Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Лицемерието  (Прочетена 2209 пъти)
DArkAngel
Гост
« -: Октомври 02, 2010, 23:52:49 »

Защо съществува лицемерието?Случвало ли ви се е някой да ви говори приятни думи и да се пише голям приятел мил и добър,а зад гърба ви да ви прави на 2 стотинки,предоплагам,че с повечето е така,но повечето имат поне на един човек на кого да разчитат.А какво ще стане ако сте сами и нямате такъв човек със себе си?Как ще се справие ако знаете,усещате и виждате всячески,че няма на кого да разчитате,че има много хора околко вас,но въпреки всичко сте напълно сами,че всички вътрешно са срещу вас..Със семейство и приятели само на харитя и думи?Как ще се справите ако няма за какво и за кого да живеете,ако всички са срещу вас и постоянно ви обиждат с подмазваческото си поведение?Как ще се справите ако светът е като пустиня за душата ви и се чуствате сами въпреки семейстовото и приятелите,който уж имате?Как ще се справите с изгарящата болка и жестоката,ледена самота която лъха от всякъде и да няма на кой да споделите това защото никой не иска да ви изслуша и ви мислят за луди??
Активен
Amazon
Гост
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2010, 00:00:38 »

Тогава човек тръгва по пътя на себеоткриването. Става Търсач. Усмивчица Мисля че повечето хора тук са го преживяли. Не лицемерието,но чувството на самота. При някои е било Лицемерие,при други Неразбиране,при трети Болката. Хубава тема,както винаги, Ангелче:)
Активен
Хristo
Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #2 -: Октомври 03, 2010, 00:05:59 »

По-скоро темата може да се раздели на две - едната за лицемерието, а другата за самотата и въздействието й върху човек.
Активен
DArkAngel
Гост
« Отговор #3 -: Октомври 03, 2010, 00:22:14 »

Тогава човек тръгва по пътя на себеоткриването. Става Търсач. Усмивчица Мисля че повечето хора тук са го преживяли. Не лицемерието,но чувството на самота. При някои е било Лицемерие,при други Неразбиране,при трети Болката. Хубава тема,както винаги, АнгелчеУсмивчица
Сонейче мила благодаря, но не говорех за това говорех за самите лицемери, защо ги има, какво постигат с това? Не преценяват ли болката която причиняват на хората около тях ,защо си мислят, че минават безнаказно? Какво ако не харесваш някого, вярно няма да е му приятно, но ще е 100 пъти по-малко болезнено. Защо трябва да има такова прикритие? Защо когато чуеш да казва някой "супер си", зад гърба ти да те псува? Защо хората пропадат по този начин? Защо всички трябва да си причиняват това, нима не останаха съвеста и морала? А да не говорим, че дори и в семейството е така.. А самотата чуството, че не си оценен и пренебрегнат, това никои не го мисли, нали? Само гледат да се изкарат добрите те нищо, че ще е за сметка на другите. А може ли да споделите как се справяте с болката и самотата вие.
« Последна редакция: Октомври 03, 2010, 00:39:05 от Black_Pearl » Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #4 -: Октомври 03, 2010, 00:54:16 »

В 100% от случаите е имало лицемерие срещу мен по няколко причини.
    Евентуална облага в бъдещето - за целта се правят на първи и верни приятели.
    Малодушие - страх от някакви последствия-загуба на нещо,наказание и т.н. - един вид да натопим другия...
    Или просто за спорта - някои хора просто имат органична нужда от сплетни и интриги.
    Такива най ги обичах,подхващах ги в техния капан докато тотално се объркат.
    Вече отдавна не се занимавам с това - просто се намразват те самите за това което са.
    Рано или късно това се случва.
    Особено ако ги поставиш в ситуация без избор...
    Лицемерите се страхуват от директния подход - изясняване на място кой,какво и защо е казал или направил.
    Спазване на добрия тон не помага,всъщност заради него има такива.
    Като те научат - просто ще те заобикалят...
    А за болката - да беше време когато страдах от черното предателство,чак физически ме болеше.
    Четях,опитвах,налучквах,падах,ставах и накрая с интуиция се научих да бъда себе си.А не огледало на околните.
    Това отмина и разбрах че болката ми беше най-големия приятел за да продължа напред.Беше винаги с мен.
    И така продължих Пътя си без да се обръщам назад.Нямаше за какво...
    Имаше и самота наистина,но това беше докато прогледнах и се научих да виждам какви са хората в първия миг почти.
    А самотата е самота ако се чувстваш наистина сам.
    А всъщност никога не сме сами - все пак в бъдещето има огромни възможности за какво ли не...
    А Живота да се изживява наистина...
    « Последна редакция: Октомври 03, 2010, 01:45:48 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Amazon
    Гост
    « Отговор #5 -: Октомври 03, 2010, 12:31:46 »

Тогава човек тръгва по пътя на себеоткриването. Става Търсач. Усмивчица Мисля че повечето хора тук са го преживяли. Не лицемерието,но чувството на самота. При някои е било Лицемерие,при други Неразбиране,при трети Болката. Хубава тема,както винаги, Ангелче:)
    Сонейче мила благодаря, но не говорех за това говорех за самите лицемери, защо ги има, какво постигат с това? Не преценяват ли болката която причиняват на хората около тях ,защо си мислят, че минават безнаказно? Какво ако не харесваш някого, вярно няма да е му приятно, но ще е 100 пъти по-малко болезнено. Защо трябва да има такова прикритие? Защо когато чуеш да казва някой "супер си", зад гърба ти да те псува? Защо хората пропадат по този начин? Защо всички трябва да си причиняват това, нима не останаха съвеста и морала? А да не говорим, че дори и в семейството е така.. А самотата чуството, че не си оценен и пренебрегнат, това никои не го мисли, нали? Само гледат да се изкарат добрите те нищо, че ще е за сметка на другите. А може ли да споделите как се справяте с болката и самотата вие.
    Еми от дете се сблъсквам с лицемерие, клюки,лошотия... Както сама каза и в семейството го има. Истината е че с времето човек претръпва. От малка обичам да казвам каквото си ми е на ума право в очите. Човек може да бъде лицемер със себе си ,ако допуска да му се качват на главата. С времето спрях да обръщам внимание. Всеки носи своя кръст.
    Хората стават лицемери,защото им е трудно да се впишат в реалността,да имат нормални човешки отношения или липсата на добър пример от семейната среда.
     Имам една приятелка,която е абсолютно мекотело. За да не се кара с никой,ходи и говори с всеки зад гърба на другия. Аз винаги съм била от типа приятел- кошче за душевни отпадъци. Наблюдавам отстрани. Един път просто ми писна да стоя безучастно и ги събрах всички и ги направих на 5 стотинки. Всичкки се разбраха в последствие.. Всичко уж тръгна по старому...познай- 1 месец и това мекотело започна от начало. Тя обича да манипулира хората чрез техните чувства и мисли. Наговаря ги едни срещу други и така всеки тича при нея в крайна сметка. Ако ме питаш "Защо съм приятелка с тях?" или "Защо не правя нищо?" - в някои неща има  право да се меся в други не. Не се притеснявай въпросите лицемери рано или късно получават заслуженото си. Въпроса е ти да не се поддаваш на манипулацията им и да не падаш на нивото им. Защо ги има? Защото в изкривената ни реалност има всичко Усмивчица Благодари се че можеш да се учиш от техните грешки. Това е подарък.
    Активен
    небесният ангел
    Гост
    « Отговор #6 -: Октомври 03, 2010, 16:04:09 »

Хах предварително се извинявам не съм чела ред по ред от началото до края темата но се сетих за една житейска случка преди няколко години
    Да не изпадам в големи подробности та с няколко думи-за рождения ми ден една близка тогава на семейството ми девойка ми подари за рождения ден- скулптура на овен с големи рогца,готов да бодне някой с тях-подари ми го смеейки се с думите- "не ми се сърди но ми се стори забавно"-в момента в който отворих подаръка вместо да ми стане смешно и весело цялото ми същество ревеше идеше ми да крещя,всички покрай мен се заливаха от смях,а аз не знаех защо така реагирах,на следващия месец въпросната личност имаше също рожден ден-познайте какъв беше подаръка предварително помолих и казах че аз ще се погрижа за тортата,до последно никой не знаеше какво представлява-ами  тортата беше във формата на чаровна кравичка с влюбен поглед-когато я поднесоха всички се смяха само аз и въпросната личност не,след като духна свещичките девойката дойде при мен и ме прегърна казвайки думите-Прости ми че бях толкова лицемерна през цялото време,аз й казах че всичко е забравено и й подарих истинския подарък,който истински я зарадва!
    След този момент нататък девойката си даде сметка че лицемерието е нож с две устриета и че това което правиш днес на другите и както се държиш със тях,утре може да те застигне и теб!От тогава много години минаха и се радвам че поне един човек който наистина лицемерничееш се промени и то за добро!
    Сори опитах се да е по кратко ама пак не ми се получи,иначе това с подаръка който ми направи преля чашата и реших че е време да покажа че монетата има две страни. Усмивчица
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #7 -: Октомври 03, 2010, 16:40:55 »

Блек Пърл... надали има човек, който да не се е сблъсквал с лицемерието по една или друга причина. В началото много го изживявах, но после "като ме плюеха, а аз си мислех, че дъжд ме вали." Всичко се преодолява. Въпрос на време и нагласа. Не можем да се харесваме на всички и не можем да очакваме разбиране и подкрепа от всички.
    Една моя позната има много готина приказка " По- добре в на хората устата, отколкото в на хората краката".
    Така, че дерзай.. горе главата и с усмивка на уста Усмивчица
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #8 -: Октомври 03, 2010, 23:11:37 »

Цитат
    Не можем да се харесваме на всички и не можем да очакваме разбиране и подкрепа от всички.
    Аз и не искам, мила. Ма е кофти оня да ти представя едно,а да дрънка друго зад гърба ти, може по леко и внимателно да ти каже какво мисли, а не да се подмазва.Някои дори си мислят, че това "качество" е положително само защото си мислят, че когато заблуждават хората си пробиват път към успеха и за съжаление с повечето наистина е така. Но повечето така си фалшивицират приятелството, което е жестоко и има последици за всички. Понякога имам чуството, че светът се крепи на неразкрити лъжи и много добър театър.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #9 -: Октомври 03, 2010, 23:17:40 »

Дарки, лицемерите са страхливи хора.. Страх ги е да застанат пред очите на човек и да му кажат какво мислят. Освен това, повечето лицемери гледат да се държат винаги угодно с другите, защото не се знае кой кога може да им потрябва. ИНтуицията ще ти покаже кой какъв е, така че няма да хвърляш излишни емоции.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #10 -: Октомври 03, 2010, 23:19:26 »

Цитат
    Не можем да се харесваме на всички и не можем да очакваме разбиране и подкрепа от всички.
    Аз и не искам, мила. Ма е кофти оня да ти представя едно,а да дрънка друго зад гърба ти, може по леко и внимателно да ти каже какво мисли, а не да се подмазва.Някои дори си мислят, че това "качество" е положително само защото си мислят, че когато заблуждават хората си пробиват път към успеха и за съжаление с повечето наистина е така. Но повечето така си фалшивицират приятелството, което е жестоко и има последици за всички. Понякога имам чуството, че светът се крепи на неразкрити лъжи и много добър театър.

Ти си права до голяма степен, но и Gayatri  е казала нещо много важно!
    Светът не е идеален, нещо повече, той е несъвършен, за да можем ние да напредваме чрез преодоляването на възникващите проблеми, да разгадаваме уловките, прикритите неща и да съумяваме да им противодействаме по подходящ начин.
    Един от важните начини за преодоляване на болката от предателството е да станем силни, да се научим да разчитаме само на себе си и на висшите сили, които единствено са онези, които няма да ни предадат и изоставят.
    И да бъдем щастливи и уверени в себе си, и в Доброто, независимо от това, което ни се случва.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #11 -: Октомври 03, 2010, 23:31:54 »

Лицимера лъже единственно себе си! Винаги се разбира кой лицемерничи, понеже истината има страхотният навик рано или късно да излезе наяве. Аз лично се радвам, когато разбера, че някой е лицимерничал пред мен, защото така имам шанса да знам що за човек имам пред себе си и как да се отнасям към него, до колко да го допусна до себе си и т.н. Колкото по-рано един лицемер се издаде, толкова радостта ми е по-голяма... Забелязала съм, че тези, които лицемерничат не носят мн. умствен багаж и бързо се издават... Ако мога да покажа на лицемера, че няма по-хубаво нещо от това да бъдеш себе си и да назоваваш нещата с истинските им имена... добре е и за двете страни. Но ако не мога, тогава просто се оттеглям по моята си пътека и оставям лицемера с избора си на фалш и лъжа, които вредят единственно и само на него...
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #12 -: Октомври 03, 2010, 23:34:42 »

Дарки, лицемерите са страхливи хора.. Страх ги е да застанат пред очите на човек и да му кажат какво мислят. Освен това, повечето лицемери гледат да се държат винаги угодно с другите, защото не се знае кой кога може да им потрябва. Интуицията ще ти покаже кой какъв е, така че няма да хвърляш излишни емоции.
    Ами то точно интуицията ми казва,че всички около мен са така и съм сама,просто го чуствам не мога да обесня точно как.Повечето не понасят леко хапливите хора май,защото им казват истината в очите,а не правят мили очички както всички.Не е ли по-добре да си казваме грешките в очите и да се стараем да не ги повтаряме отколкото да чуваме само комплиментите и да не мърдаме от нивото на което сме защото си мислим,че нямаме кой знае какви грешки?
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #13 -: Октомври 03, 2010, 23:55:28 »

Лицимера лъже единственно себе си!
    Да ма си го отнасят и другите покарй него,което е кофтито,нали?
    Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #14 -: Октомври 07, 2010, 20:11:50 »

Ние лицемерничим пред другите, но не го ли правим и пред себе си?
    Писна ми от този театър и от тази игра и ми се иска да променя нещата, но не нещо не се получава. Имаше преди една песен и помня само думите "Как ми омръзна този мой театър фалшивата ми маска с която ме обичат". Та искам да попитам: Кого лъжем когато носим маски и се правим на такива каквито не сме само за да се харесаме на този или онзи? Защо гледаме постоянно да угодим на другите, а себе си изоставяме? И когато го правим уж е за добро, а пак всички ни намират недостатъци. Все се оказва, че нещо не е наред, а дали в нас или в другите не е ясно. Говорим и казваме "Няма перфектни хора" или "Всеки е уникален и различен"  и още тем подобни неща, но не разбирам защо след като "разбираме и вярваме" на тези думи пак има ситуаций от рода "Ти си еди какъв си и аз не намирам това твое качество за добро". Защо хората правят така, върви всичко добре, говорите си приятно, а после изведнъж изчезва без да каже и дума, защото например не сте приятни на този човек, а гледате, че се разхожда нагоре и надолу, но се прави, че ви няма? Доста е гадно и след такива случей ми се иска да не вярвам на никого повече, но за съжаление си остава само с искането..
    « Последна редакция: Октомври 07, 2010, 20:18:59 от Black_Pearl » Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Промени в еволюцията
    Всичко относно индиготата
    delfin 2 1633 Последна<br />публикация Август 29, 2009, 16:48:46
    от Бунтарката
    Астрални центрове (чакри)
    Духовни учения
    Administrator 7 2002 Последна<br />публикация Февруари 16, 2011, 11:47:45
    от wolfspirit
    Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
    Анкети
    giti 8 3695 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
    от nre
    Послание от извънземните през 1977
    Видео клипове
    Аэ съм 0 2370 Последна<br />публикация Юни 20, 2010, 19:39:33
    от Аэ съм
    Четвърто измерение « 1 2 3 »
    Великият преход
    Evolution 36 6628 Последна<br />публикация Ноември 18, 2010, 21:10:44
    от nre

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright