Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Да бъдем малко по-добри...  (Прочетена 2425 пъти)
nia.boneva6
Гост
« Отговор #15 -: Октомври 01, 2010, 22:36:06 »

Цитат
За целта ще се държиш с него,както се държиш и с най-нормален човек!
Еми да Усмивчица

Така че,по това се познава истинската добрина.Продай си органите и дай всичките пари,спечелени,на сиропиталищата,а след това си умри спокойно,без да се знае,че си дала пари!Това е добрина,малко странен случай дадох,ама!
Доста странен случай, вярно. Продаваш си органите и от отвъдното изпращаш парите в сиропиталище.
Е, друго е, че и с подписване на завещание става...
Активен
Аэ съм
Слава ввишних Богу, и на земли мир, в человецех благоволение.
Неактивен Неактивен

Публикации: 2396

Hello! I am Andy!

« Отговор #16 -: Октомври 01, 2010, 22:39:41 »

Е,да де,Ния,ама по-умен пример не се сетих! Веселяк

Така,след като стана ясно какви са мечтите и каква е реалноста и как да превърнем мечитте в реалност,предлагам да стопираме тези съжаления!

Сетих се още един случай,много странен-най-добрия начин да създадеш света,който искаш,е да превземеш(с лъжи и изммами,за по-бързо и лесно) досегашния и после да си моделираш съзнанието на хората! Ухилен

И още по-шантаво звучи,но този начин е по-лесен отколкото да тръгнеш бавно и мудни да приказваш и да обичаш!хехе
Активен
Gayatri
Неактивен Неактивен

Публикации: 609

• Град: София
  • « Отговор #17 -: Октомври 01, 2010, 22:41:01 »

Раби, пак си чел между редовете, ама какво да се прави- всеки чете това, което иска и разбира това, което пожелае Усмивчица

Примера ти с органите е недотам точен. Явно си гледал един филм( Seven Pounds) за това как един човек решава да направи добрина и да раздаде органите си на хора, които са в нужда. Беше много потресаващ.

От помощ до саможертва има също много голяма разлика.

Барси, всеки вижда света от своята гледна точка. Да, ще нарисувам прекрасна картинка с красиви цветове, защото точно така виждам света. Светът е отражение на самите нас.

Мисля, че няма какво повече да се говори по темата.
    « Последна редакция: Октомври 01, 2010, 23:24:41 от Gayatri » Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #18 -: Октомври 01, 2010, 22:47:06 »

Ей,гаятрич,не съм гледал подобен филм,ама не съм имал предвид саможертва,просто по-смислен пример не се сетих!

Ок,ето един смислен-имаш 1000 лева,на един клошар му трябват 500 за да си опрай животеца,и ти му даваш 500 лева докато той спи или...абе докато не гледа!И така...

Света не е отражение на самите нас.Света не си ти,не съм аз,не са и останали 8 милиарда,ами света е съвкупноста от мен,теб и останалите 8 милиарда!!!

Света не е нишо лично,то е общо! Усмивчица

Активен
    DArkAngel
    Гост
    « Отговор #19 -: Октомври 01, 2010, 22:51:45 »

Абе то вие си говорите добре за съчуствие и състрадание,но истинската добрина(според мен) е като помогнеш на някого без да искаш нещо в замяна,дори благодарност да не говорим за известност и прочие,а за домовете имате ли представа по другите страни какви са и как са устроени да помагат на старите и сакатите и служителите са им много над нашите по съвест и характер..да не говорим за децата без дом.Та дори и приютите им за животни са от 5 звезди на горе.На думи всички са големи то е ясно,ма защо тук не вземе да се направи нещо такова,но и това няма да стане защото просто държавата си лапа паричките и не я интересува как живеят другите.Така си мисля аз.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #20 -: Октомври 01, 2010, 22:52:17 »

Не знам,но напоследък в мен се оформя идеята,че всикчо,това,за което говорим е безсмислено.Тоест няма нужда да говорим за него,а просто да го разберем!

ПОнякой път сякаш някой се вселява в мен и докато разглеждма темите и постовете тайничко се подсмихва и си повтаря колко е безсмислено това,което правим,но за нас,неразвитите,това има някакъв смисъл,особен смисъл на прогрес!

Като цяло имам чувството,че това,което се вселява в мен,знае отговора на всичко и приема това,което обсъждаме за нещо съвсем елементарно...все едно да обсъждаме таблицата за умножение,нещо от тоя род!

Дарки,и аз повтарям това вече почти година!
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #21 -: Октомври 01, 2010, 22:53:42 »

Ей,гаятрич,не съм гледал подобен филм,ама не съм имал предвид саможертва,просто по-смислен пример не се сетих!

Ок,ето един смислен-имаш 1000 лева,на един клошар му трябват 500 за да си опрай животеца,и ти му даваш 500 лева докато той спи или...абе докато не гледа!И така...

Света не е отражение на самите нас.Света не си ти,не съм аз,не са и останали 8 милиарда,ами света е съвкупноста от мен,теб и останалите 8 милиарда!!!

Света не е нишо лично,то е общо! Усмивчица

Раби, когато ти станеш готов да направиш такова нещо и когато усетиш какво е да дадеш (скришом) от сърце без да търсиш нещо в замяна, тогава пак ще коментираме по темата и ще си даваме смешни примери Усмивчица Защото аз знам какво е усещането  Усмивчица

Никога не съм твърдяла, че светът е нещо лично... Усмивчица Просто човек вижда света през собствените си очи. За един светът е гаден, а за други е прекрасен. Зависи от гледната точка и зависи от отношението.
    Това е малко като темата за щастието. Всичко е въпрос до нагласа.

Раби, предлагам ти да впрегнеш твоя потенциал в нещо по- градивно от измислени спорове.
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #22 -: Октомври 01, 2010, 22:56:14 »

И аз знам какво е чувството. Усмивчица

Относно шантавите м ивиждания за света,радвам се,че ги имам!И ще продължават да стават по-шантави и по-шантави...
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #23 -: Октомври 01, 2010, 22:58:41 »

Гледали сте го,но пак да го пусна.
    http://vbox7.com/play:0dc7ae2c
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #24 -: Октомври 01, 2010, 23:00:03 »

Ето тези филми показват среден пръст на състраданието!Всичко във този филм ни кара да изпитваме съжаление и само съжаление!
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #25 -: Октомври 01, 2010, 23:03:14 »

Барси, Рабено, бих искала да знам Вие какво бихте направили, за да бъдете малко по- добри...?
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #26 -: Октомври 01, 2010, 23:03:24 »

http://www.vsekiden.com/48191
    Активен
    Аэ съм
    Неактивен Неактивен

Hello! I am Andy!

« Отговор #27 -: Октомври 01, 2010, 23:06:44 »

Аз ли?Ами аз бих продължил да говоря,а след време,ако мога,и да напрравя нещо повече.

Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #28 -: Октомври 01, 2010, 23:09:45 »

Аз ли?Ами аз бих продължил да говоря,а след време,ако мога,и да напрравя нещо повече.

А какво би говорил, за да помогнеш на хората да бъдат по- добри?
    Активен
    bars_i
    Гост
    « Отговор #29 -: Октомври 01, 2010, 23:10:00 »

Барси, Рабено, бих искала да знам Вие какво бихте направили, за да бъдете малко по- добри...?
    Аз каквото съм правил, правя и ще правя за в бъдеще няма да разказвам. Но искам да кажа, че не охкам и не ахкам, а действам според ситуацията.
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Някои способности на деца
    Необичайни преживявания
    delfin 2 2786 Последна<br />публикация Юли 21, 2011, 14:11:48
    от Sirius_999
    Съновниците??? Можем ли да им вярваме???
    Анкети
    giti 8 4188 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 23:16:26
    от nre
    Седмата посока" от Жанет Орфану
    Книги
    Бунтарката 2 2549 Последна<br />публикация Декември 10, 2009, 17:46:37
    от Инил
    Имам един проблем!
    Въпроси и отговори
    Аэ съм 14 1083 Последна<br />публикация Април 02, 2010, 13:24:44
    от Веселин
    Светло бъдеще за България!
    За България
    Аэ съм 1 2274 Последна<br />публикация Октомври 02, 2010, 00:01:13
    от Аэ съм

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright