Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Нова планета  (Прочетена 2255 пъти)
xxxx
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« -: Октомври 01, 2010, 19:21:15 »

http://www.novatv.bg/bg/news/view/10207/2010/10/01/%D0%A3%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%97%D0%B5%D0%BC%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0  доста интресно мисе струва Усмивчица
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #1 -: Октомври 01, 2010, 19:42:09 »

Лол.. наистина е интересно.
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2409

Hello! I am Andy!

« Отговор #2 -: Октомври 01, 2010, 21:46:59 »

Еми,такива планети има много и още колко ще се откриват...ама извънземни на тая планета няма-нали щеше да се улови някакъв сигнал,дори най-примитивния!
Активен
xxxx
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #3 -: Октомври 02, 2010, 00:57:31 »

знаешли
Активен
nia.boneva6
Гост
« Отговор #4 -: Октомври 02, 2010, 14:37:13 »

знаеш ли
Какво дали знае
Активен
rusolov
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

• Град: Козлодуй
  • « Отговор #5 -: Октомври 03, 2010, 19:42:15 »

Еми,такива планети има много и още колко ще се откриват...ама извънземни на тая планета няма-нали щеше да се улови някакъв сигнал,дори най-примитивния!

Може би там да преобладава само животински и растителен свят, без хуманоиди както е било в началото на нашата планета Земя.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #6 -: Октомври 03, 2010, 22:27:04 »

А може учените да са открили някоя прародина...
    Цитат
    Планетата Глийзе 581, която е на 20 светлинни години от Слънчевата система, се намира в съзвездието Везни.

Тя кръжи около умираща звезда червено джудже. Масата й е три пъти по-голяма от тази на Земята.
    След като кръжи около звезда джудже (т.е. умираща) значи тази с-ма залязва... Логично, ако е имало разумен живот на нея с развити технологии и знания, да мислят как да се приселят или вече да са се приселили на друга планета... А една такава друга планета може и да е нашата Гея (Земята)... Малко ровене в митологията може да покаже, че това моето не е само токущо родена теория... Току виж се оказало истина... Не се знае, знае ли се!
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #7 -: Октомври 03, 2010, 22:34:02 »

А може учените да са открили някоя прародина...
    Цитат
    Планетата Глийзе 581, която е на 20 светлинни години от Слънчевата система, се намира в съзвездието Везни.

Тя кръжи около умираща звезда червено джудже. Масата й е три пъти по-голяма от тази на Земята.
    След като кръжи около звезда джудже (т.е. умираща) значи тази с-ма залязва... Логично, ако е имало разумен живот на нея с развити технологии и знания, да мислят как да се приселят или вече да са се приселили на друга планета... А една такава друга планета може и да е нашата Гея (Земята)... Малко ровене в митологията може да покаже, че това моето не е само токущо родена теория... Току виж се оказало истина... Не се знае, знае ли се!

По съм съгласен на второто за което говориш. Не се съмнявам в способностите ти.
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #8 -: Октомври 03, 2010, 22:42:10 »

Барсито, аз казвам само една теория, но явно ти си видял 2... Както ще да е... не разбрах точно какво искаш да кажеш, ама май няма и значение...
    Пропуснах да отбележа, че "червено джудже" е предпоследната фаза, преди да умре една звезда. Това говори, че въпросната звезда е започнала да умира отдавна и ако е имало разумен живот на тази планета, то те са имали достатъчно време да се подготвят за приселение.....
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #9 -: Октомври 03, 2010, 22:53:33 »

Барсито, аз казвам само една теория, но явно ти си видял 2... Както ще да е... не разбрах точно какво искаш да кажеш, ама май няма и значение...
    Пропуснах да отбележа, че "червено джудже" е предпоследната фаза, преди да умре една звезда. Това говори, че въпросната звезда е започнала да умира отдавна и ако е имало разумен живот на тази планета, то те са имали достатъчно време да се подготвят за приселение.....
    Това имах в предвид
    Цитат
    Току виж се оказало истина
    При теб всичко е истина.
    Активен
    Johnny_boy
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 8

• Град: София
  • « Отговор #10 -: Октомври 04, 2010, 07:14:52 »

Мне "червен гигант" е предпоследната фаза на умираща звезда
    Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #11 -: Октомври 04, 2010, 11:03:53 »

Мне "червен гигант" е предпоследната фаза на умираща звезда
    До колкото съм запозната, "червен гигант" е последната фаза, а не предпоследната и се отнася за друг тип звезди. "Гигантите и джуджетата" нямат общо! Когато "червеното джудже" изгори вoдорода си,  се превръща в " кафяво джудже".... Има бели, жълти и черни джуджета...
    Цитат
    Червените джуджета никога не започват синтез на хелий в ядрото си и поради тази причина не се превръщат в червени гиганти.

« Последна редакция: Октомври 04, 2010, 12:50:42 от सहायक और Sandalfon के समर्थक » Активен
    giti
    Гост
    « Отговор #12 -: Октомври 04, 2010, 12:55:30 »

Цитат
    Звездите в процеса на своята еволюция могат да достигнат до ниските спектрални класове с висока светимост на два етапа от своето развитие: на стадий "звездообразувание" и късните стадии на еволюцията. Стадият, към който младите звезди се наблюдават като червени гиганти, зависи от тяхната маса — този етап продължава от ~ 103 години за масивните звезди с маси  и до ~ 108 години за маломасивните звезди с . В това време звездата излъчва за сметка на гравитационната си енергия, отделяща се при свиването. По време на свиването температурата на повърхността на тези звезди расте, но, вследствие от умаляването на размера и площта на излъчващата повърхност, намалява светимостта. В крайния цикъл, в техните ядра се започва термоядрен синтез на хелий от водород и младата звезда излиза на главната последователност.

На късните етапи от еволюцията на звездите, след изгарянето на водорода в техните ядра, звездите излизат от главната последователност и се преместват в областта на червените гиганти и свръхгиганти диаграма на Херцшпрунг-Ръсел: този етап продължава ~ 10% от времето на "активния" живот на звездата, тоест етапите на тяхната еволюция, в хода на които в звездните недра произхождат реакции на нуклеосинтез. Звездите от главната последователност с маси  се превръщат отначало в червени гиганти, а след това в червени свръхгиганти; звезди с маси  — непосредствено в червени свръхгиганти.

В съвременната астрофизика терминът червен гигант се отнася към такива звезди, които са излезли от главната последователност. Млади звезди, невлезли в главната последователност, обобщено се наричат протозвезди или по конкретен тип, например, звезда от типа T Телец.
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD_%D0%B3%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D1%82
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #13 -: Октомври 04, 2010, 18:36:58 »

Според сегашните представи на учените масата определя какъв ще бъде краят на една звезда. Слънца с маса като тази на нашето ще завършат като бяло джудже, като преди това ще се издуят като балон и внезапно се свиват в малко тяло с изключително голяма плътност. А слънцата с по-голяма маса от нашето могат да завършат като супернови, свръхнови и др. Давам за пример нашето слънце, защото е най-познатата ни звезда.
     Дали на тази планета е имало или има живот така от разстояние няма как да се разбере. Живот може да има на планети, които са много по-различни от нашата и със същества, чиято структура е непонятна за нас. До колкото разбрах тази планета е на 20 светлинни години, тоест в реално време на нея вече може нищо да не съществува, ако наличието на слънце предопределя живота на планетата.
     За сега сме по-скоро като малките деца, които се оглеждат в стаята, за да видят какво има Усмивчица
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #14 -: Октомври 04, 2010, 18:42:40 »

За сега сме по-скоро като малките деца, които се оглеждат в стаята, за да видят какво има Усмивчица
    Дам, трудно е да се види какво има в стаята, пъккакво остава - в другите стаи, апартаменти и т.н. ... Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright