Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво трябва да знаем за да си направин енергиен щит?!  (Прочетена 6435 пъти)
stefanica
Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « -: Октомври 03, 2010, 22:04:07 »

Повечето ни проблеми идват от това,че не знаем как да се предпазваме от негативни мисли,магии и тн. А не всеки е достатачно силен за да се предпази сам и от това идват и много проблеми дори и болести.Има много хора на които аурата има пукнатини а това е най слабото ни място през което можем да бъдем засегнати пряко.За да си направим енергиен щит първо трябва да го визуализираме.Това е процес за които се иска повече време докато не постигнем защитата която искаме.За да имаме по подробна картина какво точно да правиме трябва да сме наясно и с това което имаме.Много хора бъркат енергийния щит с енергийното поле и енергията за работа! Да поясним  :ако разделим нещата на пластове започваме от енергийното поле което е първия пласт или първата сензорна линия която се активира и получаваме информация тоест ако видим един човек чрез нашето енергийно поле ние разбираме този човек дали има добра енергия и други видове информация в зависимост от нашето ниво на развитие в този момент.Енергията за работа: там където изразходваме най много сили и мисловна енергия за да направим дадено нещо свързано с работа или помагайки чрез съвет за хората с ясновидски способности.Понякога се чувстваме твърде изморени от дребни неща или бързо ни се доспива.Или когато разделяме процеса на две части: изморени психически и изморени физически.Това най често се случва когато не сме преразпределили правилно енергите си.А за тази цел трябва да сме наясно с колко още енергия разполагаме преди да сме се изтощили.Когато този процес настъпи а ние все още не сме завършили това което правим,започваме да взимаме енергия от други наши енергийни 'депа',но в този момент ние отслабваме други наши функции,което води до други проблеми,сън,стрес,умора,главоболие,разсеяност и тн.Хубавото е,че можем да предотвратим този процес!Пак стигаме до метода с визуализацията!Можем да създадем мисловно една капсула или батерия,чрез която да следим нашата енергия,оставащото от нея и кога е момента  да се презаредим.По този начин контролирайки енергията,ние контролираме и това да се чувстваме добре  и бодри .Можем да си задаваме мисловно такива програми към които нашето подсъзнание свиква и ставаме организирани и спокойни.А в това трудно и изнервено ежедневие е нещо много важно! Стигнахме и до енергийния щит който е много важен поне според мен.Всички знаеме как изглежда аурата(нещо като елипса около човешкото тяло).Можем да си представим енергийни кръгова които да се въртят постоянно около нашата аура.Задавайки им мисловно те да са непроницаеми за всякакви външни намеси.Отделяйки дневно по 5 минутки за нашия енергиен предпазващ щит след около 2 седмици реално бихте могли да усетите разликата.Ще се чувствате много по спокойни и силни,така ще заздравите и вашата аура!
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Октомври 03, 2010, 22:41:11 »

Вал, прекрасна тема...
    От мнооооого време размишлявам върху това, което си описала.
    Забелязала съм, че ако човек има достатъчно силна енергия, вибрира интензивно,в хармония със себе си е и не се страхува, той няма нужда от енергиен щит. Малко са обаче хората, които могат да поддържат толкова висока степен и константна хармония, както и да не се повлияват от обичайните ежедневни несполуки.
    В голяма част от случаите обаче ние сме доста уязвими- като се почне от това, че се вживяваме от негативното отношение към нас, та се стига до страха, че някой може да ни стори нещо "лошо".
    За някои хора е доста трудно да се концентрират и да си изградят такъв защитен щит чрез визуализация. Правило ми е впечатление, че повечето хора си изграждат т.н. " щит" чрез определени предмети. Всичко е въпрос до нагласа, до начин на мислене и до внушение. Ако един човек си внуши, че нещо, което носи със себе си, ще го пази от "лошото", то това наистина ще стане така. Но в този случай, аз съм на мнението, че не "това нещо" пази човека, а самия човек пази себе си чрез мислите за неуязвимост, които си внушава, благодарение на нещото. Тоест, по този начин човек подсъзнателно си изгражда някакъв щит чрез своите мисли.

Знам, че звучи много объркано, ама не мога да намеря по- точни думи, за да обясня по- ясно какво мисля.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #2 -: Октомври 03, 2010, 23:01:49 »

Първо: Добре дошла на stefanica!
    Страхотна тема! Благодарства!
    Според мен на теория наистина е така, но на практика стигаме отново до индивидуализъм. Т.е., за всеки е различно! Гаятри го е обяснила много добре и е дала страхотен пример с предметите. И аз смятам така. Същото е както при медитацията. За да успееш да медитираш не ти трябва позата лотос, а най-удобната за тебе поза.... Нещата не стават, като по учебник в този пъстър свят...
    Защо обаче намесвате магиите и чуждото влияние тук? Хора, разберете, че никой не може да ви навреди, ако не му позволявате! Мислейки си само, че без ваше разрешение някой е способен да ви омагьоса, то вие и му разрешавате така, да постигне целта си!
    Активен
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #3 -: Октомври 03, 2010, 23:07:34 »

Аз пък съм чувал за енергийна защита  чрез амулети и кристали . Естествено при всичките тези техники едно е ясно , главното е намерението и визуализацията.Също много важно е да си наясно със себе си , с тялото ти , с нивото ти,с вибрацията си , ако щете.Просто ние най - често в ежедневието не усещаме нещата откъде идват ,причината , усещаме само крайния продукт ---> болки в корема (хората казват --> "свива ми се корема") , необичайно чувство на страх и притеснение (дори да сме в добро настроение) , изтощеност ( чувствате се , все едно някой ви е "изцедил" до дупка , въпреки , че е средата на деня и сте нямали никакви признаци на сънливост и т.н.) , главозамайване за секунди , без никаква видима причина  и още и още. Трябва да се научим да разчитаме знаците на тялото си.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #4 -: Октомври 03, 2010, 23:12:16 »

Аз пък съм чувал за енергийна защита  чрез амулети и кристали . Естествено при всичките тези техники едно е ясно , главното е намерението и визуализацията.Също много важно е да си наясно със себе си , с тялото ти , с нивото ти,с вибрацията си , ако щете.Просто ние най - често в ежедневието не усещаме нещата откъде идват ,причината , усещаме само крайния продукт ---> болки в корема (хората казват --> "свива ми се корема") , необичайно чувство на страх и притеснение (дори да сме в добро настроение) , изтощеност ( чувствате се , все едно някой ви е "изцедил" до дупка , въпреки , че е средата на деня и сте нямали никакви признаци на сънливост и т.н.) , главозамайване за секунди , без никаква видима причина  и още и още. Трябва да се научим да разчитаме знаците на тялото си.

А какви може да са причините?
    Как можем да го разберем?
    И какви мерки да вземем, ако вече ни се е получил проблем?
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #5 -: Октомври 03, 2010, 23:14:09 »

Ха добре дошъл и на теб!
    Еми това, което ти казваш го казахме и ние с Гаятри Плезещ се Споки има време да се научите да ни разчитате сложните изказвания
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #6 -: Октомври 03, 2010, 23:14:52 »

Според мен на теория наистина е така, но на практика стигаме отново до индивидуализъм. Т.е., за всеки е различно! Гаятри го е обяснила много добре и е дала страхотен пример с предметите. И аз смятам така. Същото е както при медитацията. За да успееш да медитираш не ти трябва позата лотос, а най-удобната за тебе поза.... Нещата не стават, като по учебник в този пъстър свят...
    Защо обаче намесвате магиите и чуждото влияние тук? Хора, разберете, че никой не може да ви навреди, ако не му позволявате! Мислейки си само, че без ваше разрешение някой е способен да ви омагьоса, то вие и му разрешавате така, да постигне целта си!

Аз не му позволявам на крадеца да ме краде, но като незнам кога ще ме окраде как да взема мерки за да не му позволявам. Ей много глупости говорите.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #7 -: Октомври 03, 2010, 23:18:50 »

Пак вампирясваш ми се струва.... Ти правиш ли разлика между енергийна  атака и кражба, и мисъл, и закон за ненамеса и свободен избор...и т.н.... въобще чувал ли си за тези неща?  Силата на мисълта наясно ли си колко е голяма и как променя всичко?

Аз не му позволявам на крадеца да ме краде, но като незнам кога ще ме окраде как да взема мерки за да не му позволявам. Ей много глупости говорите.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Октомври 03, 2010, 23:19:40 »

Цитат
    Еми това, което ти казваш го казахме и ние с Гаятри Плезещ се Споки има време да се научите да ни разчитате сложните изказвания

Хах, Ги, мисля, че във форума трябва да се направи раздел за Гаятринско- Гитински тълковен речник Усмивчица
    Активен
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #9 -: Октомври 03, 2010, 23:25:16 »

Хора, разберете, че никой не може да ви навреди, ако не му позволявате! Мислейки си само, че без ваше разрешение някой е способен да ви омагьоса, то вие и му разрешавате така, да постигне целта си![/color]

Решавайки така , ти само избягваш от проблема , не го решаваш , защото това са сили и енергии, които са навсякъде около нас ( както има добри , положителни енергии, така има и отрицателни същности) и при една по-задълбочена форма на разбиране , се знае , че тези негативни енергийни същности са именно от този свят , което ще рече , че те все едно иргаят на свой терен , тоест при тях има най-малко съпротивление на работата им , отколкото на другите положителни енергии . Затова тяхното влияние е много силно и всеобхватно ,и ти реално неможеш да ги пренебрегнеш с лек замах .
    Активен
    Amazon
    Гост
    « Отговор #10 -: Октомври 03, 2010, 23:26:45 »

Това,което съм забелязала за себе си е ,че когато около мен има човек вампир- веднага ми се доспива и започвам да блуждая...Хем слушам,хем мислите ми и погледа ми са празни. Това е вид самозащиа,която от дете без да искам развих...Много често се улавям,а и не само аз,но и приятелите ми,че като говорим за несъществени неща,клюки и др.глупости аз просто гледам през хората и не слушам.
    Случая с магиите... винаги ме удря в коремната област-яйчниците,бъбреците,та чак се стигна до операция...Това ми се случи в момент ,в който откривах себе си и бях под въздействието на лоши хора и ситуациии. Вече не е така. Ги и Гаятри са прави-когато вярваш и с цялото си същество знаеш,че никой нищо не може да ти направи...Той или тя наистина не могат. Човек ако овладее мисълта си и страховете си-еми няма от какво да се притеснява. Вампирите вече не ми действат, те самите се отдръпват и не комуникират с мен.
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #11 -: Октомври 03, 2010, 23:28:48 »

Пак вампирясваш ми се струва.... Ти правиш ли разлика между енергийна  атака и кражба, и мисъл, и закон за ненамеса и свободен избор...и т.н.... въобще чувал ли си за тези неща?  Силата на мисълта наясно ли си колко е голяма и как променя всичко?

Ще седна срещу теб на масата и само ще ти гледам хубавите очички, а може и да не ти ги гледам и ще е достатъчно.  Как  ще разбереш, че в този момент ти изсмуквам ХУБАВАТА  ти енергийка. Как ще разбереш, че някой ти прави магия. Да не изброявам.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #12 -: Октомври 03, 2010, 23:30:13 »

Това,което съм забелязала за себе си е ,че когато около мен има човек вампир- веднага ми се доспива и започвам да блуждая...Хем слушам,хем мислите ми и погледа ми са празни. Това е вид самозащиа,която от дете без да искам развих...

И при мен е така.. но това е в случая, че съм в компанията на вампир от рода " Горкия Аз". Тогава се абстрахирам, слушам, но не чувам. Изключвам се, все едно не съм там, само отвреме на време кимам и казвам " Да"... " много неприятно"  и тинтири- минтири Усмивчица
    Активен
    Amazon
    Гост
    « Отговор #13 -: Октомври 03, 2010, 23:33:05 »

Барси, вярвай ми с малко практика можеш да видиш всичко.

Това,което съм забелязала за себе си е ,че когато около мен има човек вампир- веднага ми се доспива и започвам да блуждая...Хем слушам,хем мислите ми и погледа ми са празни. Това е вид самозащиа,която от дете без да искам развих...

И при мен е така.. но това е в случая, че съм в компанията на вампир от рода " Горкия Аз". Тогава се абстрахирам, слушам, но не чувам. Изключвам се, все едно не съм там, само отвреме на време кимам и казвам " Да"... " много неприятно"  и тинтири- минтири Усмивчица

Точно:)
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #14 -: Октомври 03, 2010, 23:37:50 »

Хора, разберете, че никой не може да ви навреди, ако не му позволявате! Мислейки си само, че без ваше разрешение някой е способен да ви омагьоса, то вие и му разрешавате така, да постигне целта си![/color]

Решавайки така , ти само избягваш от проблема , не го решаваш , защото това са сили и енергии, които са навсякъде около нас ( както има добри , положителни енергии, така има и отрицателни същности) и при една по-задълбочена форма на разбиране , се знае , че тези негативни енергийни същности са именно от този свят , което ще рече , че те все едно иргаят на свой терен , тоест при тях има най-малко съпротивление на работата им , отколкото на другите положителни енергии . Затова тяхното влияние е много силно и всеобхватно ,и ти реално неможеш да ги пренебрегнеш с лек замах .

Няма по-добър  щит от мисълта! Както и няма по-лесен начин да бъде разрушен - от собствената ти мисъл! Истината е, че магиите са именно това. За да те омагьоса някой той атакува предимно мисълта ти и те кара да мислиш в тази насока, оставяйки предмети, които да ти втълпяват мисълта... Отворила съм доста отдавна тема по този въпрос. Ако искаш можем да дискутираме там...
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ЗНАЕМ КАК ДА ПРЕЖИВЯВАМЕ, НО НЕ ЗНАЕМ КАК ДА ЖИВЕЕМ!!!
    Обща тематика
    delfin 4 3083 Последна<br />публикация Юли 27, 2009, 01:07:40
    от Бунтарката
    Кабала и какво знаем за нея.
    Видео клипове
    The One 6 2587 Последна<br />публикация Ноември 18, 2010, 23:31:03
    от Симона
    What The Bleep Do We Know-Какво знаем ние?
    Филми
    dayana 7 3033 Последна<br />публикация Март 09, 2011, 14:56:54
    от onidar
    Какво знаем за индианците « 1 2 »
    Обща тематика
    bars_i 21 7711 Последна<br />публикация Ноември 09, 2013, 21:49:12
    от вожда
    Минимума, който трябва да знаете за живота - Ким Майкълс
    Духовни учения
    Georgio 2 1169 Последна<br />публикация Март 09, 2011, 11:46:47
    от Georgio

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright