съвсем законно улова на тюлени и бебетата им. Но какъв улов!? Тюленчетата седят кротко едни такива сладинки, а ловците отиват с едни огромни бухалки и ги сплескват от бой, после ги закачат на едни куки и ги влачат полумъртви, целите в кръв. Ето сайта има видео ,има и петиция в защита на тези невинни създания:

http://www.canadasshame.com/

Също така незнам дали сте запознати и с осакатяването на акули за shark fin soup, където акулите се хващат  живи и перките им се режат за супа, а осакатените още живи акули се пускат в океана, където не можейки да плуват падат на дъното в безпомощно състояние и умират в мъки от глад или изядени от други риби.
    Съжалявам, че ви казвам всичко това, но така повече хора ще са запознати, ще подписват петиции, ще се борят срещу жестокостта.
    Активен
    Wiki_
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 31

• Град: София
  • « Отговор #40 -: Ноември 10, 2012, 23:12:41 »

Зад блока ми има нещо като поле.Там няма дървета.Близо до улицата има колибки където живеят кучета.Кучетата са:
    Сивчо-най-старото куче,едвам ходи
    Блеки-хиперактивен,но много добър
    Майки-сладур
    Джери-брат на Майки,сладур
    Доли-единственото момиче
    Мишо-душичка
    Хари-голям лигльо

и извън тяхната група е Бъки-моят любимец.
    Често ходя и ги храня.Всички ме познават опитват се да ме ближат и много се обичаме.В края на лятото Джери най-жестоко беше отровен.....Хари го намерих с извадено око и счупена глава(в момента му е подута,но вече не го боли).Все пак Хари е жив.
    Те са много добри кучета.На никой лошо не правят.Има една жена от съседния вход,която ги храни и е прибрала 2.(1 от които го отровиха,когато отровиха и Джери).Тя ми разказа,че веднъж когато била при тях някакви хора започнали да стрелят.Едвам успяла да заведе кучетата до реката(има някаква река,която вони)и така ги спасила.
    Активен
    Страници:  1 2 [3]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Упражнения за защита
    Духовни учения
    Administrator 0 2460 Последна<br />публикация Юни 23, 2009, 22:35:53
    от Administrator
    Жестокостта към животните е престъпление! (петиция) « 1 2 »
    Инициативи
    Еlsha 17 1786 Последна<br />публикация Ноември 07, 2012, 21:59:59
    от Roemy
    Имат ли животните душа « 1 2 3 4 »
    Обща тематика
    Ich 56 2911 Последна<br />публикация Юли 16, 2010, 20:04:04
    от Аэ съм
    Космическа защита?
    Астрология и нумерология
    prikazka 1 1106 Последна<br />публикация Януари 22, 2011, 15:20:42
    от kabala
    Кампании за защита на животните
    Инициативи
    Ru Alfa 11 943 Последна<br />публикация Октомври 05, 2013, 13:55:09
    от Ru Alfa

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright