Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Киприянови молитви  (Прочетена 19260 пъти)
Amazon
Гост
« -: Октомври 04, 2010, 12:11:08 »

Вчера засегнахме важна тема-относно защитата от вампири,магии и всякакви злонамерени хора или астрали. Бих сикала да отделя специално внимание на една много силна и благодатна молитва. Много хора са чували за Киприяновите молитви,които се казват само в четвъртък,но малко знаят какво представляват те и от къде произлизат. Покръстена съм като Християнка, но само малка част от Християнското учение зачитам като истина. Едно от нещата за които знам със сигурност,че помагат са тези молитви. Ето и информацията:

"При мен са идвали хора, които никога не са се изповядвали и не знаят какво е причастие с думите, че са обиколили навсякъде и всичко са опитали, за да решат проблемите си - врачки, екстрасенси, ходжи... и църкви, където са искали да им се четат Василиеви или Киприянови молитви. Идвали са хора, които са искали литър светена вода.

Тези неща са църковни тайнства, те не бива да се ползват като търговски продукт, защото в тях е спасителната Божия благодат. Хубаво е всеки, който пристъпва към Киприанови или Василиеви молитви и изисква от църквата да се застъпи за него чрез такава молитва, поне да познава житието на съответния молитвен застъпник. А не да иска от свещеника да противодейства на съответния злонамерен деятел, или както ще да го наречем - влъхва, врачка и прочие, със същите средства, по същия начин, чрез магия.

Църквата ни спасява с това, че тя ни облагодатява, тя ни кара да бъдем разумни. Първо трябва да погледнем в себе си. Причината може да не е злонамерен външен деятел, може да сме самите ние. Какво искаме ние? Ние искаме да подредим живота си така, както ни харесва, без да вложим нищо, което е свързано с религията, която уж изповядваме и от която търсим помощ.

Има някои важни подробности за Киприяновата молитва

Киприяновата молитва, освен заклинателната си част, съдържа една много дълбока и прочувствена покайна молитва. Ако човекът, който е дошъл при нас с молба за молитвено застъпничество не познава покайното чувство, каква полза ще получи? Бих искал да използвам случая, за да кажа, че Киприяновата и особено молитвата на Св. Василий Велики не бива да се четат без подготовка и при всяко бързо хрумване или леко неразположение. Молитвата на Свети Василий се отправя в случаи на обсебване.

Още нещо в тази връзка, това вече го казвам от личен опит: нека се пазим от любопитство към необяснимото! То неслучайно е скрито от нашите сетива. Не бива да се докосваме дори мислено до тези неща въпреки, че те днес са се превърнали в мода и често служат дори за забавление. Безпринципното, безмирогледно общуване с надсетивния свят често довежда до причинно-следствени връзки, които могат да объркат не само собствения ни живот, но и този на хората, с които общуваме. Най-доброто спасение и убежище в такива случаи са Христовата църквата и Божията благодат. Така или иначе всички плуваме в житейското море и само онези, които са в съгласие с истинските, с верните неща, ще могат да изведат кораба на другия бряг. Корабът - в смисъла на Църквата. Щом говорим за свещенство, става въпрос за Христовата църква. Разбира се, кормчията е Христос, но ние сме Негови съработници." Свещ. Илия Христов

http://www.pravoslavieto.com/interviews/2003/o_Ilia.htm#Киприянова

Киприянови молитви (Молитва на св. Киприян)
против магии, уроки, лоши езици и болести, която се чете само от свещеник, след препоръчаната от него подготовка
.

Владико Господи, Иисусе Христе, Боже наш, Който всичко държиш,
Святи и благословени и Вечносъществуващ Цар на царете и Господи на господарите!
Слава на Тебе седящия в светлината пред хиляди и милиони свети ангели и архангели.

Ти знаеш тайните на смирения Твой раб Киприян,
защото преди не познавах Тебе, Господи Вседържителю,
но Ти Сам Господи Иисусе Христе, повика мене недостойния
и ме благослови и удостои да живея с любов и послушание пред Твоето милосърдие
и да разпръсна силата на магията,
защото и аз, Господи, задържах облаците и те не пускаха дъжд,
връзвах земята и тя не даваше плод,
лозите не се разлистваха, стадата не даваха мляко,
правех мъжете да не се събират с жените си и те да не стават майки,
братя да се не виждат и семейства да се разделят,
правех зимата лято и лятото - зима.

Всичко лошо, което можех, правех,
затова, Господи, Боже наш, приеми моята смирена молитва
и направи така, че който страда от лош дух или бъде омагьосaн от магията,
която пречи на Твоите люде и домa им
веднага, където се прочете тази молитва с вяра пред Бога,
да се освободи в името на Отца и Сина и Светия Дух.
Амин.

Житие на Свети свещеномъченик Киприан
и света мъченица Иустина

И откъдето и да е изпратена тази магия, нека се разпръсне от Твоите раби
и със силата на Честния и Животворящ кръст, който прогонва всяка вражеска сила. Амин.

Ако магията е сложена в праг или в кожа, или в желязо,
или под камък, или под земя, или под дърво, да се разпръсне като дим,
или ако е написана с мастило или кръв човешка
или кръв на добитък, или на риба, или с каквото и да е направена, нека се разпръсне от Твоите раби.
И ако магията е вързана с много възли или в кости прекарана, или в гроб през иглени уши, или в бунар хвърлена,
или с каквото и друго да е направена, нека се освободят Божиите раби /имената/ от всякакво зло действие на нечестивия дух,
така щото с дръзновение да казват: "Господ е мой защитник, няма да се уплаша от никакво зло."

Защото Ти, Господи, си с мене, Твоята десница ме успокоява
и тъй моля Ти се, Господи Боже Вседържителю, по молитвите на Твоя смирен раб Киприян,
простри Твоята мощна Десница и милостиво погледни на Твоите раби /имената/
и им изпрати мирен и верен ангел пазител от всякакво зло,
за да славят Тебе, Нашия Изкупител и Избавител
сега и винаги и во веки веков.
Амин!

Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Октомври 04, 2010, 12:22:32 »

Още нещо в тази връзка, това вече го казвам от личен опит: нека се пазим от любопитство към необяснимото! То неслучайно е скрито от нашите сетива. Не бива да се докосваме дори мислено до тези неща въпреки, че те днес са се превърнали в мода и често служат дори за забавление. Безпринципното, безмирогледно общуване с надсетивния свят често довежда до причинно-следствени връзки, които могат да объркат не само собствения ни живот, но и този на хората, с които общуваме.

Много добре и на място казано Soenya.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Amazon
    Гост
    « Отговор #2 -: Октомври 04, 2010, 12:33:13 »

Странник,това са думите на свещеника Илия Христов. Но и аз споделям твоето мнение:)
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Октомври 04, 2010, 12:35:55 »

Още нещо в тази връзка, това вече го казвам от личен опит: нека се пазим от любопитство към необяснимото! То неслучайно е скрито от нашите сетива. Не бива да се докосваме дори мислено до тези неща въпреки, че те днес са се превърнали в мода и често служат дори за забавление. Безпринципното, безмирогледно общуване с надсетивния свят често довежда до причинно-следствени връзки, които могат да объркат не само собствения ни живот, но и този на хората, с които общуваме.

Да, обаче сериозният, научен подход към духовното, имащ за цел разширяване на способностите за познание и проучване на свръхсетивния свят, е важен за усъвършенстването на човека и издигането му на по-високо еволюционно стъпало.
    Активен
    Amazon
    Гост
    « Отговор #4 -: Октомври 04, 2010, 12:48:28 »

Их, според мен той има в предвид случаите, в които децата или по-младите си играят на "Викни дама Пика" или призоваването на духове. Също така това е обръщение към хората,които смятат че магията е способ за лично удолетворение и материална изгода. Много неуки хора започнаха да използват и употребяват неща,които не разбират. Магията е много старо учение,което малцина разбират днес.

Да, човек когато развива своите способности се докосва до свръхсетивния свят,НО това трябва да бъде само тогава,когато е получил позволение и се е пречистил откъм мисли и чувства. Първо връзката с личния духовен наставник трябва да бъде силно изразена, преди душата да се впусне в странстване или в опити за комуникация от астрално естество.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #5 -: Октомври 04, 2010, 12:57:57 »

Их, според мен той има в предвид случаите, в които децата или по-младите си играят на "Викни дама Пика" или призоваването на духове. Също така това е обръщение към хората,които смятат че магията е способ за лично удолетворение и материална изгода. Много неуки хора започнаха да използват и употребяват неща,които не разбират. Магията е много старо учение,което малцина разбират днес.

Да, злоупотребата може да доведе до много опасни последици.

Цитат
    Да, човек когато развива своите способности се докосва до свръхсетивния свят,НО това трябва да бъде само тогава,когато е получил позволение и се е пречистил откъм мисли и чувства. Първо връзката с личния духовен наставник трябва да бъде силно изразена, преди душата да се впусне в странстване или в опити за комуникация от астрално естество.

Стремежът към духовно развитие може да е една вътрешна потребност на човека. Тогава той започва да търси начини да удовлетвори своя копнеж, които могат да бъдат реализирани по различни начини, някои под лично ръководство, а други самостоятелно, било то ползвайки писмени съвети и знания, било по някакви други начини.

Пречистването е основен елемент от всеки правилен духовен път.
    Опити за странстване и астрални пътешествия не винаги са препоръчителни и безопасни.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

• Michail Kolev
    « Отговор #6 -: Октомври 04, 2010, 13:21:36 »

Молитвите могат да бъдат един важен елемент както в живота на хората, така и по пътя на духовното им развитие.
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #7 -: Октомври 04, 2010, 13:42:24 »

В тази връзка да споделя че има издадено джобно молитвениче с точно тази молитва на св. Киприан!Аз си имам едно такова в колата и винаги ми е под ръка!Всъщност като се замисля това ми е второто,първото го изпапкаха едни гостенчета четирикраки в колата ми-хах най страното е че същия ден спечилиха две купи на киноложките изложби,явно добре са се справили със молитвата и молитвеника Усмивчица
    Шегата на страна,и аз като много хора вярвям и се съгласявам с повечето неща от светото писание,но пък има неща с които не съм съгласна, както и да е. Миниатюрното молитвениче може да се закупи в повечето църкви!
    Сега се сещам че когато имам порив да запаля свещичка в църква-(което не се случва твърде често и винаги е спонтано)винаги търся иконата на св.Мина Згреших
    Ето ви и снимчици за тези които проявават интерес отностно молитвеничето!

* 041020107646.jpg (547.44 KB, 2592x1944 - видяно 675 пъти.)

* 041020107647.jpg (729.32 KB, 2592x1944 - видяно 813 пъти.)
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #8 -: Октомври 04, 2010, 14:43:37 »

So, много полезна тема си създала.

И аз одеве си мислех точно за Киприянови и Василеви молитви. Макар, че според мен те се използват повече в случаите, когато човек е под някакво влияние, а не с превантивна цел.

Наистина хората не знаят много неща за тези молитви, които биват предшествани от доста подготовка. Но хората не са виновни. Няма кой да им обясни. Никой не се е родил научен, а и човек откъде ще знае какво и как трябва да се направи. Именно за това, този, който чете молитвите и извършва ритуала е длъжен да запознае хората и да им обясни през духовна и физическа подготовка трябва да преминат преди това. Ако човек не разбира какво прави и какъв е смисъла на всичко това, това ще е просто празно словоизричане и празен ритуал. Всичко трябва да е осмислено и разбрано.

Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #9 -: Октомври 04, 2010, 15:03:56 »

"В началото беше Словото..."
    Мисля че няма какво повече да се добави към това!
    Много полезна и креативна тема сте направили.
    Споделяйте опит,това ще е полезно за мнозина.

Преди много години в момент на черно отчаяние отидох в църква.
    И се молих и плаках,защото ми беше наистина тежко и не виждах изход и смисъл...
    Аз сам си съчиних молитвата тогава.
    Знайте че има голяма Сила в молитвата,само ако е от цялото ви същество.
    Ако съумеете да излеете себе си в тази молитва,няма как да не стане реалност.
    И не се молете за травиални и смешни неща като пари,успех и т.н.
    И внимавайте какво си пожелавате...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #10 -: Октомври 04, 2010, 15:09:05 »

Гаярти аз съм жив пример за това-как в повечето случаи не съм и чувала за "въведението" и "ритуалите" в смисъл-духовната и физическата подготовка а в един момент се оказва че постъпвам и правя всико както е редно стъпка по стъпка,което винаги ме е узадачавало ???Имам усещането че има хора които всичко това си го носят в себе си без дори да подозират-а при мене фактите ще ми избодът очите както се казва ама аз пак не та не-все терсене на другите.
    Това го вмятам просто така щото леко имам чуството че усъди горния ми пост,все едно не съм искала да направя нещо добро,а ти е прозвучало като-"ето ви книжката с рецептите за предазване"- за жалост не я дават с инструкции.В смисъл все ще намериш или ще се намери някой който да ти покаже правилния път да се научиш и подготвиш!
    За молитвата не е нужна подготовка,важното е да вярваш!
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #11 -: Октомври 04, 2010, 15:11:50 »

Знайте че има голяма Сила в молитвата,само ако е от цялото ви същество.
    Ако съумеете да излеете себе си в тази молитва,няма как да не стане реалност.
    И не се молете за травиални и смешни неща като пари,успех и т.н.
    И внимавайте какво си пожелавате...

Ето затова говорех!
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Октомври 04, 2010, 15:13:26 »

Гаярти аз съм жив пример за това-как в повечето случаи не съм и чувала за "въведението" и "ритуалите" в смисъл-духовната и физическата подготовка а в един момент се оказва че постъпвам и правя всико както е редно стъпка по стъпка,което винаги ме е узадачавало ???Имам усещането че има хора които всичко това си го носят в себе си без дори да подозират-а при мене фактите ще ми избодът очите както се казва ама аз пак не та не-все терсене на другите.

Това е така, защото ти си в различен етап на развитие, имаш много познание, което излиза наяве и си го припомняш, когато е необходимо. Но много хора не знаят... Подготовката е за хората, които не знаят "как да си очистят къщата"( демек мислите си).
    Активен
    Kery
    Гост
    « Отговор #13 -: Октомври 04, 2010, 15:48:13 »

Ще ме извинявате, много съм невежа по темата със светците и молитвите, защото никога не съм била привърженик на някоя религия и изобщо тия идеологии на Християнството и прочие...
    Само искам да кажа, че молитвата е слово, мисъл и чувство. Т.е. има значение как са наредени думите, заради вибрациите им, според мен...не се знае в крайна сметка кой какво е наредил и дали влияе както трябва... Иначе познавам хора, които всяка вечер си казват една тяхна си молитва за здраве на всички, но там чувството е по-силно пък... Повечето хора прибягваме до храмове и молитви само когато сме го закъсали много, включително и аз...но вече знам, че няма нужда да се моля на някого, а просто да насоча мисълта си. Сравнително от скоро съм намерила обяснение на неща, които от вътре не ми идваше да върша - като например да почувствам нужда да ида в църква. Незнам защо, но като вляза в някой храм и ми е много подтиснато, сякаш хората са оставили там част от болката и всичко се е пропило с негативизъм, точно защото само в трудности се сещаме за Бога... Малко се отклоних...

С две думи исках да кажа, че молитвата, според мен, не е нужно да бъде молба, а просто мисъл и то позитивна...даже не е задължително да бъде и на глас... Не е нужно да бъде в църква, нито да е придружена със свещ - всичко е само символизъм, а силата е в нас...
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #14 -: Октомври 04, 2010, 15:57:01 »

Кери, така е.. Аз например понякога се моля без думи.. но при мен всичко е естествен процес..
    Много по- различно е за някой, който тепърва прохожда.
    Това, което Соеня е описала е повече за хората, които "не знаят".

Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Молитви
    Духовни учения
    Reiki 10 2469 Последна<br />публикация Ноември 29, 2012, 21:19:07
    от Svetoslav
    СЪТВОРЕНИЕ - ТРИ МОЛИТВИ от АНАСТАСИЯ
    Великият преход
    ЕМИЛИЯН :) 0 1434 Последна<br />публикация Февруари 22, 2011, 23:20:49
    от ЕМИЛИЯН :)

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright