Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво трябва да знаем за да си направин енергиен щит?!  (Прочетена 6458 пъти)
bars_i
Гост
« Отговор #15 -: Октомври 03, 2010, 23:38:10 »

Това,което съм забелязала за себе си е ,че когато около мен има човек вампир- веднага ми се доспива и започвам да блуждая...Хем слушам,хем мислите ми и погледа ми са празни. Това е вид самозащиа,която от дете без да искам развих...

И при мен е така.. но това е в случая, че съм в компанията на вампир от рода " Горкия Аз". Тогава се абстрахирам, слушам, но не чувам. Изключвам се, все едно не съм там, само отвреме на време кимам и казвам " Да"... " много неприятно"  и тинтири- минтири Усмивчица

И като се върнеш в къщи само тинтири-минтирито ти останало и не можеш да се съвземеш с часове.
Активен
giti
Гост
« Отговор #16 -: Октомври 03, 2010, 23:39:55 »

За да изсмучиш от мен, каквото и да е приятел, първо трябва да ти разреша аз!
Пак вампирясваш ми се струва.... Ти правиш ли разлика между енергийна  атака и кражба, и мисъл, и закон за ненамеса и свободен избор...и т.н.... въобще чувал ли си за тези неща?  Силата на мисълта наясно ли си колко е голяма и как променя всичко?
Първо: Добре дошла на stefanica!
Страхотна тема! Благодарства!
Според мен на теория наистина е така, но на практика стигаме отново до индивидуализъм. Т.е., за всеки е различно! Гаятри го е обяснила много добре и е дала страхотен пример с предметите. И аз смятам така. Същото е както при медитацията. За да успееш да медитираш не ти трябва позата лотос, а най-удобната за тебе поза.... Нещата не стават, като по учебник в този пъстър свят...
Защо обаче намесвате магиите и чуждото влияние тук? Хора, разберете, че никой не може да ви навреди, ако не му позволявате! Мислейки си само, че без ваше разрешение някой е способен да ви омагьоса, то вие и му разрешавате така, да постигне целта си!

Аз не му позволявам на крадеца да ме краде, но като незнам кога ще ме окраде как да взема мерки за да не му позволявам. Ей много глупости говорите.
Ще седна срещу теб на масата и само ще ти гледам хубавите очички, а може и да не ти ги гледам и ще е достатъчно.  Как  ще разбереш, че в този момент ти изсмуквам ХУБАВАТА  ти енергийка. Как ще разбереш, че някой ти прави магия. Да не изброявам.
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #17 -: Октомври 03, 2010, 23:44:33 »

За да изсмучиш от мен, каквото и да е приятел, първо трябва да ти разреша аз!
Пак вампирясваш ми се струва.... Ти правиш ли разлика между енергийна  атака и кражба, и мисъл, и закон за ненамеса и свободен избор...и т.н.... въобще чувал ли си за тези неща?  Силата на мисълта наясно ли си колко е голяма и как променя всичко?
Страхотна тема! Благодарства!
Според мен на теория наистина е така, но на практика стигаме отново до индивидуализъм. Т.е., за всеки е различно! Гаятри го е обяснила много добре и е дала страхотен пример с предметите. И аз смятам така. Същото е както при медитацията. За да успееш да медитираш не ти трябва позата лотос, а най-удобната за тебе поза.... Нещата не стават, като по учебник в този пъстър свят...
Защо обаче намесвате магиите и чуждото влияние тук? Хора, разберете, че никой не може да ви навреди, ако не му позволявате! Мислейки си само, че без ваше разрешение някой е способен да ви омагьоса, то вие и му разрешавате така, да постигне целта си!

Аз не му позволявам на крадеца да ме краде, но като незнам кога ще ме окраде как да взема мерки за да не му позволявам. Ей много глупости говорите.
Ще седна срещу теб на масата и само ще ти гледам хубавите очички, а може и да не ти ги гледам и ще е достатъчно.  Как  ще разбереш, че в този момент ти изсмуквам ХУБАВАТА  ти енергийка. Как ще разбереш, че някой ти прави магия. Да не изброявам.
Че кой ще ти иска разрешение и от къде ще знаеш? Колко пъти да го задавам този въпрос?
Активен
giti
Гост
« Отговор #18 -: Октомври 03, 2010, 23:49:13 »

Хах вампи, не се дразни! Виж, че не можеш да ме смучеш сега с въпросчета. До сега когато си успявал е било, защото съм те съжалявала и съм си рекла: "Е хайде да му дам мъничко енергийка" Хайде и сега ще реша да ти отговоря: Точно мене ли намери да питаш от къде ще знам?
Активен
bars_i
Гост
« Отговор #19 -: Октомври 03, 2010, 23:59:15 »

Хах вампи, не се дразни! Виж, че не можеш да ме смучеш сега с въпросчета. До сега когато си успявал е било, защото съм те съжалявала и съм си рекла: "Е хайде да му дам мъничко енергийка" Хайде и сега ще реша да ти отговоря: Точно мене ли намери да питаш от къде ще знам?

Страшно ме развесели МИЛА. В твоите възможности никога не съм се съмнявал. Благодаря, че ми повдигна тонуса. Невероятна си! Не ми стигат розите да изкажа възхищението си.
Активен
stefanica
Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #20 -: Октомври 04, 2010, 00:01:39 »

Вал, прекрасна тема...
    От мнооооого време размишлявам върху това, което си описала.
    Забелязала съм, че ако човек има достатъчно силна енергия, вибрира интензивно,в хармония със себе си е и не се страхува, той няма нужда от енергиен щит. Малко са обаче хората, които могат да поддържат толкова висока степен и константна хармония, както и да не се повлияват от обичайните ежедневни несполуки.
    В голяма част от случаите обаче ние сме доста уязвими- като се почне от това, че се вживяваме от негативното отношение към нас, та се стига до страха, че някой може да ни стори нещо "лошо".
    За някои хора е доста трудно да се концентрират и да си изградят такъв защитен щит чрез визуализация. Правило ми е впечатление, че повечето хора си изграждат т.н. " щит" чрез определени предмети. Всичко е въпрос до нагласа, до начин на мислене и до внушение. Ако един човек си внуши, че нещо, което носи със себе си, ще го пази от "лошото", то това наистина ще стане така. Но в този случай, аз съм на мнението, че не "това нещо" пази човека, а самия човек пази себе си чрез мислите за неуязвимост, които си внушава, благодарение на нещото. Тоест, по този начин човек подсъзнателно си изгражда някакъв щит чрез своите мисли.

Знам, че звучи много объркано, ама не мога да намеря по- точни думи, за да обясня по- ясно какво мисля.
    Именно защото  много хора  са уязвими трябва да имат повече инфо. какво биха могли да направят за да се предпазят.Точно поради тази причина теми от подобен род са важни.Относно предметите,амулети или в по старата си форма талисмани играят подобна роля като щита за който говоря.Разликата е в това,че нещата с времето се променят и се заместват с по силни методи.Все пак това е идеята на израстването :)Другата съществена разлика е,че визуализацията на енергийния щит е променлива-разтяща.Освен това след визуализацията следва материализацията(за който е стигнал до това ниво,знае за какво говоря) Стигайки  до разликата с предметите,там нещата вече имат определена форма и големина и енергията няма как да е бързо възходяща и другия момент е,че всеки предмет има собствена енергия а и взима и част от енергията на неговия претижател Усмивчица Поради тази причина нещата имат развитие и вече са земенини с нови много по силни! Усмивчица
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #21 -: Октомври 04, 2010, 00:20:13 »

Хора, разберете, че никой не може да ви навреди, ако не му позволявате! Мислейки си само, че без ваше разрешение някой е способен да ви омагьоса, то вие и му разрешавате така, да постигне целта си![/color]

Решавайки така , ти само избягваш от проблема , не го решаваш , защото това са сили и енергии, които са навсякъде около нас ( както има добри , положителни енергии, така има и отрицателни същности) и при една по-задълбочена форма на разбиране , се знае , че тези негативни енергийни същности са именно от този свят , което ще рече , че те все едно иргаят на свой терен , тоест при тях има най-малко съпротивление на работата им , отколкото на другите положителни енергии . Затова тяхното влияние е много силно и всеобхватно ,и ти реално неможеш да ги пренебрегнеш с лек замах .

Няма по-добър  щит от мисълта! Както и няма по-лесен начин да бъде разрушен - от собствената ти мисъл! Истината е, че магиите са именно това. За да те омагьоса някой той атакува предимно мисълта ти и те кара да мислиш в тази насока, оставяйки предмети, които да ти втълпяват мисълта... Отворила съм доста отдавна тема по този въпрос. Ако искаш можем да дискутираме там...
    Здрасти и на теб  Усмивчица Това за магиите и тн и слагането на предмети е така като го казваш,но аз имам  впредвид  не6тата на малко по горно ниво .Повечето негативни влияния за които говориш и магии са направени от хора.Аз  говоря и за следващите етапи на предпазване които обхващат и негативното влияние което не идва от хора:) За тях не стига само силата на мисълта,за там е нужен и друг опит познание и предпазване...особенно ако си се сблъсквал в реална 'битка' Намигване
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #22 -: Октомври 04, 2010, 14:29:29 »

Вал, разбирам за какво говориш и какво имаш предвид... Защитния Щит се изгражда за всякакъв тип влияния- земни, неземни, човешки и нечовешки. Вътрешно знам, че постоянната визуализация на този щит с времето преминава на друго ниво- тоест този щит вече става постоянно присъстващ и без да се налага да го визуализираме.  Някои хора имат толкова силна защита и толкова хармонична и силна аура, че на практика са неуязвими.
    Това, което аз обаче исках да кажа е, че когато говоря за използването на даден предмет, предпазването не идва от самия предмет, а от промяната в мисленето на човека, който си внушава, че въпросния предмет го пази. Всичко зависи от силата на мисълта. Но някои хора имат нужда просто от нещо, което да катализира градивната и силна мисъл, както и тяхната естествена защита.

И като завършек ще кажа, че е добре наистина всеки да отдели поне по 5 мин на ден, за да си изгради енергийна защита. Това ще му спести доста неприятности и разправии.

P.S : Туко що се сетих за още нещо. Значи... енергийния щит е хубаво да се изгражда не само сутрин със ставането, но и вечер преди лягане. Въпреки, че си имаме пазители, човек е много по- уязвим насън, отколкото в будно състояние. Поне аз така мисля. Не твърдя, че съм права. Просто споделям мнението си.
    И в този ред на мисли се сещам за молитвата "Отче Наш". Тя носи голям енергиен заряд и изгражда много силна невидима защита. Не напразно е било казано, че е хубаво тази молитва да се казва рано сутрин след ставане от сън. Така човек несъзнателно си изгражда своя енергиен щит за целия ден. Навремето, не е имало толкова пробудени хора, както в момента. Трудно е било някой да тръгне да обяснява на населението, какво е аджеба енергийна защита и как да се предпазим. Ето тук идва мястото на някои молитви, които по мое мнение са си закодирани послания( нещо като енергийни мантри).

Активен
    dariomag327
    Requiem
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 79

• Град: Sofia
  • Bless the mind too small for doubt!

« Отговор #23 -: Октомври 04, 2010, 21:41:21 »

Моят метод за създаване на енергиен щит е подобен. Визуализирам енергийно поле около себе си, като балон от тъмносиня енергия, която се движи като вретено отдолу - нагоре по часовниковата стрелка. Но има и друго. Визуализирам как моят щит рефлектира (отблъсква и праща обратно) атакуващата ме енергия, също задържа моята от прекомерно разхищаване или изсмукване. Щитът действа, защото вярвам, че действа. Това е моят ключ. Лошото е, че с това рефлектиране енергийните вампири "нападат себе си" и виждам как стават по - зле понякога. Но съвестта подлежи на настройка Усмивчица Дано съм ви бил интересен Усмивчица
    Активен

Strength and Honor!
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #24 -: Октомври 04, 2010, 21:52:12 »

Да вдигнем летвата с изграждане на щит и над безащитни хора които си нямат идея какво става,но за които си струва да се борим.
    Примерно деца,близки,приятели...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #25 -: Октомври 04, 2010, 22:07:29 »

Използвайте енергията си балансирано, за вас. Другите нека сами решат какво е необходимо за тях.Има и друга енергия, която е неизчерпаема и сами могат да я използват.
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #26 -: Октомври 04, 2010, 22:12:05 »

Използвайте енергията си балансирано, за вас. Другите нека сами решат какво е необходимо за тях.Има и друга енергия, която е неизчерпаема и сами могат да я използват.
    Ами те не знаят,че могат и някои доста добре си харчат енергията по този начин,но и аз си мисля,че не можем и не трябва да се опитваме да влияем енергийно на околните.
    « Последна редакция: Октомври 04, 2010, 22:29:56 от Black_Pearl » Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #27 -: Октомври 25, 2010, 21:37:30 »

В интерес на истината чак сега осъзнах какво е да те нападат на енергийно ниво. При мен специално може би не всичко е нападки, а по-скоро и състояния, през които е необходимо да премина. Та така, тези прояви могат да бъдат толкова истински, колкото и релания живот, те са си нещо реално.
     Знам и аз няколко защити, но за сега използвам само една, когато сметна че се налага. И тя е бялата светлина, символизирайки Божията любов. Аз специално се обрагждам, потапям в нея и си представям, че нищо не може да достигне до мен, защото съм обгърнат с Божиятя любов. Понякога стигам малко по-дълбоко, като усещам самото чувство, сякаш се материализира. Но това не е лесно да се задържи, изисква доста усилия, но също така се прави и с лекота, ако съумееш да задържиш тази мисъл Усмивчица
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #28 -: Октомври 25, 2010, 21:59:56 »

например , добър метод .Познанието за "цветовете ',"честотите" и "светлинните тела" е полезно -   всяка енергия носи "сърце" и "кожа" .
    Бялото е "сърцето" , със висока честотна характеристика , и "щитът" ("кожата") е във Ултра-виолетовия спектър и е ниско-честотна. Тя задържа Енергията в Цялост
    Активен

Отразената светлина не топли ...
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 116

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #29 -: Октомври 26, 2010, 00:35:46 »

Преди да заспите си казвайте" Отче наш"...Изследвахме енергийната гривна от вестник Уйкенд-засилва веднага енергията на чакри и аура...ДЕЙСТВА...
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ЗНАЕМ КАК ДА ПРЕЖИВЯВАМЕ, НО НЕ ЗНАЕМ КАК ДА ЖИВЕЕМ!!!
    Обща тематика
    delfin 4 3090 Последна<br />публикация Юли 27, 2009, 01:07:40
    от Бунтарката
    Кабала и какво знаем за нея.
    Видео клипове
    The One 6 2592 Последна<br />публикация Ноември 18, 2010, 23:31:03
    от Симона
    What The Bleep Do We Know-Какво знаем ние?
    Филми
    dayana 7 3041 Последна<br />публикация Март 09, 2011, 14:56:54
    от onidar
    Какво знаем за индианците « 1 2 »
    Обща тематика
    bars_i 21 7780 Последна<br />публикация Ноември 09, 2013, 21:49:12
    от вожда
    Минимума, който трябва да знаете за живота - Ким Майкълс
    Духовни учения
    Georgio 2 1174 Последна<br />публикация Март 09, 2011, 11:46:47
    от Georgio

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright