Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Киприянови молитви  (Прочетена 19657 пъти)
DArkAngel
Гост
« Отговор #15 -: Октомври 04, 2010, 16:12:52 »

Ще ме извинявате, много съм невежа по темата със светците и молитвите, защото никога не съм била привърженик на някоя религия и изобщо тия идеологии на Християнството и прочие...
Само искам да кажа, че молитвата е слово, мисъл и чувство. Т.е. има значение как са наредени думите, заради вибрациите им, според мен...не се знае в крайна сметка кой какво е наредил и дали влияе както трябва... Иначе познавам хора, които всяка вечер си казват една тяхна си молитва за здраве на всички, но там чувството е по-силно пък... Повечето хора прибягваме до храмове и молитви само когато сме го закъсали много, включително и аз...но вече знам, че няма нужда да се моля на някого, а просто да насоча мисълта си. Сравнително от скоро съм намерила обяснение на неща, които от вътре не ми идваше да върша - като например да почувствам нужда да ида в църква. Незнам защо, но като вляза в някой храм и ми е много подтиснато, сякаш хората са оставили там част от болката и всичко се е пропило с негативизъм, точно защото само в трудности се сещаме за Бога... Малко се отклоних...

С две думи исках да кажа, че молитвата, според мен, не е нужно да бъде молба, а просто мисъл и то позитивна...даже не е задължително да бъде и на глас... Не е нужно да бъде в църква, нито да е придружена със свещ - всичко е само символизъм, а силата е в нас...
Страхотен пост браво на теб.Всичко е повече от точно.
Активен
Kery
Гост
« Отговор #16 -: Октомври 04, 2010, 16:51:25 »

Кери, така е.. Аз например понякога се моля без думи.. но при мен всичко е естествен процес..
Много по- различно е за някой, който тепърва прохожда.
Това, което Соеня е описала е повече за хората, които "не знаят".

Да, да, разбирам, аз просто си казах като цяло мнението за молитвите и тия работи като цяло...Казах, че хич ме няма в тия работи  Засрамен
Активен
Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Молитви
Духовни учения
Reiki 10 2686 Последна<br />публикация Ноември 29, 2012, 21:19:07
от Svetoslav
СЪТВОРЕНИЕ - ТРИ МОЛИТВИ от АНАСТАСИЯ
Великият преход
ЕМИЛИЯН :) 0 1612 Последна<br />публикация Февруари 22, 2011, 23:20:49
от ЕМИЛИЯН :)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright